Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 17:16



Сега, ако имаш въведени данните и на Давид в астро.ком изпълни следните операции:
1. отиваш на страницата Free Horoscopes
2. намираш групичката Relationship, а после в нея Astroclick Partner, кликни там
3. избери картата да е между: тебе и синчето (може между теб и съпругът ти, теб и сестра ти и т.н. - само данните да са въведени предварително)
4. Като отвориш готовата карта можеш да кликаш върху всяка от планетите - чети отстрани текста за всеки аспект

Все пак това са го писали професионални астролози, така че го прочети като информация. Е, все пак това е непълно разчитане на картата, а и не се отчита кой участва във връзката (дете-родител, сестра-брат и т.н.)
Тази карта показва общите (партньорски) цели и взаимоотношения, и то в началото на връзката ви. (Тази карта, както и взаимоотношенията ви търпят развитие и промени с течение на времето, но това на тази карта не се вижда.)

Аз ще пусна карта на синастрията ви и ще я разгледам ( по моя си непрофесионален начин).

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 21:27.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано17.01.13 17:23



Той е дете. Може Луната да е и майката, Сатурн - бащата... Може би от гледна точка на това къде е "ранен", кое в средата го провокира... такива неща.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 17:46



Да, това е натална карта, и тя търпи развитие, както и взаимодействие с околните (или с други карти, така да се каже). Непроменени ще останат само аспектите му между тежки планети в рамките на живота му - всичко друго се променя и в картата му ( вижда се в прогресивните карти или в Ефемеридите за 60-70дни ( = години) от раждането му - но пак не е пълната картинка).

А и моето тълкуване на картата сигурно не пълното, така че всяко друго мнение ще е ценно за нея.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 20:22.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 18:28





Синастрията е наслагване на наталните ви карти, тя показва съпоставка "характер срещу характер". Но това са характерите в най- чистият ви вид. Все пак става дума за дете(вътрешният кръг и сините означения на планети са на Давид) и за зрял човек (външният кръг и червените планети са твоите), така че всичко търпи развитие.
Сега ето моят опит за тълкуване - има нежност и доброта от твоя страна към него, има силна връзка, но и отговорност - твоят Северен Лунен възел (СЛВ) (полусекстил -къса зелена линия) към неговата Луна и неговият СЛВ съвпад с твоя Луна; твоята Венера съвпад с неговият Марс; твоят съвпад Слънце/Юпитер с аспект 150 градуса (зелена линия) към неговта Венера и полусекстил с Марс - този синьо-зелен триъгълник означава упорито търсене: на решение, на подход, на истината за ситуацията - с една дума опити ще има.
Но имате опозиция между твоя Меркурий и неговата Венера, както и аспект 150 градуса между твоят Меркурий и неговото Слънце.
Обичайният ти начин на комуникация (най-приемливият за теб, т.е. с добро и отстъпчивост) в този случай не е най-добрият, даже е проблем. С натиск да действаш - пак не е решение - само повече отпор ще има от негова страна(твоят Марс тригон (синя линия) към неговият Юпитер, твоят Сатурн квадратура (червена линия) към неговият Юпитер).
Както ти казах за неговата карта и за Северен Лунен Възел - житейският му урок е да научи правилата на обществото, трябва да му помогнеш за това (твоята Луна съвпад с неговият СЛВ). Търси помощ и съюзници отвсякъде - баща му, психолози, учители, роднини, ти се обучавай повече и си създай система, правила, подход към него.

Астрологията и астрологичните съвети не са решение, а само информация и то непълна.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 20:28.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.01.13 19:13



И аз съм напълно съгласен с Вон, но и ти самата добре си го видяла и без астрология…. Твоят Сатурн е в Рак, та добре му виждаш кусурите.

Кажете ми, защо според вас се държи така? -Ами просто това е той, приеми го като даденост. Иначе нали щеше да е друго дете и с друг хороскоп все едно…

И как да постъпвам спрямо него? Е тука е сложнотията. Щото като същност ще си е такъв както и да постъпваш. Човек се променя страшно бавно и то по-скоро не си променя същността, а променя начина по който я изразява и възприема… Шлифова се все едно, разбира се. Сатурн кат се движи и махне от тук, махне от там и шлифова… Та с усилия но внимателно, постепенно, с търпение щото става бавно и много важно - с последователност… Принципно това е генералната посока и средствата.
Но практически начина на осъществяване – с кухненски таймерчета ли ще е, нямам си никаква представа или идея. Питай психолози за конкретни идеи и какви неща.

Иначе, никога не прави така: Разбрахме се да не казва на брат си сестра си че е ял в ИКЕА щото те ще реват. Това ти е грешно.
Първо: натоварваш го с отговорност да пази тайна – да се пържи вътрешно.
Второ: На момента това ще хване декиш, но като почне да смила информацията, има вероятност да го налегнат съмнения: Дали ти, когато извеждаш другите деца, не ги водиш по същия начин насам натам и после и тях да ги караш да мълчат и да не му казват. - Избие ли съмнение, или ако разбере че така правиш, директно падаш надолу в класацията му на авторитетите... И не само, че може да не те не те слуша, ами може да почне да те възприема като проблем/пречка.

Редактирано от lvony333 на 17.01.13 19:14.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано17.01.13 19:26



И аз съм на същото мнение. Авторитетът ти пред детето трябва да е безапелационен. И да не му даваш поводи да те манипулира. Никакви уговорки с него. Просто му показваш авторитет.
Неговата луна е неаспектирана и в козирог. Това значи, че емоциите му се проявяват в чист вид, а именно всичките му емоции са доста практично насочени, в негова полза. Егото му е рачешко, но емоциите са му в козирог, обича да извлича ползи за себе си. Има и силен марс, за да го постига. Слънце в рак подсилва капризите му. Аспектите са му такива, че да постига това с лекота. Не си мисли, че като идва да ти се извинява е искрено. По-скоро това е продиктувано от интерес. Пак ти казвам, трябва да си уверена в действията си и да изградиш авторитет пред него, но не с лошо, защото може подсъзнателно да те намрази и вбъдеще да си имаш доста проблеми.

Иначе, другите преди мене, доста добре са описали нещата.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано18.01.13 11:11



"Не си мисли, че като идва да ти се извинява е искрено. По-скоро това е продиктувано от интерес. "

И аз мисля така. Както тя го описва, ми прилича на дете,което умее да използва чуждите чувства в своя полза...много добре се преструва

Дори се чудя как му се хваща на думите,повечето са преструвки,когато й се извинява,след като е нарекъл собствената си майка "идиот"!!! ...
Това все пак са артистични умения...може след време да изиграе Хамлет на някоя сцена

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 18.01.13 11:13.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано18.01.13 11:20



Струва ми се,че е свикнал да му задоволявате прищевките - да го заведеш на някое хубаво място,като той иска да криеш от другите си деца, той знае,че ще му купиш бонбони от магазина и т.н(ами,ако не му купиш бонбони?)...не иска да ходи на училище и да се занимава като другите деца,да не е министерски син?...Аз бих го оставила в гората да готви супа,колкото иска да реве


Купила си костюм на Тор за друго дете и той иска костюм...кажи му,че и аз искам и ще те отвлека и повече няма да види майка си, да си намери друга

Ако не го превъзпитате отрано, малко трудно ще се промени като порасне

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 18.01.13 11:21.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано18.01.13 15:05



Мисля, че всички правилно сте го надушили. Невроятно е как всичко, което аз виждам с очите си го виждате и вие само от картата му.
Даже преведох голяма част от постовете ви на датски и ги връчих на психолога му. Може да се засегне, че той губи толкова време с Давид да го опознае, а някои хора само от хороскопа му вече знаят всичко това за него. Бая се чудих дали няма да го унижа като специалист ама накрая реших да му го дам. Той каза, че му се струва много интересно и ще го прочете с любопитство.
После мен ме тества с една купчина тестове и откри много неща, които можеше да разбере само като ме попита. Поне видя че не лъжа. Най се изкефих, че все още нивото ми на интелигентност е доста над средното - чак той се шашна. Сигурно е мислел, че българите сме второ качество. А най ме адоса като обясни поведението, реакциите ми и начина ми на мислене с начинът, по който майка ми ме е възпитавала. И въпреки че му се обосновах, че не е прав, понеже сестра ми е тотално различна от мен, той явно много дълбоко си е втълпил някои неща и отказа да ми повярва. Абе чуди се човекът как да ме обвини за тоето е Давид. Щото ако природата е виновна за всичко е ясно, че той е безсилен да се бори с нея. Така че нека чете хороскопа му и да се замисли върху някои нещица.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано18.01.13 16:31



Друго. По мой наблюдение, хора с Луна на асцендента, а той е и Рак в последствие са много привързани към майка си и семейството като цяло. Привързани в смисъл, не е задължително постоянно да държат полата на майка си, но имат интензивни контакти - дали често ще се чуват по телефона и ще искат съвети, ще споделят или по някакъв такъв начин, но някак си личи, че дори да живеят далече и разделени, връзката е силна. Често, ако живеят на друго място, впоследствие се връщат или пък родтели им идват при тях...
Та затова мисля, че имаш достатъчно добра възможност да му повлияеш добре. Още си мисля и, че е много вероятно на теб, за това нещо да ти пречи в някаква степен Луната в Овен. Според мен такава луна е малко повече по военно му някак сурова в някой случай, когато не трябва да е такава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.