Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 150 градусанови  
Автор Baldrian ()
Публикувано14.12.12 11:08



при радикс и транзити.
Как тълкувате квинконкса в радикса?

Намерих доста интересни материали за този аспект при синастрии, но ако някой сподели как тълкува 150 градуса в личния хороскоп, бих била много благодарна.





Тема Re: 150 градуса [re: Baldrian]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано14.12.12 21:23



Преди време и аз питах това. Защото имам такива работи в хороскопа. Но никой не ми каза какво означава - само, че имат слабо влияние в сравнение с квадратурите, опозиции и тригоните.



Тема Re: 150 градусанови [re: Baldrian]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.12.12 10:00



Аз чак до тях не съм стигал... А и нямам такова образувание та да мога да преценя без да чета достатъчно.
Ти какво мислиш?





Тема Re: 150 градусанови [re: Baldrian]  
Автор won (cool)
Публикувано15.12.12 12:35



От вчера мисля по въпроса и ето какво измислих.
Понеже орбисата на аспектите 150 и 30 градуса (astro.com ги чертае в зелено в картите) е +/- 3 градуса, то те са си доста точни и фиксират по някакъв начин двете участващи планети. Освен това аспектът 150 градуса не минава през центъра на картата (както е при опозицията), следователно липсва тази полярност между две планети, два знака, два дома.
При аспект 150 градуса са възможни следните комбинации: фиксиран знак + кардинален или подвижен; подвижен знак+ фиксиран или кардинален; кардинален+ фиксиран или подвижен.

Асоциацията , която визуализира всички тия възможности на аспекта 150 градуса е - струна на китара. От една страна тя е фиксирана, а от другата се настройва, посредством обтягане чрез ключ и акордиране. Но обтягането е точно определено - орбисата на аспекта. (не свиря на китара, извинявам се ако бъркам термините

)
Другата ми асоциация за този аспект е някава мярка, аршин, праг, лимит. Личност с такива аспекти има собствена мярка за нещата - правилна или неправилна, тясна или широка (според оценката на другите) - обаче я има.
Гъвкавостта на връзката (аспекта) зависи от това кои планети участват. (Например: При Слънце-Сатурн в натала, след около 30 години това ще е опозиция в прогресивната карта, а след около 60-та година - отново 150 градуса, но в друга полусфера.)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 15.12.12 14:25.



Тема Re: 150 градусанови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано15.12.12 12:59



Орбисата на аспекти съвпад, квадратура, опозиция (червените линии в картите на astro.com) е 8 градуса, на секстил и тригон (сини линии) е 6 градуса, а на аспекти 150 и 30 градуса (зелени линии) е 3 градуса. Следователно при червените и сините аспекти има по-голяма динамика, а зелените действат като праг, лимит. Естествено от значение е кои планети са намесени и колко силни са на мястото, на което се намират.

Сега да намеся и моделите на Хубер в темата, щото там аспектите 150 и 30 градуса си имат своята роля и обяснение в поведенческите модели.
(27 модела (фигури), съдържащи аспект 150 градуса, има сред общо 57-те три- и 4-точкови модела на Хубер)
Фигурата Large Learning Triangle, представлява синьо-зелено-червен триъгълник, който включва аспектите 90-150-60 градуса.
Никоя от линийте на триъгълника не минава през центъра, действието практически се развива в някоя от полусферите на картата - под хоризонта, над хоризонта, лява или дясна полусфера - демек, там са търсенията, опита и следователно - опитността, която трупаме, докато си живеем. (Това представлява модела: проба-грешка -поука или просто - експеримент

)
Фигурата Dominant Learning Triangle , представлява синьо-зелено-червен триъгълник, който включва аспектите 90- 150-120 градуса. Отново не минава през центъра, обаче действието се развива в три полусфери. Естествено опита е по-голям.

Ето пример за карта с Dominant Learning Triangle


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 15.12.12 14:23.



Тема Re: 150 градусанови [re: won]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано15.12.12 14:26



Чак сега забелязах, че различните цветове имат смисъл ...





Тема Re: 150 градусанови [re: Kaлoмaин]  
Автор won (cool)
Публикувано15.12.12 14:42



Е, и размерът има значение! Има къси зелени (30 градуса) и дълги зелени (150 градуса), и т.н. с другите цветове.
Става дума не толкова за дължината, а за сфери в които действат аспектите, домове, знаци, самите планети.
Явно комбинацията от аспекти 150 и 30 градуса показва колко широко си скроен (брой и вид зелени аспекти), от какво си скроен (планетите), аджеба, каква всъщност ти е "дрехата" (знаци) и къде ще си я носиш най-често (домове).

Ако пренесем асоциацията към струните на китарата би трябвало да отговаря на някоя от струните на китарата (от 1 до 6 и съответно тон, нота). Транзитите към аспекта 150 градуса можем да оприличим на движението на пръстите по грифа - и съответно различно звучене.



Growing old is mandatory; growing up is optional.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от won на 15.12.12 14:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от won на 15.12.12 14:59.



Тема Re: 150 градусанови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано16.12.12 16:13



Според Хубер, аспектите от 0 до 180 градуса (през 30 градуса, общо 7) имат "планетарни качества".
(Освен това базовите планети, символизиращи интелигентността, били Меркурий, Юпитер и Сатурн - това не го знаех.)

(книгата я има и на немски език, но на английски не можах да я намеря в този сайт)
съвпад 0 градуса- Слънце/ Луна - "състояние на зародиш"
30 - Меркурий
60- Венера
90-Марс
120-Юпитер
150-Сатурн
180- Сатурн

Ефекта на аспекта 150 градуса се характеризира с чувствителност, безпокойство, загриженост, тревожност, упорито търсене на решение, или истината за дадена ситуация, обект и т.н. Също и перфекционизъм. Аспектът също се определя като подвижен (мутабелен) като качество.
При наличието на аспекти 150 гр. в картата, то този човек не работи добре под напрежение и му трябва време, за да обмисли решенията си.

(фигурата е копната от книгата - стр. 64)
Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 16.12.12 17:43.



Тема Re: 150 градусанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Baldrian ()
Публикувано16.12.12 21:50



Аз ще обясня какво мисля, но без претенции за пълна меродавност





Тема Re: 150 градусанови [re: lvony333]  
Автор Baldrian ()
Публикувано16.12.12 22:06



Може планетни да нямаш, но знакови със сигурност имаш...
Взимаме следната схема при партньорски взаимоотношения от линка, който съм дала и я прилагаме към радикса...

Пример: знаците, които образуват квинконкс спрямо Овен, са Дева и Скорпион. От Дева (намираща се в Зодиака преди Скорпион) тече енергиен поток към Овен. Овен дава от своя страна енергия на Скорпион.

Какво би значело това? Според мен, че девата и домът в който е, служи като грунд на овена, който от своя страна изпълнява същия грунд за скорпиона. Тук разглеждаме посоката по знаци. Съотв. ако трябва да разгледаме нещата като планети, ще търсим обратния ред заради обратното движение...

Ще се опитам да го онагледя по още един начин...
Везни отзвучават в телец, а рибите отзвучават във везни, според квинконкса...
Напр. Слънце във везни в 3 дом би взимало енергия от риби в 7ми дом и съотв. би давало такава на телеца в 9ти. Взимаме като концепция образованието...
Това би означавало основополагащо средно и начално образование, което би служело като основа за висше и по нататъшно развитие, и дори би имало по-сериозна роля в изграждането на личността...От друга страна партньорът би насърчавал притежателя на хороскопа да продължи да се развива по линията -3ти обхващайки всичко свързано с дома...
Съотв. мисля, че този аспект е много важен и действа постоянно и константно. Съответно предполага развитие без да има натовареността на квадрата и опозицията.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Baldrian на 16.12.12 22:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от Baldrian на 16.12.12 22:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.