Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Меркурий и Сатурн в Скорпион  
Автор out of space ()
Публикувано04.10.12 11:19



Поначало трябваше да ви попитам какво показва Венера в Дева,която влезе там вчера...но не за дълго


Следя планетите кога в кой знак влизат от астро.ком, но там не казват нищо повече,не дават разяснение за влиянието им и т.н. Само казват,че влиза до еди-кога си и това е...а аз искам да има обяснение,хората трябва да знаят все пак...
Ето сега,утре Меркурий и Сатурн влизат в този важен знак Скорпион :)))предполагам,че става въпрос за някакви трансформации?... Меркурий също не е за дълго там,но Сатурн бая ще се заседи.
В моята рождена карта Сатурн също е в Скорпион,така че искам да знам



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.10.12 13:52



Венера в дева е в падение. Това важи най-вече ако наталната Венера е в дева.
Като транзит е добра за девите- прави съвпад със Слънцето им за някакъв период и съотв. в зависимост от дома, дава възможност за някакви успехи, любов, запознанства, творчество...Съотв. за някакъв период ще застане в опозиция за риби и в квадрати към близнаци и стрелци...Все пак трябва да се видят всички аспекти...
За Сатурн и Меркурий в скорпион...Меркурий, както сама си видяла е бърз...
За Сатурн в скорпион...-не е най-леката позиция. Възможно е да доведе до по-масови депресии, песимизъм и всякакви скорпионски работи, но пак зависи от индивидуалната карта...Един тронзитен Сатурн в тригон към нечие Слънце ще извади добрите страни на Сатурн...



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано04.10.12 14:15



Из нета има такива сайтове,в които следят транзитите за даденият месец и казват по нещо за тенденциите.
Ето тук




и тук - хороскоп за месеца, според деканата (третината) на занака, в който се намира наталното Слънце


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 04.10.12 14:18.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано04.10.12 15:54



Ще имаш сатурново завръщане.Честито!
След това всичко ще е е различно,а най-вече ти ще гледаш по различен начин на нещата.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано04.10.12 17:14



моето кога се пада ?

а, то май се е паднало, ми на мен нищо не ми се случи и съм си все същото диване от малка ?

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор out of space ()
Публикувано04.10.12 20:51



Значи да чакам пак мирно и тихо да видя какво ще стане





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано04.10.12 21:55



защо пак?А,ти бе със слънце в Риби


Ми при мен не беше нито мирно,нито тихо,но при всеки е различно.единственото сигурно е ,че ще се случи



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rozovotakova3]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано04.10.12 21:55



Ти къде се буташ при младите





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор won (cool)
Публикувано05.10.12 13:52



Обаче си мисля, че тези, които имат Сатурн в Скорпион ще усетят това Сатурново завръщане доста по-надълбоко. Според мен, заради транзитен Плутон в Козирог. Това е рзмяна на местата на управителите на двата знака и някакак си ще се "копае" по-надълбоко. Това са и класическите управители на 10 и 8 домове, та значи едната тема ще е по тези домове (дори и в мунданен аспект, т.е. ще засяга всички), а другата ще е по-лична - в зависимост в кои домове са в наталната карта.
Ако има и още лични планети в Скорпион - още по-трудни ще са тези 2 и половина години, също ако са в 1-4-7-10 домове (ъглови). Също и ако планетите в Скорпион участват в квадратури или опозиции с лични планети в другите фиксирани знаци - Телец, Лъв, Водолей и домовете, в които се намират.

П.П. Сатурн в Скорпион и за мен няма да е лесен, поради наличие на ЮЛВ и Марс там (11 дом), а и Слънцето ми е в Лъв (8 дом) - та ще ми се тестват някои от наталните квадратури. (Обаче да не мислите, че ми е ясен изхода от тая ситуация- тц...

. Но май идеята е да си взема нещата в свои ръце, а не да чакам някой друг да ми сбъдва мечтите.)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 05.10.12 14:09.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано05.10.12 16:48



Не ми приличаш на човек "да чакам някой друг да ми сбъдва мечтите" с този марс в Скорпи

и слънце в 8-ми,уха.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано05.10.12 17:09



ама това не е вярно, на мен нищо не ми се случи

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано05.10.12 17:10



лелеее, майка ми и баща ми са скорпита, дано не страдат...

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор won (cool)
Публикувано05.10.12 17:48



Е, да де - така е на теория! Още на практика не съм го свършила.


И още нещо за транзитен Сатурн и наталните квадратури - като ги разръчка от единя край (едната планета-участник, знак и дом), след около седем години (за толкова изминава 90 градуса) разръчква и другият край (другата планета-съучастник) - няма лабаво! ( с опозициите е така на около 14-годишни периоди)

П.П.За по-голяма точност - вижте Ефемеридите

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 05.10.12 17:53.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rozovotakova3]  
Автор won (cool)
Публикувано05.10.12 18:01



Ти пък, веднага драма видя! Знаеш ли колко хора са родени в същия занак!
Кой до каквито уроци я е докарал - знам ли!
Сатурн просто минава и изпитва - някои са подготвени, други по-малко... Всеки случай той си е там някъде по небето, а ние му се моткаме в краката. Може пък ние да сме му проблем и на него да му е трудно с нас...



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: caryb]  
Автор out of space ()
Публикувано05.10.12 20:32



Всеки ден се случват различни неща със сигурност... така,че все тая...знам,че всичко се ръководи не от Сатурн или някоя друга планета,а от един висш вселенски разум,който стои над всичко и во веки веков





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано05.10.12 20:35



Е те това е приказка на истинска риба





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано05.10.12 22:08



ха ха ха ха ха, сладка, готина Уони



ми дето се вика, дано и ние / овено/раците да сме добре, че да им помагаме, макар и овните да са затиснати от три страни, както и раците

сатурн вече ще поразхлаби, де (мен не, май още 3 год. ще ме мъчи), но Уран и Плутон са си по квадратурите

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Valery 72]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано05.10.12 22:14



Моля, помогнете!

Меркурий, Слънце, Лилит, Венера и Нептун в Скорпион, че и в четвърти дом. Асцендент в Лъв.
Някаква представа какво да очаквам или погромът ще е пълен?
Не разбирам от астрология особено.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор evrika ()
Публикувано06.10.12 10:36



Труден ще е и за мен този период и вече го усещам по някои реално случващи се от два дни неща. Иначе и Юпитер, и Нептун са ми в Скорпион, та само настръхвам от това, което ме очаква





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано06.10.12 10:52



Ако има и още лични планети в Скорпион - още по-трудни ще са тези 2 и половина години, също ако са в 1-4-7-10 домове (ъглови).

Аз нямам други планети в Скорпион, намам и планети в 1,4 и 10 дом,имам само в 7 - Юпитер,Нептун и Уран



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано06.10.12 15:33



Сатурн, преминаващ през Скорпион, ще има отзвук и в другите фиксирани знаци, ако и по натал имаш лични планети там, т.е. ако има някави квадратури или опозиции между лични планети в тези знаци. Ако това става в 1-4-7-10 дом тогава ще е с дълготраен ефект.
Да не забравяме, че Северният лунен възел е в Скорпион, но е влязъл от Стрелец и се движи към Везни (ЮЛВ е в Телец).

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 06.10.12 15:43.



Тема Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано06.10.12 16:59



Меркурий, Слънце, Лилит, Венера и Нептун в Скорпион, че и в четвърти дом. Асцендент в Лъв. Възврат на Хирон.
Някаква представа какво да очаквам или погромът ще е пълен?
Не разбирам от астрология особено.

пп. Извинявам се, че дублирам поста си от по-горе.



Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: SoFarAway]  
Автор won (cool)
Публикувано06.10.12 18:19



Меркурий, Слънце и Венера участват ли в квадратури и опозиции с други планети? Кои от тях имат квадратури към Асцедента (следователно и към Десцедента)? Кажи точните - да речем до 3 градуса.

Трудно е без карта, но тези планети в Скорпион и 4 дом , покават човек, за който домът е сигурност, емоционално равновесие. Традиционните ценности и разбирания за дом са такива и за него. 4 дом в Скорпион вероятно е и крепост, където не всеки може да влезе.
4 дом показва навици и дори комплекси, които се коренят в нашето минало.

Транзитен Сатурн тук вероятно ще повиши отговорностите, задълженията, ще има някои ограничения и пречки.
Всичките лични планети тук ще трябва да докажат колко са силни - отстояване на лични позиции, нещата, които цениш, възможностите ти за комуникация. Може и да е тест в стил "Гордост и предразсъдъци" в случая.
Но когато транзитен Сатурн е в съвпад с натални планети, някак си му е дошло времето на това изпитание, човек не е неподготвен и дори го е допускал като вариант такова развитие на нещата (макар и да не го приема).
Уроците на Сатурн не се разбират веднага, а в последствие, и тогава се оценяват като уроци и опит.
Няма как да се напише сценарий за това как детайлно ще протече транзита (аз не мога поне да го напиша).
Факт е, че ние се развиваме, т.е. не си оставаме това, което показва наталната ни карта, защото си взаимодействаме с други хора, поставени сме в различни условия и обстоятелства.
Да иска някой да си остане в статуквото е невъзможно - дори да не иска той да се променя, другите с които си взаимодейства може да се променят, обстоятелствата, които не са под негов контрол, могат да се променят.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 06.10.12 18:34.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано06.10.12 19:05



Е, на мен пък през Марс и Плутон в Скорпион. Интересното е, че Марс все пак е воля и волеви промени, Плутон драстични трансформации изведнъж. А Сатурн бавно, методично.... чудя се какво има да се случва.





My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано06.10.12 20:27



Другите фиксирани знаци бяха Телец, Водолей и Лъв. Значи, в Телец и Лъв нямам нищо,само Меркурий във Водолей
Забравих,че Луната ми е в 4 дом...



Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано06.10.12 21:05



Венера в квадратура със Сатурн - 2.43'. Слънце в квадратура с асцендент - 3.47'. Сатурн в квадратура с Нептун - 1.31'.

Най-чудно ми е, че в изминалите три години се разсипах покрай болести и смърт на близки (домът,семейството), но и много научих за себе си. Да, в този смисъл се чувствам подготвена, но доста се събра накуп. Не знам защо, някак мисля, че този транзит за мен ще е освобождение.

Благодаря, won!



Редактирано от SoFarAway на 06.10.12 21:22.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор won (cool)
Публикувано07.10.12 11:29



Плутон е по-скоро еволюция, а не революция (Уран).
Не ми се търси карта ти из темите, ама виж към Марс има ли аспекти , защото при транзита на Сатурн са замесени, не само двете планети, но двата знака и двата дома (от двата края на линията).
Планетата е действие ("какво ще се прави" - Марс обикновено или тръгва да завладява нещо, или да се бие за нещо, или ...абе, марсови работи

), знакът показва "как" (като Скорпион и т.н. (в зависимост от знака, в който е - такава му е ролята, атрибутите), а домът- "къде".
Сатурн действа малко като командата "Freeze!" на планетата, която транзитира, а това означава, че те стресира, паникьосва, обезкуражава - но това трябва да се преодолее. А може и да е предупреждение да огледаш отново стратегията или оръжията си, за да не закъсаш на бойното поле. Това му е трудното да разбереш - кое кое е...

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 07.10.12 14:17.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано07.10.12 11:40



Е, тогава си наглеждай Меркурий във Водолей, в който дом е! Ще ти бъде попречено на някакви разговори, преговори или нещо подобно в тази област (дом). Е, ще имаш право на избор, но понякога не ни се иска да избираме.

Когато транзитен Сатурн (пък и другите тантурести

планети) са в квадратура към наша лична планета - тогава има първо или второ предупреждение и възможност за избор. Когато е опозиция - по скоро си принуден да действаш по някакъв начин от обстоятелствата и общо взето трябва да се справяш с последиците от нещо - чуждо действие или външно събитие, случващо се в настоящия момент; или твой пропуск или действие( или бездействие) преди настоящето събитие. В съвпад - по-скоро вече съзнателно сътрудничиш, или поне си взимаш собствените решенията според ситуацията.
Аспектите в наталната карта поне могат да подскажат между кои два дома е "дилемата" - кои две (или повече) планети са замесени при транзита на Сатурн в случая.

Поне аз така ги разбирам аспектите между транзитираща и натална планета - може да греша или да не съм схванала изцяло картинката - поискай и второ мнение.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 07.10.12 14:15.



Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: SoFarAway]  
Автор won (cool)
Публикувано07.10.12 12:42



Не знам защо, някак мисля, че този транзит за мен ще е освобождение.


Така ще е и заради възврата на Хирон, а и транзита на СЛВ действа като събуждане за нещо ново, да видиш възможностите- "дъгата след пороя".


Сега ще трябва да се справяш с последствията от предните години - да събереш нещата и спомените, които ти помагат да градиш нови основи, нов дом, нова сигурност, нова крепост. Няма да е лесно заради това, че Сатурн ще премине през три лични планети (т.е. три твои качества, способности, страни от характера ти), а също и през Нептун (колебание, недоверие, самозаблуди), докато преминава през Скорпион, .
Венера с квадратура към Сатурн в натала и вероятно Сатурн е в 7-ми - проблем със създаването на връзки, с доверието в другите, а може би предпазливост.
Е, сега ще имаш възможност да тестваш кои са ти приятели и кои са предатели - включително и сред роднините, дори и сред непознатите. Скорпион по принцип си е недоверчив - проучва и изпипва нещата издълбоко, но сега ще трябва да изпробваш доколко "го можеш" и колко хора ще останат след това около тебе.

Лесно ли е? Аз си мисля, че не е, но...
Успех!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 07.10.12 13:15.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.10.12 14:43





Значи по-скоро не провокира към действие, а към трудности в тази област да действаш като ти се съедини с Марса? Иначе м моя случай оста е 2-8 като Сатурн 8ми още от опозицията с Юпитер си го докачи

По принцип Сатурн върху Марс ми е горе-долу ясно, но при мен Плутон някак....ми прави нещата по-неочаквани.
А и понякога се говори за инциденти, когато Марс е замесен транзитно?

Иначе от възможните варианти аз си избрах - понякога хората тръгват на фитнес и започват по-здравословен живот при тези явления. Така и така имам сходни намерения. А и 2ри дом реално е и физическото ни тяло, нали? И когато Сатурн минава през него е хубаво да се внасят полезни вещества, защото организмът се изгражда за следващия Сатурнов цикъл.
но тоя Плутон ме бърка. Пък и 8-ми дом е замесен и Юпитер. А на моя приятелка тоя съвпад с Марс и Плутон си й е направо в 8ми дом....

Иначе ако трябва с 2 думи да го опиша, имаше една реклама на "Хъшове" - как се калява стоманата. Та... Сатурн нали е хефест - ковачът. С огън и чук бавно и мъчително, докато добие нова форма. Обаче и Плутон в процеса - това е Хадес? А сега... А Зевс ще има доста добра видимост от другия бряг
Ако искаш може да дадеш за твойта карта инфо и отстрани понякога изникват неща, които сам човек не си вижда за себе си.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go

Редактирано от Amelia Pond на 07.10.12 14:52.



Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано07.10.12 14:52



Сега ще напиша и графика надвижението му през Скорпион:
Сега влиза в Скорпион и ще се движи директо (напред) до 1 април 2013г. и ще достигне до 10 градуса 09.
След това тръгва ретроградно (назад през Скорпион) до 8 юли 2013г. и ще достигне 4 градуса 49.
След това тръгва директно до 3 март 2014г. и ще достигне 23градуса19.
После отново ретрограден до 21 юли 2014 и ще достигне до 16 градуса39.
След това тръгва отново напред и излиза на 24 дкември от Скорпион.
През юни 2015 ще се върне отново за малко и ще стигне до 28 градус в Скорпион, после през септември окончателно излиза.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.10.12 14:53



По принцип Сатурн в 7-ми при други подпомагащи аспекти и нат. предпоставки, може и брак да даде.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.10.12 15:01



Хахаха, с тия ретро движения при мен ще е Плутон, Марс, Юпитер...Юпитер, Марс, Плутон... Плутон, Марс, Юпитер...

И след като влезе в Стрелец, почва походът към стелиума там и собствения си възврат. Което като приключи, дай да мина през Нептун и Венера, така да ги посмажа с валяка...ъъъ - с машинното масло, че да работят по-усърдно.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: won]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано07.10.12 16:17



Т.е., ново начало, ако правилно те разбирам? Да събереш отломките и от тях да изградиш нов дом.
Да, точно такова животно съм - недоверчиво, не пускам много хора до вътрешния си свят и съм много избирателна в приятелствата си. В края на краищата Сатурн е чистач - което е жизнеспособно - ще оцелее, което е ненужно, ще отмре. Та така и за приятелствата. Нямам нужда от много, а от качествени. Всъщност май в идните години ще разбера и какво е "качествено".



Означава ли, че Сатурн, веднъж минал през слънцето ми в 3.44' Скорпион, повече няма да ме закача поне там (чета по-горния ти пост).

Благодаря ти от сърце, won! Че няма да е леко, няма, но поне ще си струва.



Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: Amelia Pond]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано07.10.12 16:18



Ох, не, не искам брак. Точно сега - не!





Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: SoFarAway]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.10.12 16:23



На колко си? Защо не дадеш малко повече данни за картата си, да погледнем?





My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано07.10.12 19:09



на мен сега наскоро като ми мина Сатурн през Плутон и нищо не стана



Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rozovotakova3]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.10.12 19:15



Ти си уникален случай, Роуз! Сигурно когато нямаш никакъв транзит, тогава ще ти се наслучат





My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано07.10.12 20:34



Ако е за работата нещо,защото Меркурия ми е в 10 дом, това е май добре... нещо да се промени... сега пак си гледам картата да не сбъркам,но не - в 10 дом е,и Слънцето е в 10,но то се води в 11,защото е в края на 10,направо почти в 11,така,че него не го броя...
Така ми казва всеки,който ми види картата,тук пише,че е в 10и,а те ми казват - не,в 11 дом е!


Тоест,само Меркурий е в 10 дом



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано07.10.12 20:50



Мога да ти изброя мажорните аспекти,които се отнасят до Сатурн(С.):
Слънце в тригон със С.
Луната в секстил със С.
Венера в куинкункс

със С.
Марс също в куинкункс със С.
С. в секстил с Нептун
С. в съвпад с Плутон

Това е всичко

Редактирано от out of space на 07.10.12 20:54.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор out of space ()
Публикувано07.10.12 20:59



Меркурий го няма никъде в мажорните ми аспекти...с никой не се кара и с никой не дружи...изобщо,той е невидим





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор rozovotakova3 ()
Публикувано08.10.12 00:18



ми хайде, де, хайде, че ми е скучно



ама ми е скучно от трудните транзити, че са постоянни

един хубав транзит би ме изненадал, ама наистина, тия не съм ги виждала последната петилетка

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано08.10.12 12:56



А колко по-лесно е с карта!


Предавам се!

Търси си литература в нет-а и си чети, защото се замаях от аспекти и конфигурации.
Точните аспекти в картата се проявяват в характера - те са твоя потенциал ( за добро или за лошо). Всяка планета се гледа по знак, по дом и по аспекти.
Виж и как стоят нещата с Лунните възли в наталната карта. Осите на картата и точните аспекти към тях.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано08.10.12 13:31



Днес попаднах на картата на Путин


Та ми беше много интересно каква е фигурата между Нептун (съвпад със Сатурн)-Юпитер-Плутон-Уран (нещо като трапец със зелена основа, червени диагонали и сини стени). Не е "Runner" според Хубер, а за да изпълнени условията да е фигурата "UFO" трябва да има зелена линия (аспект 30 градуса) между Плутон ( на МЦ) и Уран(т.е. трапецът да си има две зелени основи- дълга и къса), иначе другите условия са изпълнени.
Аспект 30 градуса (както и 150) означава разликата от точния аспект да е по-малка от 3 градуса. Та с Уран и Плутон в картата на Путин не се получава...но ако вместо Путон вземем МЦ или Южен лунен възел - тогава се получава!
За описанието на фигурата "Ufo", единствено което знам,че това са хора-хамелеони, които се приспособяват лесно ("хем са някви,ама не точно"). (Ако някой има книга на Хубер или Джойс Хоупуел, където са описани тези фигури, да цитира, моля! В нета вече няма свободен достъп до описанията на фигурите.)

Освен това Луна в Близнаци (8 дом) няма никави аспекти!
Във Везни - Слънце (в 11 дом, но на границата с 12), Меркурий, Сатурн и Нептун в 12 дом - КГБ е зад гърба му... и зад властта му.
Венера в Скорпион е в заточение. Юпитер (ретрограден) в Телец (по принцип това е знака на Венера и то "взимащия") с квадратура към възлите - власт... но за лично ползване (според мен).

Не ми харесва тая карта, заради целият този студ, тъмнина и странност, а и мнооогото власт, която изисква, за да се балансира. Като някаква "черна дупка" е тази карта - не ми се мисли кой или какво ще я напълни.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 08.10.12 13:55.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано08.10.12 14:01



Каква е тая фигура УФО? Какво представлява?


Що се отнася до Путин, и без да му гледаш картата,пак ще разбереш,че не е човек...в човешкия смисъл на думата
Но,аз по принцип не харесвам политическите фигури,освен нашата президентша - Юлияна Плевнелиева,но тя дори избягва политиката...май беше Водолей



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано08.10.12 14:03



Не се предавай де....ей сега ще ти я дам,златната карта :)))
Поне ми кажи какви отношения показва куинкункса





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано08.10.12 14:15



Знаеш ли, по-добре ти извади картата ми,защото аз не мога да я намеря в астрото...като схема...
дата:27 февруари 1983 г.
час: 10.45 предиобед
град: Бургас


Ако можеш да ми кажеш след това в коя точно сфера от живота ще ми поднесе промените Сатурн





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано08.10.12 14:26



Аз се захванах да нищя картата на Путин, щото я виждам, за разлика от твоята.


Щото картата не е само линии, ами и фигури.
150 градуса, Inconjunct, Quncunx - все едно и също е.
Ако картата е направена в астро.ком - там тези аспекти са дългите зелени линии (късите зелени линии са 30-градусовите аспекти - семи-секстил).
UFO-аспектът е трапец с две зелени основи, два червени диагонала и две сини стени.
В астрологичните методи на Хубер се разглеждат доста фигури, които съдържат зелени линии - без карта не мога да кажа коя имаш ти, а и не на всички знам описанието.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: out of space]  
Автор won (cool)
Публикувано08.10.12 14:33



защото аз не мога да я намеря в астрото
Няма как да я намериш, а трябва да я направиш и да я дръпнеш тук.
Направи го с учебна цел, а аз ще ти кажа фигурите.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Моля, помогнете!нови [re: SoFarAway]  
Автор won (cool)
Публикувано08.10.12 14:47



Означава ли, че Сатурн, веднъж минал през слънцето ми в 3.44' Скорпион, повече няма да ме закача поне там (чета по-горния ти пост).

Между 4гр.49 и 3гр.44 не е толкова голяма разликата, та не мога да кажа дали няма да напомни за себе си. 1,5 и повече градуси си е по-добра разлика, че да те е отминал.
А и при теб ще действа и на Асцедент-Десцедент.
Ако Сатурн е ретрограден в наталната карта (има означението "r" след глифа на планетата), то ще си действа във всички движения силно - т.е. по натал е заложено да се възприемат аспектите с тази планета (твърде) лично(демек- имате си лични сметки за оправяне). (не знам при теб как е)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 08.10.12 15:00.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано08.10.12 15:55



Хайде сега,ще си играем ли?
Можеш и да не я показваш тука,те другите астролози вече ми имат данните и сигурно я гледат някъде скришом
Така,че виж там дядото Сатурн каква честитка ми е приготвил :))

Ето ти една песен за стимул:



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано08.10.12 16:10



Не,нямам нерви, защото тук интернета е много бавен... и мога да повредя компютъра умишлено

...докато стане нещо,затова ето този линк:





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано08.10.12 20:24



Като ти е интересен другарят Путин, виж му картата в тази програма:



Любопитни съвпади с неслучайни неподвижни звезди, за който си пада по мистификациите. И Луната му е аспектирана, цък на "гороскоп" и ти дава таблица с аспектите, цък на аспект, и ти дава описание. Цък на неподвижни звезди и на всеки текст и символ в синьо, и ти дава кратко обяснение.

А какво означава сила на планетите и възлите? /гледам отчитат некви стойности в тази програма/

п.п. Въведи му данните - бях ги въвела, но като отворих линка на предварителен преглед, изчезнали. Братушките явно не дават препратки наготово.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано08.10.12 23:24



Мен ми изглежда като карта на човек, на когото не му е лесно, има много трудни решения да прави и трупа всичко това в себе си, а като проявление трансформации и реформи, революционно настроен и с известен чар, разбира се... Може би действително има някакви девиации и свръхценностови идеи без голям оглед на средствата, но... сякаш той си я плаща цената.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор MsFire ()
Публикувано08.10.12 23:47



ехаа, има да си цъкам сегааа





Луната ми в съвпад със Спика ? Някой има ли идея


Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.

Редактирано от MsFire на 09.10.12 01:00.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: MsFire]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.10.12 07:48



Ми чети какво пише за Спика в съвпад със светило.
Баси късметлийката си, пък рИвеш!





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.10.12 09:02



Аз нищо не разбирам от задълбочен и безпристрастен синтезиран анализ на астрокарти, защото още чета "азбуката". Та, изхождайки от азбуката, човекът е 60-годишен и вече на върха на световна империя. Следователно, имал е достатъчно време да преработи и компенсира немалко слабости, отбелязани в наталната му карта.

Плутон на МС -





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 14:13



"квадратура към наша лична планета - тогава има първо или второ предупреждение и възможност за избор. Когато е опозиция - по скоро си принуден да действаш по някакъв начин от обстоятелствата и общо взето трябва да се справяш с последиците от нещо - чуждо действие или външно събитие, случващо се в настоящия момент; или твой пропуск или действие( или бездействие) преди настоящето събитие."

Обратното е: опозицията ти е избор (то и глифа на аспекта за това говори), квадрата - по скоро си принуден да действаш по някакъв начин от обстоятелствата и общо взето трябва да се справяш с последиците от нещо.





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано09.10.12 14:26



А съвпада?


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 14:27



Като си хванала Путин видя ли какъв хубав стелиум има в 12. дом във Везни? И туй чудо участва в конфигурация (добра) с Плутон на върха на МЦ и Марс във 2. Че и Слънцето му близо до него. Квадрати с Уран, квинконс с Юпитер. Луната му е сама. СЮВ във Водолей, опозиция на Плутон. Не ти харесва 12. му дом ли, та толкова черно го виждаш?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 14:45



Съвпада е малко по-сложно. Там задължително трябва да гледаш коя е по-силната. То и за всички аспекти трябва де, ама може и да те домързи. Също и дали по-силната е добра или зла. Така определяш дали съвпада е добър или лош най-общо като цяло. Съвпада е обединение на енергии/качества на планетите в зависимост от силна/слаба и добра/зла.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор won (cool)
Публикувано09.10.12 14:46



Ами не ми ми харесва,ей на - все едно е преродения РасПутин!



Сега е видим като му мине Сатурн през наталната опозиция Венера-Юпитер дали няма да му се разклати столчето. Нещо крайно ще направи - като да изкара танковете по улиците или да си размахва ракетите на публично място, и тогава вече ще остане без най-милото си - властта.
Смятам, че транзитен Сатурн в опозиция е по-непреклонен от този в съвпад, но това от моя опит.
"Ще поживеем, ще видим."

П.П. Днес е рожденният ден на Джон Ленън и да си пуснем музика, вместо карта

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 09.10.12 14:48.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.10.12 14:50



Не спирам да се чудя на определенията "добра" "зла" планета.
Що пък да са "зли"? Точат зъби, кормят и убиват ли, що ли?
Марс, например. Кое му е злото?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 14:57



Сатурн му е в екзалтация, Венера му е в тригон с Уран. Кофтито е, че ще активизира стелиума във Везни. Ама той и Хирон е управител на Везни, та и в Козирог, и вярно може да стане мазало. Ама ще е тайно, скрито-покрито. Само да не закара танковете на кратко пътешествие на юг, че тогава верно ще станат мазало нещата. Кога му минава през Венерата?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 15:01



Добра/зла са крайните противоположности, за да се схванат по-ясно качествата. Иначе може да ги наречеш и убави и лоши, ама другото е по-силно.

"Марс, например. Кое му е злото?"
Е, ти пък сега. Кое му е доброто и ще ти кажа кое му е злото?

Ама предполагам и сама ще се сетиш. Или по-лесно прочети какво е написала won малко по-надолу.

Редактирано от rigel3 на 09.10.12 15:03.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор won (cool)
Публикувано09.10.12 15:25



Ами октомври догодина е съвпада с Венера, после и опозицията с Юпитер ще стане точна към декември. Обаче да не забравяме, че двата транзитни лунни възела ще му съвпаднат с оста АЦ-ДЦ в началото на 2014г. - повратен момент за него.
Транзитен Юпитер ще е в съвпад с наталният му Уран също към октомври , та може нещо да "изтрещи".

Абе не ми харесва тая негова откачена (без аспекти) Луна - наистина действа само с разума си и то по неговите си схеми ("UFO" -схемата).

И Плутоновата тема се повтаря няколко пъти в картата му.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 09.10.12 15:36.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.10.12 16:19



Малиии, след мунданните квадрати Уран-Плутон май. Знаех си аз, че не трябваше да гледам картата, че както се е запекло, ако празнуваме новата 2016 и всичко е наред верно ще трябва да го празнуваме здраво.





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.10.12 18:52



Е, аз ако знаех, нямаше да питам.
Качествата на една планета защо трябва да бъдат натоварвани с такива крайни и чисто субективни оценки "добра - зла"?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор MsFire ()
Публикувано10.10.12 13:57



тоя късмет как точно се усеща обаче, щото ако аз съм късметлийка / на тебе тоя късмет не ти го желая, да знаеш

дефинирай късмет, щото аз наоколо не го виждам...

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.10.12 16:29



за да се схванат по-ясно и да се разграничат качествата.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.10.12 17:49



В едно ръководство за начинаещи пише, че тези понятия се използвали в миналото, но вече не се предпочитат. Защо Марс и Сатурн да са набедени съответно, за малък и голям злотворец, а Венера и Юпитер - за малък и голям добротворец? Качествата на Юпитер могат да бъдат много злосторни, когато се олее. На Венера - също. В квадрат помежду им, например.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано10.10.12 23:28



Няма нищо лошо в квадрат на Венера и Юпитер, даже си е полезно.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор won (cool)
Публикувано11.10.12 00:10



Аз си мисля, че е проблемен аспект - нещо чувството за мярка го няма, някаво разглезване, угаждане. Тия хора са измислили май "шопинг-терапията".


Особено лош аспект ми се вижда, ако Венера или Юпитер са си "болнави" по знак в натала. Е, и другите лични планети в какво състояние са си е от значение - може пък де да поправят "картинката".

Това сигурно хубав аспект за някакъв човек на изкуството, модата, науката - ама и да си има някакъв осъзнат талант /способност, де.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 11.10.12 00:17.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 00:54



Много полезно, ако ще правиш кариера на видна въртиопашка.



Венера в квадрате к Юпитеру
.
Жажда наслаждений, тщеславие, любовь к роскоши, лень, светский пустой этикет. За этим часто скрывается ненависть, которую стараются скрыть, лицемерие чувств. Чрезмерное наслаждение во всем, связанном со знаками и домами. Часто правовые трудности, тайные неприятные дела в браке, с партнером, финансовые убытки. Женщины воображают, что они красивы, хвалятся своим общественным положением, любят огни рампы. Если есть еще плохие аспекты - разврат, аморальность, протест против религиозных устоев, расточительность.




Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано11.10.12 00:56



Какво лошо има в угаждането? А иначе като има силен Сатурн в картата, този аспект дава и друг цвят, според мен. От Сатурн дисциплината, когато е необходимо, от Юпитер и Венера вкуса към живота, умението за забавление, почивка... Който умее да се "мъчи" трябва да умее и да си угажда, иначе много много лошо за него.
Особено пък моята Венера в Козирог, мисля, че Юпитер й дава простор, че иначе много скука. А и съм на принципа - по добре квадрат с Юпитер от съвпад със Сатурн или никакъв аспект изобщо.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 11.10.12 01:09.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 01:01



Ми нали са добротворни планети, къв такъв този аспект, дето ако го видиш в нечия карта и ще си речеш "малиии, това да не ми е в къщата!"?





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано11.10.12 01:05



Много повърхностна интерпретация. Юпитер не е просто разточител, има си идеология.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 01:11



С Венера в Козирог в квадрат с Юпитер си направо готова за куртизанка.



Що ти трябва да се хабиш с учене, я беж в чалготеките на лов за милионери!



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано11.10.12 01:17



То ако става въпрос Венера реално минава към 5ти (края на 4ти, по различни системи е ту в 5ти, ту в 4ти, и часът не ми е супер точен, та накрая от описанията трябваше да реша къде да я броя), а Юпитер е в 8ми.

В опизиция на Марс и Плутон в Скорпион във 2ри


Но......... това, което е най-близко до ума е най-далече от реалността.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 11.10.12 01:18.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 02:15



Предполагам, всяка планета си има идеология. Изложена в поне два-три тома. Кой, каквото си дръпнал от многотомника - за Юпитер 2-15 страница от първи том, за Венера 65-80 страница от трети том, разбъркал ги в тенджерата под налягане - и ей ти описание на квадратура, готова рецепта.



Астрологията все повече ми заприличва на кулинария - от няколко вида продукти можеш и шедьовър да сътвориш, а можеш и пълен бъркоч. Зависи от майстор-готвача.

Аз още съм на съставките - добри и зли.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.10.12 13:46



"Защо Марс и Сатурн да са набедени съответно, за малък и голям злотворец, а Венера и Юпитер - за малък и голям добротворец? Качествата на Юпитер могат да бъдат много злосторни, когато се олее. На Венера - също. В квадрат помежду им, например."

Правилна забележка! Само че аз никъде не съм писал, че Марс и Сатурн задължително са злотворци.

Всяка планета, включително и горните, има двойнствени характеристики: може да е добра, може да е зла. Това е първоначалното. Другото е, че това зависи от развитието на човек! За по-високо развития примерно човек може злата планета или лошите аспекти да се явяват като стимул, а не като пречка. Сиреч Сатурн примерно може да ти е злотворец, но може и да е добротворец. За целта се смятат статуси на планети, ядра на картата и други, за които съм писал по-рано. Тези понятия добро/зло и другите се разглеждат подробно във философските основи на астрологията. Проблемът е, че почти навсякъде тези основи не се разглеждат! Затова и интерпретациите са някакви мешаници и комбинации и не е ясно кое откъде е. То без философските и астрономическите основи няма и как да е. Ама по-добре да спирам да пиша за тях, че пак ще ми се карат.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 14:02



Какво е статус на планета и какво ядро на карта?
И, ако статусът е изчислен през програма и даден наготово като стойност, как определяш коя планета с еди-къв си статус е добра, а коя - зла?
Ако статусът е цифра, де.
Питам, за да се ориентирам в една астропрограма, която дава наготово некви таблици към наталната карта със сила на планетите в цифри.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.10.12 14:57



Статусите са различни и дават значението на планетите от различни гледни точки. Обикновено с + са добри, - са злите. Но трябва да си прочетеш в програмата какво имат точно предвид. Различните програми дават различни неща.

Има и някои много сложни статуси, които се определят с дълги формули. Аз използвам 8, които покриват всичко. Накрая стигаш до цифри, да.

Ядрата са съвкупности от 5 елемента, някои от които са по-познати. Примерно стихии, качества. Определя се кой е преобладаващия от всяка група в зависимост от планетите в него. След това на базата на тази информация се определя водещото начало или дали има слабо начало. Те са 3. Затова естествено трябва да си запозната с философските основи, иначе нищо няма да схванеш. И след цялата тази работа всичко останало: планети, з. знаци, аспекти и др. сравняваш с ядрото - дали си пасват или не. Затова и един квадрат може да е лош за някой, но за друг да е добър.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.10.12 17:23



В някакъв руски сайт е тази програмка - Антарес, въвежд данни и показва хороскоп и таблица наготово. С прелюбопитни обяснения вкратце на аспекти.

Като за шляещи се аматьори - толкоз. Няма обяснение за стойностите в графа "сила", но не виждам и една планета с отрицателна стойност. Есенциални достойнства ли отразява, що ли? Та затова питах.

Къде ги тези философски основи, в които обясняват понятията, използвани от тебе?
Книга, автор? Ако мога да намеря нещо в нета, за да добия някаква представа.
Пък ако не те мързи, обясни с няколко изречения за какво иде реч.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.10.12 14:10



Антарес е хубава, но и аз не знам как определят силата. Може в помощта на програмата да пише, виж там. Пък ако няма нищо не ти пречи да пратиш мейл на производителите и да питаш. И после да споделиш.



Философските основи съм ги учил на курсове. За щастие западната се допълва с китайската философия и от последната също можеш да прочетеш много. Примерно западната разглежда повече законите 3 и 4, докато китайската закон 5. И двете разглеждат основно до закон 2 и може да се черпи информация от двата източника. Проблемът е, че почти никъде я няма цялостната картина, освен на курс. Даденото направление разглежда основно частта, която го касае.

Не е до мързел. Трябва да се разглежда цялостно, а не на парче, защото така няма да може да се схване цялата картина. А цялостното е 100-200 страници. Но пък ето поне заглавията. Надявам се ще се сетиш кое от тях как се отразява в астрологията:
Ето основните философски закони:
Порядък (Би)
Закон за Дао
Закон за „Единното“
Закон за „Двойнствеността“ (Закона за Ян-Ин; Люн И или двете форми)
Закон за „Трите единствени“ (san yi; Трите сили/начала или Сан Цай)
Закон за „Четирите врати“ (si men; за проявлението; Су Сян или четирите врати)
Закон за „Петте преобразувания“ (У Син; петте първоелемента)
Закон за „Шестте реки“ (liu pu)
Закон за „Седемте звезди“ (qi xing; за структурата)
Закон за „Осемте шарки“ (ba yang shi)
Закон за „Деветте небеса“ (jiu chong tian)
Закон за „Великото равновесие“ (tai he)
Закон за „Цветето на безсмъртието“ (bu si shi zao)
Закон за „Безтелесното безсмъртие“ (shi xian jen)
Закон за „Тринадесетте божества“ (shi jie san shen)
Характеристика на законите.

Има ги и китайските им еквиваленти в скобите.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор won (cool)
Публикувано12.10.12 14:48



Аз пък си мисля (и не само аз), че гърците са били по-близо до разбирането на астрологията - наименованието на Планетите; митовете свързни с тези божества; архетипите, които описвт.
Бруно и Луиз Хубер и още доста астролози (Карл Юнг, Аройо, Дейн Ръдиар, Роберт Ханд и много др.), които свеждат астрологическите "знаци" до психологически модели на поведението са доста по-точни в разбирането на астрологията.
Шекспир също добре го е казал (не знам доколко е имал предвид астроогията, ама от сцена поне е разбирал): "Животът е сцена, а ние всички сме актьори."

Астрологическите домове са 12 сцени (пиеси, филми), планетите са "Аз-актьора", знакът е "ролята". И не всички актьори са за "Оскар", както и не всички филми.



На теб спосоността ти за визуализация би ти помогнала в разбирането на астрологията - всички червени линии в картата с напрежение и енергия; сините са "равновесие; зелените са - "напасване".
Планетите са някаво действие - отговарящо на планетата в чистият й вид, дори на мита за нея, дори на това как е изобразявана от скулптори и художници.
Знакът е мястото, което "храни" планетата (това Бруно Хубер го е казал) - знакът имат свои аналози (архетипи) в животинското царство или някои древни символи (Стрелец, Дева и др.).
Домът това е житейска област, обкръжение, среда, екстериор.
И всичко това е едно цяло - характер, индивидуалност, начин на възприемане, поведение, обучение и т.н.
Всички карти съответстват на реално съществуващи/ли хора - математиката е за астрономите, а тук става дума за психология. (поне аз започнах така с астрологията и тя сега ми разказва истории или филми...е понякога ми липсват субтитрите)

П.П. Ей, да не си помислите, че отхвърлям всички други астрологични школи и знания - просто аз се опитвам да разбера западната астрология!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 12.10.12 14:57.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор out of space ()
Публикувано12.10.12 20:28



Шекспир също добре го е казал (не знам доколко е имал предвид астроогията, ама от сцена поне е разбирал): "Животът е сцена, а ние всички сме актьори."

Астрологическите домове са 12 сцени (пиеси, филми), планетите са "Аз-актьора", знакът е "ролята". И не всички актьори са за "Оскар", както и не всички филми.


Шекспир направо е улучил десетката с този израз


Това се отнася и за хората,не само за планетите... хората са "Аз-актьора", знакът е "ролята"... и няма "Аз" без роля,което значи,че всичко е роли и няма нищо извън сцената....ужас!
Всъщност...има нещо,но то не е хора без роли :))))

Редактирано от out of space на 12.10.12 20:58.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.10.12 21:35



Учила ли си психология?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор won (cool)
Публикувано13.10.12 16:49



Не съм, но смятам този подход към астрологията за най-логичен и убедителен.
Поне на мен ми допада и ми е по-лесно да го разбера, или поне да се въведа в тази област.
Не смятам да ставам професионален астролог. За мен това си познание, подход, техника за самопознание и опознаване на другите, както и за взаимовръзките и взаимодействията помежду ни.
Все пак героите и ситуациите са си абсолютно реални в житейската пиеса.
Една карта е натална и персонална, само ако е свързана с дата, час и място на раждане - само тогава има домове, а не само разположение на планети за деня.

П.П. Аз и астрология не съм учила - в някоя школа или с професионален астролог.
Това май трябваше да го кажа преди 100 поста.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.10.12 16:56.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.10.12 21:20



Благодаря за списъка, но на първо претърсване не намирам почти нищо.
Дао, закон за петте елемента и ин-ян информация има. За всички останали няма резултат. Може да са включени в книги. Във всеки случай, наименованията не ми говорят нищо.

Как петте елемента от китайската медицина се вписват в хороскопа? На какво съответстват? И кои 5 елемента преобладаващи имаш предвид като определяш ядро на хороскопа? Може ли пример?



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.10.12 08:32



На мен ми отне над 10 години, практика при двама майстора, които са получавали информацията от първа ръка, сума ти литература и курсове, за да сглобя цялата картина, ти искаш за един ден да намериш всичко.

Важното е, че имформацията е налице и сега поне знаеш какво да търсиш, ако ти е интересно. Аз като почвах и това нямаше.

По-рано писах: "Примерно западната разглежда повече законите 3 и 4, докато китайската закон 5. И двете разглеждат основно до закон 2"
Т.е. в западната този закон не е толкова застъпен. Защо? Сравни астрономическите основи за Западната и Китайската астрологии и ще се сетиш. Все пак този закон също участва и тук (то и няма как да не участва, защото е основен). Примерно на него е базиран поне един прогностичен метод, а и частите в ядрото са 5 (странно защо). Въобще човек като се замисли намира някакви такива "странни" съвпадения.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.10.12 08:43



Не знам защо си мислиш, че гърците са били по-близо до астрологията. Те не са я измислили, а са я взели от халдейците. При това само част от писмената част. А навремето по-голямата и съществена информация се е предавала устно. Птоломей съвсем не е родоначалника на астрологията. И психологическата част е една съвсем малка част от астрологията. То навремето май въобще не я е имало, но все пак благодарение на Юнг и други астрологията отново започва да се възражда. Обаче това не означава, че Западната астрология е ограничена до психологическата астрология.





Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: rigel3]  
Автор won (cool)
Публикувано18.10.12 14:10



Прав си, но все от някъде трябва да се започне!
Ето това би било добро начало, според мен (но не единственото):



копнато от тук (сайтът на астрологът Селесте Тийл):

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 18.10.12 14:12.



Тема Re: Меркурий и Сатурн в Скорпионнови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.10.12 10:14



Става за начален пищов.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.