Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За индийската астрология  
Автор evrika ()
Публикувано20.08.12 20:44



Извинявам се, исках да сложа линк, който ми се струваше полезен, но само час по-късно той вече не се отваря



Редактирано от evrika на 20.08.12 21:56.



Тема Re: За индийската астрологиянови [re: evrika]  
Автор won (cool)
Публикувано20.08.12 22:37



Случайно попаднах на това - може и да е интересно за някого



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: За индийската астрологиянови [re: evrika]  
Автор evrika ()
Публикувано21.08.12 11:46



Да Ви попитам дали някой знае как се изчислява Антардаша?



Тема Re: За индийската астрологиянови [re: evrika]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано24.08.12 18:54



С компютърна програма!





Тема Re: За индийската астрологиянови [re: MarlenaSS]  
Автор evrika ()
Публикувано24.08.12 19:07



Дай линк към нея, плийз





Тема Re: За индийската астрологиянови [re: evrika]  
Автор won (cool)
Публикувано24.08.12 23:04



Във форума на astro.com си имат цяла секция" Ведическа астрология". Полезно е да се чете там, щом се интересуваш източната астрология, а и сигурно помагат със съвети.


и това

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: За индийската астрологиянови [re: evrika]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано01.09.12 09:20



Има най различни програми в интернет...Можеш да си заредиш безплатно. Аз лично използвам Йаганантха, на Др Рао. Доста е сложна и дава много опции, до които все още не съм стгнала, откровено казано.
Иначе в интернет бъка с информация по темата. Аз съм изучавала Ведическа астрологи при двама души - при един руски йога и при един китаец, който живее в Калифорния. Иначе от истински индийски астролог е много трудно да получиш знание и благословия, защото тези неща се предават по семейна линия, като таен занаят - от баща на син, на внук...А като си и жена, съвсем шансовете намаляват...
Има доста литература на запад и на изток по темата. Лично аз предпочитам руските източници. Руснаците са много силни в астрологията и имат интуитивен достъп до знание, до което западняците просто нямат, защото са западняци. Вероятно знаете, че според Веданта запад е посоката на материалното и на упадъка, а изток е посоката на духовното развитие и издигането..Има нещо в това..Има разбира се и на запад разни, книги, учебници, лекции... Но повечето от тях са безнадеждни. Особено не препоръчвам немската школа. Наистина няма изобщо да разберете за какво става дума. Само по повърхността ще се плъзнете. От американците става и то прилично Дейвид Фроули..Но това беше..
За по напредналите и задълбочените е необходимо да се обърнат към първоизточниците, т. нар. шастри...Но на първо място все пак е интуицията и благословияата това знание да ви се отвори. С зубрене и четене само не става
Освен това много е важно ведическият астролог да разбира и от аюреведа, да се практукува йога. нещата са свързани и само с една компютърна програма не става. Древноиндийаката джойтиша (астрологи) е тайно, изотерично знание, което не се отавря на всеки. Съвременната западна астрология е произлязла именно от него, минавайки през древен Египет, през антична Гърция и древен Рим, през апокрифните коридори на средновековието. Тя е един скопен вид, материализиран, рационализиран, изобщо личен от много съществени детайли. Помните може би темата за хороскопа на Ал. Македоснки, в която веднага някой ми скочи с технически забележки по разположението на планетите. Да, в Джойтиша има карти, в които Венера, Слънцето и Меркурий изобщо не са разположени, както повеляват правилата на астрономията. Става дума, че световете, вселената, самите ние съществуваме на няколко различни нива, в които царят различни дименционални физически и метафизически закони. Ако съвременният астролог пресмята само по това което се вижда от обсерваторията, то древният египетски маг е имал други представи за звездната картина, а именно не е възприемал планетите като космически тела, а като личности, като божества..Ще спра до тук.
Ако някой в този форум се занимава сериозно с джойтиша и обича и може да пише бих го поканила в моя блог със статии да се включи. Той е съвсем нов. За сега съм концентрирала вниманието върху Луната, защото блогът е свързан с Лунния календар, който водя от една година почти...Приветствам всякакви интересни и полезни теми и автори. В крайна сметка време е и българската публика да научи нещо повече.

Редактирано от MarlenaSS на 01.09.12 09:39.



Тема Re: За индийската астрологиянови [re: MarlenaSS]  
Автор rigel3 ()
Публикувано02.09.12 15:18



Едно много важно уточнение относно това: "Древноиндийаката джойтиша (астрологи) ... Съвременната западна астрология е произлязла именно от него, минавайки през древен Египет, през антична Гърция и древен Рим, през апокрифните коридори на средновековието."

Не е вярно!! Съвременната западна астрология е произлязла от Халдейската! Тя е Тропическа и е много по-различна от индийската и като философия, и като астрономия. Като астрология пък съвсем. Това е доста често срещана грешка даже и сред известните астролози. Факта, че и двете са на Еклиптиката съвсем не означава, че са едни и същи. Затова и тези, които ги смесват, са в голяма грешка.



Тема Re: За индийската астрологиянови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.09.12 10:34



Спокойно, някой са си направили труда да изследват въпроса ...






Тема Re: За индийската астрологиянови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано06.09.12 13:58



Аз съм спокоен, само уточнявам, че са различни. Пък като искаш мешай си ги, твой си проблем. Статията е непълна, къде е китайската астрология, била е много преди този период. То и други са започнали преди този период, но не ми беше това целта.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.