Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано20.08.12 14:50



Мисля, че Плутон винаги се отразявя, като придава на планетата, с която има съприкосновение малко по-тъмен и мистичен нюанс...Говоря за аспектите в натала. При транзитите може би по- скоро е обвързан с промени предизвикани от конкретни събития...

В интерес на истината все повече се замислям, че планетите в радикса обхващат по-сериозен диаметър на влияние, отколкото дават орбисите...Достатъчно е човек да погледне небето и да се опита да си представи нещата в 3Д формат

, за да си представи, че едно огромно тяло има и светлосенки и да се предположи, че има определен орбис от точно 10 градуса е малко несериозно, но това ще го пусна като отделна тема в някакъв момент.

Та за Плутон и дали влияе на планетите, с които прави аспекти в радикса...Да, определено, но това влияние не може да бъде така категорично класифицирано - все пак хората имат различни нива на съзнание...



Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.12 15:53



Ако осъзная, че не съм права - насочвам се към по-доброто решение или подход към дадената ситуация. Нямам проблем да кажа "извинявай" или "прав си", защото мотивацията ми е целта и оптималното постигане, а не аз конкретно да съм правата. Но в повечето случаи съм.





My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.12 15:56



Интуицията е много едно такова пипкаво понятие, като твърда, но и течна маса. Да кажем, че дава интензитет - колкото повече достига в своите дълбочини, толкова повече човек се докосва и до някои архетипни универсални за човечеството образи, които му дават познание и отношение и към съседното кладенче - т.е. другите. И, притежавайки това познание, дали изведено рационално или операционализирано интуитивно.... то е следствие интензивна опитност. Според мен. Би могло интуиция да се каже, но не в смисъла на пророкуване на боб.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.12 16:18



Ти само за малко се почувства на подсъдимата скамейка, а смятай как би се почувствало горкото лице Х със злополучния съвпад Луна-Плутон.
Или как бих се почувствала аз, ако наивно ти издиктувам данните си, за да ми погледнеш хороскопа, а ти отсечеш и ме разнесеш пред всички с нАучно и професионално мнение от сорта на: " с тая Алиса трябва да сте нащрек, защото има Плутон в квадрат със Слънце и МС, които са в съвпад, следователно ще ви заколи, докато спите, а Луната и прави полусекстил с Плутон, обаче е в накшатра Ашлеша - демонична, което предполага склонност към черна магия и зли замисли, дори да се представя за агънце. Плутон много помага там, щото пъклените и планове да бъдат осъществени. Стойте настрана от жена с такива аспекти, ако ви се пише приятелка, а ако сте и гадже/съпруг, се разделете незабавно, тя е притворна, лукава и ви използва."



На тебе майтап ти се струва, но въпросите ми си бяха напълно сериозни.
И си чакат отговорите.

Мога и да си подкрепя питанките с тема за истинска история, пусната точно в този клуб - няколко страници назад.
Сериозно, не те ли притеснява вероятността да манипулираш чрез тълкуванията си по-наивнички хора?



Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор MsFire ()
Публикувано20.08.12 16:36



ми 8, но астрото ми го отчита като съвпад

Мъдрият се стреми към себепознание, а посредственият – към властта.


Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: Aлиca.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.08.12 18:08



Алиса, като имаш съвпад Луна-Плутон, защо си мислиш, че той е със същото значение, като описаното от нея? Примерно планетите може да се разделят на 2 групи: силни/слаби и добри/зли. Значи взимаме 2 планети, всяка от които е към някоя от групите (сиреч по 4 варианта за всяка), свързани с аспект (основните са 9). Та сама си сметни колко варианта има и си отговори описаното от нея към коя групичка от всичките трябва да е. И това е само за планетите, участващи в някакъв аспект. Ма те са и в знаци (12бр) и домове (също 12). И въпреки мнението на някой по-рано, че искала само да разглежда тази конфигурация без цялата карта, пак можеш да се сетиш от посоченото по-горе, че и така да е, вариантите са прекалено много за такова обобщаване. А пък ако включим и нюансите на декади, терми, градус и т.н. стават ептен много. И въпросът е за Плутон с лични планети - сама смятай колко различни варианта има. Без да гледаме цялата карта.

И ако някой все още се връзва на подобни неща след описаното по-горе - ами негов си проблем.

Редактирано от rigel3 на 20.08.12 18:10.



Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: Aлиca.]  
Автор caryb (непредубедена)
Публикувано20.08.12 18:14



Какво да ти кажа,ако ме питат за теб,точно така ще те обрисувам


Да ме питаш не ме ли притеснява "вероятността да манипулираш чрез тълкуванията си по-наивнички хора"
е все едно да питаш същото тия,дето четат новинарските емисии
Тезите ти са изградени основно на предположения,за това каква съм и как постъпвам ,което те поставя в същото положение.
Ако искаш да застанеш зад някаква кауза,няма лошо,само по-полекинка с плутоновите ти изблици,които много ме забавляват.
Сподели мнение,вместо да се обиждаш.

Ако съдите хората,няма да имате време да ги обичате.

Тема Re: Какво ще кажете да поговоримнови [re: caryb]  
Автор won (cool)
Публикувано20.08.12 18:31



Плутон, когато има точен аспект с лична планета, е все едно да вземеш една лупа и да гледаш през нея през цялото време.



Ако е съвпад с Луна - ще гледаш под лупа всичко, което е Лунно (това , което е Луната-астрономически, знакът - Рак, 4 дом)- емоции, въобръжение, интуиция, самозащита, майка, майчинство, домът, родословие, цикличност, емоционалното здраве и т.н.
Съвапдът, както и секстили и тригони между Луна и Плутон може и да са добро нещо - просто да си по-чувствителен, романтичен, грижовен. Но може и да води до зависимости, вманиачаване, постоянно безпокойство, стремеж за контрол.

Квадратури и опозиции са си конфликти, драма, предизвикателство, провокация, напрежение, но дори между Луна и Плутон могат да са за добро - стига да са познати и под контрол (представям си Робин Худ). Ако не са овладяни - могат да водят до изкривяване на личните граници и...не знам (да кажат психолозите).
От значение е знака и дома, където са личната планета и Плутон - съответно да се разбере ролята (знак) и пиесата (дом), в която ще играят.

П.П. Ето и картата на Марк Зукърбърг (основателят на"Фейсбук")

Има Меркурий опозиция (точен аспект) на Плутон в 11-5 дом в Овен (29 градус) -Скорпион (0гр.). Ето това е - способност да рискуваш в нова област със силата на комуникациите - с цел печалба.( Е, в 5 дом са му и Сатурн, Марс, Луна - коет си е и доста работа, а не само риск.)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 20.08.12 22:11.



Тема Re: Какво ще кажете да поговорим [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано20.08.12 19:41



Ето и картата на Сократ

- определено не е приемал нещата за даденост и е провокирал обществото с идеите си.

Опозиция Слънце -Плутон - личността срещу догмите, традициите на обществото. Обаче май така се става "бащата на философията".

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 20.08.12 19:42.



Тема Re: Какво ще кажете да поговорим [re: caryb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.12 22:33



Още чакам отговор на поставените въпроси по повод твърденията ти за качествата на определени хора, изведени /според тебе от родилния им чертеж/.
Не заставам "на кауза", задавам въпрос на човек с претенции за вещ и разбирач в материя, която борави с нравствени оценки за други хора.
Или се аргументираш прецизно за твърдението си, или клеветиш. Има и трети вариант - човекът, за когото твърдиш цитираното по-долу, ти е антипатичен, и представяш личната си антипатия като "написано от звездите", за тежест.

В кой от трите варианта попадаш?

п.п. не страдам от плутонови изблици, моите са от друга порода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.