Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано31.01.13 23:15



Ами църквата доста ще да се постарала да замаскира божествените послания и само тя да си ги разчита и ползва...а то всичко е било пред очите (над главите) на всички.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: won]  
Автор Baldrian ()
Публикувано31.01.13 23:34



Църквата точно това е направила за разлика от езотеричното християнство, но самата тя е пълна с астрологически символи...- като започнем от символа на християнството- риби, минем през кардиналния кръст, символите на четиримата евангилисти, кръга с 12те апостола и т.н.
Една не лоша статия...





Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: Baldrian]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано01.02.13 10:58



От една страна е добре,че ги е криела и все още ги крие, защото тези знания не са за всеки човек, а именно както won е стигнала до тях, човек трябва да ги търси,т.е. да иска да знае това.





Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: Baldrian]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.02.13 14:11



В статията като даваш, виж още в начало текста :
Другото светило, Луната в ранното християнство символизира човешката Душа. Тя приема и отразява енергиите, излъчени от Слънцето.
Слънцето е активният, мъжки принцип – Ян, отдаващ енергия, а Луната – пасивният, женски принцип – Ин, приемащ енергията.

В другата тема нали ставаше дума за водните знаци и за мъжките, и женските знаци и енергийнията, и вампирите.





Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: Sapta Rishi Nadi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано01.02.13 15:21



Може би в случая има и доста корист и тактика, но аз отдавна съм приела, че християнство и църква са различни неща...
Иначе си права, че едно знание може да служи за различни цели...Пътят към Ада е осеян с добри намерения...





Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: lvony333]  
Автор Baldrian ()
Публикувано01.02.13 15:24



Разбира се, че принципът е този...Просто това с вампиризма е грубо и неточно



Доста добре се вижда при квинконкса и статията там, но не само

Иначе-да. Такъв е принципа от който тръгваме...



Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: Baldrian]  
Автор won (cool)
Публикувано01.02.13 20:12



Абе има надежда за църквата. Ето днес на какво попаднах по Дойче Веле - телевизионният канал - ей тия "Die Priester" са като "Тримата тенори" на католическата църква! Имат издадени две CD-та, видоклипове и уеб-страница даже имат.




No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 01.02.13 20:17.



Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: won]  
Автор evrika ()
Публикувано01.02.13 20:52



Виж сега, няма нищо ново под слънцето, не само християнската църква е скривала зад догми някакво познание, то и за древно-гръцката литература пише, че всичко в нея е древно закодирано учение, дори това, което нашия университет напича легенди, например 12-те подвига на Херкулес означавало всъщност преминаването на новия човек, подразбирай от съзвездието Овен, през 12-те знака на зодиака, написани са преди да настъпи епохата на Рибите, нещо което в училище както се досещате не преподават. Да напомня и за мистериите - древноегипетски, древноперсийски, елевсийски и т.н., в смисъл че това познание все си е било скрито-покрито за избраници-адепти. Хората, обикновените, мнозинството, за които участието в мистериите или в ритуалите на жреческите касти е било недостъпно изобщо не са и предполагали за информацията заложена в тях и не са знаели и половината неща, които днес ние все пак можем да прочетем отнякъде. С една дума, така си е откакто "светът беше млад", да използвам цитата на любим класик Толкин, затова въпросът не е в самото християнство, а в езотеричните учения като цяло, които до едно съдържат по нещо в себе си, което от хилядолетия ги прави недостъпни за огромен брой хора.



Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: Baldrian]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано04.02.13 13:36



Може би в случая има и доста корист и тактика, но аз отдавна съм приела, че християнство и църква са различни неща...

Аз също..има много заблуди в днешно време.

Пътят към Ада е осеян с добри намерения...

В такава епоха живеем изобщо





Тема Re: Библията и астрологиятанови [re: evrika]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано04.02.13 13:48



затова въпросът не е в самото християнство, а в езотеричните учения като цяло, които до едно съдържат по нещо в себе си, което от хилядолетия ги прави недостъпни за огромен брой хора.

Да,но сега вече са по-достъпни ли поне основните им принципи се излагат в разни книги...ето аз скоро търсих книгата на Елена Блаватска - Тайната доктрина и докато се рових в нета,намерих един списък на книги в една библиотека на масони...реших да ги питам дали могат да ми дадат трите тома да си ги копирам


Казаха ми,че това е само за членове на масонската им ложа...попитах ги как мога да стана масон,щом се налага...нищо не ми отговориха и накрая ги намерих в една добра библиотека
Препоръчвам ти ги,ако се интересуваш от тайното знание наистина, намират се и в електронен вариант.Оказа се,че повечето неща са описани и в другата книга от Блаватска "Разбулената Изида",която все още може да се намери в някои книжарници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.