Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Хороскопи на велики личностинови  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано10.07.12 10:22



Може би вече е имало такава тема... Пък и хората повече се интересуват от себе си и собствения си хороскоп, о отколкото от хороскопа на останалите, пък били те и велики личности.
Но въпреки това за астролозите в клуба тази тема може би ще е интересна и ще се включат със свои открития и наблюдения.
Аз бих искала да споделя с вас, че вчера докато четях една антична литературна творба се натъкнах на прелюбопитния хороскоп на Александър Македонски. Според Псевдо–калистен, (така се казва авторът) Александър е бил син не на баща си, а на египетски астролог и маг, който с хитрост и магия успява да стигне до постелята на македонската царица. Като начало тя го кани да и направи хороскоп и там се натъкваме на едно прелюбопитно описание как в 4 в. пр. н. е . са работели колегите астролози... С подръчни средства, разбира се. не е имало тогава компютърна помощ...
Когато идва време Александър да се роди, магът-астролог присъства на мястото на събитието и разказва точно кои планети в кои зодиакални знаци попадат. Той кара Олимпиада малко да задържи и да изчака докато Меркурий излече от Кози рог, защото хората родени с Ме в КР са начетени и образовани, но гневливи и сприхави...Което между другото аз лично мога да потвърдя от соствени наблюдения...
Тъй като правя хороскопи по ведическата система седнах и сложих според описанието на Псевдо Калистен и излезе следното...
1-ви дом в Рак, с асцендент и сатурн
2-ри дом в Лъв , със Слънце в екзалтация и Марс
3-ти дом в Дева, лорд Меркурий
4-ти във Везни, лорд Венус
5-ти в Скорпион, лорд Марс
6/ти в Стрелец с Венера, лорд Юпитер
7-ми в Кози рог, лорд Сатурн
8-ми в Водолей , с Меркурий , лорд Сатурн
9-ти в Риби, лорд Юпитер
10-ти в Овен, с Юпитер, лорд Марс
11-ти в Телец с Луна, лорд Венус,
12-ти в Близнаци, лорд Меркурий
Губят ми се планетите Раху и Кету, за които Магът нищо не споменава. Очевидно не ги използва. А също така , очевидно докато Астрологията е пътувала в пространството и времето между Индия и Египет ги е загубила някъде по пътя...:)

Редактирано от MarlenaSS на 10.07.12 14:41.



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: MarlenaSS]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.07.12 10:29



Много полезна тема е. Египтяните не работеха ли по тропическата астрология? Имаш ли дата, час и място на хороскопа му?



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: MarlenaSS]  
Автор out of space ()
Публикувано10.07.12 11:03



Знае ли се точната дата на раждане на Ал. Велики???? Има поне няколко варианта!...когато всички не са единодушни и сигурни за датата,аз се отказвам да вярвам,че някога е бил роден(който и да е)

...а и времето е нещо относително...преди е било едно,сега друго...



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: MarlenaSS]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.07.12 12:07











Намерихте ли интересни съпоставки между тези два хороскопа или драстични разлики....?

Редактирано от Valery 72 на 10.07.12 12:16.



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: Valery 72]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.07.12 13:01









Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: MarlenaSS]  
Автор Faithnews (непознат )
Публикувано10.07.12 13:01



Много прелюбопитно за всичкото астролог и колега-астролог.
Слънчевата система сигурно е в шок, ужас и хаос след подобни хороскопи.
_______________________
Тъй като правя хороскопи по ведическата система седнах и сложих според описанието на Псевдо Калистен и излезе следното...
1-ви дом в Рак, с асцендент и сатурн
2-ри дом в Лъв , със Слънце в екзалтация и Марс
3-ти дом в Дева, лорд Меркурий
4-ти във Везни, лорд Венус
5-ти в Скорпион, лорд Марс
6/ти в Стрелец с Венера, лорд Юпитер
7-ми в Кози рог, лорд Сатурн
8-ми в Водолей , с Меркурий , лорд Сатурн
9-ти в Риби, лорд Юпитер
10-ти в Овен, с Юпитер, лорд Марс
11-ти в Телец с Луна, лорд Венус,
12-ти в Близнаци, лорд Меркурий
Губят ми се планетите Раху и Кету, за които Магът нищо не споменава.
________________________

Не правете повече хороскопи - по никоя система. А античните литературни творби нека си останат в художествената измислица.
И не ви се губят само Раху и Кету. Всичко ви се губи както изглежда.



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: Faithnews]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.07.12 13:05



Изключително грубо влизане с бутонките!



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: Valery 72]  
Автор Faithnews (непознат )
Публикувано10.07.12 13:07



Правя ви услуга, за да не се излагате да започнете и да си пишете гадателствата.



Тема Re: Хороскопи на велики личностинови [re: Faithnews]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.07.12 13:10



Когато услугата е в този вид, а и непоискана....по-добре се самообслужете!



Тема Re: Хороскопи на велики личности [re: Valery 72]  
Автор Faithnews (непознат )
Публикувано10.07.12 13:19



Направих съвсем уместна забележка и вместо да се засрамите, че никой не я забелязва, да се коригирате, предпочитате да ритате този, който ви прави услуга да не пишете повече глупости. После се чудите защо ви се присмиват и ви наричат кукундрели. С право ви се смеят, аз също ви се присмивам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.