Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Асцендент и първи домнови [re: Valery 72]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.06.12 18:53



Благодаря.
Първия линк съм го чела, вторият дава по-сбита информация.

Ами...и двата асцедента - Риби и Водолей си пасват в голяма степен при мен.
Много размито става с този асцедент...





Тема Re: Асцендент и първи дом [re: Aлиca.]  
Автор won (cool)
Публикувано29.06.12 22:05



Понеже аз съм още от начинаещите астролози, ползвам "пищови" (демек информация, каквато открия в нет-а за тълкуване на карти).
Ето ти още информация за аспектите в наталната карта - ама на английски.


Обърни внимание на съвпадите на Венера с Марс и с Меркурий - имаш ги в твоята карта.

Та по твоята карта и аз да кажа нещо: ти си амбициозна, отдаваш значение на кариерата и мястото ти в обществото (съвпадат на Венера, Марс в Козирог и Меркурий, 10 и 11 астр. домове). Също така поемаш инициативи, "палиш" другите с идеите, мненията си, дори с личността си (синият триъгълник между Юпитер, Луна, Слънце в Огнените знаци) - може даже и да ги "пришпорваш" в определени моменти. Но и себе си така пришпорвш ежедневно (замесени са 1, 6, 9 астр. домове).
Ето ти нещо за Марс в Козирог - при теб е и на 0-ят градус, а квадратура към Юпитер - само подсилва ефекта.

Секстил между Слънце и Сатурн - реалист, дисциплинирана, взискателна.
За тау-квадрата, т.е. червеният триъгълник в картата бих казала, че те описва като аскетична (6-8-12 астр. домове).

За външният вид - предполагам, без лек грим и подходящо облекло никой не те виждал. Обличаш се класически , но добавяш интересни аксесоари - (Меркурий и Слънце в Стрелец).
По-скоро си АЦ Риба, но наистина на границата с Водолей - светла кожа, светли очи, кестенява коса, широко лице; фигура-жествена, даже пухкава.


П.П. За клубарите: не съм виждала Алиса, обаче сме се срещали виртуално тъдява и знам някои неща за характера й.
С интерес ще следя какво и вие ще кажете за картата й.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 29.06.12 22:37.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано30.06.12 00:02



По-скоро си АЦ Риба, но наистина на границата с Водолей - светла кожа, светли очи, кестенява коса, широко лице; фигура-жествена, даже пухкава.

То и аз съм с такъв асцендент на границата с Водолей, ама не съм пухкава, нито лицето ми е чак толкова широко (ако направи описанието на база последните градуси на Риби). По-скоро овално, преди няколко години имаше дори по-скоро леко заострени черти. Иначе косата е кестенява, кожата е бяла, а очите - зелени.



Дир ми изяде някои от буквите на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано30.06.12 00:06



Осите ни (удебелените линии, които се пресичат в средата) са странно припокриващи се.



Иначе ми харесва Слънце на МЦ като най-извисена планета в момента на раждане. Ако часът ти е верен, разбира се.

Дир ми изяде някои от буквите на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано30.06.12 00:14



А, не - моите мнения са всичко друго, но не и слабо енергични без спонтанност, сила и енергия.

И пасивна не съм, ама хич, дори напротив - втурвам се смело в словесен двубой, ако виждам дори минимален смисъл от него.
Но моят асцендент е силно повлиян от квадрат с Уран и опозиция с Венера, та просто абсурд описанието ти да важи за мен. А е абсолютно сигурно, че макар и на границата с Водолей, не е Водолейски, а Рибешки.
Да, мненията ми показват мислите и емоциите ми, но това важи за почти всички хора. В общия случай човек изразява това, което мисли и чувства, дори това да е просто една хаотична мисъл (която за други ще изглежда безсмислена редица от думи).

Дир ми изяде някои от буквите на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re: Асцендент и първи домнови [re: Aлиca.]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.06.12 01:10



За мен е Водолей но с интерсептирани Риби вътре. Което автоматично поусложнява нещата по дома. – Има много инфо за интерсептиранираните знаци. Ето ти някакъв примерен линк, мисля че разбираемо, прецени .



По спомен с едно изречение - чел съм мнение, че значи и нещо от сорта на: Нещата по дома започват според знака на върха на дома и завършват като по интерсептирания знак. Или по първия ти дом нещата започват по водолейски и завършват по рибешки. За едно изречение е добре казано. Но и юпитер ти е в първи, ако и върха на дома беше в Риби за какво водолейско влияние може да се мисли, да не говорим забелязва ? .. А това, че и ти преценяваш, че имаш и от двете влияния потвърждава това което и аз си мисля, че върха е във Водолей, защото чисто Рибешки нямаше да се връзва с духа на мненията ти според мен.
Проклетията ми е запазена марка, да. – Тези думи също приличат на водолейски, ако си виждала водолей как умира от кеф, кога се запъне за нещо, все пак нали уравновесяват Лъва.- Правилно мислиш, че не е от рибите. Има още признаци, но няма смисъл да ги изброявам, мнението ми е формирано. Например водолейте много добре знаят как да комуникират с думи така, че да не се усеща никаква неравнопоставеност /когато искат/, все пак са символ на приятелството и владеят добре тоз вид комуникация, а Уран нали е и нещо като висш Меркурий. Рибите този начин/метод на общуване не го владеят и използват, техните методи са други. И тнт..

Редактирано от lvony333 на 30.06.12 01:38.



Тема Re: Асцендент и първи домнови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.06.12 01:17



Иначе Алиса може да бъде обидчива, хаплива, заядлива... все Рибешки - Мисля, че бъркаш.

Мисля, по скоро съвпада на Марс с Меркурий допринася за това. Много енергия в Меркурий ... хъм... Мисля, че такъв човек ще направи и невъзможно за да не загуби спор, според мен. Аз лично не бих участвал в спор с човек такъв аспект, защото мисля, че съм обречен. - Дано не се стига до спорене.



Редактирано от lvony333 на 30.06.12 01:35.



Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.06.12 01:25



Споко, казах: "кат, че" - тоест такова впечатление оставят, а не че нямат.
И за теб не се отнася.


Ти си активна до незнам къде си, един двубой за разгрява може да спретнем даже. - Сещам се, че имам две пера от паун. Ако искаш давам ти едното и почваме дуел на живот и смърт.



Тема Re: Асцендент и първи домнови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.06.12 01:33



Сигурен съм, че не съм много точен някъде, дори знам, че бъркам на места, конкретно и там където цитираш … Ама аз нарочно, че се бехте се успали нещо …



Споко, фокуса ми въобще не е бил асц. Скорпион или Рак, а на Риби. За другите два наистина не е баш вярно това, ама ме мързеше да го дооформям като по-провилно мнение. Но и на другите двата асцендента основата им си е емоционална - ще отречеш ли?

Изявата на Асцендента набира сила и почва да надделява в изявите след 30-35 г. - не давай примери с деца.

И като казвам пасивен, "кат, че" нямат енергия, не значи че те нямат наистина, а кат, че…. И каквито и примери да ми даваш, асц. Овен с асц. Риби и асц. Везни не подлежат на сравнение по енергичност, изключения винаги ще има но се дължат на други неща. Спортисти изявени с асц. Риби или Везни? - Може в шаха, в други спортове са рядкост и това се дължи на друго.

А пък асц. скорпион не се оплаква защото никога нема да изпее какво му е. Предпочита да е скрит и напрежението също го крие дълбоко в себе си и там се сражава с него. - Не изнася битката извън себе си, води я вътрешно, затова хич не му е лесно и е разбираемо, че бушуват бури и урагани в него. – Саможертва се, еваларка му за това.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано30.06.12 01:41





С удоволствие, но точно в момента съм ограничила виртуалните словесни двубои, защото енергията ми отива за съвсем други неща.
Но ще ти напомня по-нататък, мдам.



Дир ми изяде някои от буквите на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.