Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хороскопа и възпитанието  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 16:11



Здравейте

Понеже съм вече на бебешка тема ми хрумна да споделя с вас малко размисли и да видя какво мислите вие по тези въпроси.
Като неопитна майка, от всякъде баби, дядовци, лели или просто познати ми сипят съвети относно възпитанието на детето. Общото мнение е,че детето не трябвало да се глези. Не трябвало да се гушка много, защото щяло да свикне така. Щяло да си "научи силата" и да ме манипулира с рев, тръшкане и т.н. Та въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието? Има ли смисъл да се лишава детето от близост под предтекст, че ще се разглези? Не е ли човек това, което е, и прекрояването, което се опитват да ни направят като деца напълно излишно. Виждам го и на практика. Според мен някои неща в човек не могат да се променят.



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: kotence777]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано30.05.12 17:22



Та въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието?

Много естествен въпрос....

Всички започваме да си го задаваме от момента, в който дребното човече прояви първите признаци на индивидуалност...Според мен независимо как възпитаваме децата си, най-важен е личният пример. В повечето случаи детето на рибата е риба...
Аз лично съм залагала повече на приятелското и открито отношение, отколкото на целенасочено възпитание...Това естествено не може да бъде универсална рецепта...Детето някак само си води. Нещо, което е съвсем уместно за едно дете, за друго може да е абсурдно-включително и за братчето му или сестричето му...
Според мен хороскопът дава основно потенциалите...От тази гледна точка може да е много полезен. Един човек, който в картата си има математически заложби, и това се е видяло да речем и независимо от астрологията, едва ли има смисъл от родителски амбиции да бъде тикан към оперно пеене при условие, че грачи...
Ако има потенциал да бъде прекрасен лъжльо напр., може да бъде подтикнат да развие фантазията си в някакво творчество и според детето да се подходи по подходящ за него начин до доближаване до реалността и т.н.
В самият хороскоп има някакви индикации и за родителите, но това също има много измерения...
Бяха ми разказвали за случай в някой от кралските дворове, които винаги са ползвали астролози....Та в този двор, в една и съща минута, кралят и обущарят му се сдобили със синове-т.е. почти еднакви хороскопи...Когато кралят бил детрониран, принцът изгубил възможността да стане крал, а синът на обущаря нямал шанс да стане придворен обущар...Вероятно обаче по различен начин са разкрили потенциалите си...

Има ли смисъл да се лишава детето от близост под предтекст, че ще се разглези?
Не - нали става въпрос за близост, а не за глезене...

Не е ли човек това, което е, и прекрояването, което се опитват да ни направят като деца напълно излишно. Виждам го и на практика. Според мен някои неща в човек не могат да се променят.


Някои неща наистина не могат да се променят, но на други може да се повлияе...Тривиално е, но според мен и тук актуално- подходът, реалната оценка и мярката са важни, и наистина подходът е индивидуален...

Редактирано от Valery 72 на 30.05.12 17:29.



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 17:37



Хахахахахахахаха!!! Хороскопът не предопределя, а отразява. За мен поне. Т.е. ако един родител е малоумен, това ще окаже влияние на детето и в хороскопа ще може да се разчете, че то е живяло под еди какво си влияние, понеже е имало малоумен родител.


Иначе едно дете има нужда от безрезервна любов и внимание, особено първите 3 години. Има нужда и от ясни и стабилни правила. Но не такива, наложени по начин, който да го отчужди от родителите му.

Та... с децата си нямаме оправданието на "всичко е писано така да е", а имаме дълга да дадем най-доброто от себе си. Което включва и да не се престараваме, задушавайки ги. Най-доброто реално е балансът. Една предвидима, топла среда на подкрепа, адекватни изисквания, които провокират растеж и адекватна за възрастта му свобода, с която може да се справи... т.е. с годините ревизиране на правила, отговорности и т.н.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.05.12 17:39.



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: Doctor Who]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 19:15



To e ясно, че хороскопа не предопределя възпитанието, но ти се появяваш на бял свят и всичко вече е написано в натала. Тогава логично е да се попиташ, не е ли илюзия възпитаването на дете? Примерно човек с аспект слънце-уран. Вари го, печи го, каквото и да го правиш, ще си направи каквото реши той. Това не можеш да го промениш или накараш каквото и да е против волята му, и се вижда още от детските години. Или особено разпространеното мнение,че бебето не трябвало много да се гуши, защото щяло да свикне на ръце и после не можело да го отучиш. Дрън-дрън. Не е ли това вече предопределено в натала? Някои хора са по-любвеобвилни, други не. А и всички деца си пробват характера, своя и на родителите като се озъзнаят. Мисля,че от по-голямо значение е личният пример, но и тук, като се замислих, познавам хора изкусни лъжци, а родителите не са били такива. И въпреки усилията да вкарат в пътя детето, то си обича да послъгва и като възрастен. Тогава къде отива възпитанието, къде личният пример? В този слуай и двете са неефективни...



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 21:28



Е, сега... възпитанието не изгражда човека, но може да го закопае или да му помогне. Детето си е отделна личност, но това не значи на принципа "роди ме мамо с късмет, пък ме хвърли на смет" да го заебем до някоя кофа на улицата, пък то ако му е писано ще умре, ако му е писано ще го приберат цигани и ще го пускат да проси, или ще го прибере някой лорд или дори княз.
Възпитанието е от значение. Астрологията дори не казва нещата съвсем буквално. Инцидент, но какъв? Успех, но какъв? Човек ще бъде психопат или приятно чепат? Ще има щастливо детство или насилие и травма за цял живот? То обобщено много неща можем да си говорим, но възпитанието не е това да моделираш човек по свой образ и подобие, играейки си на Бог. То е опора. А какво ще бъде то, това че може да се види в хороскопа, не значи, че няма смисъл да се случва?!?! То по тая логика като се родим направо да си теглим куршума, че нищо не зависи от нас. Само дето няма как да го направим, ако и това не е записано, нали? А, сега, де... пише, че ще си теглим куршума, защото ние ще си теглим куршума или ще си теглим куршума, защото пише, че ще си теглим куршума?



Астрология при възпитание на дете може да се ползва само доколкото помага, но не и да пречи. Само доколкото дава знание, че родителят не е всемогъщ и не управлява характера, съдбата и желанията на детето си. Но това не го извинява да спре да бъде родител.
Иначе това за гушкането изобщо не е вярно и ако искаш информация как се гледа дете - по-добре от сигурен източник, защото хората разправят такива простотии, че... Един психотерапевт например може да ти обясни през коя възраст през какви етапи минава детето и от какво има нужда. Но плаче ли, особено под 3 годишна възраст, задължително трябва да бъде гушнато и утешено, и да се види гладно ли е, жадно ли е, колики ли има и т.н.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.05.12 21:31.



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: kotence777]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано30.05.12 21:57



ръководи се от майчинския си усет. Така или иначе както и да се държиш детето ще те усети каква си всъщност и ако си лесна за манипулиране квото и да правиш ще те манипулира.




Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: Doctor Who]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано30.05.12 22:26



Ще има щастливо детство или насилие и травма за цял живот?
__________________________________________________________

този аспект ми е много интересно кой е, защото и в моя хороскоп ми казват, че съм имала щастливо детство, ама аз си знам...



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: jensen-110062]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 23:03



Съгласна съм с теб. Обаче наистина много ми е неприятно как постоянно ме съветват "разбиращи" да не си гушкам детето,че щяло да се разглези. Ами да се разглези. А и не вярвам да стане по-глезено отколкото е написано в натала му.



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 23:34



Ми прати ги на майната им тия "разбиращи". Щото ти дават не просто неработещ, както ти намекваш, ами много шибан и вреден съвет.

..rude & not ginger...



Тема Re: Хороскопа и възпитанието [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 23:39



Няма един аспект.



..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.