Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хороскопа и възпитанието  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 16:11



Здравейте

Понеже съм вече на бебешка тема ми хрумна да споделя с вас малко размисли и да видя какво мислите вие по тези въпроси.
Като неопитна майка, от всякъде баби, дядовци, лели или просто познати ми сипят съвети относно възпитанието на детето. Общото мнение е,че детето не трябвало да се глези. Не трябвало да се гушка много, защото щяло да свикне така. Щяло да си "научи силата" и да ме манипулира с рев, тръшкане и т.н. Та въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието? Има ли смисъл да се лишава детето от близост под предтекст, че ще се разглези? Не е ли човек това, което е, и прекрояването, което се опитват да ни направят като деца напълно излишно. Виждам го и на практика. Според мен някои неща в човек не могат да се променят.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано30.05.12 17:22



Та въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието?

Много естествен въпрос....

Всички започваме да си го задаваме от момента, в който дребното човече прояви първите признаци на индивидуалност...Според мен независимо как възпитаваме децата си, най-важен е личният пример. В повечето случаи детето на рибата е риба...
Аз лично съм залагала повече на приятелското и открито отношение, отколкото на целенасочено възпитание...Това естествено не може да бъде универсална рецепта...Детето някак само си води. Нещо, което е съвсем уместно за едно дете, за друго може да е абсурдно-включително и за братчето му или сестричето му...
Според мен хороскопът дава основно потенциалите...От тази гледна точка може да е много полезен. Един човек, който в картата си има математически заложби, и това се е видяло да речем и независимо от астрологията, едва ли има смисъл от родителски амбиции да бъде тикан към оперно пеене при условие, че грачи...
Ако има потенциал да бъде прекрасен лъжльо напр., може да бъде подтикнат да развие фантазията си в някакво творчество и според детето да се подходи по подходящ за него начин до доближаване до реалността и т.н.
В самият хороскоп има някакви индикации и за родителите, но това също има много измерения...
Бяха ми разказвали за случай в някой от кралските дворове, които винаги са ползвали астролози....Та в този двор, в една и съща минута, кралят и обущарят му се сдобили със синове-т.е. почти еднакви хороскопи...Когато кралят бил детрониран, принцът изгубил възможността да стане крал, а синът на обущаря нямал шанс да стане придворен обущар...Вероятно обаче по различен начин са разкрили потенциалите си...

Има ли смисъл да се лишава детето от близост под предтекст, че ще се разглези?
Не - нали става въпрос за близост, а не за глезене...

Не е ли човек това, което е, и прекрояването, което се опитват да ни направят като деца напълно излишно. Виждам го и на практика. Според мен някои неща в човек не могат да се променят.


Някои неща наистина не могат да се променят, но на други може да се повлияе...Тривиално е, но според мен и тук актуално- подходът, реалната оценка и мярката са важни, и наистина подходът е индивидуален...

Редактирано от Valery 72 на 30.05.12 17:29.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 17:37



Хахахахахахахаха!!! Хороскопът не предопределя, а отразява. За мен поне. Т.е. ако един родител е малоумен, това ще окаже влияние на детето и в хороскопа ще може да се разчете, че то е живяло под еди какво си влияние, понеже е имало малоумен родител.


Иначе едно дете има нужда от безрезервна любов и внимание, особено първите 3 години. Има нужда и от ясни и стабилни правила. Но не такива, наложени по начин, който да го отчужди от родителите му.

Та... с децата си нямаме оправданието на "всичко е писано така да е", а имаме дълга да дадем най-доброто от себе си. Което включва и да не се престараваме, задушавайки ги. Най-доброто реално е балансът. Една предвидима, топла среда на подкрепа, адекватни изисквания, които провокират растеж и адекватна за възрастта му свобода, с която може да се справи... т.е. с годините ревизиране на правила, отговорности и т.н.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.05.12 17:39.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Doctor Who]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 19:15



To e ясно, че хороскопа не предопределя възпитанието, но ти се появяваш на бял свят и всичко вече е написано в натала. Тогава логично е да се попиташ, не е ли илюзия възпитаването на дете? Примерно човек с аспект слънце-уран. Вари го, печи го, каквото и да го правиш, ще си направи каквото реши той. Това не можеш да го промениш или накараш каквото и да е против волята му, и се вижда още от детските години. Или особено разпространеното мнение,че бебето не трябвало много да се гуши, защото щяло да свикне на ръце и после не можело да го отучиш. Дрън-дрън. Не е ли това вече предопределено в натала? Някои хора са по-любвеобвилни, други не. А и всички деца си пробват характера, своя и на родителите като се озъзнаят. Мисля,че от по-голямо значение е личният пример, но и тук, като се замислих, познавам хора изкусни лъжци, а родителите не са били такива. И въпреки усилията да вкарат в пътя детето, то си обича да послъгва и като възрастен. Тогава къде отива възпитанието, къде личният пример? В този слуай и двете са неефективни...



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 21:28



Е, сега... възпитанието не изгражда човека, но може да го закопае или да му помогне. Детето си е отделна личност, но това не значи на принципа "роди ме мамо с късмет, пък ме хвърли на смет" да го заебем до някоя кофа на улицата, пък то ако му е писано ще умре, ако му е писано ще го приберат цигани и ще го пускат да проси, или ще го прибере някой лорд или дори княз.
Възпитанието е от значение. Астрологията дори не казва нещата съвсем буквално. Инцидент, но какъв? Успех, но какъв? Човек ще бъде психопат или приятно чепат? Ще има щастливо детство или насилие и травма за цял живот? То обобщено много неща можем да си говорим, но възпитанието не е това да моделираш човек по свой образ и подобие, играейки си на Бог. То е опора. А какво ще бъде то, това че може да се види в хороскопа, не значи, че няма смисъл да се случва?!?! То по тая логика като се родим направо да си теглим куршума, че нищо не зависи от нас. Само дето няма как да го направим, ако и това не е записано, нали? А, сега, де... пише, че ще си теглим куршума, защото ние ще си теглим куршума или ще си теглим куршума, защото пише, че ще си теглим куршума?



Астрология при възпитание на дете може да се ползва само доколкото помага, но не и да пречи. Само доколкото дава знание, че родителят не е всемогъщ и не управлява характера, съдбата и желанията на детето си. Но това не го извинява да спре да бъде родител.
Иначе това за гушкането изобщо не е вярно и ако искаш информация как се гледа дете - по-добре от сигурен източник, защото хората разправят такива простотии, че... Един психотерапевт например може да ти обясни през коя възраст през какви етапи минава детето и от какво има нужда. Но плаче ли, особено под 3 годишна възраст, задължително трябва да бъде гушнато и утешено, и да се види гладно ли е, жадно ли е, колики ли има и т.н.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.05.12 21:31.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано30.05.12 21:57



ръководи се от майчинския си усет. Така или иначе както и да се държиш детето ще те усети каква си всъщност и ако си лесна за манипулиране квото и да правиш ще те манипулира.




Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Doctor Who]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано30.05.12 22:26



Ще има щастливо детство или насилие и травма за цял живот?
__________________________________________________________

този аспект ми е много интересно кой е, защото и в моя хороскоп ми казват, че съм имала щастливо детство, ама аз си знам...



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: jensen-110062]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано30.05.12 23:03



Съгласна съм с теб. Обаче наистина много ми е неприятно как постоянно ме съветват "разбиращи" да не си гушкам детето,че щяло да се разглези. Ами да се разглези. А и не вярвам да стане по-глезено отколкото е написано в натала му.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 23:34



Ми прати ги на майната им тия "разбиращи". Щото ти дават не просто неработещ, както ти намекваш, ами много шибан и вреден съвет.

..rude & not ginger...



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.05.12 23:39



Няма един аспект.



..rude & not ginger...


Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Doctor Who]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано30.05.12 23:46



тогава как може да ти пишат "щастливо детство", когато не е било ... ?



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано31.05.12 00:11



Ми не знам, Роуз, питай този, който ти го е писал.

..rude & not ginger...



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Doctor Who]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано31.05.12 01:12



Направих го вече





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Doctor Who]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано31.05.12 01:34



беше първо от машина, но от когато бях 5/6 клас и ходих на клуб по астрономия

после всички автоматични из нета, да можех да им обясня аз на тях...






Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано31.05.12 11:25



За да има резултати от едно възпитание , трябва да бъде разрешено на детето да се развие и по свой собствен начин. Често родителските желания се проектират върху детето. Синастрията между родителите и децата дават тази
възможност за сравняване на хороскопите. Астрологическото дълбоко прозряване на развитието на детето и възможните конфликти на възпитание и личната ориентировка на детето са много специфични ...при този семеен модел планетите, слънце, луна и сатурн се разглеждат като носители на ролята на бащата, майката и детето.

Редактирано от varadave на 31.05.12 12:42.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 14:11



В твоя хороскоп имаш опозиция между Слънце и Луна - майката и бащата. Има също опозиция между Луна и Венера. В първи дом имаш южен възел...При тези аспекти не може да се говори за безпроблемно детство...
Северният възел обаче ти е в брака, а той тепърва предстои...





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 14:16



За да има резултати от едно възпитание , трябва да бъде разрешено на детето да се развие и по свой собствен начин.

Определено!



Синастрията между родителите и децата дават тази
възможност за сравняване на хороскопите.


Да - много интересни взаимовръзки излизат...Поне при мен излязоха, когато погледнах хороскопа на дъщеря ми спрямо моя и съотв. между моя и тези на родителите ми - с приблизителни часове....



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано31.05.12 14:26



моля ви вижте и моите, че драмата е голяма...



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано31.05.12 14:37



на картата изглеждат опозиция, но не са точно, абе аспекта го нямам / драмата да

за слънце и луна говоря, луна и венера го имам

за луна и венера е малко странно, щото долу/горе се разбирам с майка ми ако имаме предвид нея и мен...

Обаче мен винаги са ме плашили със Северния възел, а ти тук го споменаваш като нещо хубаво май - какво имаш предвид ?

Редактирано от PoyзOтPoзoвo на 31.05.12 14:40.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано31.05.12 14:55



На месец и нещо не е ли още малко, та да се говори за възпитание и лишаване от нещо. - Характера все още не толкова видим, та да се каже това бебе е по-любвеобвилно от друго. Аз не съм чувал за не-любвеобвилно бебе на 1 месец, та мисля, че тук по-скоро проектираш себе си.

Иначе съм напълно съгласен с първите три мнения на Доктора и с мнението на Никифин.

Детето си е отделна личност, както и да се държиш то ще усети каква си всъшност, каквито и съвети да ти дават. Но е малко раничко, при всички случай с течение на времето то ще опитва различни способи за да ти намери слабите страни и ще ти ги намери – бъди сигурна.
Според мен не трябва да си отворена книга за него, за да му е интересно и трябва едновременни хем да му е спокойно, хем да ти има и респект (респект не значи страх, а признание, като уважение...)

Та въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието?
То погледнато с тази логика, след като „всичко е написано“, няма смисъл нищо да питаш, защото нали ще постъпиш така, както е написано....





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано31.05.12 14:58




това е фамилният модел на Бруно Хубер.

Редактирано от varadave на 31.05.12 14:59.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:04



В някакъв момент ще погледна картата пак по-подробно...
Опозицията Слънце-Луна, макар и плактична/неточна/, според мен си съществува...Т.е. една по-мека и дипломатична майка/везните/ срещу по-агресивен баща/овена/...Това е съвсем общо...

за луна и венера е малко странно, щото долу/горе се разбирам с майка ми ако имаме предвид нея и мен...

Говорим за ранните детски години-1ви дом...Понякога нещата тук не са съвсем осъзнати, а това е и аспект, който може да бъде преработен....

Обаче мен винаги са ме плашили със Северния възел, а ти тук го споменаваш като нещо хубаво май - какво имаш предвид ?



Пак най-общо... В западната астрология северният възел дава сферите, в които човек трябва да се развие и природата му дава известни кредити за да се случват нещата по-лесно...Южният възел е по-скоро полярността-дърпа човека назад в развитието, като му създава известни пречки...Идеята е да се балансира добре между двата...
Индийската астрология мисля, че има различна концепция. Бих се радвала ако някой с повече познания сподели за нея, но моят скромен опит потвърждава това, което съм ти написала ...
В твоя случай- северен във везни-7ми, показва необходимост от научаване на кооперативност, сътрудничество, партньорство, тъй като себичният индвидуализъм, налагането на Аза на всяка цена и отстояването, вероятно вече са научени-от южния, но във вида, в който са, създават пречки...
Съотв. Южният в първи показва детството и особеностите на Аза, а северният в седми би трябвало да дава брак и партньорства, които при необходимото старание от индивида, биха били добри и полезни за личностното му развитие

Редактирано от Valery 72 на 31.05.12 15:56.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:17



Мерси много! Ще го разгледам с удоволствие-още повече, че това е най-близката до психоанализата астрологична школа... За съжалние не мога да кажа, че я познавам детайлно, и това, че ми пускаш този линк си е направо синхроничност.





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано31.05.12 15:28



Супер заедно във времето ...синхрон





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:56







Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано31.05.12 16:11



оххх, дано, дано дано да е така, защото всичко останало е както си го написала...та драмата е безкрайна



ще се радшам като имаш време да ми пишеш какво мислиш / ако искаш на лична, ако искаш в моята тема по-долу, както решиш

благодаря ти



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 10:40



Обикновено детето само си "казва" какво му трябва. Например като е гладно, плаче, храниш го; като вече се е нахранило, инстиктивно си върти главата наляво-надясно, спираш да го храниш. Храненето при децата е по-различно - по-начесто, но по-малко. Особено вредно е "айде бабиното, още една хапка и ще ти дам еди-какво си (награда)". Общия принцип е - да го пазиш да не се нарани, защото още не се е научило кое е опасно. Особено като почне да лази. Да се научи на любов не е глезене, така че е нормално детето да се гушка. Важното е да разбере кое може и кое не още от малко! Когато кажеш, че не може, значи не може. Не веднъж може, веднъж не може и то се обърква. Или ти му забраняваш, баба и дядо разрешават и става каша.

Доминиращата стухия ще ти даде информация за характера му. Също и Асц и Слънце или Луна. Например:
Огън - много енергично, ще се върти, като почне да лази ще щъка насам-натам и трябва да се следи. Тук и силен Марс съвсем ще стане интересно.
Земя - повече по-неподвижно;
Въздух - лесно ще схваща нещата; личния пример е много важен тук. Главно от него се учи.
Вода - повече гушкане ще иска.
Естествено различно е за момче и момиче, а и това са само примери. Но обикновено още от бебе си проличава накъде клони.

"въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието?"

Хороскопа на човек показва максимумът, който той може да постигне. А родителите са длъжни да дадат максимални възможности детето да осъществи своя максимум. Това е и целта на възпитанието. А не както някои родители проектират своите недостатъци и страхове върху детето си. Детето не е куче или котка или някакъв друг домашен любимец - само едното хранене, осигуряване на дом и да се обича не е достатъчно!

В първите 5-7 години от голямо значение за детето е майката. Това е периода на Луната. Виж дали е наранена или не; в първия случай може да има проблеми и трябва повече внимание и да се пази.

Също първите 90 дни са много важни (не колко е голямо и дали е момче или момиче) - да се пази от инциденти, наранявания (примерно да не се изтърве, докато се къпе). Не случайно една от основните прогресии в астрологията е ден/година. Ако нещо особено се случи тези 90 дни, запиши го, после може да се прояви на съответната година.

Навремето е имало много хубав обичай: слага се чаршав или покривка и на него различни предмети и детето до покривката. Оставя се да се види към кой предмет ще се насочи. Прави се в определена възраст за детето, но не помня кога.

Като гледам картинката на поста ти ей това е огнен тип - върти се и хоп на земята.


Редактирано от rigel3 на 01.06.12 11:02.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 12:37



Ами слънцето и асцендента са в огън, останалите лични планети в земя

Меркурий вода и сатурн въздух Живичка е. Само маха с тези ръчички и крачета Ако й се върже един генератор ще захрани целият град с електричество!
Луната не е наранена. В телец съвпад с венера и юпитер.... Ама хич не мога да се позная като луна в телец....ама хайде от мен да мине
Първите дни за малко да стане инцидент. Но мъжът ми се усети да се дръпне навреме, т.е. да не я натисне Не помня кой ден беше. Не пострада, само се уплаши :( А ние още повече.... Обаче не помня кой ден беше....

Редактирано от kotence777 на 01.06.12 12:42.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 12:53



Между другото преди 2-3 дни ни се нанесоха нови съседи.Майка с 2 близнаци на по 3 годинки мисля. Не мога да опиша каква истерия са децата. Не са млъкнали откакто са се нанесли. Направо ме хваща страх....

Това астрологично къде може да се види?



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 13:17



Съседи, близко обкръжение, братя и сестри - всичкото е по 3. дом. Обаче във вашия случай (ако живеете само с мъжа си) трябва да видиш кой от двамата е доминиращ и неговия 3. дом. Аналогично ако жвеете с баби, дядовци и т.н. - гледа се 3. дом на стопанина на дома. Или 3-я дом на композитния ви хороскоп (не синастрията). Тук по-скоро варианта на композит със средни точки. Ползват се аналогично всички правила както при радикса - гледаш 3. дом дали има ранени планети, управителя му, планетите в него как са, аспктите и т.н.

Може да си запишеш датата, когато са се нанесли новите съседи и после след толкова години да проследиш дали няма да се появят в живота й хора, които да се държат по същия начин. Въобще е добре да се води дневник на събитията на детето (и не само на него, според мен всеки трябва да си води такъв дневник, защото след време нещата се забравят, а написаното остава, както е казал един български хан).

Редактирано от rigel3 на 01.06.12 13:21.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 13:31



Имах предвид,по какво се вижда в хороскопа, че ще са такива истерични..... И то май само единият близнак е проблемен доколкото видях и чувам крещенето само на едно дете основно...... Еднояйчни са, предполагам асцендента им е един и същ, с няколко минути разлика. Но не ми се иска да питам майката и да влизам в по-близки отношения. Достатъчно ми е,че цял ден им слушам изпълненията.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 13:38



Стелиума в Телец с Луна, Венера и Юпитер (дори и да е само знаков) пак ще натежава. Ако е точен още повече. Така че вероятно няма да има доминираща стихия заради Слънце и Асц в Огън, но трябва да се разглеждат всички планети. Не ти знам хороскопа, но освен Слънце, Луна, асц има и ядра, които могат да наклонят везните. Също примерно може да имаш доминираща Венера, доминираща планета в Телец, аспект на доминираща планета по някой от статусите към планета в Телец или Венера, стелиум в Телец или 2. дом и т.н. Най-трудно е когато има повече от един знак или стихия силни, но няма доминираща.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 14:00



От вашите хороскопи може само да се види, че ще са дразнещи съседи. Което е кофти, особено ако живеете в панелка и ви дели само една стена. При еднояйчните близнаци единствено статуса и звездата на съдбата. Те са изключително чувствителни. Има разлика дори и ако са извадени оперативно, примерно с минута-две разлика. Момче и момиче ли са? Обикновено трябва да се разглеждат заедно, едното е допълнение на другото или момче и момиче. Важно е кое е първо. Това също става и когато майката или бабата не си свърши работата с възпитанието навреме. Примерно едни съседи отгоре децата им си играят с топче за тенис на маса и отвратително хлопат. Като се качих майката и бабата им казват да не хлопат, те си продължават. Като направих забележка на майката тя каза на детето: "Видя ли сега какво стана". Което е ясен белег, че майката и бабата са изпуснали нещата. (Затова е добре баби, дядовци и други роднини да не се бъркат във възпитанието в началото, докато детето научи основни правила, да ги научава от родителите си само). На това му се вика разглезване и лигавене. После като пораснат майката вероятно ще "плаши" детето с баща му, след което то вече няма да харесва баща си и работата съвсем отива в реката. Затова писах по-рано, че трябва да се възпитава още като е малко. Независимо, че си мислим, че не разбират, трябва да му се казва директно какво се иска от него и искрено. Децата усещат и най-дребната лъжа и неразбирателство, особено ако му е силна Луната. Тогава са като попивателна хартия в тази възраст и после може и цял живот да го помни или подсъзнателно да го тормози, което естествено ще му се отразява. После психолога ще търси под дърво и камък какво е станало в детската възраст и откъде е този проблем.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 14:45



Момчета са. А майката е самотна майка, без баща. Това е оказало голямо влияние предполагам. Вчера ги засекох по път към магазина и аз си носех мъничката в слинг. И едното като видя, и то поиска. Обаче е тежко и майката отказа. Изпадна направо в истерия. Тя поддаде, качи го за малко, обаче тежко... Свали го пак и онова пак откачи. Хем му обяснява, но не приема. Другото си върви кротко, без проблем. И сега основно на едното чувам писъците. Даже и в момента. Та се чудех астрологично къде може да се види това в техният хороскоп.Не бях чувала до сега това за звездата на съдбата. Иначе за близнаци бях чела някъде,че индийската астрология била много точна.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор won (cool)
Публикувано01.06.12 22:51



Хубаво е, че си на бебешка тема, обаче недей да го мислиш много напред това с възпитанието и грижите. Мисли на този етап от живота на мъничето с какво да помогнеш, а не мисли как ще след 3, 5 или 15 години - ще му мислиш "като му дойде времето".
А иначе картата показва заложби, предпоставки. Съдържа също и нещо като маркери ( или километрични камъни) за някои събития - кога да се случат. (Това си е на теория, аз на практика не се справям добре с разчитането, или поне не схващам всички детайли в "картинката")
Факт е, че карта на раждането ни си я "носим" със себе си, където и да се местим по света - тя е като ДНК-то ни. Но и както си я "носим", така и си взаимодействаме с други хора (следователно и с техните карти), където и да сме.
"Домовете на действието" са 1-4-7-10 домове, като само 1-ви дом е за индивидуалните действия и инициативи, а във всички други се изисква някаво взаимодействие с други хора: в дома на родителите -4 астр. дом; търсене на партньор в живота (или друг вид връзка) - 7 дом; в обществото - 10 дом.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано05.06.12 10:58



Наистина е интересно да се види разликата. Освен звездата на съдбата и статуса на съдбата също е много чувствителен. Ако е повече от 4' Асц е в друг градус. Това пискливото ли е първородно или другото? Ако майката се съгласи да ти даде данните им може и на лични да ги пратиш. Колкото до индийската астрология едва ли е по-точна. Астрономическата база със западната е подобна. Обикновено тези, които не са запознати добре със западната или превъзнасят индийската дават такива твърдения. На колко години са близнаците?



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано05.06.12 15:35



На 3 години са май.Но колкото и да ми е любопитно не мога да я питам. Не ми се навлиза в личното й пространство, още повече че тя в моето. Достатъчни ми са пискалата, които слушам цял ден.





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор Лaнc Линk тaйният areнт (маймун)
Публикувано29.06.12 09:24



Близостта и вниманието не си противоречат с възпитанието. За да намалиш тръшкането просто го научи, че "не" означава "не" и не се поддавай на тръшкане и рев.
А ако не искаш да го повредиш умствено не му пълни главата с астрология



--------------------------
Там където свършват всички Надежди ... започва Обеля!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.