Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано31.05.12 14:58




това е фамилният модел на Бруно Хубер.

Редактирано от varadave на 31.05.12 14:59.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: PoyзOтPoзoвo]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:04



В някакъв момент ще погледна картата пак по-подробно...
Опозицията Слънце-Луна, макар и плактична/неточна/, според мен си съществува...Т.е. една по-мека и дипломатична майка/везните/ срещу по-агресивен баща/овена/...Това е съвсем общо...

за луна и венера е малко странно, щото долу/горе се разбирам с майка ми ако имаме предвид нея и мен...

Говорим за ранните детски години-1ви дом...Понякога нещата тук не са съвсем осъзнати, а това е и аспект, който може да бъде преработен....

Обаче мен винаги са ме плашили със Северния възел, а ти тук го споменаваш като нещо хубаво май - какво имаш предвид ?



Пак най-общо... В западната астрология северният възел дава сферите, в които човек трябва да се развие и природата му дава известни кредити за да се случват нещата по-лесно...Южният възел е по-скоро полярността-дърпа човека назад в развитието, като му създава известни пречки...Идеята е да се балансира добре между двата...
Индийската астрология мисля, че има различна концепция. Бих се радвала ако някой с повече познания сподели за нея, но моят скромен опит потвърждава това, което съм ти написала ...
В твоя случай- северен във везни-7ми, показва необходимост от научаване на кооперативност, сътрудничество, партньорство, тъй като себичният индвидуализъм, налагането на Аза на всяка цена и отстояването, вероятно вече са научени-от южния, но във вида, в който са, създават пречки...
Съотв. Южният в първи показва детството и особеностите на Аза, а северният в седми би трябвало да дава брак и партньорства, които при необходимото старание от индивида, биха били добри и полезни за личностното му развитие

Редактирано от Valery 72 на 31.05.12 15:56.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:17



Мерси много! Ще го разгледам с удоволствие-още повече, че това е най-близката до психоанализата астрологична школа... За съжалние не мога да кажа, че я познавам детайлно, и това, че ми пускаш този линк си е направо синхроничност.





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано31.05.12 15:28



Супер заедно във времето ...синхрон





Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано31.05.12 15:56







Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: Valery 72]  
Автор PoyзOтPoзoвo ()
Публикувано31.05.12 16:11



оххх, дано, дано дано да е така, защото всичко останало е както си го написала...та драмата е безкрайна



ще се радшам като имаш време да ми пишеш какво мислиш / ако искаш на лична, ако искаш в моята тема по-долу, както решиш

благодаря ти



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 10:40



Обикновено детето само си "казва" какво му трябва. Например като е гладно, плаче, храниш го; като вече се е нахранило, инстиктивно си върти главата наляво-надясно, спираш да го храниш. Храненето при децата е по-различно - по-начесто, но по-малко. Особено вредно е "айде бабиното, още една хапка и ще ти дам еди-какво си (награда)". Общия принцип е - да го пазиш да не се нарани, защото още не се е научило кое е опасно. Особено като почне да лази. Да се научи на любов не е глезене, така че е нормално детето да се гушка. Важното е да разбере кое може и кое не още от малко! Когато кажеш, че не може, значи не може. Не веднъж може, веднъж не може и то се обърква. Или ти му забраняваш, баба и дядо разрешават и става каша.

Доминиращата стухия ще ти даде информация за характера му. Също и Асц и Слънце или Луна. Например:
Огън - много енергично, ще се върти, като почне да лази ще щъка насам-натам и трябва да се следи. Тук и силен Марс съвсем ще стане интересно.
Земя - повече по-неподвижно;
Въздух - лесно ще схваща нещата; личния пример е много важен тук. Главно от него се учи.
Вода - повече гушкане ще иска.
Естествено различно е за момче и момиче, а и това са само примери. Но обикновено още от бебе си проличава накъде клони.

"въпросът ми е следният: ако в всичко това вече е "написано" в хороскопа на даден човек, има ли смисъл възпитанието?"

Хороскопа на човек показва максимумът, който той може да постигне. А родителите са длъжни да дадат максимални възможности детето да осъществи своя максимум. Това е и целта на възпитанието. А не както някои родители проектират своите недостатъци и страхове върху детето си. Детето не е куче или котка или някакъв друг домашен любимец - само едното хранене, осигуряване на дом и да се обича не е достатъчно!

В първите 5-7 години от голямо значение за детето е майката. Това е периода на Луната. Виж дали е наранена или не; в първия случай може да има проблеми и трябва повече внимание и да се пази.

Също първите 90 дни са много важни (не колко е голямо и дали е момче или момиче) - да се пази от инциденти, наранявания (примерно да не се изтърве, докато се къпе). Не случайно една от основните прогресии в астрологията е ден/година. Ако нещо особено се случи тези 90 дни, запиши го, после може да се прояви на съответната година.

Навремето е имало много хубав обичай: слага се чаршав или покривка и на него различни предмети и детето до покривката. Оставя се да се види към кой предмет ще се насочи. Прави се в определена възраст за детето, но не помня кога.

Като гледам картинката на поста ти ей това е огнен тип - върти се и хоп на земята.


Редактирано от rigel3 на 01.06.12 11:02.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 12:37



Ами слънцето и асцендента са в огън, останалите лични планети в земя

Меркурий вода и сатурн въздух Живичка е. Само маха с тези ръчички и крачета Ако й се върже един генератор ще захрани целият град с електричество!
Луната не е наранена. В телец съвпад с венера и юпитер.... Ама хич не мога да се позная като луна в телец....ама хайде от мен да мине
Първите дни за малко да стане инцидент. Но мъжът ми се усети да се дръпне навреме, т.е. да не я натисне Не помня кой ден беше. Не пострада, само се уплаши :( А ние още повече.... Обаче не помня кой ден беше....

Редактирано от kotence777 на 01.06.12 12:42.



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (мама)
Публикувано01.06.12 12:53



Между другото преди 2-3 дни ни се нанесоха нови съседи.Майка с 2 близнаци на по 3 годинки мисля. Не мога да опиша каква истерия са децата. Не са млъкнали откакто са се нанесли. Направо ме хваща страх....

Това астрологично къде може да се види?



Тема Re: Хороскопа и възпитаниетонови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.06.12 13:17



Съседи, близко обкръжение, братя и сестри - всичкото е по 3. дом. Обаче във вашия случай (ако живеете само с мъжа си) трябва да видиш кой от двамата е доминиращ и неговия 3. дом. Аналогично ако жвеете с баби, дядовци и т.н. - гледа се 3. дом на стопанина на дома. Или 3-я дом на композитния ви хороскоп (не синастрията). Тук по-скоро варианта на композит със средни точки. Ползват се аналогично всички правила както при радикса - гледаш 3. дом дали има ранени планети, управителя му, планетите в него как са, аспктите и т.н.

Може да си запишеш датата, когато са се нанесли новите съседи и после след толкова години да проследиш дали няма да се появят в живота й хора, които да се държат по същия начин. Въобще е добре да се води дневник на събитията на детето (и не само на него, според мен всеки трябва да си води такъв дневник, защото след време нещата се забравят, а написаното остава, както е казал един български хан).

Редактирано от rigel3 на 01.06.12 13:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.