Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо лъвовете бягат от брак и деца  
Автор LookingForMySelf (търсеща)
Публикувано22.05.12 10:30



И особено от деца. Като че ли трудно се навиват да имат деца мъжете лъвове. Какви са причините за това?
Страх от окови?
Обичат да си сменят жените?
Егоизъм?
Нещо друго?



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано22.05.12 11:42



Вероятно знаеш, че освен слънчевия знак за да се направи астропортрет на някого, се взимат предвид и страшно много други неща....
Аз имам някакви наблюдения върху мъже лъвове - баща ми, бившия ми мъж, един от най- добрите ми приятели/вече 23 години/.....Всичките са доста различни...

При мен например големи разочарования от приятелства, са се случвали със зодия близнаци/не в личен план/...Това естествено не значи, че няма да се появи някой читав близнак





Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор LookingForMySelf (търсеща)
Публикувано22.05.12 12:22



и аз познавам лъвове с деца, но просто имам усещане, че им е трудно да се решат на брак и деца като цяло. Чудя се дали е от благоразумие (понеже се познават какви са женкари и не искат да разочароват жените) или по-скоро от егоизъм



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор Porto (мама)
Публикувано22.05.12 13:04



Вероятно говориш за някой конкретен човек

. Защото аз съм заобиколена от мъже-лъвове (баща ми, мъжа ми, неговия баща, двама първи братовчеди) и всички са прекрасни бащи, обичат да се забавляват с децата си и им отделят доста внимание като измислят какви ли не щуротии и клоунади за да бъдат дечицата щастливи и доволни.

Лъвът е знакът, който се свързва с 5-я дом и децата, така че по-скоро твоят случай е изключение някакво.



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано22.05.12 13:04



Чудя се дали е от благоразумие (понеже се познават какви са женкари и не искат да разочароват жените) или по-скоро от егоизъм

Царят на животните е убеден в собственото си величие

Виж, вероятно ти си попаднала на такъв...........



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано22.05.12 13:44



Нашата западна, европейска астрология има една доста негативна склонност да обобщава и различни хора да слага под един знаменател на базата на един единстве критерий. Защо даденият човек не иска да се обвързва с брак и деца може да се отговори само въз основа анализа на неговата лична натална карта. Причините могат да бъдат различни.
1. Астрологочески : а) Зловредни планети в 7 и 5 дом, неблагоприятни аспекти или негативни влияния и връзки с планети от 6, 8 или 12 дом.
б) Неблагоприятен за брак и деца планетарен период.
3. Кармични причини - изравняване на кармата от предишен живот, предишни постъпки или пък действия на родителите.
4. Причините могат да са и от психологически характер - отблъскващ семеен модел, страх от неуспех в партньорството, на последно място бих поставила женкарството и егоизма. Като за второто бих поспорила дали е типична черта само за лъвовете. Днес животът предразполага всички нас към тотален егоизъм, без значение от пол и зодиакален знак.



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: Porto]  
Автор LookingForMySelf (търсеща)
Публикувано22.05.12 15:48



именно че могат да са прекрасни бащи, това ми е ясно. Понякога си мисля, че може да са прекалено умни и да съзнават отгорността да имаш деца и семейство и предпочитат да си я спестят вместо да рискуват евентуално да ги разочароват. И понеже не обичат да разочароват хората си знаят, че са обречени на окови до живот ако се задомят и направят деца.

Освен това имам предвид двама лъва, ако се замисля сигурно и за още се сетя.

Струва ми се, че се навиват да имат деца само ако са много влюбени, но половинката им бега и искат си с брак и деца да я вържат за себе си за да са сигурни, че няма да им мърда. Демек - женят и се правят деца в момент на умопомрачениеи с конкретна момента цел, а не защото си умират за брак и за деца.

Просто според мен не са семеен тип зодия.



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: MarlenaSS]  
Автор LookingForMySelf (търсеща)
Публикувано22.05.12 15:57



всяко нещо в рамките на полезната мярка е добро, включително и егоизмът - лично аз нямам нищо против него. Освен това не съм акзала, че само лъвовете са егоистични.
Единият лъв, който имам предвид като че ли го е страх да има деца - женен е вече 7 години и не прави деца на жена си. И си взе възможно най-покорната и непретенциозна жена на света. Преди ми беше гадже - страхотен любовник, но ни веднъж не съм го видяла да се изпразни - като че ли да се застрахова, че няма шанс да направи бебе.
Другият лъв скоро ще чукне 50, но е категоричен, че не иска да се жени. И като че ли за по-сигурно все си избира по стари гаджета от него, разведени и с деца да не би случайно да му поискат деца. Не знам кое толкова ги плаши в децата (всъщност знам от личен опит де ама го разбрах чак после - преди да родя си исках деца като всеки нормален човек).



Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор won (cool)
Публикувано22.05.12 22:06



Пусни картата на някой от тези Лъвове, може да не е само от слънчевият знак.

Има нещо вярно, че не са най-добрите домошари - твърде малка сцена е това за тях.
Аз съм Лъв по зодиакален знак и си мисля, че няма да съм най-отдадената баба за внучетата си ( а може и да ми е от Асцедента - Стрелец).



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Защо лъвовете бягат от брак и деца [re: LookingForMySelf]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано23.05.12 09:50



Децата са отговорност и струват многа пари. Не всички мъже са готови да се "нагърбят" с тази задача. Страхуват се. И това хич не е свързано със зодиакалния знак. По принцип мъжът няманужда да има деца, за да се чувства щастлив и реализиран. А и клишето за биологическото продължение на рода е женска измислица, за да се върже глупака..(шегувам се)!!

. За мъжете е важно да имат жена до себе си, важно е тя да ги прави доволни щастливи и тя да е доволна и щастлива. Същината на нещата се изразява обаче в това, че женското щастие задължително е свързано с раждането и отглеждането на деца. Без това животът и е опустошен и безмислем. Естествено, че една нещастна и нереализирана жена, ще бъде неприятна и непълноценна съпруга. Именно това е логиката на имането на деца в семейството... А не, че мъжът страстно желаел и копнеел... Няма такова нещо. Естествено за мъжа е да не иска деца. Той иска секс и свирка... Не се заблуждавайте мили женички, че е иначе. Затова някои мъже бягат като дявол от тамян, ако чуят, че някоя е решила да му ражда. Тя си мисли, че голяма еваларка му сторва, щото му ражда или му е родила. Ами, не, Напротив. За него това е само компликация и страничен, често нежелан, ефект на мъжките намерения и желания...

Ако искаш астрологическа интерпретация на проблема все пак дай данните на Лъва, който те интересува, ще надникана и ще ти споделя какво виждам....

Редактирано от MarlenaSS на 23.05.12 09:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.