Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Астрологията и свободната воля  
Автор Valery 72 ()
Публикувано09.03.12 14:08



Сигурно всеки, който е опитвал да разбере в частност/или по-дълбоко/ интерпретацията на планетите/съзвездията/ и тяхното влияние върху личността, както и върху цялото, си е задавал въпроса "А къде е свободната воля....?".
Естествено и аз съм си го задавала. Може би и затова години наред подминавах астрологичните книги, които са ми попадали. Сякаш рационалният ум отказва да приеме, че не сме толкова независими, колкото бихме искали......Когато осъзнаем, че само се приемаме много сериозно, а всъщност сме по-скоро смешни, отколкото особено значими, сякаш и астрологията става по-достъпна и разбираема....
Пускам темата без идея за спор, а по-скоро за личните гледни точки на пишещите. Кога според вас ставаме по-малко зависими от планетните влияния/ особено т.н. негативни такива/?

Пускам линк, който ми допада, но не отговаря напълно на въпроса ми......





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvo37 (Пърпъляга)
Публикувано09.03.12 15:01



В отговор на:

Кога според вас ставаме по-малко зависими от планетните влияния/ особено т.н. негативни такива/?



Елементарно лесно е ... , не се ли досещаш ?!




Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvo37]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано09.03.12 15:12



Ще се опитам да позная....Когато се концентрираме върху влиянието на Меркуур...?



Дай елементарния отговор ако е друг



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано09.03.12 19:47



"There is a time for everything,
and a season for every activity under heaven:
a time to be born and a time to die,
a time to plant and a time to uproot,
a time to kill and a time to heal,
a time to tear down and a time to build,
a time to weep and a time to laugh,
a time to mourn and a time to dance,
a time to scatter stones and a time to gather them,
a time to embrace and a time to refrain,
a time to search and a time to give up,
a time to keep and a time to throw away,
a time to tear and a time to mend,
a time to be silent and a time to speak,
time to love and a time to hate,
a time for war and a time for peace." (Eccl. 3:1-8)


Не мога да се сетя за астрологическото съответствие на всеки ред, който цитирах от Еклесиаста (Старият завет), но вероятно не е случайно това,че астрологическите домове са по двойки 1-7, 2-8 и т.н., зодиакални знаци и клаически управители.
war - peace = 1-7 домове;Овен-Везни; Марс-Венера
to love -to hate =2-8 д.;Телец-Скорпион; Венера-Марс
to be silent - to speak = 3-9 д.;Близнаци-Стрелец; Мркурий- Юпитер
to tear and - to mend = 4-10д.; Рак-Козирог; Луна - Сатурн
to keep - to throw away= 5-11д.;Лъв-Водолей; Слънце-Сатурн
to search - to give up= 6-12д.;Дева-Риби; Меркурий - Юпитер

Харесва ми и деленето на домовете по следният начин: домове на Действието 1, 4,7, 10; домове на Сигурността -2,5,8,11; и домове на Познанието- 3,6,9,12 - всички те покават пътят на натрупване на житейският ни опит (често по метода "проба-грешка").
А това, че има свободна воля сигурно се проявява при взаимодействието ни с хората, които привличаме съзнателно; или местата, на които избираме да живеем...
Абе не ми е съвсем ясно, но поне ми е интересно да разбера.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 09.03.12 21:18.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано09.03.12 20:00



А ето какво казва и Едгар Кейси
The stars represent soul patterns, not experiences. The twelve signs of the zodiac are twelve patterns from which the soul chooses when coming into the Earth realm. They are like races - patterns of temperament, personality, etc. The star signs of the zodiac, for instance, influence people in subtle ways: by making some people bull-headed, or some people emotional, or some people timid, or some people introspective, based on the zodiac pattern chosen. [Reference 2823-1]


Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.03.12 21:52



Кога според вас ставаме по-малко зависими от планетните влияния/ особено т.н. негативни такива/

А какво разбираш тази независимост ми е много чудно? - Извън природните закони да си? Да си бог и нищо да не ти влияе?

Астрологически след 8-ми дом, скорпион и след 12-ти дом излизаме доста по освободени и независими ...

Сериозно.

Термина независим значи свободен. Освобождаване от кое да е нещо буквално значи ... освобождаване, изхвърляне, разделяне - загуба ... не нещо лесно, а по скоро е мъчително. Зависи от степента на обвързаност. Колкото по-голяма обвързаност толкова по-трудно се разделяме с коквото и да е.

Все още ли искаш да зависиш по-малко от нещо ?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано10.03.12 12:19



Сега ще направя още един опит с текста от Еклесиаста да намеря астрологически съответствия
a time to be born and a time to die, = Слънце (жизнен цикъл)
a time to plant and a time to uproot,= Луна (Лунен цикъл)
a time to kill and a time to heal,= Марс (войната, но символизира и хирургията)
a time to tear down and a time to build, =Сатурн (упр. на Водолей - Бунтарят, но и Козирог-Строителят)
a time to weep and a time to laugh,= Юпитер (упр. на Риби, но и на Стрелец)
a time to mourn and a time to dance, =Венера (упр. на Везни, но и на Телец)
a time to scatter stones and a time to gather them, =Меркурий (познанието; Ученик-Учител или Близнаци-Дева)

Следващият ред бих го тълкувала (мнооого свободно

), като " а сега ги (Планетите) обединете и повторете" , за да разберете значението им в домовете :
a time to embrace and a time to refrain.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 10.03.12 12:40.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано10.03.12 12:56



А и още нещо по темата - един цитат от Дейн Ръдиар от книгата му The Transition to the New Age (на сайта khaldea.com я има):
Events do not happen to us; we happen to events.
Всякави събития могат да се случат в живота ни - събитията не са уникални сами по себе си, уникалното е индивидуалното възприятие, въздействието им върху конкретен индивид и как той реагира/ продължава след тях.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 10.03.12 13:03.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано10.03.12 16:00



аз пък признавам, че тотално ме нави да си потърся Стария завет, защото съм чела само новия, но цитатът ти ме надъха страшно





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор varadave ()
Публикувано10.03.12 18:16



Колкото по-голяма обвързаност толкова по-трудно се разделяме с коквото и да е.
Не се обвързвай тогава ще е по лесно

...

...Air (desire) makes as naught the action of the water...
Rumi



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: varadave]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано10.03.12 21:13



Не е възможно да не си обвързан с нищо, не е нужно и не се налага, и варианта - да не се опитваш да си по-малко завизим не е лош.
Иначе аз говоря по прицип, а ти за какво говориш?





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано10.03.12 21:41



Всякави събития могат да се случат в живота ни - събитията не са уникални сами по себе си, уникалното е индивидуалното възприятие, въздействието им върху конкретен индивид и как той реагира/ продължава след тях. - Подписвам се с двет си ръце под това.
Именно затова болшинството от събитията, не са нито лоши, нито добри, но едно и също събитие може да въздейства лошо на един и добре на друг. Нещото което го определя като лошо/добро е начина по който реагираме, а реагирането ни зависи от това как го възприемаме - отношението ни. Отношението ни пък зависи от един куп неща...

За болшинството неща е така, но за такива като бедствия, катастрофа или смърт например е много по-трудно...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор varadave ()
Публикувано11.03.12 10:48



Имам един копнеж – страст, която не мога да задоволя! хахаххаа

Аз говоря за страстта и копнежа който според Руми се изразява чрез елемента
въздух и применава в елемента вода ...


Това е обвързване въздух и вода.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор varadave ()
Публикувано11.03.12 11:03



Всякави събития могат да се случат в живота ни - събитията не са уникални сами по себе си, уникалното е индивидуалното възприятие, въздействието им върху конкретен индивид и как той реагира/ продължава след тях.

Да така е в Лал Китабната Астрология се казва следното...

Jupiter

...Life has two shades dark and bright.
Both come and go,and show their effect.

Живота има две сенки... тъмни и светли.
Те идват и си отиват и показват техния ефект.

Редактирано от varadave на 11.03.12 11:07.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: varadave]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано11.03.12 23:27




Този Руми ми е малко съмнителен, сигурна ли си, че е астролог, да не четеш нещо друго?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор varadave ()
Публикувано12.03.12 11:07



Руми е велик

...
обичам да чета странни и мистични неща...
ето какво казват в персийската астрология за планетите венера и сатурн...

Любовта към добрият живот и Бога не е толкова самотна като Венерата * (има си в предвид планетата Венера).
Това е потока към потомството, почвата и земният комфорт.
Романса е сляп в юношeството а презряно в старостта.
Венерата контролира романса а Сатурн продължителността.

Редактирано от varadave на 12.03.12 11:09.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 11:10



" Време да се живее и време да се мре"-много впечатляващ роман беше....

А това, че има свободна воля сигурно се проявява при взаимодействието ни с хората, които привличаме съзнателно; или местата, на които избираме да живеем...
И аз по подобен начин си ги представям нещата.....Влизаш в ролятя на картоиграч и съотв. ти се падат определени карти...Имаш избор да ги играеш по различни начини, но картите са ти тези....



Мерси за отговора.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 11:11



"А къде е свободната воля....?"

В решенията, които взимаме. А възможностите за избор са ограничени от Съдбата. Следователно почти никой не може да си надскочи даденото му от Съдбата. То и няма нужда; предоставените възможности са предостатъчно. В хороскопа също може да се види колко е "свободен" човек.

"Кога според вас ставаме по-малко зависими от планетните влияния/ особено т.н. негативни такива/?"

Когато следваме предначертаното от хороскопа си и си учим дадените ни уроци. Тогава изглежда, че планетите "работят за теб".

Редактирано от rigel3 на 12.03.12 11:15.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 11:14



Астрологически след 8-ми дом, скорпион и след 12-ти дом излизаме доста по освободени и независими ... Сериозно.

Е, то е ясно, че от там ще изляза...

Няма драма в това. Въпросът е докато не съм излязла да си прекарам макс. добре.

Зависи от степента на обвързаност. Колкото по-голяма обвързаност толкова по-трудно се разделяме с коквото и да е.

Да-така е. Когато го постигна, вероятно няма да ми се наложи да прескачам дотук.... Ти как си в това отношение?

Редактирано от Valery 72 на 12.03.12 11:23.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 11:20



Когато следваме предначертаното от хороскопа си и си учим дадените ни уроци. Тогава изглежда, че планетите "работят за теб".

Да-логично....

Мерси.
Ако въпросът ми не е неудобен, бих се радвала ако разкажеш метаморфозата на определен аспект, в следствие на научен урок...Аз се опитвам да постигна някакво разбирателство със Сатурн, но май още съм в ролята на глупака, който учи от собствения си опит.....

Редактирано от Valery 72 на 12.03.12 11:22.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 11:36



Сатурн може да е баща, дядо, някаква влиятелна фигура. Също ни учи на търпение и на други неща. Но всичко си зависи от хороскопа. Може и нещо друго да е в твоя случай. Може пък не Сатурн да са ти уроците. Дали работиш в правилната посока виж какви събития ти се случват при възвръщането на СЛВ или при мажорни аспекти на транзитния СЛЗ с наталния СЛВ.

Редактирано от rigel3 на 12.03.12 11:38.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 11:54



Благодаря!



Ако това ще помогне, бих се радвала на някакво конкретно предположение...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор varadave ()
Публикувано12.03.12 12:10



Преди да говориме за Астрология и Свободна Воля трябва да се дефинира
КАКВО Е СВОБОДАТА...защото тя е лична и индивидуална или истинска и възвисена. Свободата е като анатомията на душата определяна от сблъсъка между личната воля и силата на съдбата.

Редактирано от varadave на 12.03.12 12:18.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: varadave]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 12:42



защото тя е лична и индивидуална или истинска и възвисена

Ако опитам да вляза в тази дефиниция, явно говоря за личната и индивидуална. Тя евентуално би довела до истинска и възвишена, но тогава може и да изляза от зодиака...."Хороскопът на светците не може да бъде разчетен!"



Въпросът ми по-скоро е как омекотявате негативните аспекти?....
Колкото и неприятно да ми е, трябва да призная, че аз имам проблеми със смирението. Може би то е някакво разковниче, но ако сте открили други разковничета, ще е хубаво да се сподели опит....
Ригел напр., ако го разбрах правилно, говори за научаване на индивидуалния урок...Това означава ли според теб, че колкото повече напредваш с урока, толкова "наказателният отряд" е по-благосклонен. Говоря за съзнателна промяна, макар и на принципа-/проба-грешка/, а не промяна от страх...?
А ако аспектът влияе на други хора-напр. кофти аспект в 3ти дом, какво друго би могъл да направиш, освен да работиш върху взаимоотношенията си с конкретните хора...? Забелязала съм, че често някакви проблеми-напр. здравословни, са изразени много добре в картите на близките на потърпевшите....
Стана много дълго. Какъвто и личен опит да споделиш, ще бъда благодарна.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 13:41



На тази карта липсват възлите. Ако искаш прати данните (може и на лични). Също ще трябват да определя статуси и ядра.

Иначе на пръв поглед явно проблемът ти е в тау-квадратурата Юпитер-Сатурн-Слънце, Марс. Проявлението й е по съвпада Слънце, Марс. Ядрото ще каже повече по въпроса. Важен е и статуса на Меркурий, защото държи Сатурн, Слънце и Марс. А Меркурий вероятно е хармоничен и предполагам с негова помощ ще можеш да разрешаваш проблемите. Помощ може да дойде и от фигурата на Венера-Нептун-Плутон. Проблемът на Юпитер-Сатурн може да ти е, че не довършваш нещата. Още повече, че е в падащи знаци. Следователно добре е да си наложиш каквото решиш да го довършиш. Ядрото също ще покаже дали имаш достатъчно енергия за това. Но много е важно да си видиш СЛВ къде ти е: той ти дава кармичните цели. Може да се окаже, че тази тау-квадратура е по-скоро дадена да ти пречи да работиш върху това, което не трябва и след като започнеш да се дижиш по СЛВ да се отработи отсамосебе си.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 13:50



Пускам мнението на evrika с молба ако някой модерира клуба да и помогне,ако проблемът идва от дира...

От половин час се мъча да си пусна мнението и май имам някакъв проблем с дир-а, кликам Продължи и нищо, затова ти го пускам на лични, в отговор на въпроса ти за Астрологията и свободната воля, ако искаш и успееш, публикувай го със забележката, че е от мен

Моята най-проста представа за тези неща (е, когато чета онези, дебелите книги доста по-сложни и трудно-обясними ми стават представите, ама се опитвам да ги опростявам/изяснявам) е един път, който лежи пред теб от деня на раждането и звездите не определят, те само ти "превеждат" на астрологичен език какъв е този път, дали ще е дълъг или кратък, дали ще минава през равнини, планини, по морета, през много дупки и бариери и т.н.... образно казано. Въпросът е ти дали ще си добър шофьор или не, за да преминеш гладко или ще се "издрусаш" във всички дупки по пътя, ще се буташ във всички бариери вместо да ги заобикаляш и т.н. Ето, това е твоята свободна воля, на шофора, който избира как да мине по своя път, който е предначертан и не може да бъде променен



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 13:50



12.09.1972-12,00ч., София

Много благодаря!

Беше се получила грешка в натискането на клавишите...

Редактирано от Valery 72 на 12.03.12 13:55.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 14:48



За съжаление проблемът е от дир-а. Аз го имам същия, но с ИЕ все още става.

Като допълнение за аналогията: може да поемеш по различни пътища, но в крайна сметка пак трябва да стигнеш до определеното място. Важно е кои пътища ще избереш. И именно в това е свободния избор: изборът на най-подходящия път. Примерно трябва да пътуваш от София до Бургас. Ако сбъркаш посоките може да минеш през Рим примерно и въобще да не стигнеш; ако знаеш накъде да вървиш - хоп по магистралата и много бързо стигаш Бургас. Проблемът е, че не знаеш къде е "магистралата". И тук на помощ идва астрологията - тя подсказва кои са подходящите пътища и ти си избираш (свободната воля).



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 15:32



СЛВ в интерсептирания във 2. дом Козирог. Юпитер на върха на 2. дом откъм 1. (може ректификацията да го сложи във 2., но и така пак влияе на 2.). Накратко ще имаш пари и материални ценности, с които трябва да се научиш да боравиш (по-точно да ги управляваш) и да не ги прахосваш. Опозицията е също и избор - дали да се научи да боравиш с финансите си или ще се оставиш по Юпитер да харчиш докато свършат и после пак да се бориш или да оставиш тази дейност на съпруга/съдружника си вместо ти да се научиш да ги управляваш. Тук и Венерата помага, която е хармонична. Също и Уран - най-силната планета по статус на Съдбата (този статус е много чувствителен откъм точен час на раждане и може и друга планета да я изпревари), в тригон със Сатурн и във Везни (партньора). Може би в тази насока е добре да използваш за база за развитие. Уран е и астрологията.



Другото е СЛВ в Козирог - трябва да развиеш уменията си и по 10. дом. Тъй като там са Слънцето и Марс в точен съвпад и на върха на тау-квадратурата, вероятно става въпрос по-скоро за развитие на отношенията си с баща, брат или мъжете като цяло или влиятелна личност (мъж), отколкото за професията. Тук брачния партньор вероятно може доста да помогне, защото на върха на 7. дом е Венера, а тя е много хармонична (1,72) и доста силна по статус на Съдбата.

И естествено трябва да се опираш на ЮЛВ - трябва да поддържаш баланс между възлите. Примерно не трябва да зарежеш семейството си или родителите (Рак) за сметка на печалбарство или кариера, защото този дисбаланс може да ти донесе здравни проблеми (8. дом).

Довечера ще гледам да видя как стои въпросът с ядрата.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.03.12 16:29



Венера не е ли в осми?
Мерси. Ще ми е интересно за ядрата.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.03.12 19:34



Е, то е ясно, че от там ще изляза...Няма драма в това. Въпросът е докато не съм излязла да си прекарам макс. добре.

Защо драма, ми питаше за независимост и аз с това успях да я свържа астрологически. Но сега казваш, че това ти е било ясно, но как да си “прекарваш добре”. – Ама това е съвсем различно нещо от независимост… Независимостта се извоюва, а не е да се “прекарва добре”.

И според моето логическо мислене (но няма нищо астрологическо ), щом не можеш да си отговориш на един въпрос, може би не си го задаваш правилно. Прбвай други вариации на въпроса. Например опитай да си отговораш, но наистина сериозно ( и сама на себе си, не тук на някои, наистина ли трябва да “си прекараш добре”? Защо, кое го налага? И тнт.. Или пък на въпроса, защо не си прекарвам добре?

– Просто пробвай повечко вариациии и ако наистина сериозно си отговаряш, мисля, че един отговорите ще е отговора на първоначалния ти въпрос.

Когато го постигна, вероятно няма да ми се наложи да прескачам дотук.... Ти как си в това отношение?
- Защо когато постигнеш нещо да е вероятно да спреш да пишеш – не разбирам? Звучи ми някак егоистично. Не е ли по-вероятно обратното, ако постигнеш това което искаш, да пишеш повече и по убедително, защото така ще си полезна и ще помогнеш на други? – Поне такава е моята логика.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 22:54



Венера е в 8., но е и символичен управител на 2.

И двете ядра са с преобладаващо начало Нак. Събитията в живота ще те тласкат към трансмутация и промяна. Съдбата ще те заставя да си контактна, подвижна, комуникативна. Това е и в синхрон с характера ти, което е много хубаво и рядко срещано. Това е блакоприятно за съвпада Слънце-Марс в 10. дом.

Другото интересно е допълнителното подчертаване на тау-квадратурата: Юпитер е абсолютен алкокоден (++), Сатурн е владетел на раждането, но и абсолютна анарета (--), Меркурий точно на МС също е анарета. Това заедно с ядрата, които подтикват към трансформация и развитие ясно показват накъде трябва да работиш - към личностно израстване, трансформация и развитие.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 10:03



Но сега казваш, че това ти е било ясно, но как да си “прекарваш добре”. – Ама това е съвсем различно нещо от независимост… Независимостта се извоюва, а не е да се “прекарва добре”.

Ще опитам да обясня....Идеята, че нямаш пълната свобода да правиш лични избори-т.е. следваш предначертан път, леко ме подтиска...Възможно е да е липса на мъдрост, но за мен доброто прекарване е свързано и със свобода на избора. Пиша го напълно във връзка с астрологията....Когато си върна и погледна разположението на планетите в определени минали дни и ги свържа със определени събития, нещата се покриват, а повярвай, че ако имах право на избор, част от тях нямаше да се случат/не искам да влизам в подробности, но те не са добри и не касаят само мен/....
Затова и се опитвам да ги приема, като вселенска мъдрост и ако в нея има свобода/вероятно има/, тя е различна от моята представа за такава.......

Защо когато постигнеш нещо да е вероятно да спреш да пишеш – не разбирам? Звучи ми някак егоистично.

Не. Имах предвид, че когато постигна пълно освобождение и липса на привързаности, може би няма да съм във физическо въплъщение.....



Редактирано от Valery 72 на 13.03.12 10:08.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 10:05



Много интересен отговор! Благодаря!





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.12 14:35



Идеята, че нямаш пълната свобода да правиш лични избори-т.е. следваш предначертан път, леко ме подтиска- Това на някаква превземака ми прилича.

Възможно е да е липса на мъдрост, но за мен доброто прекарване е свързано и със свобода на избора. - Кога си имала свобода на избора, та да казваш, че за теб е добро прекарване не ми е ясно, това от кой го чу дето си е прекарвал напълно свободно, ми представиси, че не е и те е излъгал? Но ако си имала - ми имай пак.



Имах предвид, че когато постигна пълно освобождение и липса на привързаности, може би няма да съм във физическо въплъщение. - То ако няма да можеш да пишеш, каква свободна воля ще имаш тогава? - Егати, знаех си, че не си наясно какво искаш.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 15:21



Това на някаква превземака ми прилича. ........



това от кой го чу дето си е прекарвал напълно свободно, ми представиси, че не е и те е излъгал?

Защо ли прави така този лъжец?

То ако няма да можеш да пишеш, каква свободна воля ще имаш тогава?

Ще имам други умения, включително да внушавам на пишещите какво да пишат, а дори и да им движа ръцете...... Ако реша да драсна нещо в астрология, мога ли да те ползвам?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 15:25



Да те попитам, като старши тук...Еврика вече втори ден не може да публикува мнение. Има ли някой тук, който може да и съдейства?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 17:01



Мнението на evrika

Здравей,
Струва ми се, че това което обясняваш има връзка с това, което се опитах да напиша вчера. Ако основната задача/урок е например твоята душа да бъде научена на смирение по няколко възможни начина т.е. крайната цел на твоя път например води към морето на смирението. Ако не е основната, а една от целите в живота, можеш да избираш през Пловдив, през Добруджа да пътуваш, но може и да нямаш избор ако това е основната цел в твоя живот, тогава трябва да минеш през Стара планина, ще ти се наложи да го сториш посред зима, а не през лятото когато е по-приятно и лесно за пътуване, защото точно през зимата ще се очаква да проявиш търпение, смирение, справяне с трудности и т.н. С една дума, не очаквай много свобода на избора, по-скоро трябва да трупаш уменията, за да си добър "шофьор" и да минеш по-леко през такова препятствие.
Да, мисля че тук събираме мъдрост, а свободната воля е там където правиш избора да сложиш ли зимни гуми или да си вземеш белята със старите и т.н., да се подсигуриш ли с навигатор т.е. верен приятел/партньор и т.н. Всъщност, струва ми се, но може и да греша, че свободна воля има повечко там където ни е отредено житейския ни път да е по-лесен и ние решаваме с какво да осмислим живота си през тези периоди.
Между другото, макар да съм осмислила добре това, което туко-що опитах да обясня, аз също още не съм си научила практически урока как да следвам пътя си и да "чувам" какво ми казват звездите, все си търся отклоненията и свободата, макар че всъщност това е смисълът на кармата и на уроците, да ни отнемат точно тази свобода в замяна на даден тип мъдрост, която точно нашата душа не притежава до момента.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано13.03.12 18:22



По темата за свободната воля и съдбата има един много хубав филм -"Форест Гъмп".


Спомням си следният момент, когато чакаше със синчето си училищният автобус и после, когато то замина, следваше кадър с едно перце понесено от вятъра.
Форест в този момент си мислеше, дали имаме съдба или се носим като перце по вятъра...

П.П. Ето и малко Уикицитати от филма

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.03.12 18:27.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.12 19:50



За много фантастични и глобални неща преминахте в темата- не може така… излизат и извън всичко...


Вместо над такива неща виж какво е написал Ригел, тези му мнения са хубави - добре е поразсъждавал астрологически ...

За да усещаш непримиримост в себе си, има якакво напрежение (квадратура може би) на Слънце или Марс, Асцендент с Юпитер и/или Сатурн … Нали и аз имам много подобни аспекти та знам, правил съм си експерименти...
И според мен да си непримирима и да се бориш срещу съдба или тнт..неща е меко казано глупаво защото е неосъществима фантасмагория...., но да се справиш с напреженията в себе си е доста по реално осъществимо и има абсолютно същият ефект. И това не го възприемай като поражение, а като правене на нещо нещо много по смислено и напредничаво ...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.12 20:03



Да те попитам, като старши тук - Ама ха

ще видиш ти кой е старши....
Никога не съм си имал работа с бандитите на дир-а - администраторите имам в предвит... Мисля, че Надежда е тук на клуба.
Защо Еврика не се обърне към нея или към Киро? - В клуб "попържни" да му тегли една и ще се появи веднага...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано14.03.12 02:51



извинете, че се намесвам, само искам да отворя скоба

(Ив, ако ми кажеш как се свалят тия вътрешни напрежения - много ще съм ти благодарна доживотно

)

благодаря и извинете



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано14.03.12 10:20



ТК.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано14.03.12 10:23



Не се боря с вятърни мелници...Индивидуална характеропатия си е....


Разсъждавам си над астрологичните закономерности и задавам въпроси към хората с по-дълъг стаж....Мерси и на теб!



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано14.03.12 10:54



Много добър въпрос задаваш.....

Ще ти кажа как опитвам аз, а се надявам и някой друг да се включи.....
След минаване на етапа мятане на чинии, чаши и т.н.-кога по пода, кога директно по дразнителя.../това на доста по ранни години/, до разходките на въздух/вкл. и нощем/, опитването на спортни дейности и изобщо всичко свързано с физ.разтоварване, минах и на по-спокойни техники-медитация, различни дишания и т.н. Естествено книгите също са важни, но е хубаво да ги приемаш, като обогатяваща информация, а не като абсолютна истина.....
Изобщо на рационален план нещата се получават сравнително лесно. Виж-на преживелищен, не е така....
Дори и в момента, въпреки че помагам на други хора, все още си имам моментите на гняв, непримиримост и т.н., но призмата ми вече е друга....Както вече писах ако не се справя напълно в този, в следващия живот сигурно ще успея......


Всъщност точно психопортрета ми е и най-интересен в астрологията, но не мога да отрека, че предсказателната и част е много силна.....



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.03.12 18:51



Ще кажа разбира се, кога не съм казвал какво мисля, когато се пита?
Ама първо аз да те питам нещо. Около теб наблизо има ли чаши и чинии ?

- просто си питам, не че е нещо важно...

Сериозно вече, ще напиша аз какво и как предполагам е, но наистина няма как да е кратко, пък сега нямам много време.

Дотогава кажи ти нямаш ли някакво предположение по въпроса? Или пък какво мислиш по това което казва Валерката.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано14.03.12 20:13



За много фантастични и глобални неща преминахте в темата- не може така… излизат и извън всичко...
Здравейте на всички, а пък теб да попитам какво точно излиза "и извън всичко", извън живота, извън звездите, извън небето, извън какво





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.03.12 22:18



Здравей, да не би някой фаерлол на компа да ти пречи да пишеш мнения?

Иначе свободна воля буквално значи да си нещо като бог, да си вечен, да си правиш каквото и когато искаш, да можеш да осъществиш на 100% всичките си мечти и мисли. Но аз не мисля, че има такова същество, та дори звездите се раждат светят и умират. За такава свободна воля ако говорите - да разговора според мен излиза извън живота, извън звездите и извън всичко познато...

Ако не, я определете какво е. Но от всички същества на Земята, човека притежава възможно най-свободната воля и ако се гледа глобално, хич не би трябвало да му е такъв проблем. Ако нещо му е проблемно, то със сигурност ще е с конкретни измерения за конкретния човек.

Астрологически да го кажа.

Трябва да мине Сатурн за да сложи някакви рамки, иначе нещата ще се раздуят и разпаднат в безкрайността на фантазии и желания…



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор PureRose ()
Публикувано15.03.12 00:04



до сега погребвах дълбоко яда, ставаше на сълзи, мъка, депресия и рядко избухвах, но сега става все по-неконтролируемо и не знам ...страх ме е за този, който си го получи някой ден...

за йога не ме брой, морето не помага много...

не знам, нова идея ми трябва





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано15.03.12 00:10



на мен ми пасна обяснението на Еврика, даже сега по-ясно, нагледно ми става някак



чаши и чинии - винаги е трябвало да укротявам гнева си, за да не пострадам физически в нас и да не навлека гнева на родителят ми върху майка ми и сестра ми...

нищо не чупя и обикновено телефона в окото за себе си го бях измислила, за да счупя себе си и друг да не пострада

аз ще почакам за когато имаш време...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано15.03.12 12:39



Ако толкова голям източник на напрежение е това твое семейство, помисли над варианта да се отделиш. Да се запишеш да следваш някъде, на общежитие да живееш и едновременно с това да работиш. Другият вариант - при сестра си да живееш или с приятелка на квартира.
Или пък да започнеш няква работа, при която се осигурява квартира на служителите.
Във всяка ситуация трябва да преценяваш доколко си зависима и колко степени свобода са ти останали за самостоятелни решения и изпълнение.
Не можеш да искаш от едни и същи хора нови неща (освен ако те самите на са решили да се променят). Не можеш в дадена среда да искаш нови неща, ако там ги няма.
Прецени какво имаш, за какво си благодарна, какво ти се предлага като възможности - за работа, обучение, жилище, самостоятелна издръжка.
Постави си далечна цел, но и много близки и постижими - и най вече такива, чието постигане зависи само от теб.

Ако няма да си ползваш Нептуна за творчески дейности, по-добре минимизирай щетите от него - бъди реалист.
Успех!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 15.03.12 17:30.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.03.12 14:26



винаги е трябвало да укротявам гнева си
да се справиш с напреженията аз това го разбирам така: - не трябва да ги допускаш.... То създадеш ли си гняв и напрежение, вече е късно, т.е. нещо като след дъжд качулка.

Щом си го допуснала значи вече си реагирала грешно и момента е минал - не можеш да направиш нищо смислено вече. Гасиш пожари - ми добре щом ти се гаси, но пожара си е пожар и си е свършил своята работа ...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.03.12 14:29



Изпреварващо, превантивно - не го допускаш - това разбирам под смисленото и напредничавото нещо.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано15.03.12 21:03



Приказвай ми за Сатурн, приказвай


За да ти отговаря, ще кажа, че според мен и Бог не е със 100 процентова свободна воля, защото вероятно и в него има механизми за самоограничения, то този Сатурн някой трябва да го е създал , както Исак Нютон навремето е казал, то Законът за гравитацията си съществува хиляди години преди мен, аз само съм го открил, но не съм му създател, някой друг е измислил Млечния път и Слънчевата система в него и всичките закони, по които те действат...
Идеята ми е, че както свободата, така и ограниченията дори на космическо ниво си съществуват от много отдавна, не сме извън и над тях, не се притеснявай
Иначе отговорите ми бяха за конкретната тема, за възможностите да имаме повечко свободна воля в един обикновен човешки живот, от скромно по-скромно желание, нали



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано15.03.12 22:40



аз това ако знаех как да го направя - много хубави дни ме чакат, но за сега съм на минус безкрайност в това уравнение





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано15.03.12 22:43



ми не знам как да го използвам тоя Нептун - понякога ми идва да пиша, после си казвам - ми то всичко е измислено преди тебе, ти с какво си по-специална от другите, та да нахалстваш да те четат - и така ми се избива ентусиазмът с чист реализъм

Уран сега ми гази Слънцето до 2013та - да видим няма ли да изкочи зайчето с идеята





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.03.12 10:20



Аз затова не вярвам в богове, прераждания, както и в абсолютна воля. Мисля, че и доброто и дявола са в нас самите, но въпроса така отива към религиите вече...

Възможността си е добра и е такава каквато е, ако се знимаваме с това да искаме още, губим и това което имаме...
А ако на хората не им е достатъчна свободната воля, какво да кажат животните, а дърветата пък въобще не ги мисля...





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.03.12 10:45



А аз казвам каква смятам е посоката логиката за да е правилно едно нещо, не казвам че изцяло е осъществимо или че някой го е постигнал във всичко и винаги на 1 max 100%, просто логически това би трябвало да е посоката...

Начи, ако се напиеш и после почнеш да се оплакваш, че ти е лошо, глава... и нам си кво... - това е следствие, на това, че си се напила.

Са, каквито и яки щембе чорби да ти предложат е добре, ама глобално няма да ти решат проблема. - А ако пак продължаваш да се наливаш утре пак ще ти е така, нали? - Това е само пример, не е, че ти пиеш ..

аз това ако знаех как да го направя..
ми не знам как да го използвам тоя Нептун
Как да дишаш, как да мислиш и други такива неща никой ли не иска да ти каже, не знам защо не казват - гадняри ...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.03.12 12:11



Аз също не съм фен на йогата....Морето може да вдигне тонуса, но може и да го смъкне драстично...Бурното и тъмно море, освен величествено е и тъжно....
Виж, трябва да има начин нещата да добият по-приемлив вид. Ако обаче имаш непосредствен източник на напрежение от близките си, задължително трябва да започнеш от там.....





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.03.12 12:12



Хей, Привет





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.03.12 15:15



Ако някога ти се казва нещо във връзка с ядрата, ще бъде много интересно- само съвсем общо....Ясно е, че навлизането в детайли би било трудоемко и отнемащо време.....
Аз намерих нещо, което ми се струва интересно, но ще го разгледам по-подробно от къщи.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор PureRose ()
Публикувано16.03.12 15:52



имам марс в пети - с когото и да живея май ще е драма...





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано16.03.12 15:56



стига си се бъзикал, Ив



не питам хората, за да решат вместо мен

просто смятам, че 100 глави мислят по-добре от една

не смяташ ли, че по-лесно е да пробваш 20 от тях, които ти хресват и да продължиш с една, която най-добре ти пасва

от това да имаш една идея и то неработеща

надявам се, че ме разбираш



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор evrika ()
Публикувано16.03.12 21:12



Здравей още веднъж и много ти благодаря за публикуваните мнения докато имах проблеми да го правя аз

Посъживи се напоследък клубчето с темите и повечкото мнения



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано16.03.12 21:22



То животните, дърветата не са точно с нашия тип усещания и мислене, та нашата свободна воля си е съвсем човешка идея





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано18.03.12 10:04



не смяташ ли, че по-лесно е да пробваш 20 от тях, които ти хресват и да продължиш с една, която най-добре ти пасва

Веселиш!


Ако ти харесват и ако ти пасват .... главите - за определен тип глави може би има някаква логика ...

Иначе във всяка "глава" може да има нещо работещо, но без знания не е възможно да прецениш кое, колко и тнт....



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано18.03.12 10:10



Ако някой хора (Хитлер, Сталин, и още много преди и след тях..) имаха повечко свободна воля, може би щяхме да сме се самоунищожили вече...





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано18.03.12 10:14



Наистина има и интересни идейки в линка.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано18.03.12 16:08



говоря за идеите, които са в главите на 20 души и съм убедена, че ме разбра



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано18.03.12 17:54



то това е темата, че някои имат повечко свободна воля, а други не дотам или поне така изглежда отстрани, та идеята бе на какво се дължи това и има ли начин да си "вземем" повечко от нея. С една дума, не ставаше въпрос да се сравняваме с животните и дърветата накъдето се отплеснахме по едно време, а хора с хора и аз си казах, че според мен имаме повечко свободна воля там където е по-лек житейския ни път и да, не е еднаква за всички както не е еднаква и кармата ни

Другите също писаха интересни неща, така че темата изобщо не е изчерпана, прекалено е голяма дори, аз дадох началната позиция на моите разсъждения откъде започва и ми харесва да чуя по въпроса и теб, и останалите



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано19.03.12 10:44







Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано19.03.12 10:48



Интересна гледна точка, но можем да погледнем монетата и от другата страна...
Ако повече хора с различна гледна точка от Хитлер и Сталин имаха повече свободна воля, горните можеше да не успеят да проявят своята и толкова, колкото са успели....Така спорът става философски


Темата ми е по-скоро за свободната воля в контекста на астрологията.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.03.12 11:20



Тук от години хората ти предлагат идеи. Досега нищо работещо ли не намери? Би ли споделила: кой какво ти е предложил; ти пробва ли го; ако да - колко време; всеки ден ли го пробва или само когато ти скимне и т.н. За да не повтаряме едно и също непрекъснато.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано19.03.12 12:02



та идеята бе на какво се дължи това и има ли начин да си "вземем" повечко от нея

Аз разбирам ти какво искаш да кажеш, но ти не ме разбираш. Аз въпроса за увеличаване на “свободната воля” го разглеждам единствено в контакста на това, че ако смяташ, че свободната ти воля е малко, по-скоро ти трябва да си свободиш от собствената не-свободна воля … останалото извън теб е даденост над което нямаш власт.

Тоест не да взимаш нещо от някъде си, защото няма от къде….. а да си освобождаваш собствена воля, която до сега не е била свободна. .... Или казано по-разично: Не съм убеден, че липсата на свободна воля се дължи толкова на нейна действителна липса, а не на факта, че ни е дадена достатъчно, но не я използме като свободна, тоест от свободна я правиме в не-свободна.

Например, ти кажи, каква е гаранцията, че ако ти се даде два или три пъти повече свободна воля от тази която притежаваш сега, няма да я изразходиш за два, три пъти по-високи и трудни цели и пак да кажеш, че не ти достига? - Няма такава гаранция.

- Сравнението ми с животните е за да се види, че човек, за разлика от животните няма засищане за каквото и да е, много бързо свиква с това което има и винаги иска още повече … - такава ни е природата.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано19.03.12 18:25



две неща -

1.разходки до морето - предложение от 2 души, което правя, щото ми е кеф

2.чи-гун - предложение от теб, което около мен няма, имам една единствена книга как да дишам и да чакам резултат след 10 години най-малко
-----------------------------------------------------------------------------------------------

имайки предвид, че съм овен, почти само с огън, нито една земна планета =

струват ли ти се удачни в моя случай и виждат ли ти се наистина много ?!



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано19.03.12 22:03



А, разбрах те аз, ама все се опитвам да ти кажа, че според мен тук навлизаме в дълбоката тема за кармата, дял е и от астрологията, искам да кажа, че твоето по-скоро ти трябва да си свободиш от собствената не-свободна воля … означава да си платиш кармата за този живот и да продължиш по-свободен да си, ако ли не, ще я трупаш и за следващия живот ако може да се вярва на преражданията, като още повече ще си стесниш възможностите за свобода на волята, защото кармичните уроци дето има да се учат ще бъдат повечко и по-сурови... голяма си е темата, наистина

, а пък плюс това ако е вярно разчетена кармичната астрологична картина, както и ако бъде следвана, астрологията би била сериозен инструмент за освобождаването от тази несвободна воля



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.03.12 09:23



Ами мисля някой ти предложи и йога. Там има поне няколко варианта.

Аз ти бях предложил и тай-чи и още нещо (вече не помня). Други ти бяха предложили също още неща, ама явно не ги помниш, камо ли да ги правиш.

"имайки предвид, че съм овен, почти само с огън, нито една земна планета = "

Ами тогава пробвай аеробика или някоя нейна модификация, макар че с дисхармоничния ти Марс не ти го препоръчвам много, ама ти си знаеш.

Пробвай и плуване (мисля и това ти бях предложил). Това за мен си е най-хубавия спорт. Само да не кажеш, че няма басейн и море.



Въобще пробва ли нещо или само си намираш опрвавдание да не се занимаваш? Трябва да знаеш, че колкото и да четеш, ако не го практикуваш всеки ден, полза никаква. За мен и тези дотук са предостатъчни. Така че ако се спреш на някое, практикуваш го всекидневно поне година и нямаш ефект, обади се.

"имам една единствена книга как да дишам и да чакам резултат след 10 години най-малко"
Едва ли има книга по чигун, която да ти дава само дишане. А има и други книги. И да пишеш, че не правиш нищо само защото щяло да има резултат след 10 години и въобще да не пробваш, а само да си пишеш тук от години как нищо не помага за мен няма смисъл. Има 2 книги, които ти дават упражнения за всяка седмица за по 100 дни и по 15' всеки ден. Е това ако не можеш да го направиш не виждам какво друго. Още първия месец по чигун, тай-чи, плуване или нещо от другите ще усетиш положителния ефект!

Ми запиши се на танци тогава. Ето ти още едно. Мисля и него ти бяха предложили. Но определено не са само 2-те неща, които ти писа. И после "астрологията за мен не работела". Само не разбрах тя с какво е виновна ама нейсе.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано20.03.12 18:45



не съм казала, че не работи - просто не съм открила решението за мен

1.йога - твърде бавно= бяс = резултат 0
2.чи гун (за тай чи не си ме съветвал) - няма учители = резултат 0
3.аеробика-дисхармоничен марс (според теб никакъв спорт не е добре за мен) = резултат 0
4.плуване - отново според теб прецаква марса и добре да се избягва = резултат 0
5.танци - отново според теб - много движение - прецакан марс = резултат 0
==========================================================

имаме 5 неработещи предложения и накрая упрекваш мен в бездействие

уверявам те, че разходки покрай морето правя редовно - не можем да говорим за бездействие в никакъв случай

болен от алцхаймер с витамин Ц не се лекува



не ме упреквай, че продължавам да търся решение за себе си, когато съветите към мен са неадекватни, дори ти сам си противоречиш понякога

върви да блъскаш в залата, ама недей заради прецакания ти марс

ми дай ми съвет за нещо, което неми прецаква и без това прецакания марс и ще го направя



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.03.12 21:00



За прераждания не мога да кажа нищо, аз не помня да съм се прераждал.


астрологията би била сериозен инструмент за освобождаването от тази несвободна воля
Може, идеално служи за разбиране на нещата… но във всеки случай астрологията е пасивна, активната компонента е самият човек с действията, от него зависи.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.03.12 21:23



болен от алцхаймер с витамин Ц не се лекува - Трябва нещо силно - аспирин!





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано20.03.12 21:52



е, тук вече както се казва "стиснахме си ръцете"

в знак на съгласие



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано21.03.12 09:44



"4.плуване - отново според теб прецаква марса и добре да се избягва = резултат 0"
Къде съм го писал?? Моя също е дисхармоничен, 7 години съм тренирал плуване, по 2 часа 5 дни в седмицата, главно крол, и се чувствах страхотно. Ако ти е уморителен, ами има и други стилове: бруз, по гръб.

"5.танци - отново според теб - много движение - прецакан марс = резултат 0"
Като каза, че не искаш бавно и те водело до бяс, какво друго да предложа?? Танците също има по-бавни, а и няма състезателка да ставаш я.

"2.чи гун (за тай чи не си ме съветвал) - няма учители = резултат 0"
Писах ти за книги по чигун с детайлно разграфени занаятия по седмици и дни. Може и без учител. За тай-чи съм 200% сигурен, че съм го писал.

Това е, което мога да предложа. Както писах, ако тренираш нещо от изброеното всекидневно за година и нямаш ефект обади се. Без да тренираш нещо няма как да разбереш дали работи. Но трябва малко постоянство. Следователно имаш 5 работещи предложения. Като не ти харесват или не ти се правят, ами намери си твое. Аз не виждам смисъл повече да дъвча на едно място.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано21.03.12 16:13



плуване - сега го казваш
танци - сега го казваш
чи гун - аз ти казах за една книга, а тази разграфената може би си я дал на някой друг
========================================================
като теглим чертата - са две реални предложения ( не пет) и то ги споменаваш за пръв път няколко поста по-нагоре



не можеш тогава да се сърдиш и твърдиш, че се тъпче на едно място

апропо - поздрави от морето днес, леко е хладно, но много красиво



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано21.03.12 19:49



Ето и моето предложение - Тае бо




Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано22.03.12 09:24



Всичките съм ги давал и по-рано. Няма значение, ако решиш нещо да правиш, кажи после има ли ефект. Не че вече помня по какъв случай говорихме, ама карай.





Тема Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано22.03.12 11:44



<<< Чувал съм за такива лобита сред астролозите, които считат, че могат, чрез хороскоп, да разкрият датата на смъртта на един човек. Това разбира се може, да бъде толкова спекулативно, както например след смъртта те, да гадаят причинителите на смъртта, чрез хороскоп, а не преди това. Но и преди това, да е един такъв казус може, да се окаже толкова лъжлив и в същото време напълно безнадежден. Едно такова приложение на астрологията ни лишава от едно основно виждане, а имено самият смисъл на човешкия живот. Но свободната воля в този смисъл е напълно в синхрон със самата себе си. Точно за това свободната воля е обвързана с определен свой смисъл. Както, когато някой посяга съвсем умишлено срещу нечий човешки живот. Това е смисълът на насилието например.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.03.12 13:22



Добре е да има единомислие, но дори и да няма, не е фатално.
Не е най-важното тук да сме на едно мнение, дори е вредно, че така се спъва развитието, в случая на темите. Добре е когато всеки има мисли, дори и различни от на другите, но да са минимално емоционални, защото емоциите и мисленето са врагове и взаимно си пречат. - Емоциите изкривяват и изопъчават мисълта, а мисълта обърква емоциите...



Редактирано от lvony333 на 22.03.12 13:31.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.03.12 13:30



Едно ново предложение: риболов


Не е шега, много е яко, ултра лайт спиниг например, или пък мухарски риболов.



Тема Re: Свободната волянови [re: filmfest]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано22.03.12 22:34



"<<< Чувал съм за такива лобита сред астролозите, които считат, че могат, чрез хороскоп, да разкрият датата на смъртта на един човек. Това разбира се може, да бъде толкова спекулативно, както например след смъртта те, да гадаят причинителите на смъртта, чрез хороскоп, а не преди това. Но и преди това, да е един такъв казус може, да се окаже толкова лъжлив и в същото време напълно безнадежден."


Няма място за притеснение.
Астрологията сама се грижи за прикриването си.
Ненапразно е наречена Спящата красавица!
Грубо бих го нарекъл, всеки ще чуе за бъдещето си това, което трябва да чуе и ще го чуе по начина по който трябва да го чуе.
Това също е по знаци от планетите, но не само от тях.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Свободната волянови [re: filmfest]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.03.12 10:10



Това разбира се може, да бъде толкова спекулативно, както например след смъртта те, да гадаят причинителите на смъртта, чрез хороскоп, а не преди това. Но и преди това, да е един такъв казус може, да се окаже толкова лъжлив и в същото време напълно безнадежден. Едно такова приложение на астрологията ни лишава от едно основно виждане, а имено самият смисъл на човешкия живот.

От една страна май хубавото на астрологията е именно дългото векове наблюдение. При определени звездни местоположения се случва нещо с определена насоченост и ако това нещо се повтори много пъти при подобен аспект, се търси и някаква зависимост......Представителната извадка в това отношение е добра и датира от хилядолетия....


Все пак не може да няма начин на индивидуално ниво, нещата да се омекотяват и дори променят....Въпросът е как? Много са ми интересни индивидуалните начини.....
Бях задала въпроса на жената, която ми е показвала основните неща в астрологията....Нейният отговор беше-"Чрез благодарност!" Когато се научиш да благодариш и за нещата, които ти изглеждат лоши, те престават да се повтарят.....Тогава имаш право и на повече свободна воля....
Аз самата нямам толкова дълъг опит с астрологията за да дам мое становище, но вашите са ми много интересни.



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано23.03.12 15:01



Според мен за свободната воля и проявлението й са отговорни Марс, Слънце и Юпитер - класически управители съответно на домовете 1-ви ( но и 8-ми), 5-ти и 9-ти(но и 12) .
Девизът на зодиакалният знак Овен е "Аз съм!", на Лъв е "Аз искам!", на Стрелец - " Аз виждам!" (на английски I see - което си е доста повече от "Аз виждам!").

Значи трябва си силна индивидуалност (Марс), след това трябва да са формулирани целите (Слънце) и непрекъснато да се разширяват границите(Юпитер).
Това си е лесно само на теория, защото Марс символизира боеца, или пък изследователя, покорителя, но и страховете и кризите, с които е свързано това (8 дом).
Юпитер символизира разширението, преминаването на граници, обучението, но и едновременно с това съмненията, колебанията, понякога - вярата ни в някаква свръхестествена сила (12 дом).
И другите планети в натала си имат роля естествено да подсилват или отслабват "Големите Три", но това само ни прави повече човеци.



А после идват транзитите и разни хора в живота ни, с които си омешваме не само картите...

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 23.03.12 15:31.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано23.03.12 15:44



Докато го пишех това се сетих за Стив Фосет - бизнесмен и авантюрист.
Ето и интерактивната карта - може да проследите аспектите към Марс, Слънце и Юпитер като посочите с курсора съответния символ на планетата




Асцедентът му се намира на грдусът, в който Марс е в Екзалтация - 28 градус на Козирог!
Но Марс в Рак е в Падение, което го прави доста голям егоист и човек, който осъществява само своите си лични цели - но явно го е правил добре.
Слънцето е в Екзалтация в Телец, което потвърждава същото.

Growing old is mandatory; growing up is optional.[/blue

Редактирано от won на 23.03.12 16:06.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано23.03.12 17:43



идеята на Ригел е, да не се използва сила, да не е нещо силово заради дисхармоничния ми Марс

за това и на мен ми е трудно да намеря решение, защото кое е това нещо, която правиш с минимум правене



объркващо е, нали



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано23.03.12 17:46



по-горе го писах на Уони, аз помня

идеята ти беше да се отработва квадратурата, като се прави нещо различно и не се товари дисхармоничния ми марс, обаче това, което ме обърква е, че ми казваш, че трябва да правя нещо, което обаче да не е силово, по възможност да не се движиш дори, за да не се товари марсчето

и сега съм леко объркана с тия предложения изведнъж за силови дисциплини





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано23.03.12 17:47



на бъзик го казваш, ама може и да излезе добро предложението, а и на мен ми харесват всичките неща, свързани с морето





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано23.03.12 17:51



Е, че то тае бо използва само стъпки и техники от няколко бойни изкуства, но без агресията и преките двубои.

П.П. Аз не съм го практикувала - много е динамично за мене.
Аз си падам по спортовете и заниманията, които се практикуват сред природата.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано23.03.12 17:58



амипоне доколкото аз разбрах идеята е да няма никава динамика, да е плавно, бавно, да не се изтърка марса



та йога пасва примерно, ама аз на втория урок, ще ги избия или ще заспя



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.03.12 20:05



на Лъв е "Аз искам!" - тц, моят е "Аз знам!"



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано23.03.12 20:31



Ами аз ей тук съм ги чела тези девизчета и други популярни характеристики на зодиакалните знаци.




Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 23.03.12 20:48.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.03.12 11:55



а и на мен ми харесват всичките неща, свързани с морето
За речен риболов говорих, с морския не съм на ти, но щом пък те влече...





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано24.03.12 14:42



Роуз наистина е пример затова как не работи свободната воля

- щом трябва дори астрологично да й определяме как да си прекарва свободното време!
Свободна воля е това да знаеш какво ти харесва и какво не ти харесва и да си запазваш периметър, в който никой не ти се меси. Колкото е по-голяма този периметър, толкова повече си водещ, а не воден. (Хм, и да нямаш много доминиращи Водни знаци в картата май си е добре.)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано24.03.12 15:07



Ето и още една карта на известен бизнесмен и изобретател - Хенри Форд



Слънце и Марс са в Лъв, като Марс съвпада и с неподвижната звезда Регулус (през 1900 г. Регулус е бил на 28 гр. 26 в Лъв).

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор evrika ()
Публикувано24.03.12 18:32



Виж сега, има клубове по различни танци - народни хора, салса, зумба-зумба, танго... Като трябва да е бавно и плавно, запиши школа по класически танци - валс и т.н., може пък там да срещнеш някого, отиди веднъж, огледай се, създай си впечатление и реши да останеш или не





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор PureRose ()
Публикувано25.03.12 00:04



ами трябва да се действа, да, само да ми минат сега рожденните тържества





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано25.03.12 00:05



ми на острова много реки нямат, освен ако не ми е писано да се завлека към Барселона, но за сега никой не го прогнозира





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано25.03.12 00:08



Божееее, с моите обсебващи родители за какви параметри говорим, това не съществува като опция за момента





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.03.12 12:12



Защо са ти реки, нали уж морето те влечеше?


На мен пък в хороскопа ми пишеше (и аз го предвиждах ), че сега след малко ще ходя на риба. Няма да се опълчвам или да омекотявам този удар на съдбата, а напълно открито и с пълно съзнаное ще си понеса кармата.
А и без това една рибарка иска да я уча как се лови риба, та няма как да не отида. И съм си накупил един куп нови джаджи, но не съм ги пробвал, та днес по-скоро ще са изпробвания и тренировки, а не риболов.
Ти, щом там няма реки не прави нищо, и без това е опасно е да не си изтъркаш марса.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.03.12 12:15



Да, и от БАН всички глави да дойдат да мислят, щом си е решила и обича да си мрънка, никой не може да я спре. Как му се казваше на това дето не мори но мъчи...?





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано25.03.12 12:21



ха ха ха ха ха а ха, ще ме убиеш





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано25.03.12 12:22



ти обясняваше, че си говорил за речен риболов, не за морски

като даваш акъл - помни си думите





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.03.12 10:27



Ами ти всички не силови, които ти предложих, не ги хареса. Пробвай плуването, предполагам има басейн наблизо. Там натоварването е продължително (т.е. не е точно марсов тип). Пък и ще си подготвена за лятото.

СЛВ ти е в 7. дом (интерсептиран) във Везни - натам ти са кармичните цели. Писах го навремето, а и Интернет има много инфо по въпроса.

Редактирано от rigel3 на 26.03.12 10:35.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано26.03.12 13:45



даже съм си го запазила във фейса и вчера го намерих
ще ти го пратя на лична да те подсетя



сега поздрав, че имам повод да черпя





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано26.03.12 19:54



ох, щях да се разплача... връщам Юпитер и вземам само този, дано не е само на картинка

как е възможна такава красота ?!?!?

Еххх, Уони знаеш как да ме зарадваш ти

Благодаря ти за всичко гуш



Тема Re:нови [re: PureRose]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.03.12 21:21



Честит, честит.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.03.12 00:34



Ч.Р.Д. и от мен! На патерици, но нали не е свършил месеца ...


Здраве и Щастие! И Аполон и той де.

И мога да ти дам и един съвет за риболова.
- Като ходиш за риба, никога, ама никога не взимай с теб и куче, което като хвърлиш въдицата скача във водата и ти носи плувката. Другите рибари въобще не гледат с добро око на такова куче...



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.03.12 10:07



ЧРД и от мен на патерица! Здраве, щастие и успехи!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.03.12 18:55



благодаря, благодаря мнооого





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.03.12 18:57



Мерси много, Ив, дано, дано, дано



ха ха ха ха ха ха ха, вижда се, че разбираш от риболовни отношения, ха ха ха ха ха



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.03.12 18:58



Благодаря много, Ригелски, дано, дано, дано по-хубавите години да предстоят и да започнат от тази





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор evrika ()
Публикувано28.03.12 20:37



Честит Ден-Ден и от мен, макар и по-късничко, ама на, сега влизам

Да се радваш на живота ти пожелавам, да обичате с него! По-малко тъга и неудовлетвореност, много повече щастие, щастие, щастие



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.03.12 22:02



и щастлива и споделена любов, която да е толкова хубава и силна, че да прелива върху всички хора около вас и така да се предава като вълначна всички

така си представям аз любовта - да се уважава, да й се радваш и да я множиш, раздавайки я на другите

Мноооооого ти благодаря, Еврика, и на тебе всичко хубаво да ти се връща и сърцето ти да се радва точно от нещата, които си искалачи получила гуш



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано29.03.12 10:20



Според мен за свободната воля и проявлението й са отговорни Марс, Слънце и Юпитер - класически управители съответно на домовете 1-ви ( но и 8-ми), 5-ти и 9-ти(но и 12) .
Девизът на зодиакалният знак Овен е "Аз съм!", на Лъв е "Аз искам!", на Стрелец - " Аз виждам!" (на английски I see - което си е доста повече от "Аз виждам!").


Аз мисля, че всичко, което си написала е вярно, но то важи според мен по-скоро за сила на характера. Това не винаги значи, че е възможно да правиш свободни избори, но във всички случаи би помогнало....

п.с. Винаги ми е интересно да прочета мненията ти.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано29.03.12 10:22



На патерица- Много щастие и от мен! Пожелавам ти да намериш начина да се чувстваш добре и в мир със себе си, независимо от обстоятелствата. Естествено и хубавия мъж от снимката би помогнал за това





Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.03.12 16:49



Според мен „свободна воля“ е по принцип много общо казано, трябва да се конкретизира. Защото човек чувства ограниченията си в конкретно изразени неща -ограничението има конкретно изражение.

И ако например свързваш липсата на свободна воля с ограничения от материално паричен характер, значи проблемите или напреженията, или дисхармонията е по домовете, знаците и планетите свързани с ресурсите и придобиванията.
Ако свързваш причината за липсата на свободна воля с проблеми от емоционален характер или чувства , значи проблемите, напреженията и дисхармониите са ти по домовете, знаците и планетите свързани с чувствата, емоциите и ....... така докато не откриеш всички причини.

Защото ако нямаш никаква проблемна сфера и си нормален човек, не би трябвало да смяташ, че ти липсва свободна воля. Щом мислиш, че ти липсва свободна воля значи имаш проблемна сфера. Всеки си има някаква по-проблемна сфера, но тя става особенно кофти-проблемна, кагото човек не разбира, че тази сфера е в него, а смята, че проблема е в нещо външно и търси причината извън себе си...
Иначе първата стъпка за решаване на проблем е да се разбе точно, какъв е, от какво произхожда, корените му... Това ако разбереш е все едно наполовина да го решиш, според мен.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано30.03.12 10:49



Щом мислиш, че ти липсва свободна воля значи имаш проблемна сфера. Всеки си има някаква по-проблемна сфера, но тя става особенно кофти-проблемна, кагото човек не разбира, че тази сфера е в него, а смята, че проблема е в нещо външно и търси причината извън себе си...

Под липса на свободна воля имам предвид невъзможност да упражниш такава...
Пример/не от моята карта/- Сатурн в 3ти с квадратура към Слънце и опозиция към Плутон......В житейски план - много проблеми и лош завършек на нещата при брата на притежателя на хороскопа.....Как може да се упражни свободната воля в такъв случай? Що касае взаимоотношения и помощ е свършено...Какво друго според теб би могло да се направи?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор PureRose ()
Публикувано30.03.12 14:13



от твоята уста -в Божиите уши

Благодаря ти мнооого



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано30.03.12 15:36



И аз си мислех за Сатурн и неговото място в картата - по знак, по дом, аспекти.
Ето и моето мнение по въпроса.
Там, където се намира Сатурн в натала, е мястото, където се съобразяваш, ограничаваш, служиш, постигаш нещата с много усилия, или губиш - освен, ако не си е в собствения знак или дом - Козирог или десети дом. Във Везни и в 7 дом, където е в екзалтация - вероятно показва организаторски способности, лесна комуникация, способност да си сатрудничиш с другите.

При мен Сатурн е в Овен - голямо "стискане на зъби" и ограничаване в 4 дом. Квадратура към Меркурий, който е в Рак и 8 дом - не ми е много силна страна комуникацията - поне не става от мен оратор или писател.
Сатурн има и аспект 150 градуса към Венера - ами не прекарвам много време пред огледалото или в разни "салони за красота".


Е, Сатурн има и тригони към Слънце и Юпитер в Лъв, 8 дом - та значи не е съвсем немилостив към мен. Ще ми помага и да ставм, когато падам.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 30.03.12 17:05.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.03.12 17:14



А в какво се изразява при теб специално "стискането на зъби" и ограничаване в 4-ти дом?

..rude & not ginger...



Тема Re: Свободната волянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано30.03.12 17:37



Ами да чувстваш домът си като ограничение, искаш да си някъде другаде по-често от другите хора. Да си от тези хора, за които "традициите не са това, което бяха"!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.03.12 22:58



Неможах много добре да разберакакво се е случило с брата на този човек – починал ли е? Ако е починал вече, каква свободна воля иска да упражнява повече? Да е упражнявал докато е бил жив. Или иска да го съживява? Живите ора се свършиха, та требе мъртъвците да съживяваме... Аз тоя човек бих го посъветвал, вместо да се занимава с глупости, да си осмисли живота. И мен ме съмнява, че смърка или взима нещо - веднага да го спре ако е така. А ако много иска да си упражнява свободната си воля, що не я упражни върху някой жив, защото със сигурност ще е смислено ако помогне на некой жив човек и ще е адски тъпо да се опитва да съживи мъртъв. - До сега не съм чувал мъртъв да иска помощ, тея дето съм ги чувал да посмърчат и мрънкат до един са били все живи.

Заради глупостите му, на човека не му се дава свободна воля, представям си ако имаше в повечко, какви извращения и тъпотии щеше да натвори.... Сещаш ли се за Майкъл Джексън който се избелваше, щото искаше да става бял, та какво да ти кажа ... не от повече свободна воля, а от повече здрав разум се нуждаят хората според мен ....



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано30.03.12 23:49



Ето картата на Майкъл Джексън



На първо четене - Марс в Телец в 8 дом, с квадратура към Венера и Меркурий(ретрограден) - криза на изразяване на Венера, както и на Меркуриий, но определено резултатът е ефектен за публиката (Уран, заедно с Меркурий и Венера, е в Лъв, 10 дом).
Опозицията Слънце - Луна ми се струва възможно най-тежък аспект - криза на идентичността. Луна в Риби в 5 дом, а Нептун в съвпад с Юпитер в първи - "не е бил в час" през повечето време. 5 дом си е домът на децата - може би не е могъл да достигне психическа и емоционална зрялост през целият си живот...
Сатурн в Стрелец в трети дом с аспекти към планетите в 10-ти дом - само е засилвал техните странности и дефекти. Сатурн е в домът на комуникациите, а също и на братята - "Джаксън файв" - за добро или за лошо.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 31.03.12 00:09.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.04.12 13:27



Ти си доста смела в тълкуванията, но ти е интересно търкуваниято.
Само за северения възел на асцендента във Везни не каза нищо. Аз мисля, че допринася за популярността му.





Тема Re: Свободната волянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.04.12 13:45



Търкания с родителите в къщи, не задължително открити, някакво несъгласие заради различия, например във философиите, вижданията... Понеже е воден дом, може да са скрити и да ги възприемаш подсъзнателно, на психическо ниво. Това предполагам де.





Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано01.04.12 17:26



уф, тук как те разбирам, а нямам кьорава планета в 4ти





Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано02.04.12 10:16



Братът на този човек не е починал, но личностовата му деградация е пълна, а вече и здравословните му проблеми са изключително сериозни.
Дадох го, като пример за невъзможност да се прояви лична воля, като се вземе предвид, че е направено всичко възможно да се помогне, но в такива случаи решенията се взимат от този, който има проблем....
Аз ще дам твоя съвет в никакъв случай да не се смърка

.Дано това помогне, но примера го дадох по-скоро заради отрицателните аспекти в картата и невъзможността да бъдат избегнати в някои случаи.....



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.04.12 15:33



Всъшност знаеш ли какво казваш, че този човек иска повече воля за да се наложи върху брат си. Ако хората имаха повече свободна воля точно за това щяха да я използват – да се налагат върху други хора с предтекст, че така им „помагат“.

Хитлер е постъпил по подобен начин, но малко по мащабно, помогнал е на няколко милиона еврей щото са имали проблеми, пък те не са имали воля и не са искали да вземат решение да станат .... арийци.

Иначе, конкретно в този случай, сигурно би било полезно този човек да притежаваше повече воля, която да приложи върху брат си, но нали се сещаш, че не е ясно следващия или по следващия път когато реши да я прилага за каква цел ще е.... А кой и как ще контролира човек притежаващ повече воля от неговата? Ами ако след време и той започне да деградира като брат си и ако има голяма свободна воля, знае ли се по какъв начин и за какво ще я използва, а?

Вземи за пример древногръцките богове с техните сапунки. Гърците така са ги измислили, че да са с напълно човешки черти, качества, дори и мислене, сам дето притежават много повече воля и сила. И ако разгледаш действията им, ще видиш, че едно към едно са абсолютно същоте както човешките, единствената разлика е в мащаба на последствията. Защото като кихне Посейдон предизвиква или цунами или земетресение, и заличава няколко града....





Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано02.04.12 22:37



Не е съвсем астрологично, ама днес попаднах на новата телевизионна реклама на известана марка дънки

. Няма да описвам рекламата, ама потърсих стихотворението, което използавано, защото ми хареса


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 02.04.12 22:41.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано02.04.12 23:20



това май е единственото от Буковски, което е в ,,девствен" стил

хубаво е

да видим на мен какво са ми замислили с утре-вдругиденшния съвпад на Уран със Слънцето



Тема Re: Свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано03.04.12 13:07



Е, как така Уран ще ти гази само един ден Слънцето - не е такъв бързак!
Важното е, че е съвпад -означва, че ти си готова за промените! (поне така всички тук се надяваме)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано03.04.12 13:39



Ако хората имаха повече свободна воля точно за това щяха да я използват – да се налагат върху други хора с предтекст, че така им „помагат“.

Хитлер е постъпил по подобен начин


Защото я е имал.....
Нали си даваш сметка, че хората злоупотребяват със свободната си вола така или иначе и това е пряко свързано с желанието за власт. Става на всички нива - световна политика, икономика, корпорации, семейството като единица, човекът като индивидуалност до детето от момента, в който се осъзнае и каже думичката "АЗ".



Иначе приемам, че относно астрологията ти приемаш ограниченията за разумни... Остава да те попитам кой и по какъв критерий според теб ги налага/конкр. в хороскопа/...? Карма, стечение на обстоятелствата, нещо друго?- Тъй като те са различни и по области, и по степени в индивидуалните карти.....

Редактирано от Valery 72 на 03.04.12 13:42.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано03.04.12 13:41



the gods will offer you chances.
know them.
take them.





Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.04.12 22:04



Остава да те попитам кой и по какъв критерий според теб ги налага/конкр. в хороскопа/
Подозирам, че е същия дето върти планетите така, но аз не го познавам. - Сериозно, нямам представа кой е.

Аз ако го познавах, мислиш ли, че щях да му позволя той да прави такива работи? Ааааа ....големо тегло щеше да тегли той, само да го разбера кой е...

Иначе приемам, че относно астрологията ти приемаш ограниченията за
разумни...


Не не не, не ги приемам нито за разумни нито за по-малко разумни или пък за неразумни, но се опитвам аз да ги приемам по възможност разумно - има разлика.
Самите ограничения са даденост,те не притежават разум ... ние може да сме разумни и неразумни. (Между другото освен разум не притежават и емоции – уточнявам за да е ясно )

Ти казваш: Разширение, о.к., убаво, но само разширение би довело до взрив и разпад... това което балансира е ограничението. А и самата слънчевата система е в баланс – т.е. в равновесие, не се разширява.

Ако нямаше ограничение, най-вероятно слънчевата система щеше да се е разширила дотолкова, че да се разпаднала още преди и ние да възникнем. Така, че ти дължиш съществуванети си на ограничението, колкото и да гледаш все към разширението.

Такива са условията на планетата Земя – просто факт, на други планети незнам как е. Тук действат някакви си му физически закони. За Айнщайн си чувалау - пространство-времето...

А между другото, хората са социални животни. Това означава, че ако за нещо поотделно не им стига воля, могат да си я обединяват и така да придобиват чак ограничена-не, но доста силна воля.

Аз смятам обаче, че по-скоро брата на този човек е изпуснал, или направо е проспал момента, когато е трябвало да действа – момента когато е можело да се помогне и нещата да се оправят, момента в който е трябвало да бъде съобразителен и е трябвало да прояви реално притежавана си воля (но тогава) . - Щото ти казах, че на земята действит физическите закони, пространство-времето и такивамити ... понякога точно времето е виновно. Абе казано просто за всичко си има време и място, и от един монет нататък няма връщане на зад, ако избързаш – зле, ако закъснееш - пак зле... Кофти работа, но е това положението, затова хороскопа е кръг, кръг на живота... А брата може да е изпуснал момента когато реално е можел и е трябвало да помогне. Сега, ако мисли, че някаква си воля е виновна и това го успокоява - добре, о.к., тя е виновна.

Редактирано от lvony333 на 03.04.12 22:19.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.04.12 22:17



Обаче, да знаеш, че тука на планетата Земя всичко е ограничено. Затова винаги просперират, оцеляват и се развиват тези хора, животни, сфери дори – като икономиката например и почти всички, които могат максимално да използват ограничените дадености, а не тези които искат да ползват неограничено дадености. Какво имам в предвид? Давам ти кратък икономически пример, щото това се сетих набързо, но то важи не само за икономиката:
Две предприятия, произвеждат една и съща подукция, само, че едното използва два пъти повече ток, ел. Евергия и материали за единица продукция от другото. Със сигурност, ако продължи така, в един момент то ще фалира. Сега, ако директора на това предприятие е първосигнален и пристрастен , естествено ще каже, че проблема му е заради ограничените и скъпи ресурси, ще иска още и тнт... но ако е леко по напредничав, ще се досети, че технологията на производството му е кофти и неефективна .
Така, че на човечеството проблема не ни е, че ни липсва каквото и да е, а че това което имаме често не го ценим и не изполваме като трябва, абе направо сме си разсипници.





Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано04.04.12 01:48



като говориш от името на всички и ме плашиш



ми нали ти ми каза за ефемеридите - гледах - утре се пада в седем часа, а до колкото знам от една жена тук, на която много се радвам - Уран действа в момента на точния съвпад, имаше и друга планета, но нея забравих

и какво сега, седнали сте тук на столчетата, чоплите семки и бъбрите - абе яко ще се чука по калдаръмите в тая уранова каруца, ама поне пликче за повръщане да и бяхме подготвили предварително



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.04.12 12:45



Ти казваш: Разширение, о.к., убаво, но само разширение би довело до взрив и разпад..

Не, никъде не говоря за разширение....Дори не оспорвам ограниченията....Надали имам това право. Само констатирам, че астрологически са заложени доста такива и си правя някакви верификации с познатите ми карти



Тук действат някакви си му физически закони. За Айнщайн си чувалау - пространство-времето...
Тези за които същият твърди, че "Всичко е относително"?
Вероятно си запознат, че Айнщайн неможейки да си обясни голямата част от явленията във втората половина на живота си обръща лице към езотериката...

Аз смятам обаче, че по-скоро брата на този човек е изпуснал, или направо е проспал момента, когато е трябвало да действа

Целта не ми беше фиксация върху този хороскоп....Беше само пример. Подобни неща се срещат в доста карти. По скоро, като новак се интересувах как вие се справяте с ограниченията в хороскопа си и дали според вас са преодолими...?
Иначе е ясно, че ако погледнем на това в глобален план, темата би била безгранична и едва ли някой иска да пребори вселенските трудности и стагнации.....



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.04.12 12:53



Обаче, да знаеш, че тука на планетата Земя всичко е ограничено.

Знам

И Айнщайн твърди същото, като допуска изключение само за човешката глупост.

Затова винаги просперират, оцеляват и се развиват тези хора, животни, сфери дори – като икономиката например и почти всички, които могат максимално да използват ограничените дадености, а не тези които искат да ползват неограничено дадености.

Вярно е, че най-добре оцеляват тези, които използват ограничените дадености, но тези които се опитват да излязат извън тях са новатори и откиватели-напр.Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/, така че и двата вида си имат заслугите

Така, че на човечеството проблема не ни е, че ни липсва каквото и да е, а че това което имаме често не го ценим и не изполваме като трябва, абе направо сме си разсипници.

От горното съм напълно съгласна за разсипниците...Иначе по липсите въпросът е спорен, но както казах така дискусията би станала много философска......



Тема Re: Свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано04.04.12 20:00



ми нали ти ми каза за ефемеридите - гледах - утре се пада в седем часа
В Ефемеридите за часове не става дума, а само за дати. Ти не си гледала Ефемеридите, а си гледала твоят Personal Daily Horoscope of Wednesday, 4 April 2012 в астро.ком.
Там пише, че точният съвпад на тр. Уран със Слънцето ти е в 19:07, ама това важи за бързите планети! Иначе пак там си пише, че активният период на този съвпад е от юни 2011 до средата на февруари 2013.
Там си има и тълкуване една страница - ама най-много ми хареса това описание "революционен период".



Успех!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано04.04.12 21:43



първо гледах ефемеридите и там намерих деня
после ми излезе в астрото, това което казваш ти за часа

обаче уран и още една планета действат в деня на точния съвпад, за сега при мен нищо за съжаление, но ще питам за другата и ще ти кажа



Тема Re: Свободната волянови [re: PureRose]  
Автор PureRose ()
Публикувано05.04.12 17:38



питах, казаха ми - уран и иупитер (нямам иу

)

при мене за сега няма новини, освен изненадващо, че един младеж, дето уж ми се радва ме е сложил в група във фейса, което не очаквах...яко това е - не е хубаво, ама не ми и пука

изтрих телефоните днес на всичките ,,куци" лиубови от телефона ми



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.04.12 20:57



Вярно е, че най-добре оцеляват тези, които използват ограничените дадености, които използват ограничените дадености, но тези които се опитват да излязат извън тях са новатори и откиватели-напр.Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/, така че и двата вида си имат заслугите
В грешен смисъл (или поне не в моя смисъл) ме перифразираш в първата част на изречението си. Казах дословно: които могат максимално да използват ограничените дадености. – И трябва да се разбира в широк смисъл, не само в материален. Точно това означава новатор, по напредничав, по евойлирал, по-развит. Ако това не е, кое ще е? Точно към този вид бих включил Леонардо, защото максимално добре за времето си е използвал таланта и ресурсите с които е разполагал. Виж, по негово време много хора са имали моливи, четки и бои за рисуване, но много малко са тези които се нарисували такива картини – нали. И тнт.. разбираш какво имам в предвид.... Другото е, че аз не разбрах ти за какви „два вида“ говориш, по точно вторият вид не го разбрах какъв е, ама карай.

Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/ - Верно ли е това? Кои „физичи закони“ е оспорил, учудващо? По времето когато е живял официално се е смятало, че земята е плоска а физиката е била в много начален стадии на развитие. Физиката започва сериозно да се развина от 16-17 век, тоест 100 г. след смърта на Леонардо, та незнам какво би могъл да оспорва. Ако може да доуточниш.

Тези за които същият твърди, че "Всичко е относително"? Естествено, че е така. Пишеш по начин, все едно това твърдение те учудва или пък някакво противоречие виждаш с нещо, уточни, че не мога да схвана ? - Та нали и за това са нерекли теорията му „на относителността“.

Вероятно си запознат, че Айнщайн неможейки да си обясни голямата част от явленията във втората половина на живота си обръща лице към езотериката...
Та то и сегаколко много неизяснени напълно неща и явления има, та по негово време ли да няма?
Иначе, с общата си теорията и предположенията Айнщайн отива много напред, а в изясняването на някой неща стига почти до самия край, но не прави последната крачка... - Спирало го е това, че е не искал да повярва или по скоро не е имал смелостта да подложи на съмнение съществуването на Бог. Затова в последствие теориите му са доразвити и се доразвиват от физиците.
Иначе, Айнщайн е допринесъл предостатъчно много за физиката, та му е простено и с бънджи да се беше занимавал в последните години от живота си. Защо да не се занимава и с езотерика, щом е имал желание...

От горното съм напълно съгласна за разсипниците... – Не ми разбира смисъла. Абсолютно всички сме разсипници, но на различни неща, в различна степен и по различно време , а не само някой си.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор cactus ()
Публикувано06.04.12 15:44



Свободната воля...има една книга за Едгар Кейси и Акашовите хроники,където има един цитат ,приблизително такъв : Нито една планета,нито една фаза на Луната и Слънцето не могат да повлияят на човека така както,ако използва собствената си воля. Човешката воля е много по-силна от всичко друго,защото е дадена от Създателя , т.е. тя е божественото начало във всеки.

Затова постъпките,мислите,желанията и т.н. определят бъдешето на всеки. Това е много хубаво,нали?





Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано08.04.12 18:49



ч
Да кажем, че е добил съвсем различен поглед върху знанията, познати на научните среди, поемайки риска често да бъде обявяван за луд. Въпреки всичко и всички си конструира и едни крилца, с които полита-нещо несъвместимо с научните тези тогава.....Част от откритията му могат да бъдат осмислени много по-късно.

Това за физичните закони познати тогава. Ако ме апострофираш, че тогава дава различен нюанс, предварително ти казвам, че си прав.

– И трябва да се разбира в широк смисъл, не само в материален.


Ако имаш предвид развиването на интелекта до гениалност-ок.

Тези за които същият твърди, че "Всичко е относително"? Естествено, че е така. Пишеш по начин, все едно това твърдение те учудва или пък някакво противоречие виждаш с нещо, уточни, че не мога да схвана ? - Та нали и за това са нерекли теорията му „на относителността“.



Не, не се учудвам. Просто това твърдение поставя под съмнение всяко крайно заключение, включително и това за ограничеността на нещата.

- Спирало го е това, че е не искал да повярва или по скоро не е имал смелостта да подложи на съмнение съществуването на Бог. Затова в последствие теориите му са доразвити и се доразвиват от физиците.

Изобщо нито за момент не е поставял под съмнение същестуването на Бог, при това разсъждаваики изключително интелигентно и нефанатично.....”Наука без религия е куца, а религия без наука е сляпа.”


Не ми разбира смисъла. Абсолютно всички сме разсипници, но на различни неща, в различна степен и по различно време , а не само някой си.



Разбрах ти смисъла и съм далече от мисълта, че между нас-хората има неразсипници.....Просто мащабите са различни....

Редактирано от Valery 72 на 08.04.12 18:53.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: cactus]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано09.04.12 10:34



Чела съм Едгар Кейси. Опитът на Майкъл Нютон е подобен....
Ясно ми е за какво говориш

и със сигурност волята е изключителен източник на възможности, но въпросът ми е друг. По-скоро ме интересува при заложени ограничения в хороскопа, а те могат да бъдат всякакви-здравословни, проблеми касаещи близки хора и т.н. изходната позиция, от която можеш да упражниш волята си е различна от тази , при която нещата протичат без големи проблеми.....Общо взето въпросът ми е как преработвате негативните аспекти в картата за да направите място на свободния избор, и най-интересен би ми бил личния опит на всеки.....



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано09.04.12 17:45



Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett



..rude & not ginger...


Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.04.12 10:23



Това и аз го правя много добре

Привет!



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано11.04.12 23:50



Виж не искам да те апострофирам, но как да не кажа, че постоянно даваш неверни примери на които се позоваваш и от там си вадиш и грешни изводи. Първо “за крилцата”. - Леонардо наистина има скици и чертежи на хора с крила и на летателни апарати, но никага нито една от тях, не е успял да осъществи, построи или направи. - Никога не е летял на практика, не само с крила, но и с никакъв друг апарат. И още: Никой досега не е направил по неговите скици наистина летящо нещо. И това по няколко прости причини: За крилата е, че човек просто няма анатомията на птица и необходимите мускули, кости и гръден кош за да размахва крила ... освен фантазирайки си. Второ: Проектите му са неработещи защото просто няма как да са работещи – има физични закони на които те не отговарят....

Ценното в него е друго – идеята изпреварила врмето си, мечтата! И това, че е новатор, пионер... вдъхновител. Представи си епоха, в която оръжията са сабии, лъкове и стрели а придвижването става с коне, но се явява някой, който съвсем сериозно казва – Абе пичове, защо да не си постоим самолети и вертолети, а? Ако ти беше живяла точно в тази епоха, кажи, но безпристрастно, какво щеше да си помислиш за този човек?

И за какви научни среди говориш по онова време? Тогава официалната научна среда е била църквата и е била спирачка по- скоро.
У нас през възраждането научните среди са били попа, даскала и кмета, и хич не било трудно да бъдат изумени..... А от съвременна гледна точка е смешно да се говори за голяма наука.
В тази епоха истинските научните пламъчета са били тук-там... доста изолирани и дори полу-легални в началото.





Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано12.04.12 10:42



Никога не е летял на практика, не само с крила, но и с никакъв друг апарат.

Напротив....На практика не е летял, но е опитал....Конструира си дървени конструкции на нещо, като крила и опитва....Вярно е, че опитите му не са много успешни и на практика успява да забави падането си при скок, но и това никак не е малко......



За крилата е, че човек просто няма анатомията на птица и необходимите мускули, кости и гръден кош за да размахва крила .
............

Ако ти беше живяла точно в тази епоха, кажи, но безпристрастно, какво щеше да си помислиш за този човек?

Не знам, но към момента съм много предпазлива с квалификациите......

В тази епоха истинските научните пламъчета са били тук-там... доста изолирани и дори полу-легални в началото.


Е, и. Знаеш ли - думата наука или истинска наука винаги предизвиква в мен частично съмнение.....Дай някаква квалификация за ИСТИНСКА НАУКА моля те.

И за какви научни среди говориш по онова време? Тогава официалната научна среда е била църквата и е била спирачка по- скоро.

Безспорно е било така, но първо не всички общества са били християнски и второ дори и църквата е имала интерес към знание, макар и нежелаейки то да става достъпно масово. Не случайно и към ден днешен големи библиотеки има във Ватикана, Малтийския орден и т.н.
Няма да говоря за изгубени знания познати тогава, тъй като не бих могла да го подкрепя със СЕРИОЗНО НАУЧНО доказателство, което да те задоволи, но доста се говори за астрономически познания, билкарство, развитие на архитектура/това може да се види в някаква степен/ и т.н.
Дори и в психологията-Юнг напр. с неговите архетипи се базира до голяма степен на шаманизма и познанията и философията на индиански и други култури...Вероятно и това няма да приемеш, тъй като си казвал, че не приемаш психологията.

Виж не искам да те апострофирам, но как да не кажа, че постоянно даваш неверни примери


Виж, и аз не искам да те апострофирам но как да не те помоля да се позовеш по-конкретно и да ми покажеш неверните примери, които НЕПРЕКЪСНАТО давам и съотв. да ми предложиш срещу тях ВЕРНИТЕ....

Редактирано от Valery 72 на 12.04.12 10:45.



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.04.12 14:40



по-конкретно и да ми покажеш неверните примери, които НЕПРЕКЪСНАТО давам и съотв. да ми предложиш срещу тях ВЕРНИТЕ....

Добре, да приемамем, че са ти верни примерите, това обаче значи, че говорим за различни Леонардовци.


- Този за който аз говоря не е успял да литне.
- Пък този за който ти говориш, напротив, също не е летял щото опитите му не са много успешни, но на практика успява да забави падането което значи, че .... полита-нещо несъвместимо с научните тези тогава.

Дай някаква квалификация за ИСТИНСКА НАУКА моля те. - Имам в предвид изчистена от всякакъв вид догми и предрасъдаци и естествено, че говоря за точните науки - Математика, Физика. Билкарството и Гъбарството какво общо имат със свободната воля? Пък и на Марс билкарската наука не важи, но физиката е в сила.

Няма да говоря за изгубени знания познати тогава. – Аз пък само едно изречение ще кажа: - Не съм свързан със загубването им и не ги познавам, щото нали са ги изгубили...

тъй като си казвал, че не приемаш психологията. – Приемам я що да не ги приемам, сички науки приемам, дори билкарството, гъбарството и рибарството но не всички са ми интересни, а психото я смятам я за сбъркана малко наука - щото според мен поставя каруцата пред коня ... разбираш ли?



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано17.04.12 10:40



това обаче значи, че говорим за различни Леонардовци.

Не можеш да си представиш колко си прав....
Да- моят Леонардо е успял да литне. Били са само 50-100 или 500 м., но все пак е успял....на практика е успял по-малко....в мисълта и скиците си повече, но да- успял е. И да- това е в разрез с научните познания тогава......
Твоят пък не е успял.....



приемам, сички науки приемам, дори билкарството, гъбарството и рибарството



Никога не подценявай гъбарството....Доста рисково е да го правиш. Освен това с латинското си наименование, като част от агрономията, вероятно звучи научно и авторитетно......

Не съм свързан със загубването им и не ги познавам, щото нали са ги изгубили...


Това наистина е много жалко. В противен случай може би щеше да можеш да ми обясниш прави ли са египтолозите твърдейки, че трепанацията е била често извършвана тогава....Може би щеше да можеш да ми обясниш и как тогавашните невежи са построили пирамидите- при това не само в Египет. Съотв. каква е научната им концепция? Законни ли са? Имат ли необходимите разрешителни, тъй като ако не, подлежат на санкции и събаряне.....

Христос воскресе!

Редактирано от Valery 72 на 17.04.12 10:46.



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.04.12 22:05



Христос воскресе! Воистина возкресе! – За пореден път, всяка година по това време прави този номер! Но така е, защото има кой да му се връзва...!



можеш да ми обясниш прави ли са египтолозите твърдейки, че трепанацията е била често извършвана тогава....Може би щеше да можеш да ми обясниш и как тогавашните невежи са построили пирамидите- при това не само в Египет. Съотв. каква е научната им концепция? Законни ли са? Имат ли необходимите разрешителни, тъй като ако не, подлежат на санкции и събаряне.....
- Чудя се, възможно ли е да са изгубили тези знания нарочно, за да не бъдат подлагани на разпити и принуждавани да отговарят на въпроси?

Никога не подценявай гъбарството.... - Знам за тези гъби, а и за някакви мексикански кактуси с подобно действие … - На мен обаче от гъбите Булката и Манатарката са ми любими.
Но като дейност повече тача риболовството. Знаеш ли какво е казал Господ на риболовците? - Че всеки ден, в който са за риба, няма да им го брои.



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано20.04.12 15:55



Да видим малко и от "черната страна" на реализацията на свободната воля.
Ето линк към наталната карта на Андерш Брейвик (липсват домове)


Виждате ли ретроградният Юпитер в Лъв, който няма аспекти към нито една планета?
Ето тук нещо за ртрограден Юпитер
Retrograde Jupiter: These people are capable of taking advantage of opportunities that others ignore or pass by. They prefer to “take another crack” at things others have tried & failed. Their moral & ethical code, religion & philosophy are their own. They seek answers from within rather than subscribing to the standard dogma. They seek abundance in new, untried & unproved areas.

Три от личните планети (Слънце, Меркурий, Марс) , намиращи се във Водолей, са с квадратури към Уран. Уран също така е в екзалтация в Скорпион.
Освен това Уран е на мидпойнта между Нептун и Плутон. Нептун, в мунданната астрология, символизира глобализацията на идеи, религии, общества, докато Плутон - традиционните структури в обществото, национални традиции, бит.
С това положение на Юпитер и Уран - за Брейвик това не е важало. Все едно всичко това започва от него - познанието, религиите, структурите, идеологиите. Взел е нещата в "свои ръце". Дали е съзнателно? Да - убеден е в правотата си, както всеки фанатик.

В карта на Хитлер също могат да се открият доказателства за "черната страна" на реализацията на свободната воля - е, в неговия случай явно е имал и благоприятна почва, в която да "посее" идеологията си и да се опита да я наложи на останалият свят.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 20.04.12 17:00.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.04.12 01:10



А не ти ли се струва, че този Брейвик - Водолей с Луна в Дева има и някакво Юпитерово или Стрелешко излъчване на външен вид, катчели...

Чудя се дали не е с асц. Стрелец или пък с Ютипер около асцендента или някъде така, че да личи ?
Така ми се струва на мен.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано22.04.12 13:26



Има нещо странно в данните - в астро.ком пише,че е роден в Лондон, а в Уикипедия - в Осло!
По-вероятно да е в Осло.
Все пак аз бих предположила, че е с Асцедент Скорпион, планетите във Водолей са в 4-ти и този странен Юпитер е в 10-ти и т.н.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.04.12 13:39.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.04.12 15:38



Е, не е роден в Лондон, а в Осло. :) Но първата си година е живял в Лондон заради работата на баща му, който е работил в посолството там. Родителите се развеждат по това време (когато е бил на 1) и след дело, майката печели попечителство. По-късно бащата пробва с ново дело да спечели попечителство, но отново губи делото.

Има сестра, която живее в САЩ (и в момента се крие), с която са поддържали нормални отношения. Баща, който живее във Франция и с когото не са поддържали никакъв контакт от както Андерш е бил 15-годишен. Това прави майка му доста основна част от живота му. Интересно е, че той е поддържал добри отношения с втората жена на баща си.

Турбулентно детство и семейство.
От училищните му години негови съученици го описват като физически силен, интелигентен и загрижен да защитава тормозените ученици (жертви на мобинг). По-късно започнал усилено да тренира, дори се подложил на козметични операции по лицето.
Явно го влече писателстването, защото е написал един огромен "манифест", както той го нарича, дори и в затвора пак пише ли пише.
Не е имал някакви особени кариерни постижения, по-скоро временни малки работи.

Това, което е извършил, той смята за свой дълг и мисия в живота.

За това се сещам от раз като подробности от живота, ако могат да спомогнат за ректификация.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.04.12 07:18



Не мисля, че е асц. Скорпион знаеш ли защо? - Лицето хич, ама хич не прилича на лице на асц. Скорпион. При асц. Скорпи винаги има нещо силно-характерно и запомнящо се в лицето, погледа или очите, а при него такова нещо просто липсва.
И очите въобще не приличат много-много на очи на човек с воден асцендент, въпреки, че от снимки в пресата това по-трудно може да се каже баш...
Освен това, малко като театър или на представление го раздава в съда, което по-скоро говори за асц. Лъв. - Спомням си аз като бях на едно дело в съда а прокурора сричаше малко и сe запъваше нещо като четеше, аз два пъти го го поправях , съответно прекъсвах и за малко да ме изгонят от съда...


Воден асцендент в такава ситуация по-скоро би се опитал да прилича (да се изкара) на жертва или пък обратното – на невменяем. Брайвик не реагира така, а твърди, че едва ли не е направил нещо съвсем естествено и ако може да се върне, пак би постъпил така.

Струва ми се, че е с асц. в началото на Лъв, с ретро Юпитер около него, по-скоро откъм 12-ти. А ако пък е с воден асцендент, единствения вариант ми се струва Рак, и то съвсем в края на Рака, с Юпитер в Лъв близо до асцендента. – Но така от снимки е само предположение.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 09:13



И аз му построих карта с Асц в Лъв и час 17:25. След като му въртях картата в различни посоки, стигнах до този приблизителен час.

Плутон в 3-ти дом му пасва много добре, според това, което се разбра за него. Търси скритото значение, пише като ненормален (изписал е хиляди страници), предпочита сам да се рови за истината и сам да си я намира, не се влияе от общественото мнение.

Уран и Нептун в 4-ти, два малефика и с неговата семейна история и детство - мисля, че му пасва.

И Слънце в 6-ти му пасва (като шестодомно Слънце му разпознах стила) - просто трябва да вижда смисъл в това, което прави, полезност, да си влага сърцето и душата (в случая с тоя манифест и планирането на взрива и стрелбата), да предпочита да работи самостоятелно.

Юпитер се пада някъде на границата между 11 и 12 дом и го тълкувам чрез връзките му с такива големи антиислямистки организации, членството му в разни тайни групи, и т.н.

Да не забравяме и Сатурн в 1-ви, което му дава едно по-строго и сериозно лицево изражение, каквото той демонстрира постоянно - почти не съм го виждала да се усмихва, а като се усмихне, е с половин уста. Съвпадът с Луната също е интересен, защото влиянието на Сатурн прави израза на емоциите дисциплиниран и прикрит - той твърди, че е медитирал няколко години, за да се научи как да контролира емоциите си.

Това са моите разсъждения в общи линии накратко.

Може и да греша, разбира се - ще ми е интересно да прочета вие какво мислите.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 09:55



Не мисля, че е асц. Скорпион знаеш ли защо? - Лицето хич, ама хич не прилича на лице на асц. Скорпион.

И аз не мисля, че е с асцендент скорпион. Само по външни белези на мен ми прилича на човек с асцендент козирог-доста сатурнов вид.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 10:06



Да видим малко и от "черната страна" на реализацията на свободната воля.

О, определено това е едната страна на монетата

Един от астролозите, когото харесвам беше казал някъде за асцендента скорпион, че е сравнително труден и беше направил аналог, че не всеки може да се справи с него, тъй като това е все едно да дадеш в ръцете на дете клечка кибрит....Аз мисля, че важи и за свободната воля в астрологията изобщо......

Иначе по тази карта съвсем на първо четене..-Марс, който е преди Слънцето- подбутва го, в иначе хуманния водолей, който обаче е и силен рацио, а Меркурий вече на граница с риби- емоционална и не докрай балансирана мисъл- особено ако ректификация го сложи в риби....
И двете ински планети в земни знаци- Венера, която в дева е в падение и Луна в може би най-властолюбивия и сух знак в зодиака- козирог....Силно чувство за справедливост, което се налага по сатурновски....На опозицията Луна - Меркурий също трябва да се обърне внимание, тъй като допълнително внася смут в синхрона емоция-мисъл...

Редактирано от Valery 72 на 23.04.12 10:12.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 10:16



Доста логични разсъждения!



Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 14:13



Ако имаш нещо да допълниш по тази карта, кажи. Също ми се струва интересно Юпитер да е единствената планета над хоризонта, че и неаспектирана + ретроградна! Още по-подчертана. Той твърди, че е пътувал доста в чужбина във връзка с тези тайни общества и организации, в които членува.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 15:58





Другото, което ми прави впечатление е, че така Слънцето застава в дома на служенето/ вероятно го приема така/ и е сериозно побутнато от Марс- тоест служене чрез агресия.....
Южният възел е в 8ми-риби...Избягал е от северния....
Хирон в 9ти в телец сам по себе си може да бъде доста краен, а квадратът с Юпитер в лъв в 12ти дава ограничения/рамки/ на мисълта.....
Асцендентът лъв- особено от към 12ти с Юпитер вътре може да даде усещане за недооцененост и чувство за величие.......
Самотен дом на приятелствата...Изобщо планетите основно в ниски домове говорят за по-самотен и интровертен човек....
Домът на интелекта иначе е широк.....
Така погледната карта може да предположи подобна развръзка, но в този случай не мисля, че нещата са строго дефинирани....Тоест ако приемем, че това е картата, нещата можеха да имат и друга развръзка....
За психопатия обаче предразположеност има определено- затворения Юпитер, Меркурий, квадрата на Нептун със Сев.възел, асцендентът лъв започващ от 12ти...и т.н.



Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.04.12 19:00



Съвпада на Луна със Сатурн и сев. възел за мен е най-ярката "конфигурация". Те в Дева са управлявани от Меркурий, който пък е във втората важна конфигурация с Марс и Слънце, в която се сливат мисъл, намерение, идеология, его и действие, реализация.

За домовата система, не съм сигурна дали за тази по-северна страна не е по-добре да се използва равнодомна.

Иначе аз си мислех за АС във.... Везни. Сатурн, Луна и сев. възел в 12ти.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 23.04.12 19:00.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 22:16



Защо поставяш съвпада на Луна и Сатурн в 12-ти? Я, кажи как ги разполагаш планетите по домове и защо? :)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 13:22



Направих карта с еднакви домове (за пръв път ползвам такава) с Асцедент в Скорпион. Но мястото му не избрах случайно - направих карта на събитето на 22 юли, 15:25 местно време, когато са детонирани експлозивите. Така асцедента на Брейвик и на събитието съвпадат.
Транзитният Юпитер е на неговият Десцедент. МЦ в двете карти съвпада, а от своя страна те се падат върху Регулус - кралската звезда.
Този човек е разбирал от астрология, според мен, и е смятал, че изпълнява предопределеното от звездите за него.


(И да не е вярно си е една добра история с езотеричен привкус. Моят скромен принос към теорията на конспирацията.)

Ето наталната на Брейвик (моето предположение, добавени са аспектите към Хирон)


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re:нови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 13:29



Ето и карта с часа на експлозиите...а после е Отьоа


Транзитен Нептун е на ИЦ в двете карти на 0 градуса в Риби.
[url][/url]

(Може и да се направи синастрия между личностстта и събитието. )

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 24.04.12 13:52.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано24.04.12 14:15



Моето мнение е друго, както казах, и това в никакъв случай не значи, че е правилно.....
За съжаление знам много малко за Регулус.... В това, което копирам по надолу, значението му е малко по-различно....
Това обаче е много интересна тема и вярвам, че би била такава за всички- пусната, като нова, така че ако ти се казва нещо или би искала да пуснеш такава тема би било супер според мен



Транзитите често са предвестници на криза. Това е възможност за преодоляване на недостатъци и развитие. Обикновено се преживяват по няколко транзите наведнъж, но едни се усещат по-силно от други, когато сключат ъгъл с рожденна планета, когато стават точни, или когато са повлияни от стационарен ход в даден месец. Така се активират стресови точки и модули, за да бъдат трансформирани и преживяни.
4-те кралски звезди от древността са: Регулус в Лъв; Алтаир във Водолей; Фомалхаут в Риби; Вега в Козирог;
Към тях някои астролози добавят Спика и Арктур във Везни

Оста Алдебаран в Близнаци и Антарес в Стрелец също се наблюдава от древността и е натоварена с много смисли.

Сириус; Кастор и Полукс в Рак /особено Сириус/ също са от голямо значение.

Полярната звезда в Близнаци служи знаете за навигация - и не само.

Звездите всъщност са доста - и вътрешния взор към тях е затруднен.

Положенията им в Зодиака са техните проекции в него. Като съзвездия обикновено се намират в предходното зодиакално съзвездие, но не винаги. Вега е в съзвездие Лира например, а не в Стрелец.
Kогато в радикса някоя от планетите,Мц или Асц попада в съвпад със звезда, това значително може да "промени картинката"
,например,че хора, при които Мц или Слънце съвпада с Регул наистина са много добри астролози.
Регул е била наричана "малкия крал в сърцето на лъва".Счита се,че влиянието му е Юпитер+Марс и проектира кралски качества-благородство,искреност,храброст.Намира се на 29 градуса и 41 минути в Лъв.От първа звездна величина е и е много близко да еклиптиката,което я прави още по-важна.Градусите са за 1990 година.
Според старинни писания Регул на Медиум Цели дава астролози за кралете,знатни,с високо обществено положение хора.





астрологическо студио


- още един интересен линк.



И още нещо, което поне за мен е интересно, а някои астролози също считат за важно-класификацията.




Редактирано от Valery 72 на 24.04.12 17:51.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано24.04.12 14:16



Иначе аз си мислех за АС във.... Везни. Сатурн, Луна и сев. възел в 12ти.

Защо?





Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.04.12 15:44



Асц. Везни беше третият вариант за който в началото си помислих. Но някак ми се стори по-сложен за разгадаване от мен и не съм го разглеждал в детайли. Но има астро-логика във варианта, макар и по-замаскирана, а и във външността на Брейвик има нещо везняшко.
Проблем ми е, че аз поне този асц. не го свързвам много-много с насилие, но съм малко субективен тук, то зависи….
Иначе съм съгласен с Виливар за “шестодомния акцент”, но може да не е истински шестодомен, а само така да изглежда и всъщност да се дължи отчасти на Луната и Сатурна в Дева, отчасти и на съвпада на Мерка със Слънцето ….



Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 18:37



За цяла тема нямам материали за Регулус. Ето тук нещо



Вероятно Брейвик е решил, че е добре за начинанието му -Регулус обединява силата на Марс и Юпитер . Регулус е на МЦ в картата на събитието заедно с Меркурий - нещо като благословия за начинанието му, за каузата му. Може да се е изживявал като войн, призван за изпълнение на велика мисия.(?)

Градусът на Асцедента на събитието (всъщност часът на експлозията) има астрологично послание (вероятно и цялата карта?)
Вижте тук - 4 и18-та Moon Mansons

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 24.04.12 19:44.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.04.12 20:06



Може да се е изживявал като войн, призван за изпълнение на велика мисия.(?)


Точно така се изживява. Още един довод за лъвски асцендент е, че определено страда от засилен нарцисизъм и се вълнува от това какво впечатление оставя, как изглежда - винаги поддържан външност, спретнат, и т.н.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 21:50



Тази спретнатост повече ми прилича на спретнатост на войн или монах - на някаква ритуална принадлежност. А и с тази прикритост, отдаденост, самостоятелната подготовка и изпълнение на цялата си мисия - това са качества на Скорпион.

Един Лъв не може да бъде толкова прикрит. Той би намерил съмишленици - с харизма, убеждение, пример - та дори и за война.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.04.12 22:09



Ама той има съмишленици, ама не иска да говори за тях, за да не бъдат разкрити.

Все пак това, което правят, не може да бъде правено открито. Особено във "вражеска обстановка". Любопитното е, че не се е крил особено - купил е отделните съставки, от които е направил бомбата, съвсем легално и съответните служби изобщо не са усетили нищо, бил е активен в разни сайтове с крайно-десни убеждения ...
Но никой няма да тръгне да оповестява на всеослушание, че организира взрив и масов разстрел - Cкорпион или не.

Според теб е с Асц Скорпион ли?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.04.12 01:54



Тази спретнатост.... Спретнатост е израз прилягащ на Девешко, от Луната например.
Един Лъв не може да бъде толкова прикрит. – Може, защо да не може? Ако е бил убеден, че няма да го разкрият щото е мноооого велик ...Лъв.


тази прикритост – не съм сигурен, че термина "прикритост" е точен, по-скоро прилича на неафишираност - има разлика. Някак по-осъзната и хладна постъпка е ако е неафишираност, а ако е убеден, че няма да го хванат не се е крил, но е бил достатъчно умен за да не се афишира.
самостоятелната подготовка и изпълнение на цялата си мисия. Познавам стриктни и изпълнителни хора точно си Луни в Дева, които не афиширащо, но много педантично си движат интересите и целите.
Това са качества на Скорпион. Само по това не може точно да се каже. Скорпиона би вложил емоция, основата на подбудата щеше да му бъде емоционална, например за отмъщение, а от информацията с която разполагаме няма как да определим дали Брейвик е действал емоционално или по скоро с убеждение. По-прилича на неемоционална, затова не мисля, че това не би могло да е доказателство за асц. Скорпион. А ако го е направил неемоционално - хладнокръвно, значи че убеден и се е смятал за нещо по... , например по-висше, по характерно за асц. Лъв.


Към Виливар.
Още един довод за лъвски асцендент е, че определено страда от засилен нарцисизъм и се вълнува от това какво впечатление оставя, как изглежда - винаги поддържан външност, спретнат, и т.н. Нарцисизмът е по оста Лъв-Водолей, а той е Водолей, може от Водолея да си има достатъчно нарцисизъм - (За справка нарциса Кристиано Роналдо)
Винаги подържан и тнт... – Това е факт, но и тук не може да се каже без допълнително ифно и с категоричност, трябва да знаем подбудите за това. – Защото едни от най спретнатите и чистичките хора които познавам са с асц. Везни - Венера не обича да изглежда зле. А не забравяй, че и Девешката луна може да има донякъде пръст. - Разликата между тях е само една – движещата ги подбуда, която не знаем.


Проблема генерално е, че ние не го познаваме – не знаем характера му, това което не се вижда от снимките, за да му определим точно хороскопа, и не знаем хороскопа за да му определим точно характера .... Тоест до голяма степен при всички положения си е налучкване и нищо не може да съвсем категорично.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано25.04.12 13:01



Мерси за линка



Стана ми много интересно не само за Регулус, а и по принцип....
Вчера се сетих, че в една от любимите ми книги"Сказание за Хан Аспарух Княз Слав и Жреца Терес" често ставаше въпрос за звездите, които служеха за различни ориентири...Там за първи път научих, че звездата Спика е част от съзвездие Дева и е звездата на България и лично на Аспарух....Трябва пак да попрегледам томовете...В интерес на истината от там научих малко известни неща по история. Антон Дончев е имал осигурен достъп от държавата до библиотеката на Малтийския орден и наистина има интересни факти и концепции. Явно трябва да си я прегледам пак и за астрологически концепции.
Чувала съм също от жената, за която съм споменавала, че приемам за авторитет, че Петър Дънов има съвпад на Слънце и Сириус.....
Изобщо темата е доста необятна и съм ти много благодарна, че засягайки я ме насочи да поровя в тази посока



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.04.12 18:39



Ами то и аз не съм следила всичко по случая с него, толкова се изписа, изказа, изкоментира, предположи, изфантазира, и т.н. - че в един момент човек хем изгубва нишката, хем му се повдига да чете едно и също толкова месеци.

Моето предположение (и в самото начало уточних, че е предположение) е посоченото, защото го базирам на това, което знам за него. Но ще следя да видя дали няма да излезе официална карта с ректификация и всичкото - може някой тукашен астролог да направи нещо.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.04.12 20:25



Ето малко новини по случая. Един тукашен астролог, който се оказва и международно известен, дава час на раждане 15:07. Иначе е направил карти и на самото събитие, на адвоката на Андерш, на атакуваната политическа партия, на началото на процеса, и т.н., така че явно е напаснал нещата да съвпаднат.
Според тази карта асц е Лъв, но планетите се придвижват в съседния дом обратно на часовниковата стрелка, спрямо моята карта. В неравнодомна карта обаче Слънцето и Меркурий отиват в 8-ми, а Марс е в 7-ми.
Слънце в 8-ми ... не знам ... връзката със смъртта, но все пак?

Аз продължавам да се придържам към моята карта.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.04.12 12:39



За Лъв са най-много и най-здрави аргументите до сега , но нали предполагаме, затова гледам да не отхвърлям априори и други, тоест, да се дават аргументи за/против за да може да се сравняват.
Колкото повече за и против толкова повече се осветяват нещата...

Защото информацията по принцип е малко.
А аз не следя какво става, ти си по-навътре с нещата там, а покрай процеса може да изскочат още неща по които да се ориентираме...

За момента на мен фаворит ми е Лъв, на второ и трето място слагам Стрелец и Везни. Всички женските знаци (водните и земни) ги отхвърлям тотално като възможност за асцендент. – Ако трябва ще обясня защо, но мисля, че е очевадно.

Началото на Лъв, както предполага този местен астролог пасва много добре, и не само заради ретро юпитера около асц., ами и заради огромното количество много други неща. Например МС става Овен – най-високата точка до която ще достигне в живота – на войн, биткаджия ... , IC –става Везни - абсолютно пасва. Много планети се оказват в съвпад с върховете не домовете – имат силно влияние върху домовете, пък ако се разгледат ще се види в каква посока е то ... . Например: Марс в 7-ми към края, Слънцето – най важната планета при асц. Лъв в ужасния 8-ми дом и то около върха му– на силно място, обаче в изгнание, а управителя му (тежка транссатурнова планета) го аспектира кофти, и тнт... - защо му трябва да има асцендент Скорпион, при такова с пъти по-тежко положение

.... А ако се разглеждат и другите планети съм сигурен, че аргументите ЗА при всяка ще накланят везните все повече и повече в тази посока ...

Редактирано от lvony333 на 26.04.12 12:48.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано26.04.12 14:05



Ето линк към темата, която беше пусната в астро.ком по повод събитията от 22.07.2011 в Осло. Има интересни разсъждения там за трагичното събитие



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано26.04.12 16:10



Дай линк, моля, ако има нещо в нета!

Моето предположение за позицията на планетите в домовете се базира и на следното:
Слънце, Меркурий, Марс във Водолей с квадратура към управителя на Водолей- Уран, но тези планети, съответно в позиция - 4-1 дом, отговарят според мен на обърканата семейна обстановка, в която е живял. Невъзможност да се напасне в средата си - психически и физически, както и за затруднена комуникация с баща му. Може би не му се искало да се глобализира чак толкова още в детството си, а е искал един традиционнен семеен уют - за себе си, в свое сплотено семейство.
Може би е заместил липсата на семейни корени с един изкривен национализъм.

Смятам, че Уран в Скорпион е в позиция в 1 дом, защото да отхвърля статуквото за него е начин за реализация на три от личните му планети Слънце, Меркурий, Марс. Освен това тези три лични планети са в тригон с Плутон, който управлява (заедно с Марс) фиксираният воден знак Скорпион.
Ето нещо за Плутон в 12 дом


Common characteristics of Pluto in the twelfth house include: being deeply private, not what they seem as interpreted in other’s eyes, deeply sensitive; taking things to heart; being amazingly shy at a core level; being ultra-emotional; although you may not know it, they can be extremely giving in a silent way; having many deep and unresolved fears, and aura of dreaminess, and powerful dreams or never any dreams because of exhaustion; being naturally psychic.
Плутон в 12 дом също е характерен за суеверните хора, също за влечение към езотрични познания или религиозни секти.
Ето тук нещо за "Управителят на Първи дом в останалите домове" - в случая Управителя на 1-ви в 12-ти

Проектира собствените си страхове в глобални, а в случая на Брейвик - даже планираш атентати с цел да привлечеш вниманието на повече хора към своята кауза.

П.П. След като се появят точни данни за часа на раждане - всички опити за психологически профил по хипотетична натална карта ще отпаднат - включително и моя.
Но определено Брейвик си има предпоставките да е силна личност - съвпада на Марс, Слънце, Меркурий - жалко, че по този странен, даже ужасяващ, начин ги изявява. Вероятно затова е "виновен" ретроградният неаспектитан Юпитер - готов да служи на всяка силна планета в картата (според мен).(единствен аспект на Юпитер е квадратура към Хирон - "Лечителят") .
Ето нещо за съвпад Марс-Слънце
Ето и за ретроградния Юпитер
В случая на Брейвик - това положение на Юпитер го прави егоцентричен до безкрайност.


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 26.04.12 17:17.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.12 18:48



Имам линк, но на норвежки, а Гугъл преводача не може да се справи задоволително на български и английски. Така че не знам от каква полза ще е да го поствам.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.12 18:54



Да, най-хубавото е да се дадат различни гледни точки, но истината е, че никой не знае чак толкова подробности за живота му, колкото самия той. Така че една ректификация се затруднява значително и всеки се опитва да напасне събитията с каквото знае.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано26.04.12 19:52



Ако има карти, пусни го. Благодаря!
Източник на данните за картата на Брейвик посочен ли е?

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.12 20:03



Ами има карти и кратки коментари на норвежки. Неговата карта не е официална, а предположението на този астролог. Намерих информацията чрез Гугъл.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано26.04.12 20:59



Днес норвежците трябва да са поздравили Брейвик с тази омразна за него песничка


това е оригинала, а имало и вариант на норвежки


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано26.04.12 21:28



Благодаря за линка, обаче тази домова система или метод Regiomontanus ми е непозната.
Това ли е най-удачната система, която се използва за за място на раждане над 50-я географски градус?
Странна съпоставка между картите на: бомбеният атенат от 22 юли 2011; картата на Норвегия; карта на министър председателя; карта на последното пълнолуние преди атената; карти на двете затъмнения - Лунно и Слънчево; карта на създаването на Работническата партия; картата на Брейвик; картата на адвоката му и карта на началото на съдебният процес!

Не го мързи този астролог. Може би така се прави...



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 26.04.12 21:34.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.12 22:28



Ами ... заблудените патки и патоци, които пяха тая песен днес, просто играят по свирката на Брейвик.

А именно, правят точно това, което той очаква те да направят, докато си мислят, че му правят напук, а той най-вероятно им се хили от килията. Той казва А и те скачат веднага на хорото.
Колко заблудени могат да бъдат промитите мозъци, но да не навлизам в политически полемики сега.
Днес за пореден път се доказа, че Брейвик е човек, който може да манипулира масите. Горките маси.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.12 22:36



Ами именно заради всеобхватния му анализ, си мисля, че неговия предполагаем час на раждане на Брейвик, не е никак случайно избран, а прецизно изчислен.
Все пак е професионален астролог с много вярни предсказания, изнася лекции на световни конгреси, абе прочетох все хубави неща за него. Не че е застрахован от грешки, но сигурно внимателно е изчислявал нещата.
И на мен не ми е позната тая система.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.04.12 22:56



Така че една ректификация се затруднява значително и всеки се опитва да напасне събитията с каквото знае.
- Споко, аз и да знам събития, пак няма да мога да направя ректификация, аз по-скоро по характера и постъпките в определни ситуации бих се ориентирал, но пак приблизително. Ректификацията е много сложно нещо и не е за мен, а за професионалисти.


Ргиомонтанус е известна система, май беше няква модификация или по-вид на друга, по-стара, не сещам точно, щото не я използвам. Но при бързо сравнение с Плацидиус се вижда, че при нея домовете са по-равнодомни... та затова мисля, че може би е по-удобна и разпространена по тези ширини там ...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.04.12 10:11



Сайта му има и английска версия, но не намерих статията. Може би не я е превеждал. Пише ли какви астрологически методи е използвал?



Тема Re:нови [re: won]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.04.12 10:17



Regiomontanus е домова система, не е равнодомна. Но за тези ширини може да използваш и Плацидус. Не е чак толкова на север.



Обикновено всички карти трябва да се разглеждат и съпоставят, както го е направил. Жалко, че не си е превел статията на английски.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:48



Ето една статия в български встник, която е учудващо точна:

Като я прочете човек какво си мисли?

Стадно мислене. А защо Брейвик мрази тая песен - защото тя е неизменно свързана с Работническата партия, чийто младежки лагер той нападна. Промиване на мозъците в най-груба форма и самият факт, че толкова народ като хипнотизиран се стече да доказва твърдението му, само налива вода в мелницата на Брейвик и доказва неговите теории.
Слава Богу, покрай мен има мислещи хора, които веднага усетиха заложената клопка и не се хванаха. Ама едни други няколко десетки хиляди не успяха.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:49



Ако имам време довечера, ще попреведа част от статията.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:50



Може би ще излезе английска версия по-късно. Ще следя.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано27.04.12 16:56



Разгледах картите на събитието и на Норвегия, както са дадени в линка (първите две карти)



При двете са използвани различни домови системи, но ето какво ми направи впечатление при сравняването :
карта Събитие 22.07.11 карта Норвегия

Асцедент съвпад Марс
Меркурий квадратура Меркурий
Марс, ЮЛВ съвпад Плутон
Хирон съвпад ЮЛВ

Целите, които си поставя Брейвик, извършвайки атентата, са: предизвикване на отклик в националните и световните медии, да обърне внимание на интелектуалците, а и на младите хора (Меркурий) за възраждане на традиционните ценности на нацията (Плутон, ЮЛВ на Норвегия), даже им показва начина - чрез терор, безредици (Марс). Решил е, че се явява като избавител, рицар-защитник (Хирон, Марс, ЮЛВ на събитието) на младите норвежци (избивайки ги) - по този начин, спасявайки ги от перспективата да живеят в мултинационално и твърде отворено общество.

Обаче всичко това ми напомня за появата на нацизма. Тогава също е имало квадратура между Плутон-Уран, а после и Т-квадратура Сатурн-Плутон-Уран. Първо световна икономическа криза, после световна война.

Във време на свтовна икономическа криза има миграции на хора поради всякави причини (включително и икономически), и не е времето да се възраждат националистически движения, както и всякави такива, които разединяват обществото по някакъв признак. В дадена страна трябва да има ясни правила за интеграция на имигрантите, малцинствата и въобще - "различните". Тези правила трябва да се спазват от всички, за да оцелее обществото.
Нациите, които не се справят - не ги чака светло и мирно бъдеще.


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 27.04.12 19:34.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 19:40



Интересно.


Скоро след въпросния 22 юли излезнаха наяве някакви видеозаписи от камери в околни сгради, където се виждал буса, самия Брейвик, абе горе-долу как се е развило събитието. Тогава се появи и една жена, която каза, че е минавала наблизо с количката с малкото си дете и се е разминала с "някакъв полицай", който й казал да не върви в тази посока, че е опасно. Тя го послушала и се върнала назад и малко след това гръмнала бомбата. Според описанието, което тя е дала, това най-вероятно е самия Брейвик. Това показва, че той не е искал да засегне невинни минаващи, а само директно свързани с тая партия - работещи в правителството и околните министерства. В същото време в съдебната зала той се извини на родителите на един загинал младеж в същия взрив, че целта му не е била невинни случайни минаващи.

Че се изживява като рицар, избавител и спасител на норвежците и норвежките ценности, е ясно. Ама той избива предателите сред тях, тези, които работят усилено за разрушаването на страната чрез превръщането на Норвегия в мултикулти държава. А именно тая партия.

Норвегия е създала чудесни условия например за хомосексуалните, но с някои групи чужденци откровено има сериозни проблеми. И системата такава, каквато е в момента, просто няма да издържи още дълго толкова много вносни паразити, които нито могат да четат и пишат, нито имат каквито и да било умения, нито трудови навици, нито разбират и приемат тукашните порядки ...
Много хора се дразнят на тези неща, но никой не е грабнал оръжие да стреля по виновниците.

Трябва да се отбележи и това, че неговата мишена не са самите чужденци, а онези сред "своите", които според Брейвик са предали страната си.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано27.04.12 20:17



Права си, има проблеми - в богатите страни повече, защото те са по-привлекателни за икономическите емигранти. И емигрантите са виновни, защото решават, че всичко им е позволено като са пристигнали в демократична страна. Да, ама не - трябва да се стимулира интеграцията, иначе просто ще са аутсайдерите на това общество. Те трябва да го разберат и да учат езика, правилата и т.н. Това не е територия, до която са се докопали - а нация.
Брейвик може да е прав за някои неща, но не и за методите си. Страшно ще е ако си намери последователи на тези си действия.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 22:30



Точно това е. Че той е в известна степен прав в разсъжденията си и засяга много болни проблеми в страната, за които не всички смеят да говорят открито от страх да не ги обвинят в расизъм, неполиткоректност, и т.н., но методите му определено са погрешни и дори съмишлениците му в идеите са противници относно методите.
Иначе в много случаи не може да се говори за интеграция. Защото единственото работещо решение е асимилацията.


Иначе ако часът 15:07 е верен, то виж тр. Уран е на МС от юни миналата година до февруари догодина, Плутон е в 6-ти, Нептун в 8-ми, Сатурн в 4-ти ... Плутон дори е в съвпад с Венерата му.
Ще погледнем картата му с транзитите, когато получи присъдата си.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.04.12 00:50



засяга много болни проблеми в страната
Сорри , ама не съм на ясно, от какви проблеми е болна Норвегия, че се избиват деца отишли на лагер, па макар и привърженици на някаква си партия? – Логиката ми бяга, за какво иде реч?
Огромни проблеми ще да са, или? Аз Норвегия я знаех като демократична страна и при това много богата, има много нефт знам. - Нещо като бялата „Саудитска арабия” според мен, затова хич не разбирам ко стаа ?



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 09:42



Не са деца в строгия смисъл на думата.

Жертвите са били над 14-годишни. Пък и според него не са деца, защото децата не са политически ангажирани и не членуват в партии, а се вълнуват от по-детски неща. Донякъде мога да се съглася с него.

Има си доста проблеми тук и след като поживее човек тук, разбира, че Норвегия е демократична само за пред другите, а всъщност е чист комунизъм (социализъм, де). Свобода с пари не се купува. Това е обширна тема, но признавам, че държавата успява да заблуди другите страни, че е нещо, което не е.

Проблемите, които Брейвик атакува и иска да реши, са най-вече свързани със засилената неевропейска имиграция и произхождащите от това социални проблеми. 100% от изнасилванията в Осло миналата година са извършени от мъже с неевропейски произход и това боде очите. Жертвите познай дали са чернокожи и арабки или пък местни, руси момичета. Огромен процент от неевропейските бежанци/имигранти не работят, а се издържат само от социални помощи. Току гръмне някой скандал за злоупотреби със социални помощи от страна на същите неевропейски имигранти. Преди време гръмна и скандал с невероятна данъчна измама на голяма група таксиметрови шофьори отново с неевропейски произход, които бяха укрили данъци за 9-цифрена сума в продължение на години. Статистиката показва много неприятни факти що се отнася до липсата на интеграция на някои групи и всичко това има финансово отражение. Колкото и богата да е една държава, ако броя на работещите и плащащите данъци прогресивно намалява, докато броя на готованците прогресивно нараства, сметките излизат криви. В Осло се обособяват райони с други закони и правила, където жените, които се разхождат с къси поли или непокрита коса, директно се хулят и плюят от "моралната полиция", която не е с европейски произход, държащи се за ръка хомосексуални мъже са гонени от заведения и замеряни с камъни на улицата от същите неевропейци, в училищата русокосите момичета са наричани к*рви заради цвета на косата си, а местните момчета са обиждани заради белия цвят на кожата си (отново от страна на невропейските деца). И така нататък, и така нататък. В различни анкети по въпросите на имиграцията, повече от половината отговорили са на мнението, че имиграцията на неевропейци трябва да се ограничи. Норвежци и осъзнати чужденци бягат през глава от райони с повече неевропейски имигранти, защото не искат да живеят в гета. Затворите са пълни с чужденци.

Накратко, не е трудно човек да види логиката в разсъжденията на Брейвик що се отнася до засилената имиграция. Той се изказва най-вече за максимално ограничаване на имиграция от култури, които са несъвместими с тукашната и европейската по принцип. И в това отношение има много съмишленици, които са на неговото мнение. Но за мен е наистина важна подробност, че той не атакува директно самите чужденци, а онези, които според него са допуснали това състояние на нещата. Например в Швеция имаше един швед, който беше арестуван, задето с пистолет обикалял райони с много чужденци и беше отстрелвал разни араби, чернокожи - случайни хора. Като го арестували се мотивирал, че му писнало от престъпността, свързана с тези хора. Докато Брейвик иска да накаже предателите сред своите. Но той е екстремист, който стига до кървави крайности в борбата за идеалите си и точно методите му не се приемат добре от никой. Ако се беше ограничил до този "манифест", който е написал, щеше да е едно. Ама да взривява бомби и да разстрелва - друго и по този параграф той губи много поддръжници.

Да, с действията си той иска да привлече внимание към тези проблеми. Щом самият той описва деянията си като ужасни, но необходими, значи напълно осъзнава какво е направил и не може да бъде обвинен, че е невменяем, като някои се опитват да го изкарват. Невменяемите нямат така добре аргументирана логика - той отговаря съвсем нормално на въпросите в съда и се защитава доста добре. Това се признава и от специалисти. Прокурорите се опитват да го изкарат невменяем като искаха да докажат, че той няма емпатия. Обаче не им се получи, защото стана съвсем видно, че той има емпатия.

Него го е страх да не го обвинят за невменяем (това един невменяем дали ще го чувства?), защото това значи да го затворят в една психиатрия и да го тъпчат с лекарства. Предпочита да лежи в нормален затвор. И сега това се очертава като основната борба - психиатрия или затвор, че няма да се разхожда на свобода, е ясно.

П.П. Стана малко дълго, де.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.04.12 15:58



евала обаче колко интересно си го обяснила





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано28.04.12 20:12



Днес, ровейки из нета да търся още астро данни за Брейвик, попаднах на това


и на това

Аз пък днес отворих Ефемеридите за 1979 година, за да видя имало ли е някаво обръщане на движението на наталните планети от денят на раждане и в следващите 35 дни. В прогресии това отговаря на периода до 35-та му година.
Е, в Ефемеридите има две такива обръщания - следователно в прогресия първото е около 12 му година - има обръщане на Уран от директен в ретрограден; има и е дно обръщане на Меркурий от директен в ретрограден - това е станало в прогресии на 05.03. 2009г.! За тази дата прогресивната Луна е в 7 градус на Везни и в следващата година е била в този знак. Прогресивните Марс и Слънце са в Риби, прогресивен Меркурий в 8 градус на Овен.
Обърнете внимание какво казва номеролога в статията си за тази година -2009-та

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 28.04.12 20:47.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 23:05



Anders Behring Breivik was born on December 13th 1979

След това изречение спрях да чета.

Жалко за труда, който е хвърлил, да смята при грешен месец на раждане.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор MarlenaSS (минаващ)
Публикувано29.04.12 16:22



Влиянието на планетите не е присъда за никого. Познаването и на позитивните и на негативните момемнти отнаталната карта може да бъде много от полза на разумния и осъзнат човек. Съществуват също така методи и начини за промяна или омилостивяване на зловредното планетарно влияние - молитва, мантри, хранене на животни и птици, жертвоприноченип, благотворителност, аскези...
Друг е въпросът доколко и дали изобщо клиентът е готов да понесе дадена информация, дори когато задава конкретен въпрос и очаква честен отговор. Дали астрологът има право да сподели всичко което успее на види в картата. Дали има право да отговори на запитвания, чиито отговор може да предизвика стрес, страх, дори психически проблеми. Това са обаче аспекти на етиката, които никак разбира се не са за подценяване.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.05.12 21:38



Наистина много добрe и точно си обяснила ситуацията и настроенията в Норвегия.
Въпрос на политика на страната, по-точно и на последици от политика ... не ми се говори за политика на мен, хич, но...
- Тези имигранти сами са ги поканили, за да им карат такситата, асфалтират, строят, метат улиците, чистят, слугуват и тнт... А сега просто се появяват последиците. И тоя проблем ще го решават в следващите 50 и повече години, щото интеграцията на групи хора с големи културни, етнически и религиозни различия е много бавен процес....

Ако се върнем на Брейвик, не пише някога да е бил жертва на имигрант, като, че в основата е някакво изпреварваща загриженост, възмущение – всъщност това е страх. Да убие стотина деца, за да стане известна и се разпространи неговата кауза си е извратено – пак в основата е страх, според мен.
Много е съмнително, че ще постигне някакъв ефект, дори обратното. Жалко само за децата, дори да са на над 14 и според него „вече да не са деца”.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано01.05.12 21:48



Вярно. Сериозна грешка, особено за номеролог.
Аз не го забелязах също.

. Четох "житиеописанието" на Брейвик и не съм обърнала внимание на датата, която е използвал автора.

Интересна ми беше промяната на движението на две от планетите му в прогресивните карти около 12-та и 30-та му година и търсих някъде биографични данни за важни събития в живота му. (Явно не се справих с това.)
Да погледнем напред (миналото му е тъмно - това поне е ясно). Към 22 юли 2011 има 5 ретроградни планети в прогресивната му карта - Меркурий, Юпитер, Сатурн, Уран и Плутон.
Изцяло е посветен на грандиозните си планове за нов ред и за спасение на нацията - и даже ги е осъществил. Абсолютно съзнателно - но и никой не му е пречил да ги изпълни (за съжаление).

За него не добре да го изкарат невменяем, защото би искал да бъде мъченик и герой, а не да бъде обявен за психопат. Много опасна е тази публичност на съдебният процес, според мен.

В прогресивната му карта за юни 2017 има още една смяна на посоката на движение от директна - ретроградна - този път е Нептун. Вероятно някакво нова самооценка, депресия или религиозно посвещение - нямам идея кое от трите. Ще осъзнае цената, която плаща за каузата си. Или пък ще осъзнае жестокостта на деянието си. Или - още повече ще се затвори в себе си. (?)

В прогресивната му карта за февруари 2020 странният му Юпитер сменя посоката си на движение от ретрограден - директен - в 29 00 градуса на Рак. Отново ще е в център на вниманието на медиите, но не знам с какво - още един манифест или книга. (?)

П.П. Ще видим как ще завърши процеса, но се надявам да не си намери последователи за действията си. Че проблеми има в норвежкото общество - има, но терористичните акции не може да са решение.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 01.05.12 21:50.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.05.12 22:05



Тези имигранти сами са ги поканили, за да им карат такситата, асфалтират, строят, метат улиците, чистят, слугуват и тнт... Това не е вярно. Тук идват много бежанци от райони с война. Никой никого не е канил - някои са дошли по линия на ООН, други нелегално и като част от системата трафик на хора. Норвегия никога не е била колонизатор и единственото, с което е провокирала тази засилена имиграция, е петрола. А, да - има едни виетнамски имигранти, които са били сред първите имигранти в страната изобщо (по времето на войната във Виетнам), които били спасени от норвежки капитан на кораб и доведени тук. Това е била една средно голяма група виетнамци. Но такива "поканени" са единични случаи и не може в никакъв случай да се каже, че Тези имигранти сами са ги поканили, за да им карат такситата, асфалтират, строят, метат улиците, чистят, слугуват и тнт... . Това не е Германия, Франция или Англия.

Всъщност още скоро след 22 юли излезе информация, че Брейвик е започнал да се настройва против някои имигрантски групи точно след като е имал неприятен опит с техни представители. Важно е да се отбележи, че той не мрази всички чужденци, напротив. Изказва се благосклонно например за европейски имгиранти, носители на европейска култура, ценности и християнска религия. Но е много критичен към неевропейските култури и в частност към исляма като религия.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.05.12 22:19



Да, той не иска да бъде изкаран невменяем. А и според мен не е невменяем. Човек с крайни възгледи и невменяем са две различни неща. Той е с всичкия си и прекрасно е осъзнавал какво прави на 22 юли. Така че ще е направо шок, ако го изкарат невменяем и ще е политическа присъда. Това е много опасно, че е с всичкия си и върши такива неща - колко ли още подобни нему се разхождат на свобода?

Той осъзнава жестокостта на деянието си и сега. Но го вижда като необходимо зло, защото служи на по-висока цел (запазването на норвежките народ и култура от нашествениците). Ако го осъдят на много години затвор, ще очакваме много книги и манифести от него. Поне не се налага да се доказва, че той е извършителя - призна си и дори е горд от деянията си.

Чудя се какво ли си мисли, когато вижда колко много поддръжници на идеите си намира?

Защото чета тукашни форуми и ми прави впечатление, че мнозина се изказват напълно в подкрепа на притесненията му относно някои групи имигранти.

Това е снимка от момента на арестуването му на острова:




А в ето такова добро настроение е по принцип в съда:


Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.05.12 00:53



Не си съвсем, но дори и да си права, това няма значение. Иначе добре обясняваш наистина, но това са подробности – клюки, политика…



Я кажи как си представяш Левски или Ботев да бяха изибили по 100-на деца, щото например народа не се навивал лесно на въстание и за да си популяризират каузата така, или нещо от сорта … От там нататък има ли значение, кой какво казал, си помислил и какво било общественото мнение в страната…

И да кажа, че Германия не е колониална държава и не е колонизирала Турция, а колко милиона германци са с турски произдход? Илюзия е да мислиш, че основната причина тези хора да отидат там не е в самата странна иы че това е станало ей така, без никой там да знае... Не! - Било е изгодно, на някой там, за нещо, сега вече може да са се превърнали в пречка, но първоначално не е било така.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано03.05.12 15:09



Защото чета тукашни форуми и ми прави впечатление, че мнозина се изказват напълно в подкрепа на притесненията му относно някои групи имигранти.
Ето какво мислят в един клуб на Дир-а за Брейвик и делата му



А на първата снимка, която си пуснала тук, ми изглежда много спокоен и уверен за човек избил последователно 77 човешки същества чрез пряко попадение на куршуми в телата им , а преди това заложил бомба с цел избиването на още стотици от тях! Ето това е страшно. И на този човек се два възможност да популяризира идеите си! Не трябваше да има преки предавания от съдебната зала - да го осъдят като психопат и масов убиец, а не да се набляга на "правотата" му, та дори да има зрънце истина за сложността на ситуацията с имигрантите в Норвегия.

П.П. Абе много "меки Марии" тия норвежци! Италианците се канят да осъдят капитана, който потопи (поради небрежност) луксозен пасажерски кораб и загинаха 32 човека, на 2500 години затвор!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 03.05.12 15:55.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано03.05.12 17:05



Като гледам картата на Норвегия, няма да спят вече спокойно норвежците.
Транзитен Марс ще мине през АЦ им скоро и ще "подпалва" наред домвете в картата им.

(втората карта)

Транзитен Нептун ще се търкаля върху Сатурна им - идеи, масови течения в обществото, социалистически идеи, утопии - върху управленчески структури и правителство (Сатурн).

Транзитен Сатурн и тр. СЛВ ще си устроят лагер в Скорпион тази есен, а там някъде е ИЦ и Марса на Норвегия - ами може и да затегнат малко дисциплината в страната с цел да се предотвратят бъдещи размирици. Може да си обучат полицията за предотвратяване на терористични действия и безредици и въобще да си затегнат режимите разни за допускане в страната (или поне да ги огледат). В Телец съответно ще е транзитен ЮЛВ, където на пътя му до началото на 2014 са последователно МЦ, Меркурий, Юпитер и Венера.

Затъмненията тази година имат "преки попадения" в картата на Норвегия.
Лунното затъмнение на 20 май е близо до оста МЦ/ИЦ; Слънчевото на 4 юни е в опозиция на Слънцето; Лунното на 12 ноември е в опозиция на Юпитер. "Небесните акценти" върху точно тези планети и ъглови домове предполагат доста важни събития за Норвегия и норвжците. (трябва да се видят всички транзити за тези дати спрямо картата на Норвегия - така информацията ще е по-пълна)

Демек тая година ще се пенявят и размислят (до края на януари 2013), а после ще вземат и да действат. Може и референдум да си спретнат през февруари. А може и избори след това към април.(?) После ще вземат избраните на тези избори да поработят за държавата по-отговорно.
Транзитен Юпитер в началото на февруари 2013 ще тръгне директно през Близнаци, където са Слънцето и Плутон. Юпитер символизира правосъдието и религията, а Слънцето е държавата, Плутон - реформите.


П.П. Това ми изглежда твърде оптимистична прогноза - дано не стигнат до промени след още една подобна национална трагедия...
Толкова за свободната воля на нациите.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 03.05.12 18:01.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.12 17:14



Германия си внесе работната ръка така по поръчка от Турция, Франция и Англия са колонизатори. Норвегия не е в нито една от двете групи, така че е нереално да я поставяш там. Та Норвегия допреди 30-40 години не е имала имиграция изобщо, а само емиграция в посока САЩ.



Да се сравнява Брейвик с Левски и Ботев е нелепо и не разбирам защо го правиш?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.12 17:18



Уф, много простотии в оная тема, ама е лесно да се съчинява отстрани.


Ми той си е спокоен - единствения път, когато трепна в съда, беше, когато прокурорите пуснаха негово собствено видео. Тогава му рукнаха сълзите, иначе изобщо не трепва при свидетелските показания и описанията на ужасите. Човек, който знае много добре какво е направил и е напълно убеден в правотата си. Ако имаше и най-малкото съмнение, че прави правилното нещо, едва ли би се държал така.

Тук доживотен затвор и смъртна присъда няма.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано04.05.12 17:54



Тук доживотен затвор и смъртна присъда няма.
А пък италианците за всяко престъпление си имат присъда, а после умножават годините затвор по броя на засегнатите от престъплението.


После нека обжалват адвокатите на обвиняемия. Май отвсякъде ще си е доживотен затвор.

А на снимката на Брейвик след ареста още какво ми направи впечатление - няма белезници, още е с полицейската блузка, вероятно с герба на страната на ръкава...
И с тоя публичен съдебен процес - направо за светец или национален герой го готвят.

П.П. Не ми се пише повече за него - прекалено много внимание му отделих в темата на Валери

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 04.05.12 18:34.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.12 18:07



Другата есен има парламентарни избори и се очаква сегашното правителство най-после да падне (дай Боже).
Вместо да отпусне повече пари на полицията, правителството решава да ореже още от бюджета им. Това е то Работническата партия.


Иначе отдавна си тече явен опит за мозъчна промивка на населението от страна на управляващите, след 22 юли пък съвсем стана отвратително в това отношение. Надявам се на другите избори да има промяна на статуквото, защото Норвегия върви с бодра стъпка към общество тип "Големия брат гледа" и стил "1984" на Оруел. Ще е наистина жалко, ако хубавата страна се опропасти по тоя начин.
Някой ден трябва да седна да разгледам картата и транзитите, защото това, което пишеш, е интересно.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.12 18:10



Справедливо!
Тук на седенето в затвор не се гледа като на наказание, а като благословия и време да развиваш себе си. Затова и затворите са суперлуксозни, а присъдите в повечето случаи - символични. Система, която би действала чудесно за хора с дребни провинения, които са кривнали от пътя поради нещастно стечение на обстоятелствата, но крайно непригодна за вносни чуждестранни престъпници и главорези.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано04.05.12 18:23



Е, сигурно италианците са си спретнали така законите, защото имат дългогодишен опит в борбата срещу много добре организирана мафия (на няколко места в страната). И там не е станала веднага промяната, ама е станала.
Може би само така се противодейства на организирана престъпност и извършването на тежки престъпления.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 04.05.12 18:27.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.05.12 21:25



Да се сравнява Брейвик с Левски и Ботев е нелепо и не разбирам защо го правиш?

Ами, ако пееше добре и го даваха по МТВ щях да го сравнявам с Лейди Гага, а ако беше футболист щях да го сравнявам с Кр. Роналдо, но и двете не е.

Аз го сравнявам по определени реални критерии, ето няколко общи неща с Ботев: И на двамата целите са им политически, и двамата действат в разрез с официалната власт, и двамата имат в известна степен идеалистични представи, и двамата пишат един вид „призиви”- послания, сега верно, че Ботев не е писал мейли а е изразявал идеите си във вестници и издания, но тогава не е имало интернет. И не на последно място и Ботев извършва реално погледнато „отчаяна постъпка” –опитва с 200 човека да освободи България, което също по-скоро е послание към хората, а не, че наистина има шанс да го направи, а има и още ...

А това, че Брейвик изглежда нелепо в сравнение с тях е негов проблем, но не значи, че не подлежи на реално сравнение.



Норвегия не е в нито една от двете групи, така че е нереално да я поставяш там. - Аз не деля страните на некви групи, а съвсем правилно поставям Норвегия наравно с почти всички "западни" европейсти страни, със същите проблеми, независимо от това кава им е била историята до 1944 г.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.05.12 23:50



То не пречи да се направи сравнение между двама души (две неща), само за да се установи накрая, че нямат нищо общо. По времето на Ботев и Левски България била ли е свободна страна така, както Норвегия е по времето на Брейвик? Левски и Ботев атакували ли са политически партии така, както Брейвик прави? Историческия контекст е различен, мотивите им - също. Ботев и Левски се борят за освобождението на родината си, която реално е била под робство, а Брейвик се бори против нещо хипотетично, имагинерно, несъществуващо и вероятно случващо се в бъдещето, вероятно не. Ако Ботев и Левски бяха терористи, нападащи сънародници в мирно време, щях да се съглася, че има място за сравнение. Извинявай - сравняваш национални герои с техния антипод, независимо как се изживява той.

Съвсем неправилно поставяш Норвегия сред страните колонизатори като Англия и Франция и поканили чуждестранни работници, както например Германия направи. Норвегия не е нито едното от двете, тя е отделна величина. И от тази гледна точка Брейвик е прав да се възмущава, че страната е залята от чужденци, които на всичкото отгоре създават много проблеми, без никой да ги е канил.

Да, няма западноевропейска държава, която да няма днес сериозни проблеми с определени групи имигранти. Но твоята грешка е другаде, посочих по-горе къде.



П.П. Истинската имиграция в Норвегия започва преди около 40 години. С бавни темпове. В последните 20-тина години все по-засилено. В резултат на което тези промени стават прекалено бързо за населението, което не е свикнало с толкова много чужденци покрай себе си. И нормално се наблюдават много проблеми, конфликти, изключително нараснала престъпност в последно време, гетоизиране на цели квартали, и т.н.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 05.05.12 23:57.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.05.12 01:26



Съвсем неправилно поставяш Норвегия сред страните колонизатори ... и поканили чуждестранни работници... - Не, не поставям Норвегия сред страните колонизатори, а я поставям (и то съвсем правилно) сред страните със сходни проблеми.
Норвегия не е нито едното от двете, тя е отделна величина... Да, точно така, Норвегия е отделна величина, също и Германия е отделна величина, и Холандия е друга отделна величина и Франция така и всички други са все отделни величини, но със сходни проблеми.

Между другото и Швейцария (която също е отделна величина) също не е колонизатор, но преди няколко години имаха референдум против строенето на джамии...

По времето на Ботев и Левски историческия контекст е различен, мотивите им - също. – Естествено, че няма два абсолютно еднакви исторически контекста, както и няма два еднакви човека, но това не пречи да се сравняват по определени критерии. По твоята логика след като всичко е уникално никой с никой не може да се сравнява. А аз не ги сравнявам изхождайки от разликите – то ясно, че така няма как, затова изхождам от приликите. И логически погледнато всеки „Хомо сапиенс” може да бъде сравнява с всеки друг „Хомо сапиенс”, виж, ако го сравняваш с някакъв друг биологичен вид е по сложно, но ако имаш общи критерии за сравнение пак може да се сравнява.

Ето ти пример как се правят сравнения: Първо се избира критерия, например: „избор на домашно животно”, след като вече имаш този критерии може да сравняваш дори съвсем различни животни, кучета, котки, заек или ... там каквото си искаш. – И тези животни също нямат нищо общо помежду си, но съвсем уместно подлежат на сравнение според критерия, който в случая е общ.

Ти тръгваш изначало да сравняваш две неща изхождайки и изброявайки само от разликите и без зададеш критерии за прилики, е естествено няма да можеш да ги сравниш, па дори това да са еднояйчни близнаци...

Иначе много ти мерси, че ми каза, че Ботев се различава от Брейвиг – въобще нямаше и да се досетя.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.12 13:51



Явно говорим на различни езици.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.05.12 08:38



Може и по този начин да се каже.
То е защото мен Брейвик ме интересува но погледнато от една определена гледна точка, а не от друга/и. А ти гледаш от съвсем различна гледна точка, която е интересна за теб, но не и за мен... И така интересуват ни и виждаме съвсем различни неща от нещото. И Затова може да се каже, че езиците ни са различни.

Теб те интересува какво-що

, какъв бил, какво искал, с каква цел казал нещо си или интерпретираш какво означава това което е казал ..., общественото мнение, настроенията и тнт...- Наистина точно и образно го обясняваш, но на мен не ми дреме за тези неща и какво мислят норвежците, щото не могат да променят станалото досега, а и аз имам пълно доверие в тях, че ще се оправят някак с тези проблеми пък и тази информация ми е излишна.

Мен пък би ми било интересно например, положението, при което Брейвик е поставен на мястото на Ботев, а Ботев е поставен на мястото на Брейвик. Пълна размяна във времето и на националностите също (все едно Брейвик да е роден българин а Ботев Норвежец) – но всеки да запази характера и личността си същата.... - ако си представим, че е възможно това да стане.
И ще ми е интересно да знам как би постъпил всеки от тях в ситуацията на другия....

Редактирано от lvony333 на 09.05.12 08:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.