Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.03.12 19:34



Е, то е ясно, че от там ще изляза...Няма драма в това. Въпросът е докато не съм излязла да си прекарам макс. добре.

Защо драма, ми питаше за независимост и аз с това успях да я свържа астрологически. Но сега казваш, че това ти е било ясно, но как да си “прекарваш добре”. – Ама това е съвсем различно нещо от независимост… Независимостта се извоюва, а не е да се “прекарва добре”.

И според моето логическо мислене (но няма нищо астрологическо ), щом не можеш да си отговориш на един въпрос, може би не си го задаваш правилно. Прбвай други вариации на въпроса. Например опитай да си отговораш, но наистина сериозно ( и сама на себе си, не тук на някои, наистина ли трябва да “си прекараш добре”? Защо, кое го налага? И тнт.. Или пък на въпроса, защо не си прекарвам добре?

– Просто пробвай повечко вариациии и ако наистина сериозно си отговаряш, мисля, че един отговорите ще е отговора на първоначалния ти въпрос.

Когато го постигна, вероятно няма да ми се наложи да прескачам дотук.... Ти как си в това отношение?
- Защо когато постигнеш нещо да е вероятно да спреш да пишеш – не разбирам? Звучи ми някак егоистично. Не е ли по-вероятно обратното, ако постигнеш това което искаш, да пишеш повече и по убедително, защото така ще си полезна и ще помогнеш на други? – Поне такава е моята логика.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.03.12 22:54



Венера е в 8., но е и символичен управител на 2.

И двете ядра са с преобладаващо начало Нак. Събитията в живота ще те тласкат към трансмутация и промяна. Съдбата ще те заставя да си контактна, подвижна, комуникативна. Това е и в синхрон с характера ти, което е много хубаво и рядко срещано. Това е блакоприятно за съвпада Слънце-Марс в 10. дом.

Другото интересно е допълнителното подчертаване на тау-квадратурата: Юпитер е абсолютен алкокоден (++), Сатурн е владетел на раждането, но и абсолютна анарета (--), Меркурий точно на МС също е анарета. Това заедно с ядрата, които подтикват към трансформация и развитие ясно показват накъде трябва да работиш - към личностно израстване, трансформация и развитие.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 10:03



Но сега казваш, че това ти е било ясно, но как да си “прекарваш добре”. – Ама това е съвсем различно нещо от независимост… Независимостта се извоюва, а не е да се “прекарва добре”.

Ще опитам да обясня....Идеята, че нямаш пълната свобода да правиш лични избори-т.е. следваш предначертан път, леко ме подтиска...Възможно е да е липса на мъдрост, но за мен доброто прекарване е свързано и със свобода на избора. Пиша го напълно във връзка с астрологията....Когато си върна и погледна разположението на планетите в определени минали дни и ги свържа със определени събития, нещата се покриват, а повярвай, че ако имах право на избор, част от тях нямаше да се случат/не искам да влизам в подробности, но те не са добри и не касаят само мен/....
Затова и се опитвам да ги приема, като вселенска мъдрост и ако в нея има свобода/вероятно има/, тя е различна от моята представа за такава.......

Защо когато постигнеш нещо да е вероятно да спреш да пишеш – не разбирам? Звучи ми някак егоистично.

Не. Имах предвид, че когато постигна пълно освобождение и липса на привързаности, може би няма да съм във физическо въплъщение.....



Редактирано от Valery 72 на 13.03.12 10:08.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 10:05



Много интересен отговор! Благодаря!





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.12 14:35



Идеята, че нямаш пълната свобода да правиш лични избори-т.е. следваш предначертан път, леко ме подтиска- Това на някаква превземака ми прилича.

Възможно е да е липса на мъдрост, но за мен доброто прекарване е свързано и със свобода на избора. - Кога си имала свобода на избора, та да казваш, че за теб е добро прекарване не ми е ясно, това от кой го чу дето си е прекарвал напълно свободно, ми представиси, че не е и те е излъгал? Но ако си имала - ми имай пак.



Имах предвид, че когато постигна пълно освобождение и липса на привързаности, може би няма да съм във физическо въплъщение. - То ако няма да можеш да пишеш, каква свободна воля ще имаш тогава? - Егати, знаех си, че не си наясно какво искаш.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 15:21



Това на някаква превземака ми прилича. ........



това от кой го чу дето си е прекарвал напълно свободно, ми представиси, че не е и те е излъгал?

Защо ли прави така този лъжец?

То ако няма да можеш да пишеш, каква свободна воля ще имаш тогава?

Ще имам други умения, включително да внушавам на пишещите какво да пишат, а дори и да им движа ръцете...... Ако реша да драсна нещо в астрология, мога ли да те ползвам?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 15:25



Да те попитам, като старши тук...Еврика вече втори ден не може да публикува мнение. Има ли някой тук, който може да и съдейства?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано13.03.12 17:01



Мнението на evrika

Здравей,
Струва ми се, че това което обясняваш има връзка с това, което се опитах да напиша вчера. Ако основната задача/урок е например твоята душа да бъде научена на смирение по няколко възможни начина т.е. крайната цел на твоя път например води към морето на смирението. Ако не е основната, а една от целите в живота, можеш да избираш през Пловдив, през Добруджа да пътуваш, но може и да нямаш избор ако това е основната цел в твоя живот, тогава трябва да минеш през Стара планина, ще ти се наложи да го сториш посред зима, а не през лятото когато е по-приятно и лесно за пътуване, защото точно през зимата ще се очаква да проявиш търпение, смирение, справяне с трудности и т.н. С една дума, не очаквай много свобода на избора, по-скоро трябва да трупаш уменията, за да си добър "шофьор" и да минеш по-леко през такова препятствие.
Да, мисля че тук събираме мъдрост, а свободната воля е там където правиш избора да сложиш ли зимни гуми или да си вземеш белята със старите и т.н., да се подсигуриш ли с навигатор т.е. верен приятел/партньор и т.н. Всъщност, струва ми се, но може и да греша, че свободна воля има повечко там където ни е отредено житейския ни път да е по-лесен и ние решаваме с какво да осмислим живота си през тези периоди.
Между другото, макар да съм осмислила добре това, което туко-що опитах да обясня, аз също още не съм си научила практически урока как да следвам пътя си и да "чувам" какво ми казват звездите, все си търся отклоненията и свободата, макар че всъщност това е смисълът на кармата и на уроците, да ни отнемат точно тази свобода в замяна на даден тип мъдрост, която точно нашата душа не притежава до момента.



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано13.03.12 18:22



По темата за свободната воля и съдбата има един много хубав филм -"Форест Гъмп".


Спомням си следният момент, когато чакаше със синчето си училищният автобус и после, когато то замина, следваше кадър с едно перце понесено от вятъра.
Форест в този момент си мислеше, дали имаме съдба или се носим като перце по вятъра...

П.П. Ето и малко Уикицитати от филма

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.03.12 18:27.



Тема Re: Астрологията и свободната воля [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.12 19:50



За много фантастични и глобални неща преминахте в темата- не може така… излизат и извън всичко...


Вместо над такива неща виж какво е написал Ригел, тези му мнения са хубави - добре е поразсъждавал астрологически ...

За да усещаш непримиримост в себе си, има якакво напрежение (квадратура може би) на Слънце или Марс, Асцендент с Юпитер и/или Сатурн … Нали и аз имам много подобни аспекти та знам, правил съм си експерименти...
И според мен да си непримирима и да се бориш срещу съдба или тнт..неща е меко казано глупаво защото е неосъществима фантасмагория...., но да се справиш с напреженията в себе си е доста по реално осъществимо и има абсолютно същият ефект. И това не го възприемай като поражение, а като правене на нещо нещо много по смислено и напредничаво ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.