Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:48



Ето една статия в български встник, която е учудващо точна:

Като я прочете човек какво си мисли?

Стадно мислене. А защо Брейвик мрази тая песен - защото тя е неизменно свързана с Работническата партия, чийто младежки лагер той нападна. Промиване на мозъците в най-груба форма и самият факт, че толкова народ като хипнотизиран се стече да доказва твърдението му, само налива вода в мелницата на Брейвик и доказва неговите теории.
Слава Богу, покрай мен има мислещи хора, които веднага усетиха заложената клопка и не се хванаха. Ама едни други няколко десетки хиляди не успяха.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:49



Ако имам време довечера, ще попреведа част от статията.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:50



Може би ще излезе английска версия по-късно. Ще следя.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано27.04.12 16:56



Разгледах картите на събитието и на Норвегия, както са дадени в линка (първите две карти)



При двете са използвани различни домови системи, но ето какво ми направи впечатление при сравняването :
карта Събитие 22.07.11 карта Норвегия

Асцедент съвпад Марс
Меркурий квадратура Меркурий
Марс, ЮЛВ съвпад Плутон
Хирон съвпад ЮЛВ

Целите, които си поставя Брейвик, извършвайки атентата, са: предизвикване на отклик в националните и световните медии, да обърне внимание на интелектуалците, а и на младите хора (Меркурий) за възраждане на традиционните ценности на нацията (Плутон, ЮЛВ на Норвегия), даже им показва начина - чрез терор, безредици (Марс). Решил е, че се явява като избавител, рицар-защитник (Хирон, Марс, ЮЛВ на събитието) на младите норвежци (избивайки ги) - по този начин, спасявайки ги от перспективата да живеят в мултинационално и твърде отворено общество.

Обаче всичко това ми напомня за появата на нацизма. Тогава също е имало квадратура между Плутон-Уран, а после и Т-квадратура Сатурн-Плутон-Уран. Първо световна икономическа криза, после световна война.

Във време на свтовна икономическа криза има миграции на хора поради всякави причини (включително и икономически), и не е времето да се възраждат националистически движения, както и всякави такива, които разединяват обществото по някакъв признак. В дадена страна трябва да има ясни правила за интеграция на имигрантите, малцинствата и въобще - "различните". Тези правила трябва да се спазват от всички, за да оцелее обществото.
Нациите, които не се справят - не ги чака светло и мирно бъдеще.


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 27.04.12 19:34.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 19:40



Интересно.


Скоро след въпросния 22 юли излезнаха наяве някакви видеозаписи от камери в околни сгради, където се виждал буса, самия Брейвик, абе горе-долу как се е развило събитието. Тогава се появи и една жена, която каза, че е минавала наблизо с количката с малкото си дете и се е разминала с "някакъв полицай", който й казал да не върви в тази посока, че е опасно. Тя го послушала и се върнала назад и малко след това гръмнала бомбата. Според описанието, което тя е дала, това най-вероятно е самия Брейвик. Това показва, че той не е искал да засегне невинни минаващи, а само директно свързани с тая партия - работещи в правителството и околните министерства. В същото време в съдебната зала той се извини на родителите на един загинал младеж в същия взрив, че целта му не е била невинни случайни минаващи.

Че се изживява като рицар, избавител и спасител на норвежците и норвежките ценности, е ясно. Ама той избива предателите сред тях, тези, които работят усилено за разрушаването на страната чрез превръщането на Норвегия в мултикулти държава. А именно тая партия.

Норвегия е създала чудесни условия например за хомосексуалните, но с някои групи чужденци откровено има сериозни проблеми. И системата такава, каквато е в момента, просто няма да издържи още дълго толкова много вносни паразити, които нито могат да четат и пишат, нито имат каквито и да било умения, нито трудови навици, нито разбират и приемат тукашните порядки ...
Много хора се дразнят на тези неща, но никой не е грабнал оръжие да стреля по виновниците.

Трябва да се отбележи и това, че неговата мишена не са самите чужденци, а онези сред "своите", които според Брейвик са предали страната си.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор won (cool)
Публикувано27.04.12 20:17



Права си, има проблеми - в богатите страни повече, защото те са по-привлекателни за икономическите емигранти. И емигрантите са виновни, защото решават, че всичко им е позволено като са пристигнали в демократична страна. Да, ама не - трябва да се стимулира интеграцията, иначе просто ще са аутсайдерите на това общество. Те трябва да го разберат и да учат езика, правилата и т.н. Това не е територия, до която са се докопали - а нация.
Брейвик може да е прав за някои неща, но не и за методите си. Страшно ще е ако си намери последователи на тези си действия.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 22:30



Точно това е. Че той е в известна степен прав в разсъжденията си и засяга много болни проблеми в страната, за които не всички смеят да говорят открито от страх да не ги обвинят в расизъм, неполиткоректност, и т.н., но методите му определено са погрешни и дори съмишлениците му в идеите са противници относно методите.
Иначе в много случаи не може да се говори за интеграция. Защото единственото работещо решение е асимилацията.


Иначе ако часът 15:07 е верен, то виж тр. Уран е на МС от юни миналата година до февруари догодина, Плутон е в 6-ти, Нептун в 8-ми, Сатурн в 4-ти ... Плутон дори е в съвпад с Венерата му.
Ще погледнем картата му с транзитите, когато получи присъдата си.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.04.12 00:50



засяга много болни проблеми в страната
Сорри , ама не съм на ясно, от какви проблеми е болна Норвегия, че се избиват деца отишли на лагер, па макар и привърженици на някаква си партия? – Логиката ми бяга, за какво иде реч?
Огромни проблеми ще да са, или? Аз Норвегия я знаех като демократична страна и при това много богата, има много нефт знам. - Нещо като бялата „Саудитска арабия” според мен, затова хич не разбирам ко стаа ?



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 09:42



Не са деца в строгия смисъл на думата.

Жертвите са били над 14-годишни. Пък и според него не са деца, защото децата не са политически ангажирани и не членуват в партии, а се вълнуват от по-детски неща. Донякъде мога да се съглася с него.

Има си доста проблеми тук и след като поживее човек тук, разбира, че Норвегия е демократична само за пред другите, а всъщност е чист комунизъм (социализъм, де). Свобода с пари не се купува. Това е обширна тема, но признавам, че държавата успява да заблуди другите страни, че е нещо, което не е.

Проблемите, които Брейвик атакува и иска да реши, са най-вече свързани със засилената неевропейска имиграция и произхождащите от това социални проблеми. 100% от изнасилванията в Осло миналата година са извършени от мъже с неевропейски произход и това боде очите. Жертвите познай дали са чернокожи и арабки или пък местни, руси момичета. Огромен процент от неевропейските бежанци/имигранти не работят, а се издържат само от социални помощи. Току гръмне някой скандал за злоупотреби със социални помощи от страна на същите неевропейски имигранти. Преди време гръмна и скандал с невероятна данъчна измама на голяма група таксиметрови шофьори отново с неевропейски произход, които бяха укрили данъци за 9-цифрена сума в продължение на години. Статистиката показва много неприятни факти що се отнася до липсата на интеграция на някои групи и всичко това има финансово отражение. Колкото и богата да е една държава, ако броя на работещите и плащащите данъци прогресивно намалява, докато броя на готованците прогресивно нараства, сметките излизат криви. В Осло се обособяват райони с други закони и правила, където жените, които се разхождат с къси поли или непокрита коса, директно се хулят и плюят от "моралната полиция", която не е с европейски произход, държащи се за ръка хомосексуални мъже са гонени от заведения и замеряни с камъни на улицата от същите неевропейци, в училищата русокосите момичета са наричани к*рви заради цвета на косата си, а местните момчета са обиждани заради белия цвят на кожата си (отново от страна на невропейските деца). И така нататък, и така нататък. В различни анкети по въпросите на имиграцията, повече от половината отговорили са на мнението, че имиграцията на неевропейци трябва да се ограничи. Норвежци и осъзнати чужденци бягат през глава от райони с повече неевропейски имигранти, защото не искат да живеят в гета. Затворите са пълни с чужденци.

Накратко, не е трудно човек да види логиката в разсъжденията на Брейвик що се отнася до засилената имиграция. Той се изказва най-вече за максимално ограничаване на имиграция от култури, които са несъвместими с тукашната и европейската по принцип. И в това отношение има много съмишленици, които са на неговото мнение. Но за мен е наистина важна подробност, че той не атакува директно самите чужденци, а онези, които според него са допуснали това състояние на нещата. Например в Швеция имаше един швед, който беше арестуван, задето с пистолет обикалял райони с много чужденци и беше отстрелвал разни араби, чернокожи - случайни хора. Като го арестували се мотивирал, че му писнало от престъпността, свързана с тези хора. Докато Брейвик иска да накаже предателите сред своите. Но той е екстремист, който стига до кървави крайности в борбата за идеалите си и точно методите му не се приемат добре от никой. Ако се беше ограничил до този "манифест", който е написал, щеше да е едно. Ама да взривява бомби и да разстрелва - друго и по този параграф той губи много поддръжници.

Да, с действията си той иска да привлече внимание към тези проблеми. Щом самият той описва деянията си като ужасни, но необходими, значи напълно осъзнава какво е направил и не може да бъде обвинен, че е невменяем, като някои се опитват да го изкарват. Невменяемите нямат така добре аргументирана логика - той отговаря съвсем нормално на въпросите в съда и се защитава доста добре. Това се признава и от специалисти. Прокурорите се опитват да го изкарат невменяем като искаха да докажат, че той няма емпатия. Обаче не им се получи, защото стана съвсем видно, че той има емпатия.

Него го е страх да не го обвинят за невменяем (това един невменяем дали ще го чувства?), защото това значи да го затворят в една психиатрия и да го тъпчат с лекарства. Предпочита да лежи в нормален затвор. И сега това се очертава като основната борба - психиатрия или затвор, че няма да се разхожда на свобода, е ясно.

П.П. Стана малко дълго, де.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.04.12 15:58



евала обаче колко интересно си го обяснила






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.