Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 15:58





Другото, което ми прави впечатление е, че така Слънцето застава в дома на служенето/ вероятно го приема така/ и е сериозно побутнато от Марс- тоест служене чрез агресия.....
Южният възел е в 8ми-риби...Избягал е от северния....
Хирон в 9ти в телец сам по себе си може да бъде доста краен, а квадратът с Юпитер в лъв в 12ти дава ограничения/рамки/ на мисълта.....
Асцендентът лъв- особено от към 12ти с Юпитер вътре може да даде усещане за недооцененост и чувство за величие.......
Самотен дом на приятелствата...Изобщо планетите основно в ниски домове говорят за по-самотен и интровертен човек....
Домът на интелекта иначе е широк.....
Така погледната карта може да предположи подобна развръзка, но в този случай не мисля, че нещата са строго дефинирани....Тоест ако приемем, че това е картата, нещата можеха да имат и друга развръзка....
За психопатия обаче предразположеност има определено- затворения Юпитер, Меркурий, квадрата на Нептун със Сев.възел, асцендентът лъв започващ от 12ти...и т.н.



Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.04.12 19:00



Съвпада на Луна със Сатурн и сев. възел за мен е най-ярката "конфигурация". Те в Дева са управлявани от Меркурий, който пък е във втората важна конфигурация с Марс и Слънце, в която се сливат мисъл, намерение, идеология, его и действие, реализация.

За домовата система, не съм сигурна дали за тази по-северна страна не е по-добре да се използва равнодомна.

Иначе аз си мислех за АС във.... Везни. Сатурн, Луна и сев. възел в 12ти.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 23.04.12 19:00.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 22:16



Защо поставяш съвпада на Луна и Сатурн в 12-ти? Я, кажи как ги разполагаш планетите по домове и защо? :)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 13:22



Направих карта с еднакви домове (за пръв път ползвам такава) с Асцедент в Скорпион. Но мястото му не избрах случайно - направих карта на събитето на 22 юли, 15:25 местно време, когато са детонирани експлозивите. Така асцедента на Брейвик и на събитието съвпадат.
Транзитният Юпитер е на неговият Десцедент. МЦ в двете карти съвпада, а от своя страна те се падат върху Регулус - кралската звезда.
Този човек е разбирал от астрология, според мен, и е смятал, че изпълнява предопределеното от звездите за него.


(И да не е вярно си е една добра история с езотеричен привкус. Моят скромен принос към теорията на конспирацията.)

Ето наталната на Брейвик (моето предположение, добавени са аспектите към Хирон)


Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re:нови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 13:29



Ето и карта с часа на експлозиите...а после е Отьоа


Транзитен Нептун е на ИЦ в двете карти на 0 градуса в Риби.
[url][/url]

(Може и да се направи синастрия между личностстта и събитието. )

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 24.04.12 13:52.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано24.04.12 14:15



Моето мнение е друго, както казах, и това в никакъв случай не значи, че е правилно.....
За съжаление знам много малко за Регулус.... В това, което копирам по надолу, значението му е малко по-различно....
Това обаче е много интересна тема и вярвам, че би била такава за всички- пусната, като нова, така че ако ти се казва нещо или би искала да пуснеш такава тема би било супер според мен



Транзитите често са предвестници на криза. Това е възможност за преодоляване на недостатъци и развитие. Обикновено се преживяват по няколко транзите наведнъж, но едни се усещат по-силно от други, когато сключат ъгъл с рожденна планета, когато стават точни, или когато са повлияни от стационарен ход в даден месец. Така се активират стресови точки и модули, за да бъдат трансформирани и преживяни.
4-те кралски звезди от древността са: Регулус в Лъв; Алтаир във Водолей; Фомалхаут в Риби; Вега в Козирог;
Към тях някои астролози добавят Спика и Арктур във Везни

Оста Алдебаран в Близнаци и Антарес в Стрелец също се наблюдава от древността и е натоварена с много смисли.

Сириус; Кастор и Полукс в Рак /особено Сириус/ също са от голямо значение.

Полярната звезда в Близнаци служи знаете за навигация - и не само.

Звездите всъщност са доста - и вътрешния взор към тях е затруднен.

Положенията им в Зодиака са техните проекции в него. Като съзвездия обикновено се намират в предходното зодиакално съзвездие, но не винаги. Вега е в съзвездие Лира например, а не в Стрелец.
Kогато в радикса някоя от планетите,Мц или Асц попада в съвпад със звезда, това значително може да "промени картинката"
,например,че хора, при които Мц или Слънце съвпада с Регул наистина са много добри астролози.
Регул е била наричана "малкия крал в сърцето на лъва".Счита се,че влиянието му е Юпитер+Марс и проектира кралски качества-благородство,искреност,храброст.Намира се на 29 градуса и 41 минути в Лъв.От първа звездна величина е и е много близко да еклиптиката,което я прави още по-важна.Градусите са за 1990 година.
Според старинни писания Регул на Медиум Цели дава астролози за кралете,знатни,с високо обществено положение хора.





астрологическо студио


- още един интересен линк.



И още нещо, което поне за мен е интересно, а някои астролози също считат за важно-класификацията.




Редактирано от Valery 72 на 24.04.12 17:51.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано24.04.12 14:16



Иначе аз си мислех за АС във.... Везни. Сатурн, Луна и сев. възел в 12ти.

Защо?





Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.04.12 15:44



Асц. Везни беше третият вариант за който в началото си помислих. Но някак ми се стори по-сложен за разгадаване от мен и не съм го разглеждал в детайли. Но има астро-логика във варианта, макар и по-замаскирана, а и във външността на Брейвик има нещо везняшко.
Проблем ми е, че аз поне този асц. не го свързвам много-много с насилие, но съм малко субективен тук, то зависи….
Иначе съм съгласен с Виливар за “шестодомния акцент”, но може да не е истински шестодомен, а само така да изглежда и всъщност да се дължи отчасти на Луната и Сатурна в Дева, отчасти и на съвпада на Мерка със Слънцето ….



Тема Re:нови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано24.04.12 18:37



За цяла тема нямам материали за Регулус. Ето тук нещо



Вероятно Брейвик е решил, че е добре за начинанието му -Регулус обединява силата на Марс и Юпитер . Регулус е на МЦ в картата на събитието заедно с Меркурий - нещо като благословия за начинанието му, за каузата му. Може да се е изживявал като войн, призван за изпълнение на велика мисия.(?)

Градусът на Асцедента на събитието (всъщност часът на експлозията) има астрологично послание (вероятно и цялата карта?)
Вижте тук - 4 и18-та Moon Mansons

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 24.04.12 19:44.



Тема Re: [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.04.12 20:06



Може да се е изживявал като войн, призван за изпълнение на велика мисия.(?)


Точно така се изживява. Още един довод за лъвски асцендент е, че определено страда от засилен нарцисизъм и се вълнува от това какво впечатление оставя, как изглежда - винаги поддържан външност, спретнат, и т.н.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.