Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано20.04.12 15:55



Да видим малко и от "черната страна" на реализацията на свободната воля.
Ето линк към наталната карта на Андерш Брейвик (липсват домове)


Виждате ли ретроградният Юпитер в Лъв, който няма аспекти към нито една планета?
Ето тук нещо за ртрограден Юпитер
Retrograde Jupiter: These people are capable of taking advantage of opportunities that others ignore or pass by. They prefer to “take another crack” at things others have tried & failed. Their moral & ethical code, religion & philosophy are their own. They seek answers from within rather than subscribing to the standard dogma. They seek abundance in new, untried & unproved areas.

Три от личните планети (Слънце, Меркурий, Марс) , намиращи се във Водолей, са с квадратури към Уран. Уран също така е в екзалтация в Скорпион.
Освен това Уран е на мидпойнта между Нептун и Плутон. Нептун, в мунданната астрология, символизира глобализацията на идеи, религии, общества, докато Плутон - традиционните структури в обществото, национални традиции, бит.
С това положение на Юпитер и Уран - за Брейвик това не е важало. Все едно всичко това започва от него - познанието, религиите, структурите, идеологиите. Взел е нещата в "свои ръце". Дали е съзнателно? Да - убеден е в правотата си, както всеки фанатик.

В карта на Хитлер също могат да се открият доказателства за "черната страна" на реализацията на свободната воля - е, в неговия случай явно е имал и благоприятна почва, в която да "посее" идеологията си и да се опита да я наложи на останалият свят.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 20.04.12 17:00.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.04.12 01:10



А не ти ли се струва, че този Брейвик - Водолей с Луна в Дева има и някакво Юпитерово или Стрелешко излъчване на външен вид, катчели...

Чудя се дали не е с асц. Стрелец или пък с Ютипер около асцендента или някъде така, че да личи ?
Така ми се струва на мен.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано22.04.12 13:26



Има нещо странно в данните - в астро.ком пише,че е роден в Лондон, а в Уикипедия - в Осло!
По-вероятно да е в Осло.
Все пак аз бих предположила, че е с Асцедент Скорпион, планетите във Водолей са в 4-ти и този странен Юпитер е в 10-ти и т.н.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.04.12 13:39.



Тема Re:нови [re: won]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.04.12 15:38



Е, не е роден в Лондон, а в Осло. :) Но първата си година е живял в Лондон заради работата на баща му, който е работил в посолството там. Родителите се развеждат по това време (когато е бил на 1) и след дело, майката печели попечителство. По-късно бащата пробва с ново дело да спечели попечителство, но отново губи делото.

Има сестра, която живее в САЩ (и в момента се крие), с която са поддържали нормални отношения. Баща, който живее във Франция и с когото не са поддържали никакъв контакт от както Андерш е бил 15-годишен. Това прави майка му доста основна част от живота му. Интересно е, че той е поддържал добри отношения с втората жена на баща си.

Турбулентно детство и семейство.
От училищните му години негови съученици го описват като физически силен, интелигентен и загрижен да защитава тормозените ученици (жертви на мобинг). По-късно започнал усилено да тренира, дори се подложил на козметични операции по лицето.
Явно го влече писателстването, защото е написал един огромен "манифест", както той го нарича, дори и в затвора пак пише ли пише.
Не е имал някакви особени кариерни постижения, по-скоро временни малки работи.

Това, което е извършил, той смята за свой дълг и мисия в живота.

За това се сещам от раз като подробности от живота, ако могат да спомогнат за ректификация.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.04.12 07:18



Не мисля, че е асц. Скорпион знаеш ли защо? - Лицето хич, ама хич не прилича на лице на асц. Скорпион. При асц. Скорпи винаги има нещо силно-характерно и запомнящо се в лицето, погледа или очите, а при него такова нещо просто липсва.
И очите въобще не приличат много-много на очи на човек с воден асцендент, въпреки, че от снимки в пресата това по-трудно може да се каже баш...
Освен това, малко като театър или на представление го раздава в съда, което по-скоро говори за асц. Лъв. - Спомням си аз като бях на едно дело в съда а прокурора сричаше малко и сe запъваше нещо като четеше, аз два пъти го го поправях , съответно прекъсвах и за малко да ме изгонят от съда...


Воден асцендент в такава ситуация по-скоро би се опитал да прилича (да се изкара) на жертва или пък обратното – на невменяем. Брайвик не реагира така, а твърди, че едва ли не е направил нещо съвсем естествено и ако може да се върне, пак би постъпил така.

Струва ми се, че е с асц. в началото на Лъв, с ретро Юпитер около него, по-скоро откъм 12-ти. А ако пък е с воден асцендент, единствения вариант ми се струва Рак, и то съвсем в края на Рака, с Юпитер в Лъв близо до асцендента. – Но така от снимки е само предположение.



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 09:13



И аз му построих карта с Асц в Лъв и час 17:25. След като му въртях картата в различни посоки, стигнах до този приблизителен час.

Плутон в 3-ти дом му пасва много добре, според това, което се разбра за него. Търси скритото значение, пише като ненормален (изписал е хиляди страници), предпочита сам да се рови за истината и сам да си я намира, не се влияе от общественото мнение.

Уран и Нептун в 4-ти, два малефика и с неговата семейна история и детство - мисля, че му пасва.

И Слънце в 6-ти му пасва (като шестодомно Слънце му разпознах стила) - просто трябва да вижда смисъл в това, което прави, полезност, да си влага сърцето и душата (в случая с тоя манифест и планирането на взрива и стрелбата), да предпочита да работи самостоятелно.

Юпитер се пада някъде на границата между 11 и 12 дом и го тълкувам чрез връзките му с такива големи антиислямистки организации, членството му в разни тайни групи, и т.н.

Да не забравяме и Сатурн в 1-ви, което му дава едно по-строго и сериозно лицево изражение, каквото той демонстрира постоянно - почти не съм го виждала да се усмихва, а като се усмихне, е с половин уста. Съвпадът с Луната също е интересен, защото влиянието на Сатурн прави израза на емоциите дисциплиниран и прикрит - той твърди, че е медитирал няколко години, за да се научи как да контролира емоциите си.

Това са моите разсъждения в общи линии накратко.

Може и да греша, разбира се - ще ми е интересно да прочета вие какво мислите.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 09:55



Не мисля, че е асц. Скорпион знаеш ли защо? - Лицето хич, ама хич не прилича на лице на асц. Скорпион.

И аз не мисля, че е с асцендент скорпион. Само по външни белези на мен ми прилича на човек с асцендент козирог-доста сатурнов вид.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 10:06



Да видим малко и от "черната страна" на реализацията на свободната воля.

О, определено това е едната страна на монетата

Един от астролозите, когото харесвам беше казал някъде за асцендента скорпион, че е сравнително труден и беше направил аналог, че не всеки може да се справи с него, тъй като това е все едно да дадеш в ръцете на дете клечка кибрит....Аз мисля, че важи и за свободната воля в астрологията изобщо......

Иначе по тази карта съвсем на първо четене..-Марс, който е преди Слънцето- подбутва го, в иначе хуманния водолей, който обаче е и силен рацио, а Меркурий вече на граница с риби- емоционална и не докрай балансирана мисъл- особено ако ректификация го сложи в риби....
И двете ински планети в земни знаци- Венера, която в дева е в падение и Луна в може би най-властолюбивия и сух знак в зодиака- козирог....Силно чувство за справедливост, което се налага по сатурновски....На опозицията Луна - Меркурий също трябва да се обърне внимание, тъй като допълнително внася смут в синхрона емоция-мисъл...

Редактирано от Valery 72 на 23.04.12 10:12.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано23.04.12 10:16



Доста логични разсъждения!



Тема Re: [re: Valery 72]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.12 14:13



Ако имаш нещо да допълниш по тази карта, кажи. Също ми се струва интересно Юпитер да е единствената планета над хоризонта, че и неаспектирана + ретроградна! Още по-подчертана. Той твърди, че е пътувал доста в чужбина във връзка с тези тайни общества и организации, в които членува.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.