Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано03.04.12 13:41



the gods will offer you chances.
know them.
take them.





Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.04.12 22:04



Остава да те попитам кой и по какъв критерий според теб ги налага/конкр. в хороскопа/
Подозирам, че е същия дето върти планетите така, но аз не го познавам. - Сериозно, нямам представа кой е.

Аз ако го познавах, мислиш ли, че щях да му позволя той да прави такива работи? Ааааа ....големо тегло щеше да тегли той, само да го разбера кой е...

Иначе приемам, че относно астрологията ти приемаш ограниченията за
разумни...


Не не не, не ги приемам нито за разумни нито за по-малко разумни или пък за неразумни, но се опитвам аз да ги приемам по възможност разумно - има разлика.
Самите ограничения са даденост,те не притежават разум ... ние може да сме разумни и неразумни. (Между другото освен разум не притежават и емоции – уточнявам за да е ясно )

Ти казваш: Разширение, о.к., убаво, но само разширение би довело до взрив и разпад... това което балансира е ограничението. А и самата слънчевата система е в баланс – т.е. в равновесие, не се разширява.

Ако нямаше ограничение, най-вероятно слънчевата система щеше да се е разширила дотолкова, че да се разпаднала още преди и ние да възникнем. Така, че ти дължиш съществуванети си на ограничението, колкото и да гледаш все към разширението.

Такива са условията на планетата Земя – просто факт, на други планети незнам как е. Тук действат някакви си му физически закони. За Айнщайн си чувалау - пространство-времето...

А между другото, хората са социални животни. Това означава, че ако за нещо поотделно не им стига воля, могат да си я обединяват и така да придобиват чак ограничена-не, но доста силна воля.

Аз смятам обаче, че по-скоро брата на този човек е изпуснал, или направо е проспал момента, когато е трябвало да действа – момента когато е можело да се помогне и нещата да се оправят, момента в който е трябвало да бъде съобразителен и е трябвало да прояви реално притежавана си воля (но тогава) . - Щото ти казах, че на земята действит физическите закони, пространство-времето и такивамити ... понякога точно времето е виновно. Абе казано просто за всичко си има време и място, и от един монет нататък няма връщане на зад, ако избързаш – зле, ако закъснееш - пак зле... Кофти работа, но е това положението, затова хороскопа е кръг, кръг на живота... А брата може да е изпуснал момента когато реално е можел и е трябвало да помогне. Сега, ако мисли, че някаква си воля е виновна и това го успокоява - добре, о.к., тя е виновна.

Редактирано от lvony333 на 03.04.12 22:19.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.04.12 22:17



Обаче, да знаеш, че тука на планетата Земя всичко е ограничено. Затова винаги просперират, оцеляват и се развиват тези хора, животни, сфери дори – като икономиката например и почти всички, които могат максимално да използват ограничените дадености, а не тези които искат да ползват неограничено дадености. Какво имам в предвид? Давам ти кратък икономически пример, щото това се сетих набързо, но то важи не само за икономиката:
Две предприятия, произвеждат една и съща подукция, само, че едното използва два пъти повече ток, ел. Евергия и материали за единица продукция от другото. Със сигурност, ако продължи така, в един момент то ще фалира. Сега, ако директора на това предприятие е първосигнален и пристрастен , естествено ще каже, че проблема му е заради ограничените и скъпи ресурси, ще иска още и тнт... но ако е леко по напредничав, ще се досети, че технологията на производството му е кофти и неефективна .
Така, че на човечеството проблема не ни е, че ни липсва каквото и да е, а че това което имаме често не го ценим и не изполваме като трябва, абе направо сме си разсипници.





Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано04.04.12 01:48



като говориш от името на всички и ме плашиш



ми нали ти ми каза за ефемеридите - гледах - утре се пада в седем часа, а до колкото знам от една жена тук, на която много се радвам - Уран действа в момента на точния съвпад, имаше и друга планета, но нея забравих

и какво сега, седнали сте тук на столчетата, чоплите семки и бъбрите - абе яко ще се чука по калдаръмите в тая уранова каруца, ама поне пликче за повръщане да и бяхме подготвили предварително



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.04.12 12:45



Ти казваш: Разширение, о.к., убаво, но само разширение би довело до взрив и разпад..

Не, никъде не говоря за разширение....Дори не оспорвам ограниченията....Надали имам това право. Само констатирам, че астрологически са заложени доста такива и си правя някакви верификации с познатите ми карти



Тук действат някакви си му физически закони. За Айнщайн си чувалау - пространство-времето...
Тези за които същият твърди, че "Всичко е относително"?
Вероятно си запознат, че Айнщайн неможейки да си обясни голямата част от явленията във втората половина на живота си обръща лице към езотериката...

Аз смятам обаче, че по-скоро брата на този човек е изпуснал, или направо е проспал момента, когато е трябвало да действа

Целта не ми беше фиксация върху този хороскоп....Беше само пример. Подобни неща се срещат в доста карти. По скоро, като новак се интересувах как вие се справяте с ограниченията в хороскопа си и дали според вас са преодолими...?
Иначе е ясно, че ако погледнем на това в глобален план, темата би била безгранична и едва ли някой иска да пребори вселенските трудности и стагнации.....



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.04.12 12:53



Обаче, да знаеш, че тука на планетата Земя всичко е ограничено.

Знам

И Айнщайн твърди същото, като допуска изключение само за човешката глупост.

Затова винаги просперират, оцеляват и се развиват тези хора, животни, сфери дори – като икономиката например и почти всички, които могат максимално да използват ограничените дадености, а не тези които искат да ползват неограничено дадености.

Вярно е, че най-добре оцеляват тези, които използват ограничените дадености, но тези които се опитват да излязат извън тях са новатори и откиватели-напр.Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/, така че и двата вида си имат заслугите

Така, че на човечеството проблема не ни е, че ни липсва каквото и да е, а че това което имаме често не го ценим и не изполваме като трябва, абе направо сме си разсипници.

От горното съм напълно съгласна за разсипниците...Иначе по липсите въпросът е спорен, но както казах така дискусията би станала много философска......



Тема Re: Свободната волянови [re: PureRose]  
Автор won (cool)
Публикувано04.04.12 20:00



ми нали ти ми каза за ефемеридите - гледах - утре се пада в седем часа
В Ефемеридите за часове не става дума, а само за дати. Ти не си гледала Ефемеридите, а си гледала твоят Personal Daily Horoscope of Wednesday, 4 April 2012 в астро.ком.
Там пише, че точният съвпад на тр. Уран със Слънцето ти е в 19:07, ама това важи за бързите планети! Иначе пак там си пише, че активният период на този съвпад е от юни 2011 до средата на февруари 2013.
Там си има и тълкуване една страница - ама най-много ми хареса това описание "революционен период".



Успех!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор PureRose ()
Публикувано04.04.12 21:43



първо гледах ефемеридите и там намерих деня
после ми излезе в астрото, това което казваш ти за часа

обаче уран и още една планета действат в деня на точния съвпад, за сега при мен нищо за съжаление, но ще питам за другата и ще ти кажа



Тема Re: Свободната волянови [re: PureRose]  
Автор PureRose ()
Публикувано05.04.12 17:38



питах, казаха ми - уран и иупитер (нямам иу

)

при мене за сега няма новини, освен изненадващо, че един младеж, дето уж ми се радва ме е сложил в група във фейса, което не очаквах...яко това е - не е хубаво, ама не ми и пука

изтрих телефоните днес на всичките ,,куци" лиубови от телефона ми



Тема Re: Свободната воля [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.04.12 20:57



Вярно е, че най-добре оцеляват тези, които използват ограничените дадености, които използват ограничените дадености, но тези които се опитват да излязат извън тях са новатори и откиватели-напр.Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/, така че и двата вида си имат заслугите
В грешен смисъл (или поне не в моя смисъл) ме перифразираш в първата част на изречението си. Казах дословно: които могат максимално да използват ограничените дадености. – И трябва да се разбира в широк смисъл, не само в материален. Точно това означава новатор, по напредничав, по евойлирал, по-развит. Ако това не е, кое ще е? Точно към този вид бих включил Леонардо, защото максимално добре за времето си е използвал таланта и ресурсите с които е разполагал. Виж, по негово време много хора са имали моливи, четки и бои за рисуване, но много малко са тези които се нарисували такива картини – нали. И тнт.. разбираш какво имам в предвид.... Другото е, че аз не разбрах ти за какви „два вида“ говориш, по точно вторият вид не го разбрах какъв е, ама карай.

Леонардо да Винчи/доста физични закони е оспорил/ - Верно ли е това? Кои „физичи закони“ е оспорил, учудващо? По времето когато е живял официално се е смятало, че земята е плоска а физиката е била в много начален стадии на развитие. Физиката започва сериозно да се развина от 16-17 век, тоест 100 г. след смърта на Леонардо, та незнам какво би могъл да оспорва. Ако може да доуточниш.

Тези за които същият твърди, че "Всичко е относително"? Естествено, че е така. Пишеш по начин, все едно това твърдение те учудва или пък някакво противоречие виждаш с нещо, уточни, че не мога да схвана ? - Та нали и за това са нерекли теорията му „на относителността“.

Вероятно си запознат, че Айнщайн неможейки да си обясни голямата част от явленията във втората половина на живота си обръща лице към езотериката...
Та то и сегаколко много неизяснени напълно неща и явления има, та по негово време ли да няма?
Иначе, с общата си теорията и предположенията Айнщайн отива много напред, а в изясняването на някой неща стига почти до самия край, но не прави последната крачка... - Спирало го е това, че е не искал да повярва или по скоро не е имал смелостта да подложи на съмнение съществуването на Бог. Затова в последствие теориите му са доразвити и се доразвиват от физиците.
Иначе, Айнщайн е допринесъл предостатъчно много за физиката, та му е простено и с бънджи да се беше занимавал в последните години от живота си. Защо да не се занимава и с езотерика, щом е имал желание...

От горното съм напълно съгласна за разсипниците... – Не ми разбира смисъла. Абсолютно всички сме разсипници, но на различни неща, в различна степен и по различно време , а не само някой си.






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.