Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: evrika]  
Автор PureRose ()
Публикувано28.03.12 22:02



и щастлива и споделена любов, която да е толкова хубава и силна, че да прелива върху всички хора около вас и така да се предава като вълначна всички

така си представям аз любовта - да се уважава, да й се радваш и да я множиш, раздавайки я на другите

Мноооооого ти благодаря, Еврика, и на тебе всичко хубаво да ти се връща и сърцето ти да се радва точно от нещата, които си искалачи получила гуш



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано29.03.12 10:20



Според мен за свободната воля и проявлението й са отговорни Марс, Слънце и Юпитер - класически управители съответно на домовете 1-ви ( но и 8-ми), 5-ти и 9-ти(но и 12) .
Девизът на зодиакалният знак Овен е "Аз съм!", на Лъв е "Аз искам!", на Стрелец - " Аз виждам!" (на английски I see - което си е доста повече от "Аз виждам!").


Аз мисля, че всичко, което си написала е вярно, но то важи според мен по-скоро за сила на характера. Това не винаги значи, че е възможно да правиш свободни избори, но във всички случаи би помогнало....

п.с. Винаги ми е интересно да прочета мненията ти.





Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: PureRose]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано29.03.12 10:22



На патерица- Много щастие и от мен! Пожелавам ти да намериш начина да се чувстваш добре и в мир със себе си, независимо от обстоятелствата. Естествено и хубавия мъж от снимката би помогнал за това





Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.03.12 16:49



Според мен „свободна воля“ е по принцип много общо казано, трябва да се конкретизира. Защото човек чувства ограниченията си в конкретно изразени неща -ограничението има конкретно изражение.

И ако например свързваш липсата на свободна воля с ограничения от материално паричен характер, значи проблемите или напреженията, или дисхармонията е по домовете, знаците и планетите свързани с ресурсите и придобиванията.
Ако свързваш причината за липсата на свободна воля с проблеми от емоционален характер или чувства , значи проблемите, напреженията и дисхармониите са ти по домовете, знаците и планетите свързани с чувствата, емоциите и ....... така докато не откриеш всички причини.

Защото ако нямаш никаква проблемна сфера и си нормален човек, не би трябвало да смяташ, че ти липсва свободна воля. Щом мислиш, че ти липсва свободна воля значи имаш проблемна сфера. Всеки си има някаква по-проблемна сфера, но тя става особенно кофти-проблемна, кагото човек не разбира, че тази сфера е в него, а смята, че проблема е в нещо външно и търси причината извън себе си...
Иначе първата стъпка за решаване на проблем е да се разбе точно, какъв е, от какво произхожда, корените му... Това ако разбереш е все едно наполовина да го решиш, според мен.



Тема Re: Свободната волянови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано30.03.12 10:49



Щом мислиш, че ти липсва свободна воля значи имаш проблемна сфера. Всеки си има някаква по-проблемна сфера, но тя става особенно кофти-проблемна, кагото човек не разбира, че тази сфера е в него, а смята, че проблема е в нещо външно и търси причината извън себе си...

Под липса на свободна воля имам предвид невъзможност да упражниш такава...
Пример/не от моята карта/- Сатурн в 3ти с квадратура към Слънце и опозиция към Плутон......В житейски план - много проблеми и лош завършек на нещата при брата на притежателя на хороскопа.....Как може да се упражни свободната воля в такъв случай? Що касае взаимоотношения и помощ е свършено...Какво друго според теб би могло да се направи?



Тема Re: Астрологията и свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор PureRose ()
Публикувано30.03.12 14:13



от твоята уста -в Божиите уши

Благодаря ти мнооого



Тема Re: Свободната волянови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано30.03.12 15:36



И аз си мислех за Сатурн и неговото място в картата - по знак, по дом, аспекти.
Ето и моето мнение по въпроса.
Там, където се намира Сатурн в натала, е мястото, където се съобразяваш, ограничаваш, служиш, постигаш нещата с много усилия, или губиш - освен, ако не си е в собствения знак или дом - Козирог или десети дом. Във Везни и в 7 дом, където е в екзалтация - вероятно показва организаторски способности, лесна комуникация, способност да си сатрудничиш с другите.

При мен Сатурн е в Овен - голямо "стискане на зъби" и ограничаване в 4 дом. Квадратура към Меркурий, който е в Рак и 8 дом - не ми е много силна страна комуникацията - поне не става от мен оратор или писател.
Сатурн има и аспект 150 градуса към Венера - ами не прекарвам много време пред огледалото или в разни "салони за красота".


Е, Сатурн има и тригони към Слънце и Юпитер в Лъв, 8 дом - та значи не е съвсем немилостив към мен. Ще ми помага и да ставм, когато падам.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 30.03.12 17:05.



Тема Re: Свободната волянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.03.12 17:14



А в какво се изразява при теб специално "стискането на зъби" и ограничаване в 4-ти дом?

..rude & not ginger...



Тема Re: Свободната волянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано30.03.12 17:37



Ами да чувстваш домът си като ограничение, искаш да си някъде другаде по-често от другите хора. Да си от тези хора, за които "традициите не са това, което бяха"!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Свободната воля [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.03.12 22:58



Неможах много добре да разберакакво се е случило с брата на този човек – починал ли е? Ако е починал вече, каква свободна воля иска да упражнява повече? Да е упражнявал докато е бил жив. Или иска да го съживява? Живите ора се свършиха, та требе мъртъвците да съживяваме... Аз тоя човек бих го посъветвал, вместо да се занимава с глупости, да си осмисли живота. И мен ме съмнява, че смърка или взима нещо - веднага да го спре ако е така. А ако много иска да си упражнява свободната си воля, що не я упражни върху някой жив, защото със сигурност ще е смислено ако помогне на некой жив човек и ще е адски тъпо да се опитва да съживи мъртъв. - До сега не съм чувал мъртъв да иска помощ, тея дето съм ги чувал да посмърчат и мрънкат до един са били все живи.

Заради глупостите му, на човека не му се дава свободна воля, представям си ако имаше в повечко, какви извращения и тъпотии щеше да натвори.... Сещаш ли се за Майкъл Джексън който се избелваше, щото искаше да става бял, та какво да ти кажа ... не от повече свободна воля, а от повече здрав разум се нуждаят хората според мен ....




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.