Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Квадратурите  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано09.02.12 01:06



Хей! Това се води най-напрегнатият аспект, по-напрегнат от опозиция, доколкото знам. Много хора се тюхкат, обаче май квадратурите са силни мотиватори и създават в този смисъл условия за сериозни усилия, трансформации и метаморфози (не ме питайте за разликата м/у трансформация и метаморфоза).

Бих се радвала на споделен опит за квадратурите във вашия хороскоп и на приятели, познати.... какви пречки са създавали и какви ползи са донесли. Бихте ли си ги сменили за някое тригонче или не си ги давате?



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 09.02.12 01:07.



Тема Re: Квадратуритенови [re: Doctor Who]  
Автор caмoзнaйka (непредубедена)
Публикувано09.02.12 10:04



Веднага заменям моята кавдратура Слънце -Луна за едно тригонче

Не бих казала при мен ,че са мотиватори ,а обратното -единият иска другият не може и т.н.

Ако съдите хората,няма да имате време да ги обичате.

Тема Re: Квадратуритенови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано09.02.12 10:49



Натален квадрат Сатурн в 7ми-близнаци и Слънце и Марс в 10ти-дева.
Принципът, че бракът пречи на работата и обратно си важеше в пълна сила до развода ми. Иначе при такова положение разводът е почти сигурно събитие. Всъщност това важи почти винаги за Сатурн в 7ми, а донякъде и за Марс....
Ползата от квадрата е, че ме понаучи на търпимост, която изненада и мен самата. Негативите са ясни



Дали бих го сменила за тригон.....? Може би преди десет години, ако имах някакво понятие от астрология, щях да кажа веднага ДА. Сега се надявам, че донякъде съм преработила аспекта. Вярвам, че нещата, които ти се дават не са случайни-т.е. урокът беше нужен. Ще видим как ще е занапред......



Тема Re: Квадратурите [re: Doctor Who]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано09.02.12 11:41



Имам - Венера (Везни) - Луна (Козирог). Може и да е идиотска, но ми е едничка и не си я давам





Тема Re: Квадратурите [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано09.02.12 16:27



Имам няколко квадратури в натала, ама най-силни са две според мен: Слънце (Лъв, 8-ми) квадратура към Марс (Скорпион, 11-ти) и Слънце към СЛВ/ЮЛВ (5/11 дом). Първата ме определя като "опърничава", борбена по характер

, а втората показва, че е кармична, според мен. Всеки аспект към тях е тежък и важен - ама това не го знаех без помоща на астрологията.
Дали бих ги заменила тези квадратури? Не.
(Бих преместила Хирон (29 градус на Риби) и Сатурн (Овен) в 4 дом - да са в Козирог или в 10 дом, ама това не е по темата.
Ще го натаманя и с наличните конфигурации - или поне ще се опитам! )

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 09.02.12 16:33.



Тема Re: Квадратурите [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.02.12 16:47



"Това се води най-напрегнатият аспект"
Вярно, че така се води, ама зависи от човека. Май Птоломей е направил тази грешка навремето и сега болшинството се водят по нея. По-точно зависи от ядрата на космограмата/хороскопа му. Примерно ако са тип Ти верно ще е напрегнат, а на по-ниско ниво на развитие и ще са много пречки. Обаче ако са от тип Тян, квадратурите ще са стимул за този човек, той ще е доволен от тях и те ще му помогнат да се развива много повече от тригоните. Така че зависи от човека.

Колкото до мен, по-скоро бих сменил хороскопа си с този, който трябва. Или поне знанията по астрология, които ги имам сега, да ги имах поне преди 20-на години. Макар че колкото по-рано толкова по-добре. Квадратурата иска работа върху нея, не си стои и дава наготово нещата като тригона. Та който си я работи, ще му помага (вероятно) след време. Който не работи върху нея - ще я отложи за следващия живот, докато няма друг избор.



Тема Re: Квадратурите [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано09.02.12 16:47



аз моя Т-квадрат 1-5-7 с всичките лични планети го давам заедно с бъбрек примерно, но не вярвам някой да го поиска



In the name of the father...

Тема Re: Квадратурите [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано09.02.12 17:17



моята е Ти, нали ?



In the name of the father...

Тема Re: Квадратурите [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.02.12 17:30



Ами аз имам 5 броя някъде - три на Юпитер и две на Луната (това ако не броим възлите), а с тях стават много и затова тези не ги броя.

По принцип са си напрежения, ама ние от Електроснабдяване не се пуашим от тоци..

Не ми харесват много, но аз нямаше да съм аз без тях.



Тема Re: Квадратурите [re: lvony333]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано09.02.12 17:34



което е странно, защото излъчваш хармония, спокойствие и мъдрост,

а аз само тоя с личните ми разкатава фамилията и съм като бесен елктрон от една крайност в друга със скоростта на светлината

някой път ми се струва, че мога сама себе си да убия с бързане

In the name of the father...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.