Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема казус Солар - залози, въпросинови  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано16.01.12 01:52



Мисля, че би било интересно да правим астрологични "залози" по солари и после да видим как се развиват нещата.
Ето например:



По принцип се разглеждат като отделна карта, но доколкото аз знам главната насока е в домовете, а не знаците (поправете ме, ако греша), също се разглеждат спрямо наталната карта - какви аспекти се получават, коя соларна планета активира ъгли на хороскоп или нат. планети. Често нещата са много ярки и уж очеизвадни, но точно това си мисля - едва ли е толкова елементарна интерпретацията, колкото изглежда.


На преден план е тригона между Марс, Юпитер и Сев. възел, съответно в 3ти (края на 2ри) 10ти и 5ти дом.
Нептун в 8ми не съм много сигурна как се тълкува. Разврат? Или бъркане секса с любов и илюзии в това отношение?
Плутон в 6-ти може да е драстична промяна в ежедневието, навиците, вкл. здравословните такива, режима? Може и в здравето промяна? Бтв този Плутон прави точен съвпад с натален Нептун. А Венера в 6-ти?


Главни теми май тр да са флирт, секс и професия/образование? Главно настроение - егоцентризъм.



Доколко използвате соларите?
Знам, че някои хора дотолкова се интересуват от тях, че се местят за р.д. да са на място, с което соларът ще е по-благоприятен. Какво мислите за това?

..rude & not ginger...


Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.01.12 11:14



"Главни теми май тр да са флирт, секс и професия/образование? Главно настроение - егоцентризъм."

Ами ако Солара е на мъж на 50 години какво правим?

Разглеждане на Солар без радикс за мен няма смисъл. А и радикса трябва да е точно ректифициран. Така че залагам, че няма достатъчно данни.

"Знам, че някои хора дотолкова се интересуват от тях, че се местят за р.д. да са на място, с което соларът ще е по-благоприятен. Какво мислите за това?"

По някои системи е така, по други не. За мен най-важен е личния опит.



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано16.01.12 11:27



Все пак, когато говорим чисто за солар и идеята не е прогноза, която да е вярна, тия допълнителни данни са подсказка, чрез която да прецениш на тоя етап от живота на човека какво и логично да стане. Според мен е хубаво и интуицията да се вкара в действие, защото благоразумността понякога затваря, а не отворя астро врати.




Т.е. имаш предвид, че не по всички системи е от значение мястото на посрещане на солара и при някои се ползва отново рожденото място, където и да е човек? И все пак са ми интересни тези, които го правят и да кажем, че тях питам или хората с такъв опит. Чувала съм, че някои така са отървавали инцидент, тежко заболяване или смърт на близък човек. Или поне така твърдят.

..rude & not ginger...


Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Doctor Who]  
Автор Porto* ()
Публикувано16.01.12 12:17



Солара е хубава предиктивна техника, но ако заложеното в него не е подкрепено и от други техники - няма никакъв смисъл да се разглежда, няма да се стигне до вярна информация.
В моя солар за 2010г имах 6 планети в 12-ти дом, включително соларно новолуние и един Сатурн отсреща в 6-ти.
Ами нищо не ми се случи по характеристиките на 12-ти дом - нито съм се разболявала, нито съм ходила в чужбина, нито съм била в друга изолация, нито съм претърпяла някакви загуби.
Единственото, което имаше като събитие бе смъртта на мой чичо, брат на баща ми (12-ти дом е 3-ти от 10-ти), но не съм била особено близка с него.

Така, че определено не мога да се доверя, само на солар за да направя "залог".





Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.01.12 14:20



"тоя етап от живота на човека"
Точно го написа. Обаче за да разберем етапа трябва да знаем кой е тоя етап.

Солара винаги трябва да се използва заедно с радикса. Вярно, има техники в солара, които за улеснение не чертаят радикса, което обаче не означава, че не се взима радикса в предвид при интерпретацията. Естествено че интуицията участва, но в случая за мен данните са недостатъчно. Същия посочен от теб Солар има различна интерпретация при 20 г. жена и при 50 г. мъж.

"Т.е. имаш предвид, че не по всички системи е от значение мястото на посрещане на солара и при някои се ползва отново рожденото място, където и да е човек?"

Срещал съм 3 различни мнения по въпроса от различни школи и 3-те твърдят, че тяхното е вярно. Така че най-сигурно е личния опит на човек.



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Doctor Who]  
Автор kotence777 (Волният Уили)
Публикувано16.01.12 15:23



На къде без натала, може би?

1-во правило при прогностиката (поне за мен), е че нищо, което не е "написано" в натала, не може да се случи, ако ще по 200 техники да го показват. Мъж ли е, жена ли е? Възрастта се отчита. Каква интуиция? Астрологията си борави главно с данните, интуицията е на база основата.
И каква е идеята на солара,ако не прогноза? То вярно,че не ги тача много соларите....... но не се сещам за какво друго се "употребяват".
П.П. От сега да кажа,няма да видиш и 2лв. от сатурна ми в 5ти...като стане въпрос за залог се изприщва



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Porto*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.01.12 16:19



Предсказателните техники се групират в 3 нива. Следователно трябва да се вземе поне 1 от всяка група, която най-много съответства на дадения човек. То и само транзити да вземеш пак няма всички събития от тях да ти излезнат.

Обаче за разлика от другите методи Солара изисква много точно събитийно ректифициран хороскоп и много точна програма за изчисление. Примерно аз години смятах с една програма и почти нищо не излизаше. Обаче като го сметнах ръчно всичко си излезе.

За съжаление почти няма програма, която да го смята точно.

Е, то смъртта на кръвен роднина си е много голямо събитие. Няма значение, че не си била близка с него. А 2010 да си имала някакво духовно развитие или промени в работата, с подчинени?

При мен всички Солари си излизат точно.



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано16.01.12 21:25



Да, но ако е 50 годишен мъж при разглеждането на солара например ще се изключи бременност, а на мен ми е интересно всички възможни предположения, а не най-адекватните, защото ползвам форумите да се уча и ми е любопитно другите как мислят, накъде отива интуицията например и въображението и един и същи солар колко много неща би могъл да значи, когато те не са ограничени от натала до конкретен случай. Т.е. исках да си изпробвам само до това ниво дали изначалния ми поглед съвпада с на другите. Пък после се наслагват натали и бла бла.... ясно е това. Темата в този смисъл е по-скоро несериозна и би могла да е полезна не с точността на отговорите, а с тяхното разнообразие.

..rude & not ginger...



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: kotence777]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано16.01.12 21:31



Знам идеално, че тр натал за да се разгледа пълноценно солар и самата съм го казвала на хора, които си плюсват тук само солара. Просто в случая не може ли темата да бъде НЕсериозна? И да се забавляваме?

..rude & not ginger...



Тема Re: казус Солар - залози, въпросинови [re: Porto*]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано16.01.12 21:34



Между другото ето за тази част от астрологията - броенето на домовете, все я пропускам. Някак като погледна 12-ти и го разглеждам най-много спрямо 6-ти. 3-ти от 10-ти, 2ри от 7ми.... не мога да мина на това ниво още.



..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.