Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Слънце съвпад Венеранови  
Автор ProfMcGonagull (Røvsparker)
Публикувано05.01.12 12:11



Здравейте, момичета и момчета! Моля да ме извините за елементарния въпрос, но понеже тепърва навлизам в материята, надявам се, че няма да ме съдите твърде строго.

Доста рових по въпросната тема и открих, че имам нужда от второ, трето мнение и тъй нататък. Става дума за прекрасния съвпад Слънце-Венера, който в предсказателната астрология индикира появата на любовен партньор или поне на повод за такива чувства. Така ли е?

Проверих аспектите на човека, дотук - добре. Но сега съм изправена пред въпроса: как точно би трябвало да изглежда този съвпад? Като съвпад между натални и транзитиращите планети? Или натални и прогресиращи? Защото открих следните аспекти при транзитиращите за даден минал период и се чудя дали това е съвпадът, за който става дума:

30 юни - натално Слънце в Близнаци на 21.47 в съвпад с транзитираща Венера в Близнаци на 24.53
15 юли - транзитиращо Слънце в Рак на 22.12 в съвпад с транзитираща Венера в Близнаци на 13.15
1 август - транзитиращо Слънце в Лъв на 8.26 в съвпад с натална Венера в Лъв на 7.7! И разлика от 4 градуса спрямо транзитираща Венера в Лъв на 4.9!

Правилна ли е логиката ми? Моля ви, обяснете ми повече. Благодаря ви предварително.

Fire, follow me...

Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: ProfMcGonagull]  
Автор won (cool)
Публикувано05.01.12 18:26



Кой е управителят на 5 дом? Какви аспекти правят към него транзитиращи планети?
Кой е управителят на 7-ми - по същия начин - аспекти към него?
Ако има планети в наталната карта в тези два дома - какви аспекти образуват транзитиращите планети към тях?
В прогресии - какво става в 5 и 7 домове? Кои планети транзитират през тях и какви аспекти има към управителите и планетите в тези домове?
Няма да стане само ако гледаш Слънце и Венера - трябва и да са в подходящ дом. А също така трябва да имаш поне три доказателства (аспекта), показващи събитието.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: won]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано05.01.12 18:36



в моята карта такъв съвпад няма да има близките 20 години



In the name of the father...

Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: Rose.]  
Автор won (cool)
Публикувано05.01.12 18:45



Ти пък - ако е въпрос на съвпад на тр. Слънце с Венерата ти - става си всяка година петнадесет дни след рожденият ти ден!


Виж за съвпада на транзитна Венера с наталното ти Слънце - трябва да се поровя малко из Ефемериди, за да ти кажа следващия кога ще е.
Ами порових се - на 13 февруари е точният съвпад.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 05.01.12 19:04.



Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: won]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано05.01.12 19:15



аз ще го проверя, благодаря ти, макар и да съм загубила надежда за какъвто и да е контакт с човешко същество

Хубава година отново !



In the name of the father...

Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: won]  
Автор ProfMcGonagull (Røvsparker)
Публикувано05.01.12 19:19



Кой е управителят на 5 дом?

В наталната карта ли? Защото в

не съм сигурна къде точно да погледна за домовете при транзитите и прогресиите. Още се уча. Ти ми даваш много сложни насоки... на твърде високо ниво за мен в момента. (И благодаря!)

Fire, follow me...

Редактирано от ProfMcGonagull на 05.01.12 19:20.



Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: won]  
Автор ProfMcGonagull (Røvsparker)
Публикувано05.01.12 19:21



Виж за съвпада на транзитна Венера с наталното ти Слънце

А това пък какво значи?

Fire, follow me...


Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: ProfMcGonagull]  
Автор won (cool)
Публикувано05.01.12 19:32



Гледай си наталната карта първо -управителят на 5 дом ти е Луна, защото купсидта на 5ти (границата между 4 и 5) е в Рак.
Управителят на 7 дом ти е Меркурий, защото ДЦ (купсидата на 7 дом) ти е в Дева.
Трябва да ги знаеш или пък да знаеш къде да погледнеш за Планетите-управители на съответния зодиакален знак.
Гледай тук за Sign Rulers



П.П. Три от зодиакалните знаци имат и по още един управител (съуправител) - Скорпион (Плутон и Марс), Водолей (Уран и Сатурн) и Риби (Нептун и Юпитер).
Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 05.01.12 19:38.



Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: won]  
Автор ProfMcGonagull (Røvsparker)
Публикувано05.01.12 19:46



Става дума не за мен, но си много точен, браво!
А можеш ли да ми кажеш какво означава тразитиращо Слънце в съвпад с натална И транзитираща Венера? Често ли се среща подобен двоен аспек и какво е значението му? Никъде не можах да открия ясно тълкувание на това.



Fire, follow me...

Тема Re: Слънце съвпад Венеранови [re: ProfMcGonagull]  
Автор won (cool)
Публикувано05.01.12 19:50



Какво не разбра? Наталното ти Слънце е на 5 градус в Овен - е, не мога да знам кога ще се дотътри транзитната Венерата до тези координати без да погледна Ефемериди.
Днес транзитна Венера е на 19 градус във Водолей и това си го пише на първата станица в астро.ком (както и всички транзити за деня).

Growing old is mandatory; growing up is optional.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.