Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Планетите в  
Автор Valery 72 ()
Публикувано05.12.11 11:10



8ми и 12 дом?

Според жената, която за мен е сериозен авторитет в астрологията в тези домове планетите/ особено т.н. благодетели/ се проявяват късно.
Според Николай Дойнов отслабват действието си.
Иван Станчев дава конкретни тълкувания за всяка поотделно.
Какво мислите според личен опит или наблюдения?



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.12.11 12:07



Първо е добре да се разбере точно какви са 8-ми и 12-ти домове – с каква сфера се свързват, какво значат, за да може да се предполага една попаднала там планета как би се проявила, а после конкретна планета с нейната енергия и аспектите си как би се проявила там. А пък и как се вписват планети там в целия хороскоп и планетите попаднали там за какво отговарят, на какво са сигнафори са и кои домове управляват и така още неща .....

Според Николай Дойнов отслабват действието си. – Какво значи отслабват действието си? То след 60-70г. хората по принцип поотслабват действието си, да.


Иван Станчев дава конкретни тълкувания за всяка поотделно. – Естествено, че дава и конкретни.
особено т.н. благодетели – Какви са тези т.н. благодетели?
- С питанията си искам да кажа, че не е възможно цялата информация за дадена планета, аспект или дом, да се обобщи и вкара в едно изречение, независимо кой го е казал.
Що не дадеш нещо конкретно – ако може.

Двата най-недолюбвани дома, щото с доста гадости ги свързват и то в голяма степен не без основание.

Но два дома наведнъж не става ли така много обширна тема, въпроса е, че като е много голям материала, конкретното се изгубва в многото.... ... но пък какво толкова.
Аз по късно кажа по-конкретно каквото мисля по нещо по темата, че не ми е много възможно сега.



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано05.12.11 14:16



Работи се по същия начин както планетите в другите домове.



"Според Николай Дойнов отслабват действието си."
Чел съм му книгата и не помня да има такова нещо за всички планети. Пък и едва ли примерно Плутон или Марс в 8. дом и Нептун в 12. дом са слаби. И той дава конкретни тълкувания.

Дали е силна или слаба планетата в хороскопа се определя с помощта на съответните статуси.

Редактирано от rigel3 на 05.12.11 14:17.



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор won (cool)
Публикувано05.12.11 17:45



Не съм чела нищо от двамата автори, но ще споделя част от това, което съм научила досега за домовете в астрологията и по-конкретно за 8-ми и 12 дом.
Има едно такова разделяне на домовете: 1-4-7-10- домове на действието (Action); 2-5-8-11- домове на сигурността (Security); 3-6-9-12 -домовете на познанието (Learning, Lessons). Също така 1-5-9 са домовете на индивидуалността (Individual); 2-6-10-са материалните домове (Material); 3-7-11-социалните(Social);4-8-12- домовете на емоциите (Emotional).
(Не мога да дам линк към сайта, в който съм го чела това

и не мога да кажа кой е автора, ама ако някой даде линк ще съм му мноoго благодарна.)
Та по тази класификация имаме винаги първо действие, после търсим сигурност, а после си научаваме (или не си научаваме) уроците от последствията от действията ни и от ответната реакция на другите. От първи до 4-ти дом това се случва в най-близкото ни обкръжение - най-често роднини. От 5 до девети дом - с хора, които ни е сме привлекли или избрали по някакъв начин. От 10 до 12 вече се "тестваме" сред обществото.
Та така 8 дом се явява домът на "Емоционалната Сигурност", която търсим от хора, с които сме в някакъв съюз - които са ни партньори по някакъв начин.
8 дом "Емоционалната сигурност" е в опозиция на 2-ри - "Материалната сигурност" (лична).
12 дом се явява домът на "Емоционалното Познание" (опозиция на 6-ти "Материално познание, уроците за/на материалното).

Наличието на лични планети в 8 дом (какъвто е и моя случай - Слънце, Меркурий и Юпитер ( посленият -"изгорен")), показва личност, която държи на това личният й живот да си остане скрит, а не на показ (т.е. частното не е общо). Интересуват се от същността на нещата и взаимоотношенията, а не само от това как изглеждат на повърхността. Стабилност, справедливост, истина-лъжа - такива неща са в този дом.
12 дом е повече като местенце за размисъл и преоценка, а и да скриеш това което не е за показване. Също това е мястото на религиозните убеждения и всякакви идеологии и философии, които споделяш с други хора.

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 05.12.11 18:48.



Тема Re: Планетите внови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано05.12.11 17:46



Какво значи отслабват действието си?

Приеми го съвсем буквално-напр. според него един Плутон в 8ми е толкова притъпен, колкото и една Венера напр. Смята, че планетите в този дом отслабват влиянието си-независимо позитивно и негативно.
Какви са тези т.н. благодетели?

Говоря за делението-благодетели и злосторници, които по-старите астролози използват в терминологията си. Благодетели според Влад Пашов напр. са Юпитер, Венера и донякъде Меркурий....

Що не дадеш нещо конкретно – ако може.

Давам ти конкретен пример от моя натал. Венера ми е в 8ми на границата с 9ти в лъв. Това според Иван Станчев е перфектна позиция за Венера, която няма и негативни аспекти.....
Дойнов тълкува такава Венера, като слаба.

Аз по късно кажа по-конкретно каквото мисля по нещо по темата, че не ми е много възможно сега.

Чакам



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Valery 72 на 05.12.11 17:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от Valery 72 на 05.12.11 17:57.



Тема Re: Планетите внови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано05.12.11 17:48



Пък и едва ли примерно Плутон или Марс в 8. дом и Нептун в 12. дом са слаби

За Плутон и Марс в осми съм сигурна, че ги счита за слаби, както и всички останали планети ...
За Нептун в 12ти не съм 100% сигурна...



Тема Re: Планетите внови [re: won]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано05.12.11 17:52



Това мнение ми беше много интересно, тъй като има много личен нюанс...
Аз имам Венера в 8ми, а на дъщеря ми в 8ми са и Слънце, Плутон и Марс-всичките в скорпион....
Към момента е по-скоро явен екстроверт с много емоционални реакции, но има неща, до които не допуска никого....





Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.12.11 07:56



Приеми го съвсем буквално-напр. според него един Плутон в 8ми е толкова притъпен, колкото и една Венера напр. Смята, че планетите в този дом отслабват влиянието си-независимо позитивно и негативно.

Давам ти конкретен пример от моя натал. Венера ми е в 8ми на границата с 9ти в лъв. Това според Иван Станчев е перфектна позиция за Венера, която няма и негативни аспекти.....
Дойнов тълкува такава Венера, като слаба.


Кефи ме когато някой прочете нещо и после го сподели или коментира - щото аз не чета.
Обаче тези автори като пишат книги и дават разни опреления като “перфектна” или “притъпена” не ги ли обясняват или поне да казват какво искат да кажат с тях?



Според мен:
Случвало ли ти се е да седиш дълго време в неудобна поза и да установиш, че ти е изтръпнал крака? Леко по подобен начин се чувства планета попаднала в 8-ми дом – малко като притръпнала като че е леко. Та това за притъпеното дето го казваш в някакъв такъв смисъл ще е според мен вероятно. Но една от целите на чувствителността по принцип е предпазване. И едно от кофтито неща на планета там е, че образно, ако планетата я оприличим на човек, то той по не се плаши и впечатлява от леките неща, включително и първите признаци на опасност – напротив пренебрегва ги, заради което може да се вкара в по-големи неприятности, които да усети когато вече се е вкарал в проблема и той е ескалирал...
От тук идва и опасността, че 8-модомците като, че все едно по не усещат и не се задоволяват с леките и нормални (за останалите хора) емоции и неща.., и оттам може би и известна склонност да търсят по-силните и екстремни такива, което в едни случай да кажем е добре, но в други си е риск и опасност. Но пак зависи точно кои планети са там и от други неща.... Но това е добре изразено може би при Марс там, или Уран например, също и при Слънце де, но не чак толкова може би – зависи и от аспекти и знаци ... Аз не знам всъщност точно така ли е, защото аз лично не познавам или познавам но не достатъчно добре хора с натоварен 8-ми и та да имам широки преки наблюдения. Знам, че при тези планети е добре да се изявява в професии като военен, Пожарна, Полиция по точно тая причина. Но за Луна, Венера или Юпитер там това не е така. Според мен никоя планета в 8-ми дом не се чувства прекалено щастлива, дори да е много добре поставена. Най-добре му е на Марс, щото той си се кефи когато е под напрежение. Не смятам, че е добре Юптер да е в 8-ми, в 12-ти по би се чувствал добре.

Иначе Венерата ти е в края на дома, което наистина отслабва влиянието и, и влиянието на дома върху нея, включително и лошото. Едновременно Венера в 8-ми и Луна в 12-ти и при положение, че Рак ти е вписан знак (интерсептиран 8-ми ) говори за големи проблеми на майката. /За баща например би било сигурно ако Слънцето и Сатурн бяха в тези домове/
Още, планета в 8 и 12 дом попрецаква дома или домовете който управлява -тоест по тези домове се явяват проблемчета (но това не важи в случаите когато управлява самите 8 или 12-ти например). Но при теб е в падение и управлява 6, 7 и 11 дом, следователно трябва да очакваш проблемчета по 6-ти и 7-ми и 11-ти домове. Струва ми се, че от трите по-пострадали ще са 7-ми и 11-ти, а 6-ти най-малко.
Освен това Венера е сигнафор на разни неща които също малко се прецакват ако е в 8-ми, но ако е в екзалтация или управление е сравнително по-добре.

Иначе, Венерата ти няма лоши аспекти което е по-добре за нея разбира се. Според афетиката не ти е слаба както си мислиш, но е с по-скоро неутрално до към сравнително не много силно добро (хармонично) влияния лично за теб. Най силната планета ти е Сатурн, но и Меркурий, Марс и Венера са силнички, пък и Слънцето не е много слабо. Другото е, че някак статута на всичките тези планети е много близо до неутралността, тоест нито има силно изразена дисхармонична планета, нито много силно изразена хармонична такава ...

Но аз пак казвам, че не чета книги и не знам точно какво пише.

Аз имам Венера в 8ми, а на дъщеря ми в 8ми са и Слънце, Плутон и Марс-всичките в скорпион.... - И моята има планети там: Венера управител на дома във Везни и Меркурий също там във Везни, затова и на мен ми е интересно за 8-ми.



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано06.12.11 09:21



И какво му е обяснението за тази слабост?



Тема Re: Планетите внови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано06.12.11 10:44



Обяснението му е в същината на самия дом....
Когато имам малко повече време ще ти пусна линк.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.