Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Планетите внови [re: won]  
Автор evrika ()
Публикувано16.12.11 10:06



Трябва да го потърся, вероятно утре да имам повече време... Аз имам навици от години, намеря ли нещо, изпратят ли ми по имейла, давам copy-paste на word-file и запаметявам, за да мога след време като се сетя, да си погледна и прочета пак. За Сатурн съм събрала материал за цял сборник откъде ли не

, но ще потърся и линкове, доколкото съм запазила



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор evrika ()
Публикувано16.12.11 10:40



Да ти дам на бележки личните данни, за да видиш сама месеца и годината, за които става въпрос, аз мога да потвърдя промяната, посочена в хороскопа ми с трудова книжка, със запазените изследвания и т.н.


Идеята ми бе, че никой не може да притъпи Сатурн в 12 - ти дом, по-скоро той подтискаше действието на планетите в другите домове. Не зная дали помниш, от 2003 пиша тук, бяхме коментирали един текст, мисля бе през 2009 или 2010, че ако Слънцето и Сатурн са един срещу друг, астрологът при тълкуването трябва да се безпокои за Слънцето, не за малефика. Това мога да кажа, че е истина, има за какво да не изпускам Сатурн от очи в хороскопа си през целия си живот. Аз и цитата, който приложих го избрах заради внимателно подбраните думи в него, там се казваше "Saturn is considered"; "can never give malefic results" с една дума, внимателно, защото е Сатурн и може да има и изключения, обикновено never give, ама ... can give other results
Това е моя личен опит, обаче някъде по света може да има някой, който е роден със същите данни като моите, но примерно в Канада или в Австралия, в началото на 20 век да речем, тогава неговия опит и впечатления може да са различни от моите. Затова аз велики обобщения не правя и не съм някакъв супер-астролог с много, много опит в разчитането за карти, за да твърдя еди какво си.
Аз само казвам, че след анализи, четене, самоанализи се оказа, че при мен между написаното в дебелите книги и житейския опит има изключително много съвпадения, което едва ли е случайно. Сатурн не е точно малефик в смисъл на "чудовището на зодиака", от което да подскачаш като ти го споменат "Ужас! Какъв лош късмет ми се падна..." /това е само ако не си го оценил!/, след време осъзнах, че точно неговите ограничения са ме научили на търпение и толерантност, каквито нямах, двайсетина години по-рано бях по-авторитарна и винаги мислех, че само аз съм права. Превърнал ме е в доста по-зрял и уверен човек, а както казват, също и учудващо спокоен и в най-драматичните ситуации, защото станах от типа "нищо не може да ме уплаши, разчитайте на мен" и т.н. Затова си мисля, че наистина е учител, труден учител... може би защото са му трудни и учениците. В крайна сметка на изток твърдят, че не ни се дава да понесем повече отколкото можем т.е. ако са ни дадени трудни уроци, може би е защото и ние не сме лесни и от лесно не разбираме. Казват още, че когато ученикът е готов, тогава се появява и учителят. Може би това е отговорът защо аз имам Сатурн в този живот, а път други се къпят във Венерина любов или Юпитерови успехи. Просто моята душа е била готова да срещне Учителят без да се помотва повече. Неговите уроци се оказват толкова ценно наследство, че би искал да ги вземеш със себе си и в следващ живот, ако има шанс за прераждания

Редактирано от evrika на 16.12.11 11:01.



Тема Re: Планетите внови [re: lvony333]  
Автор evrika ()
Публикувано16.12.11 10:45



Така е, човек най-добре може да разбере планетите чрез себе си, а после и себе си да разбере чрез планетите.
Аз навремето, като студентка, затова проявих интерес към астрологията и започнах да я изучавам, не защото мислех да я практикувам един ден, а за себе си, да ми е полезна лично на мен

точно си в целта



Тема Re: Планетитенови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.12.11 15:42



Да изследваш и да резбереш нещо не означава, че непременно трябва да го практикуваш. Дори напротив, повечето съвременните открия са първо теоретично направени, и чак после са ескпериментирани и потвърждавани в действителността. Пример:



Медитацията и другите духовни учения са лично преживяване...Как успяваш да ги изследваш, че и да вникнеш в тях и разбереш, без да ги практикуваш? .
Ама си противоречиш малко, нали казваш, че: Медитация се практикува и в ежедневния живот, но тогава е несъзнателно.

- Приеми тогава, че медитирам, но без аз да знам явно, че мидитирам, ей така дори точно сега докато пиша това предполагам, че медитирам. - Явно не я практикувам осъзнато ли в случая, няма значение, но за да имам мнение...Как иначе да съм си изградил мнение?



Тема Re: Планетите внови [re: evrika]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.12.11 15:55



Не съм участвала в дискусионната тема през 2009. Всъщност тогава аз почти нищо не разбирах от астрология/ не, че сега съм спец

/.
Чела съм някъде обаче постнато от теб/на друго място/ прощалното писмо на Левски и ми беше станало приятно
Благодаря ти за обстойните обяснения. Мен Сатурн също ме вълнува, тъй като съм с квадратура Слънце-Сатурн, съотв. 10-7дом. Аз също го усетих прекрасно-особено, когато ми кацна върху Слънцето и направи квадратура към себе си, Слънце и Марс....
Нямам нищо против да ми пратиш данните си на лични. Въпросът е дали бих могла да бъда прецизна.....



Тема Re: Планетите внови [re: evrika]  
Автор won (cool)
Публикувано16.12.11 16:02



Ще съм ти благодарна дори да посочиш източника поне на този цитат!
А а и наче и за мен Сатурн е труден учител , но сигурно уроците са му били за добро - поне за Слънчицто ми.

Growing old is mandatory; growing up is optional


Тема Re: Планетитенови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.12.11 10:28



"Да изследваш и да резбереш нещо не означава, че непременно трябва да го практикуваш."

За медитацията е точно така. Другите открития са друго нещо. Все едно да смешваш олио и круши. Опа, пак са храна и имат нещо общо.

Не си противореча, но след като не си практикувал, няма как да разбереш какво казвам.

То и от целия разговор в този случай няма смисъл, така че не виждам смисъл да го продължавам.



Тема Re: Планетитенови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано19.12.11 19:13



Не си противореча, но след като не си практикувал, няма как да разбереш какво казвам - Ама аз нямам представа какво е това, което трябва да съм го практикувал! Нали това питам - какво е, зада знам практикувал ли съм го или не.

би ли казал ти практикувал ли си някакво източно учение? - Има много източни учения...

Медитацията и другите духовни учения са лично преживяване, всяко базирано на своя философия. - Да, но и кама сутра е източно учение със своя философия и е лично преживяване... – изпълнява всичките критерии които даваш. И дори да не е практикувал точно кама сутра, всеки разбира все по нещо ...

- Но си прав за това, че разговора няма смисъл, то щом е толкова извънземно сложно и законспирирано нещо, по-добре да не го разбирам...





Тема Re: Планетитенови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.12.11 10:00



"Но си прав за това, че разговора няма смисъл, то щом е толкова извънземно сложно и законспирирано нещо, по-добре да не го разбирам..."

Законспирирано е, защото китайците го крият. Другите източни вярно по-добре да не си даваш труда да ги разбираш.



Тема Re: Планетитенови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.12.11 11:22



Законспирирано е, защото китайците го крият. Другите източни вярно по-добре да не си даваш труда да ги разбираш. - Каквото ми е трябвало съм го разбрал, ако нещо не съм разбрал, значи не ми е трябвало и не е нужно да го разбирам.



Ама аз се учудвам ти как разбираш, щом казваш, че ги крият ? - Май това дето казваш, че го крият не го крият много добре, иначе не си го обяснявам .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.