Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Планетите внови [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано14.12.11 17:03



ама аз само сънувам, че някой ме обича тия дни, всяка вечер почти - какво ми казва подсъзнанието тогава или Нептун ми е счупен нещо

не искам да се сбуждам, ужас, лошо



In the name of the father...

Тема Re: Планетите внови [re: Rose.]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано14.12.11 17:58



всеки ден е различен момък



Нептун е все още във водолей....Ще минава на собствена територия обаче....
Неще да е от Нептуна, но ако ти е от полза го хващай за ушите и давай напред....



Тема Re: Планетите внови [re: evrika]  
Автор won (cool)
Публикувано14.12.11 18:15



Еврика, може ли да посочиш от къде е цитата?
Благодаря!

Редактирано от won на 14.12.11 19:55.



Тема Re: Планетите внови [re: Valery 72]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано14.12.11 21:02



полза - никаква

само сънища и мечти

в ръката - въздух



In the name of the father...

Тема Re: Планетите внови [re: evrika]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.12.11 21:06



Ей браво! Интересно си написала.
Така е, човек най-добре може да разбере планетите чрез себе си, а после и себе си да разбере чрез планетите.





Тема Re: Планетите внови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.12.11 21:41



Според мен просто не си запознат с различните форми на медитация.
Според мен просто не си запознат с различните форми на медитация. Медитация не е единствено да седнеш и да правиш някакви упражнения. Медитация се практикува и в ежедневния живот, но тогава е несъзнателно.


Не се бъркай, аз съм запознат с много неща, но просто не споделям философията на медитацията, такава както я разбират йоги тнт. учения, точно защото смятам, че ако тя (или въобще нещо) трябва да се практикува, то трябва да е сведена или съвместена с ежедневието. Иначе е нещо изкуствено – значи е изкривено нещо, поне в немалка степен.... не мога да го обясня добре, дано да ме разбираш

– А съвмести ли се (включи ли се) по някакъв начин в ежедневния живот (независимо дали ще е неосъзнато, може първоначално да е осъзнато... що не? ), но това вече не е точно медитация, защото става нещо по-различно и със различна философия – не изкривена ... Просто вече има естествена съвместимост с човека ... - Така аз мисля де.



Тема Re: Планетите внови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано15.12.11 11:08



Май по-скоро не ти харесват източното (индийското) обяснение/философия на медитацията. Западната версия се нарича парапсихология. Може тя да ти хареса повече. Но и двете са изключително приложими навсякъде в практиката и ежедневния живот. Най-малкото ти се разширяват възможностите на съзнанието, способността за концентрация върху всяка дейност и т.н. Следователно тя е сведена или съвместена с ежедневието.



"А съвмести ли се (включи ли се) по някакъв начин в ежедневния живот (независимо дали ще е неосъзнато, може първоначално да е осъзнато... що не? ), но това вече не е точно медитация, защото става нещо по-различно и със различна философия – не изкривена"
Ами не е по-различно. Колкото до философията тя не е различна, същата е и като философските основи на астрологията, а тя е изключително приложима в практиката. Все пак цялата астрология се базира на нея, а тя надявам се си се убедил, че е приложима.

Преди да продължим по темата би ли казал ти практикувал ли си някакво източно учение? Ако да, какво и колко?



Тема Re: Планетите внови [re: evrika]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано15.12.11 13:45



в които по хороскоп ми бе показвана грандиозна промяна т.е. астрологията се оказа точна наука в моя хороскоп.

Когато можеш разкажи моля те как бе индикирана тази промяна?





Тема Re: Планетите внови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.12.11 22:16



Като ученик няколко години усилено съм спортувал, но учения никакви не съм практикувал и не мисля да практикувам. - Просто не харесвам ученията, както и религиите. Смятам, че доброто нещо в религиите са общочовешките ценности в тях, всичко останало не ми харесва.
Не съм човек, който е в състояние да следва нещо си сляпо, независимо какво, дори и учение ... това за мен е изключено. По скоро изследователски подхождам - да вникна и да го разбера, не да следвам нещо.



Тема Re: Планетите внови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.12.11 09:09



"По скоро изследователски подхождам - да вникна и да го разбера, не да следвам нещо."

Медитацията и другите духовни учения са лично преживяване, всяко базирано на своя философия. Как успяваш да ги изследваш, че и да вникнеш в тях и разбереш, без да ги практикуваш? Ако си спортувал бягане, футбол, гребане или някой друг спорт трябва да знаеш, че това, за което говоря е съвсем различно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.