Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Разликатанови  
Автор Valery 72 ()
Публикувано09.11.11 17:26



между индийски и западен хороскоп?
Въпросът ми е за личните наблюдения между двата типа хороскопи. Ако някой си е правил и двата типа/сам или при астролози/, как би коментирал разликите в тълкуването?
Чувала съм, че ведическата астрология е по-прецизна в предсказателната и част, което предизвиква в мен любопитството да си поръчам такъв хороскоп...
Съотв. можете ли да препоръчате добър астролог, който изготвя индийски хороскопи? Може и на лични.



Тема Re: Разликатанови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.11.11 23:01



Знам за индийската каквото съм прочел тук-там в нета. Но тя е на дялове доколкото знам, не е една.
Като цяло ми се струва, че индийската е по-изчистена защото психологическата и част няма нищо общо със съвременната психология. Самата философска основа (целта) е различна в сравнение с съвременните разбирания в които живеем, и нещата не се оценяват и оцветяват като в съвремието баш. Разглеждат се но на различно ниво (различен пласт на едно и също нещо..), затова мисля, че се допълват със съвременната.
Иначе веднъж сравнявах (любителски) и доста неща ми се сториха по-точни, но по единия дял, но е дълго за обяснение, с някой неща не съм съгласен.... За астролог познавам Гали- която преди пишеше тук, но понеже никога астролог не ми е правил хороскоп, няма как аз да мога да сравнявам и оценявам, кой колко точен хороскоп прави.





Тема Re: Разликатанови [re: Valery 72]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано09.11.11 23:08



Ти наистина си се запалила бая по астрологията. Май ще ставаш астро-професионал ми се струва.





Тема Re: Разликатанови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано09.11.11 23:27





Ако някога си поръчам професионален хороскоп - от нея ще е, и ще е индийски, да.

Лили, която пишеше тук също мисля, че е много добра, но просто нямам неин сайт или данни.

..rude & not ginger...


Тема Re: Разликатанови [re: Valery 72]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.11.11 10:02



Разликата е голяма. Най-вече са базирани на различни зодиаци: западната на тропическия, индийската на сидералния. Накратко тропическия е неизменен с времето (освен ако не се случат някакви катастрофални събития със Слънцето или Земята), докато при сидералния не е така. При последния не са внасяни корекции от няколко хиляди години, което означава, че сегашната интерпретация меко казано е некоректна. Запазва се до известна степен само частта, базирана астрономически на движението на Слънцето, Земята и Луната. Обаче индийците не дават кои методи на кои астрономически факти са базирани, така че е много трудно да се определи кое ще работи и кое не. Индийската философия е забулена с много "термини". Главния извод дотук (поне за мен) е, че западната е много по-точна и астрономически издържана. Смесването на двете не е препоръчително. Има и други разлики, но засега толкова. Това обаче не означава, че не може да си поръчаш индийски хороскоп.

По-рано водихме дълги дискусии по темата, така че ако искаш виж и тях.

Един приятел си направи индийски хороскоп при един от най-известните индийски астролози и ми го показа. По-неточен е, по-малко информация дава в сравнение със западния (и по негови думи).



Тема Re: Разликатанови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.11.11 10:11



Мерсаж!





Тема Re: Разликатанови [re: lvony333]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.11.11 10:15



Многото скорпион явно ще ми разкаже играта....Паля се за всичко, което ме интригува, а тъй като не уважавам посредствеността/поне за себе си/, гледам да разбера сърцевината на нещата....В случая съм далече от нужното ниво все още... Абе луд умора няма...



Тема Re: Разликатанови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.11.11 10:16



Мерсаж и на теб! Станахте двама за Гали и най-вероятно ще е тя





Тема Re: Разликатанови [re: rigel3]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.11.11 10:20



Благодаря и на теб!

Главния извод дотук (поне за мен) е, че западната е много по-точна и астрономически издържана

И на мен ми е интересно как се изключва/съотв. компенсира/ значението на транссатурновете планети, но не ми се иска да тръгвам с предубеждение....грешен съветник е...
Като опитам ще си имам и мое мнение



Редактирано от Valery 72 на 10.11.11 10:40.



Тема Re: Разликатанови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано10.11.11 11:34



Иначе информация, ако търсиш, за да попрочетеш и сама:



За транссатурновите идеята е, че всичко, което показват те, може да бъде видяно и от други фактори в хороскопа. И ако те бъдат разчетени със съответните умения е излишно да се стига до едно "потвърждение" и чрез транссатурновите.
Интересно е, защото в индийската знак=дом и аспектите не са между градуси, а знаци, т.е. по-широки са. Същевременно обаче има навамши, хармоници, накшатри, специално внимание върху лунните възли, мидпойнтите, някои звезди и изобщо доста неща, които отсъстват в Западната астрология и които дават много точна и детайлна информация.
Това е книга с базисните неща:

Принципно дори от това, което аз разбирам, а то е доста малко, сидералния хороскоп ме описва май по-точно и нещата съвпадат.

Бих се радвала, ако след време пишеш за развитието.Защото аз още не се осмелявам да си направя такъв. Западната астрология е по-субективна, а и винаги мога да си кажа, че часът ми не е 100% ректифициран и да не се съглася с даден тип тълкуване.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 10.11.11 11:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.