Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Професиянови  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 13:29



Казват, че в хороскопа може да се прочете какво човек може да прави.... какво иска да прави.... както и какво ще прави (е правил, ако е роден нали, преди 5 века).
Т.е. това са три различни неща, които не е непременно да имат пресечна точка в безкрайността.
Мен проблемът с решаването ми е много сложен, с много неща се занимавам, много неща искам, силно ги искам, но дали достатъчно.... истината е, че правя нещата с любов и желание, но не и с амбиция. Опитвам се да бъда постаянна и за разлика от преди, като че ли съм, но в правилните сфери ли съм такава, не знам.
Чела съм за това как се определя професията астрологично не един или два пъти, но моят хороскоп е малко сложен в това отношение. Няма планети в 10ти дом, няма и в 6ти...

Най-високо в хороскопа ми е Юпитер, който.... еми няма да изкарвам пари от духовно учение, нали се сещате? А като съм питала и друг път, все някакви измислени професии ми казват
Както и Гали беше писала, а и Николай Хайтов е казал и с което започнах - има съществена разлика между това да искаш, да можеш и да го направиш. Как мога да разбера има ли разминаване между искане, можене и случване в хороскопа ми (а и по принцип в един хороскоп)?

Ето линк към картата ми: , като пример на човек, на когото му е СЛОЖНО в тая сфера и иска всичко. Но слагайте и други примери, може на известни хора с ярки смени в проф. план. Напр. Харисън Форд е интересен случай.

..rude & not ginger...


Тема Re: Harrison Fordнови [re: Doctor Who]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 13:41





..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.10.11 13:42.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано22.10.11 15:59



Несериозното ми предложение е - игуменка на манастир.


Сериозното ми предложение - сътрудник в обществена организация, или партия, фондация в област свързана с право или някави обществени ресурси (еклогия, финанси и.т.н.)

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 22.10.11 16:04.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 21:19



Ама защо едното и защо другото? На какви астрологически основания?

Иначе ако бях мъж, имаше шанс да съм католически свещеник.

Но монахиня не ме радва.
Иначе не съществува професия сътрудник в организация, която може да е партия, но може и фондация (разликата е от земята до небето), както за финанси, така и за екология (отново огромна разлика). Едва ли не казваш - ще сътруднича за нещо някъде там, което е всяка една професия реално погледнато?

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 22:24



Ето например аз, ако тр астрологично да си разглеждам картата какво бих казала - асц. в Дева дава усет към детайла, Слънцето в стр иска разнообразия, Луната във Везни красота. Марс е във втори дом с Плутон, те са свързани с изкарването на парите. Марс е последователен в Скорпион, но и емоционален. Плутон дава резки смени, т.е. може начинът на изкарване на пари да се смени няколко пъти драстично. Юпитер е най-високата планета, което дава учител в някакъв смисъл - философ, психолог. В 8-ми дом е, така че е възможно сексолог. В Овен в 8ми възможно е и убиец, който да има късмет и да се измъква известно време, накрая бърза смърт от огнестрелно оръжие да сложи край на "кариерата" му. И шпионин може с тези 2ри-8ми дом, обаче Луната и асц. противоречат. Асцендентът иска все пак някаква сигурност, а Луната - признание. Луната дава дипломатичност, асцендентът аналитичност, а Слънцето оригиналност - та може нещо с говорене, учител отново, адвокат. Меркурий от своя страна, който е упр. на асц. е изгорен от Слънцето, та умира да се показва, един вид има комплекс за свръхценност и държи много да се изкара всезнаещ. Сатурн дава отговорност, но и съмнения в себе си, което вероятно ще пречи при по-смели избори на кариера. Но може да даде и постоянство в тези избори (което засега не е толкова типично за мен).
Ако броим Хирон, раненият лечител, той си е на МЦ, което дава помагаща професия. В областта, в която е "раната". Раната в случая вероятно от Сатурн в 4ти върху Слънце и Мерк. е свързана с корените, семейството. Следователно нещо като психоаналитик или пък генетика.... Но МЦ е в Близнаци, което дава СЛОВО, като главно средство на професията. С Меркурий долу може да е писмено слово, но изгорен от Слънце - много е възможно да се стреми към жив контакт с "клиентите" си. Близнаци на МЦ също показва поне две професии може би, две основни сфери, показва, че областта на професията е променлива, подвижна, с колебания, динамична, несигурна. Мерк., който управлява и 1ви, и 10ти дом е в 3ти, което също говори за тип комуникация, обмен, но не на "материал" (все пак Юпитер).
Но аз се познавам и няма как да дам по-голяма конкретност в предположенията за себе си.




..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.10.11 22:26.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.10.11 02:06



Плутон дава резки смени, т.е. може начинът на изкарване на пари да се смени няколко пъти драстично.- Това за плутон не е вярно според мен.

Ако броим Хирон, раненият лечител, той си е на МЦ, което дава помагаща професия. В областта, в която е "раната". Раната в случая вероятно от Сатурн в 4ти. Незнам Хирон как участва, но виждам, че е ранен най вече от Уран, освен от Сатурн и Слънце.

асц. в Дева дава усет към детайла – според мен и анализ-аналитичност а и бачкаторство-труд също, тоест здрава работа.

Луната във Везни красота. –И дипломация, не обича конфликтите, тежката физическата работа, спорта и борбеността. Ако иска нещо не се бие и бори за него, а се усмихва така, че да убеди другите (съвсем доброволно) да и го дадат.

МС казваш е средство – сигурно, а аз го свързвам и с начина по който се заемаш с най-важните задачи. Близнаци – Меркурии, нещо с мислене комуникиране...

А 6-ти дом – баш дома и на служенето и бачкаторството що не го помисилш?
Какво като нямаш планети там. Имаш дом и управител – това малко ли е?
Например, какво ще е това уранско служене не мога да знам? - Може би с леко шантаво-егоцентричен оттенък, периодични гениално-ексцентрични идеи и това облечено в дрехите на хуманизма и човечността? Или пък нещо революционно ново ли да значи? Виж управителя му Уран какво може да значи в 4-ти дом и как би могъл да се изявява, но го управлява Юпитер, който пък е подчинен на Марс... По Марс каква работа може да е? Тай е в скорпион, във 2-ри а управлава и трети дом. - В полицията не щеш ли, предполагам заради Луната, тя не обича насилие. Но 4-ти освен с корените, основата, семейството и тнт. се свързва също и с тайните. Освен това там имаш бая много планети, значи, дома ще е сцена на различни активности, вероятно е и някой да са свързани и с работата ти.

- Нямам представа, аз само давам идеи де, съгласен съм и с това което си написала.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор scorpion_4e (непознат)
Публикувано23.10.11 08:35



Архитектура. Дано да можеш да рисуваш





Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 20:59



Нали е сложно?

Иначе да, баш Водолей на върха на дома на "рутинната" работа, пък и Уран в съвпад със Слънцето.... а Слънцето пък ми управлява 12ти дом. Иначе шантаво-егоцентричният оттенък си ме преследва навсякъде, едва ли и в работата мога да избягам от него.... Банкер ясно е, че няма да ставам.
4-ти дом нали е и скритата природа на човек, та може професионално някак да си я изразявам, знам ли....
Точно и мен ме притеснява това, че по Марс е хубаво да е, обаче Луната се бие с това. Има ли нещо, което да е хем по Марс активно, хем по Уран шантаво, хем по Луната хармонично, хем по асцендента аналитично, изпипано и да си е здрав труд?

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: scorpion_4e]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 21:00



Мога да рисувам, но мразя да чертая.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професия [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 21:18



Може би прогресивната карта дава някакви насоки? Не знам ти на прогресиите как гледаш? Те показват реално развитието от раждането към момента, както и посоката, нали?


В 6ти е отишъл северният възел в Риби
Венера в 5ти в опоз на Луна в Лъв.... Обаче знаеш ли кое ме притеснява - че прогр. Луна е в последните градуси и като се има предвид, че Лилит ми е в Лъв значи прогресивната ми Луна е прави съвпад с нат. Лилит, докато тран. Сатурн ми прави съвпад с нат. Луна. Много сериозно е подхваната отвсякъде И е в квадрат с Марс... май той като мине в Стрелец ще е по-комфортно, а и Луната като мине в Дева, а асц. си е във Везни и картата на прогресиите ще стане по-хармонична.
Слънцето и Мерк. са избягали от Сатурн, но пък в Козирог, което значи, че търсят стабилност към този момент... вкл. професионална. Луната обаче като упр. на прогресивния МЦ е в мн кофти позиция. В Лъв иска да блести, а е атакувана от всякъде и в изгорените градуси на знака. Иначе 11ти дом си е окей, но....го напускаме вече.... и отива в 12ти. Прогресивна Луна не искам в 12ти дом, пък.... колко време ще отнеме докато изгрее отново в този път прогресивен 1ви?

..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.