Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Професия  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 13:29



Казват, че в хороскопа може да се прочете какво човек може да прави.... какво иска да прави.... както и какво ще прави (е правил, ако е роден нали, преди 5 века).
Т.е. това са три различни неща, които не е непременно да имат пресечна точка в безкрайността.
Мен проблемът с решаването ми е много сложен, с много неща се занимавам, много неща искам, силно ги искам, но дали достатъчно.... истината е, че правя нещата с любов и желание, но не и с амбиция. Опитвам се да бъда постаянна и за разлика от преди, като че ли съм, но в правилните сфери ли съм такава, не знам.
Чела съм за това как се определя професията астрологично не един или два пъти, но моят хороскоп е малко сложен в това отношение. Няма планети в 10ти дом, няма и в 6ти...

Най-високо в хороскопа ми е Юпитер, който.... еми няма да изкарвам пари от духовно учение, нали се сещате? А като съм питала и друг път, все някакви измислени професии ми казват
Както и Гали беше писала, а и Николай Хайтов е казал и с което започнах - има съществена разлика между това да искаш, да можеш и да го направиш. Как мога да разбера има ли разминаване между искане, можене и случване в хороскопа ми (а и по принцип в един хороскоп)?

Ето линк към картата ми: , като пример на човек, на когото му е СЛОЖНО в тая сфера и иска всичко. Но слагайте и други примери, може на известни хора с ярки смени в проф. план. Напр. Харисън Форд е интересен случай.

..rude & not ginger...


Тема Re: Harrison Fordнови [re: Doctor Who]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 13:41





..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.10.11 13:42.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано22.10.11 15:59



Несериозното ми предложение е - игуменка на манастир.


Сериозното ми предложение - сътрудник в обществена организация, или партия, фондация в област свързана с право или някави обществени ресурси (еклогия, финанси и.т.н.)

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 22.10.11 16:04.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 21:19



Ама защо едното и защо другото? На какви астрологически основания?

Иначе ако бях мъж, имаше шанс да съм католически свещеник.

Но монахиня не ме радва.
Иначе не съществува професия сътрудник в организация, която може да е партия, но може и фондация (разликата е от земята до небето), както за финанси, така и за екология (отново огромна разлика). Едва ли не казваш - ще сътруднича за нещо някъде там, което е всяка една професия реално погледнато?

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.10.11 22:24



Ето например аз, ако тр астрологично да си разглеждам картата какво бих казала - асц. в Дева дава усет към детайла, Слънцето в стр иска разнообразия, Луната във Везни красота. Марс е във втори дом с Плутон, те са свързани с изкарването на парите. Марс е последователен в Скорпион, но и емоционален. Плутон дава резки смени, т.е. може начинът на изкарване на пари да се смени няколко пъти драстично. Юпитер е най-високата планета, което дава учител в някакъв смисъл - философ, психолог. В 8-ми дом е, така че е възможно сексолог. В Овен в 8ми възможно е и убиец, който да има късмет и да се измъква известно време, накрая бърза смърт от огнестрелно оръжие да сложи край на "кариерата" му. И шпионин може с тези 2ри-8ми дом, обаче Луната и асц. противоречат. Асцендентът иска все пак някаква сигурност, а Луната - признание. Луната дава дипломатичност, асцендентът аналитичност, а Слънцето оригиналност - та може нещо с говорене, учител отново, адвокат. Меркурий от своя страна, който е упр. на асц. е изгорен от Слънцето, та умира да се показва, един вид има комплекс за свръхценност и държи много да се изкара всезнаещ. Сатурн дава отговорност, но и съмнения в себе си, което вероятно ще пречи при по-смели избори на кариера. Но може да даде и постоянство в тези избори (което засега не е толкова типично за мен).
Ако броим Хирон, раненият лечител, той си е на МЦ, което дава помагаща професия. В областта, в която е "раната". Раната в случая вероятно от Сатурн в 4ти върху Слънце и Мерк. е свързана с корените, семейството. Следователно нещо като психоаналитик или пък генетика.... Но МЦ е в Близнаци, което дава СЛОВО, като главно средство на професията. С Меркурий долу може да е писмено слово, но изгорен от Слънце - много е възможно да се стреми към жив контакт с "клиентите" си. Близнаци на МЦ също показва поне две професии може би, две основни сфери, показва, че областта на професията е променлива, подвижна, с колебания, динамична, несигурна. Мерк., който управлява и 1ви, и 10ти дом е в 3ти, което също говори за тип комуникация, обмен, но не на "материал" (все пак Юпитер).
Но аз се познавам и няма как да дам по-голяма конкретност в предположенията за себе си.




..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.10.11 22:26.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.10.11 02:06



Плутон дава резки смени, т.е. може начинът на изкарване на пари да се смени няколко пъти драстично.- Това за плутон не е вярно според мен.

Ако броим Хирон, раненият лечител, той си е на МЦ, което дава помагаща професия. В областта, в която е "раната". Раната в случая вероятно от Сатурн в 4ти. Незнам Хирон как участва, но виждам, че е ранен най вече от Уран, освен от Сатурн и Слънце.

асц. в Дева дава усет към детайла – според мен и анализ-аналитичност а и бачкаторство-труд също, тоест здрава работа.

Луната във Везни красота. –И дипломация, не обича конфликтите, тежката физическата работа, спорта и борбеността. Ако иска нещо не се бие и бори за него, а се усмихва така, че да убеди другите (съвсем доброволно) да и го дадат.

МС казваш е средство – сигурно, а аз го свързвам и с начина по който се заемаш с най-важните задачи. Близнаци – Меркурии, нещо с мислене комуникиране...

А 6-ти дом – баш дома и на служенето и бачкаторството що не го помисилш?
Какво като нямаш планети там. Имаш дом и управител – това малко ли е?
Например, какво ще е това уранско служене не мога да знам? - Може би с леко шантаво-егоцентричен оттенък, периодични гениално-ексцентрични идеи и това облечено в дрехите на хуманизма и човечността? Или пък нещо революционно ново ли да значи? Виж управителя му Уран какво може да значи в 4-ти дом и как би могъл да се изявява, но го управлява Юпитер, който пък е подчинен на Марс... По Марс каква работа може да е? Тай е в скорпион, във 2-ри а управлава и трети дом. - В полицията не щеш ли, предполагам заради Луната, тя не обича насилие. Но 4-ти освен с корените, основата, семейството и тнт. се свързва също и с тайните. Освен това там имаш бая много планети, значи, дома ще е сцена на различни активности, вероятно е и някой да са свързани и с работата ти.

- Нямам представа, аз само давам идеи де, съгласен съм и с това което си написала.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор scorpion_4e (непознат)
Публикувано23.10.11 08:35



Архитектура. Дано да можеш да рисуваш





Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 20:59



Нали е сложно?

Иначе да, баш Водолей на върха на дома на "рутинната" работа, пък и Уран в съвпад със Слънцето.... а Слънцето пък ми управлява 12ти дом. Иначе шантаво-егоцентричният оттенък си ме преследва навсякъде, едва ли и в работата мога да избягам от него.... Банкер ясно е, че няма да ставам.
4-ти дом нали е и скритата природа на човек, та може професионално някак да си я изразявам, знам ли....
Точно и мен ме притеснява това, че по Марс е хубаво да е, обаче Луната се бие с това. Има ли нещо, което да е хем по Марс активно, хем по Уран шантаво, хем по Луната хармонично, хем по асцендента аналитично, изпипано и да си е здрав труд?

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: scorpion_4e]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 21:00



Мога да рисувам, но мразя да чертая.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.10.11 21:18



Може би прогресивната карта дава някакви насоки? Не знам ти на прогресиите как гледаш? Те показват реално развитието от раждането към момента, както и посоката, нали?


В 6ти е отишъл северният възел в Риби
Венера в 5ти в опоз на Луна в Лъв.... Обаче знаеш ли кое ме притеснява - че прогр. Луна е в последните градуси и като се има предвид, че Лилит ми е в Лъв значи прогресивната ми Луна е прави съвпад с нат. Лилит, докато тран. Сатурн ми прави съвпад с нат. Луна. Много сериозно е подхваната отвсякъде И е в квадрат с Марс... май той като мине в Стрелец ще е по-комфортно, а и Луната като мине в Дева, а асц. си е във Везни и картата на прогресиите ще стане по-хармонична.
Слънцето и Мерк. са избягали от Сатурн, но пък в Козирог, което значи, че търсят стабилност към този момент... вкл. професионална. Луната обаче като упр. на прогресивния МЦ е в мн кофти позиция. В Лъв иска да блести, а е атакувана от всякъде и в изгорените градуси на знака. Иначе 11ти дом си е окей, но....го напускаме вече.... и отива в 12ти. Прогресивна Луна не искам в 12ти дом, пък.... колко време ще отнеме докато изгрее отново в този път прогресивен 1ви?

..rude & not ginger...


Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.10.11 00:10



Аз като имам планети, и в 6-ти, и в 10-ти до МЦ, та да не мислиш, че ми е по-лесно с професиите?

Добра съм в много неща, имам интерес към много дейности, искам да вървя с няколко дини под мищница, ама ... не се получава успешно. Правя много неща едновременно, вместо само едно. Опитвала съм различни типове работа, навсякъде всички са били супердоволни от мен и са ме уверявали, че имам дарба за точно това, ама ... не е било нещо, с което искам да се занимавам цял живот.
При мен сигурно е заради Нептун на МЦ. Но мисля, че тия дни най-после разбрах "каква искам да стана като порасна" и живот и здраве след няколко години ще се случи най-после. Събрах си ключови думи според положението в 6-ти и 10-ти дом и работата, която съм намислила, включва почти всички от тях. Чак се чудя как не съм се сетила по-рано за тази професия, но по-добре късно, отколкото никога. Много е специфично, но ми пасва много добре.

Обичам карти с много планети в 4-ти дом. Там винаги има интересна история за разказване.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 11:17



Обичам карти с много планети в 4-ти дом. Там винаги има интересна история за разказване.



Предполагам няма да пуснеш картата си и да ни оставиш да поспекулираме коя е тази професия и да я споделиш?
Между другото сигурно съм малко некоректна като пиша, че нямам планети в 10ти, при условие, че имам доста в 4ти, което си е пряка опозиция и оказва влияние.
Та, имах предвид, че има по-конкретни хороскопи, сочещи към конкр. професия
Иначе Нептун на МЦ може да дава илюзии, обърканост, но може да дава, че държиш работата ти да ти е била мечта, че разчиташ на чар и харизма в проф. отношение и може да е свързано с вид изкуство - или хипноза, тълкуване на сънища...? Като харизмата и мн вероятно, защото доколкото помня Нептун ти упр. АС, нали така беше.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 11:19.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 11:42



Надомна работа с чужденци.

Брей, как ги навързвам.

Иначе няма да е зле да дадеш и някакви биографични данни и да напишеш нещо за себе си. Ако искаш де.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.10.11 11:51



Ще пиша още в темата, за неща които може да ти са полезни за да ти се изясни на теб с какво, но не точно днес.

Иначе професиите са от скоро, днес има такива професии които преди 20 г. въобще нямаше, а преди 200 – 300 г. колко професии е имало в целия свят ? 30, 40, 50-60 ... най-много. А преди 2000 г. колко са били? - Та затова Астрологията точна професия не може да ти каже - според мен, а по скоро ако може да се определи кои планети, знаци и енергии и по какъв начин как ще работят, ще изразяваш и тнт............. (по смисъл го разбирай), по скоро. Пък вече по тях и по това, чрез асоциация и съпоставка да може да се предположи какви професии биха им паснали.



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 11:56



Какви биографични данни искаш?

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 12:00



Да, знам, всяка конкретика е плод на анализ... който би могъл да бъде направен и по друг начин. Освен това някои се захващат с това, което могат, някои с това, което най-малко могат (защото им е предизвикателство), а някои - с каквото "падне".


Иначе ще съм ти благодарна, ако пишеш някой път.
А и темата ме интересува не само "върху мен", но и по принцип. Откриването на професията в хороскопа и призванието (ако изобщо има такова) може би ми е най-инт. част от астрологията. Може би защото не бих желала да правя предположения за здраве, инциденти, дори семейство... някак най-полезна и същевременно безболезнена ми се струва проф. сфера.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано24.10.11 13:21



На какви астрологически основания?
Ти много искаш от мен!
Аз някои астрологически основания за твърденията си мога да кажа, ама и доста няма да съм забелязала, а и тия дето съм ги забелязала, може пък погрешно да съм ги тълкувала.


По принцип за професия се гледат 2, 6 и 10 дом. Ако гледаме какви планети имаш там - ами имаш само във втори. Плутон в съвпад с Марс - бих предположила, че ако възприемеш някоя идея или идеология, ти много ревностно я защитаваш.
Многото аспекти към Юпитер, който се намира в осми дом - обществените ресурси. Оттам и изводите ми за партия, фондация , държавна или религиозна организация.
Освен това аспектите на Юпитер към МЦ и АС - бих ги тълкувала като професионална реализация, лична сигурност и удовлетвореност, ако работиш в такава област.
А чрез каква професия ще го направиш - ами може да си адвокат, прокурор, следовател, финансист, еколог, свещеник, PR- и не знам какво още.

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 24.10.11 14:15.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 13:40



Примерно висше образование - какво е, завършила ли си, редовно или задочно е било (това последното ми е любопитно). Средно какво си учила. Работила ли си досега, какво и т.н. И друго каквото решиш и имаш желание да споделиш. Ако смяташ, че е лично, може и на лични.



Тема tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 14:12



i bez da iskam da se natrapvam shte sam vi mnogo blagodarna ako nqkoj spodeli mnenieto i ideite si za novoto mi amploa v jivota, imajki predvid, che Gali mi kaza, ce nikoga poveche v jivota si nqma da se zanimavam s jurnalistika. Palna magla mi e vatreshno i intuitsiqta mi malchi... Ostavila sam se na techenieto do mart, kogato Uran shte mi mine prez Slantseto i cakam sadbata da me srita i speshno da smenq rabotata, koeto ne e tochno da darpash sam iuzdite na sadbata si... V edin drug forum mi kazaha, ce tolkova mnogo planeti v ogneni znatsi vsashtnost e mnogo dobre, obace az vse oshte ne znam kak tochno da go izpolzvam... Ta blagodarq vi ako se reshite da spodelite mnenie po moq kazus, kartata mi q znaete...blagodarq pak

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 14:21



Завършила съм редовно психология в СУ (2006-2010), приеха си ме лесно, завърших лесно, имам отличен на държавния изпит, който си взех края на Януари тази година, дипломата си я взех доколкото помня Май месец. Сега следвам магистратура - клинична психология. Доброволец съм в Анимус на горещата телефонна линия. Ходя на личен опит в групова психотерапия (това е задължително, за да продължиш след това в обучение към някоя школа), работя в агенция за запознанства като психолог, но сега Ноември месец това го прекъсвам - ще ходя по-редовно на лекции. В следването втората година ми беше малко никаква, защото почти не ходих, понеже не ми бяха инт. предметите и имах лични проблеми от интимен характер. Но иначе съм си ходила, особено последните две години, когато имахме Психопатология и клинична и упражнения с реални пациенти дори ходех и на двете групи, защото пациентите бяха различни


Средно учих в езикова гимназия - Втора английска, но 8ми, 9ти и 10ти клас ходех Съботите във Френската като частен ученик. От края на 2008 ходя на школа по акт. майсторство (преди това в 8ми клас бях ходила за половин година някъде). От първи клас свиря на пиано, но 7ми клас го оставих. Ходила съм на рисуване, досега рисувам, когато имам повод. Танци - модерен балет, спортни танци, контемпорари като че ли най-много ми хареса от всичко, но последно се занимавах и с хип-хоп. Но това ще е само в сферата на хобито. Напоследък пиша поезия, т.е. аз и преди ми се е случвало по-рядко, но от 2010та есента доста активно и аз се изненадах, честно казано. Не за друго, ами оттогава досега съм изписала мнооооого. И не е като да е съзнателен избор, по-скоро силно несъзнавано влечение, което се самоосъществява.
Интереси имам към театралната режисура и драматургията, но засега тези планове ми се струват далечни и трудно постижими. Което обаче никак не ме отказва, защото споделена в бъдеще или не, театърът засега е най-дългата ми любов.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 14:25.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 14:23



"che Gali mi kaza, ce nikoga poveche v jivota si nqma da se zanimavam s jurnalistika."

Е сега е момента да я опровергаеш.

Пък и не мо се вижда практично нещо, което си учила и работила толкова години да се отказваш от него само защото някой ти бил казал. Все пак интересно ли ти беше, като го учи и работи, или само по задължение?

"Ostavila sam se na techenieto do mart, kogato Uran shte mi mine prez Slantseto i cakam sadbata da me srita i speshno da smenq rabotata, koeto ne e tochno da darpash sam iuzdite na sadbata si... "

Ти така ако чакаш може и нищо да не се случи. То така се прави, когато не искаш това да се случи. Пък твоят случай май е обратен.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор won (cool)
Публикувано24.10.11 14:39



В рекламния бизнес за туристически услуги?В PR-агенция?
Впечатлена съм от двата тригона между Меркурий в съвпад с Венера, Нептун и Сатурн - идеи, фантазия, но и способност да работиш по реализацията на свои и чужди проекти.
Пак ще е от полза образованието ти, само се огледай за възможности. Опитай и ще разбереш дали е за тебе.

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 14:40



А, да, средното образование го завършила с 6.00, с което не се гордея особено и не ми е било стремеж, нито съм се преучвала. Просто така си стана. Иначе в 12ти клас един съученик го направиха частен ученик и може да се каже, че "леко" ме заплашваха, че ако не си мълча, ще съм следващата. В смисъл не съм била като поведение нормален и примерен ученик, но като постижения си бях.


От астрология се заинтересувах активно 2006та към края и 2006-2007-2008ма и наистина доста четох. Даже съм обмисляла да се запиша на курс, но така и не го направих, поотмина ми интересът и едва сега като че пак се позаражда.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 14:52.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 15:16



Принципно 1ви дом също се гледа, управителите на домовете, а и домовете се разглеждат по двойки 2ри-8ми, 4ти-10ти и т.н. Лунните възли също би тр да имат доста общо с проф. реализация и реализация въобще в живота - кое е хубаво да се избягва, макар да го умеем добре (южния възел) и в кое е "истината" за пътя ни в този живот.
Моето тълкуване на възлите ми - явно ми е лесно да работя сама, аналитично (южен в Дева, първи дом), но ще е по-добре да се науча да работя в екип, с партньори (7ми дом). Макар че Девата иска сигурност и ясно планиран път (което сега аз правя, дори пускайки тази тема) ще тр по-скоро да се науча да се пускам по течението и животът да ме отвежда там, за където съм тръгнала (нещо като Алиса и разговорът с котката) - това от Рибите. И това отвеждане ще става чрез др хора (7ми дом). Та, ще тр да се науча да деля както работата, така и признанието, да изграждам отношения с другите и общо взето да не го карам сама, макар да ми е уж по-лесно по този начин.
И между другото е вярно, че не тр да прекалявам с работа тип Дева, защото да, яко е да забележиш детайли и да осъвършенстваш нещо, но това е едно, а когато цялата работа е свързана с това, напр. както е при счетоводителите и др. такива - еми аз съм добра в точните науки, но просто с времето развих непоносимост към тях. Твърде силно ми се обажда перфекционизма и товя ме побърква. Така че финанси, сметки и всякакви такива - аут ъф май лайф, все пак здравето ми е по-ценно от пари, които мога да изкарам по най-ужасния за мен начин - вгледана в компютри, изчисления, формули.... никога повече.

Затова и статистиката в психологията ми е много омразна. Не ми е трудно, но изисква определена настройка на съзнанието и определена нетворческа, а стриктна концентрация, в която не обичам да се вкарвам.
Значи ти предлагаш област, свързана с обществени ресурси. Но "ресурс" може да значи много неща, нали?

..rude & not ginger...


Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 15:48



tova koeto me spira e ezikat i lipsata na kontakti, moje bi i straha, ce kato emigrant nikoga nqma da bada tolkova dobra v ezika, ta da predpochetat men pred edin ispanets. Inace imam has da svarsha rabotata, da hvana parva novinata, parva da q predam, parva da razbera, moqta mediq parva da q izlachi, koeto e mnogo polezno v agentsionnata jurnalistika primerno, no i v radioto, v televiziqta, kogato predavash na jivo, a na men mi daj da sam parva i barza i gledaj chudesa ot hrabrost, a ako i shefat mi me razbira i ima sashtiat has- leleee, super adrenalin. Ili kogato se nagovorihme s kolegite da pishem na parva stranitsa na vsichki vestnitsi vseki den, ce darjavata ne iska da plashta elementarnite lekarstva na onkologishno bolnite i nakraq promeniha zakona i pak zapochnaha da im gi plashtat - e kak da ne se cuvstvash polezen i ce vsqko usilie si e struvalo i jivotat ne e tolkova bezsmislen vsashtnost...
Obache sega ne govorq ezikat na horata tuk i tseliqt mi opit otiva po dqvolite. Ta sam kato pile v kalchishta i ne znam na kade da hvana, a i mnogo me e strah da hvashtam li sega nanqkade, zashtoto imam postoqnen dogovor, ta ne znaaam
No promqna iskam, eh tozi Uraaan

In the name of the father...


Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 15:54



Може да заложиш активно на ученето на езика значи. Ама много активно.
Или да направиш българско издание в Испания, ако няма такова - ако има, да се присъединиш.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 15:54.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: won]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 15:59



ezikat e golemiqt mi problem, a i v Ispaniq nqmam nikakvi kontakti v tezi sredi, da ne govorim, ce tuk kato razberat, ce si cujdenets i te gledat malko kato peta raka covek. Ta dori i da tragna kam tazi ideq osashtestvqvaneto i shte otneme godini :(

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:10



И какъв е проблемът, не мога да разбера. Имаш си професия, добре де, трябва да довършиш магистратурата също толкова успешно, разбира се, ама то май малко остава. И след това - практикуващ психолог. Точно практикуващ най-вече, а не научна дейност в тази област. По стъпките на Стивън Аройо. Тук и астрологията естествено много ще ти помогне - въобще това си е чудесна комбинация. Особено ако си отвориш собствен кабинет, консултация вкъщи или по интернет или нещо подобно. Въобще разглеждането на случаи на клиенти би трябвало да ти пасва най-добре. Само трябва много да внимаваш да не ги взимаш присърце, т.е. да не се вживяваш емоционално в случаите, защото Луната и Нептун са дисхармонични и в квадрат и особено Луната е много дисхармонична (-2), а тя ти е в 1. дом. То трябва да проверя дали квадратът няма да ти се отразява добре, ама ще трябва да се провери как са ядрото на космограмата и хороскопа. То и за професията е важно, та ако остане време вкъщи ще проверя. И Възелът ти е в 7. дом в Риби, което потвърждава казаното.

Добре де, ясен ти е проблемът - Хирон е на върха на МС, най-дисхармоничната ти планета (-2,74) и сред най-силните (имаш 5 изключително силни планети), а той е ясно какво дава. За мен трябва да си довършиш висшето и професия психолог-консултант. Без други професионални занимания, защото можеш да имаш проблеми със "седенето на 2 стола". Също май ядрото на хороскопа силно ти се разминава с ядрото на космограмата - това наистина ще трябва да го проверя вкъщи, защото тук нямам програма.

Всичко друго трябва да е като хоби, естествено може и пари да взимаш за него (примерно да си публикуваш стиховете), но не и като основна професия. Единствения шанс за театър, театралната режисура и драматургията е по линията на квадратите на: Луна квадрат Нептун и Венера квадрат Юпитер, но дори и ядрата да ти показват това, мисля е късно за професионално занимание. Но мисля това много ще те товари психически заради Луната. Освен това всички тези планети са по-слаби по статус на съдбата (Юпитер най-слаб: 0,065) от най-силните 5 и дисхармонични. Виж 2010 коя планета е била най-активна. Според мен Нептун и по-малко вероятно Венера би трябвало да са значими в Солар, дирекции и прогресии или транзити.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 16:13



ima samo edin, kojto e po-skoro pojelatelen, 4 stranichki, dva tsvqta i maj se pishe ot dvama dushi na dobrovolni nacala. Za ezika chakam za svobodno mqsto, zashtoto ima mnogo jelaeshti, a nqma mnogo uchilishta.
No nqma da pisha poveche, da ne ti razvalq hubavata tema s izlishno plqmpane. Ceta s interes, pozdrav naj-sardechen.

In the name of the father...


Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:22



Тук и аз се присъединявам. Езикът не би трябвало да ти е трудно да научиш. Пък и щом Стоичков твърди, че бил ного лесен за научаване, ти да не си по-зле от него я.

По-големия проблем е вероятно, че ще си предпочитат родни хора (сиреч испанци). Но там ти знаеш по-добре как е положението по този въпрос. Най-добре използвай докато си на работа и постоянен договор да научиш отлично езика. Може и астрокартографията да пробваш - най-вече да не би линията на Марс да минава наблизо. Тогава наистина ще трябва да помислиш за смяна на местоживеенето.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:24



Тук в БГ имаше много хубави курсове в книги; мисля 2 бяха. Избери си единия и си ги поръчай. Няма защо да чакаш специализиран курс. Виж БГ он-лайн книжарниците.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:29



7. дом е "другите", със Северния възел е по-скоро работа за другите (Риби), но не е задължително в екип. Даже по-добре е самостоятелно (виж другия ми пост).



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 16:31



Проблемът първо е това, че да, би ме товарило доста и не си представям да работя активно психотерапевтична работа, т.е. искам да я работя, но по малко - два, три клиента най-много. А хората, които се издържат с това го карат мин. 5 клиента на ден.
Второ, наистина мисля, че е изкл. изтощително. Както и театърът впрочем. Хубавото е, че и двете дават моменти на силна еуфория. Това, което реално търся. Еуфорията е по-силна при театъра. Цената също е много голяма, но честно казано предпочитам да се запаля и да изгоря, отколкото да тлея дълго, дълго време.
Другото е - първо, че в България е сложна реализацията, второ, че за такива неща не съм много окей с факта да взимам пари. Знам, че това твърде предварително го пиша, но...
Колкото до Хирон - повечето ми качества и силните ми страни във всяко едно от нещата, с които се занимавам, са свързани с "травми" и се случват благодарение на тях. Реално аз се гмуркам в най-черните си емоции, как и в най-хубавите и чрез тях правя това, което правя - дали ще е психология, дали ще са другите неща, които изброих. И това, което най-вече усещам като потребност обаче е аз самата да се излея някъде навън, като експлозия. Професията на терапевта и много пасивна откъм движение и силно псих. натоварваща. А аз имам остра нужда от активност - и на емоции, и на чисто физическо ниво, за да се чувствам добре, и на псих. от разтоварване. Затова просто няма начин да се съсредоточа върху едно нещо - защото те се преливат и аз трябва чрез едното да разтоварвам другото, разбираш ли. По трудно от това да седиш на два стола е да седиш на един стол и то в една поза.
В работата мога да бъда адекватна, сериозна, да свърша много неща....в един ден. След това мога да бъда разпиляна, отнесена... може да се чувствам недобре или уморена. И след това мога да съм "луда", да се шегувам, дори да опр. сама себе си като неадекватна. Имам много силни вътрешни импулси, които ако не намират адекватен интензивен израз навън, сами си избиват по нетолкова добър. То е като страстта - изгаря те, мотивира те, вкарва те в най-тъмния ад, за да създаде най-светлия рай и пак отново така. Но стане ли второто, дава ти почивка за известно време и удовлетвореност. И кратко усещане за смисъл. Което след това, разбира се, отново трябва да храниш със собствения си живот. Та, така ги чувствам нещата и мога да преживея моменти на нещастие, ако те са цена на щастие. Липсата на динамика, експресия, на живот, който е толкова силен, че дори изгаря във вените.... това, виж, не мога. Т.е. не питам по какъв начин ще бъда най-спокойна, а какви са ми алтернативите астрологично. И каква е цената, която ще плащам за всяка от тях. Тази цена, която на теб ти се струва най-тежка, може за мен да е най-поносимата, не знам. Не съм сигурна дали се разбирам напълно, но поне съм откровена.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.10.11 16:38



Мдааа, не само че Нептун е управител на Асц, но имам Венера на Дсц, та да видиш харизма, която понякога на някои им идва вповече и изважда най-грозните им черти наяве.


Определено трябва наистина да ме влече нещо, за да се захвана с него. Засега няма да казвам каква е мистериозната професия, но в един момент ще си проличи. Жокерче е, че има много общо със Стрелец (МЦ).

Иначе е съвсем вярно, че има по-конкретни хороскопи, сочещи към конкр. професия.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.10.11 16:44



Аз знам какво ми е призванието (според картата), но не виждам на този етап как да го превърна в доходоносна професия, защото е свързана много повече с ДАВАНЕ, отколкото с получаване обратно (ако говорим за финанси, а не за вътрешно удовлетворение, разбира се). Всъщност си направих експеримент и попитах 6 различни астролози (с добро реноме) от различни държави каква професия е най-добра за мен. 5 от тях казаха посланик, шестия каза "нещо, свързано с чужбина". Но мисля, че е малко късно тепърва да се ориентирам към такава кариера.



П.П. Не знаеха, че вече съм в чужбина.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 24.10.11 16:44.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 16:45



Език се учи с четене на наетив худ. литература, с много общуване с хората, да се вкарваш в разговори, колкото и да не разбираш, за 3 месеца, ако активно опитваш, ще си на много по-високо ниво.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.10.11 16:48



Някои учим езици по-лесно от други.

Но иначе си трябва труд, да - не е като да се събудиш и хоп, вече знаеш езика. Най-трудно е да се отпуснеш да говориш с ясното съзнание, че правиш грешки. Но иначе няма как да те поправят и да научиш вярното.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:49



"Реално аз се гмуркам в най-черните си емоции, как и в най-хубавите и чрез тях правя това, което правя - дали ще е психология, дали ще са другите неща, които изброих..."

Горното и всичко надолу, което си писала, описваш точно силно дисхармоничната си Луна в 1. дом. Не исках да я засягам, ама като си го започнала... Освен това и управителят и Венера е доста по-слаба и дисхармонична. И единствения мажорен аспект е квадрата към Нептун. Следователно писането на стихове, танците, театъра (Нептун) са чудесно разтоварващи дейности, но само това! В противен случай ще засягаш директно Луната, а точно това не ти го препоръчвам. Май точно сега прогресияния ти Асц е върху нея. Хубавото е, че Асц ти е в Дева, а Мерка е малко по-силен.

Следователно дейност, свързана с разрешаването на случаи в твоята област. Нещо подобно на д-р Хаус от едноименния сериал. И точно като него трябва да се стараеш да не се обвързваш емоционално, което няма да е лесна задача, защото ядрото на хороскопа ти май е доста водно (не съм го смятал).



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 17:01



Какво ще става, ако засягам директно Луната? Ще си минавам псих. и емоционални предели? И може аз да стана пациент ли? Или да обмисля самоубийство?
Венера има и тригон към асц., а в прогр. хороскоп е в 5ти дом? Това не обяснява ли защо на този етап се вълнувам от тези сфери и после като мине в прогр. 6ти дом след време не е ли логиката, че ще бъде използвана в "рутинната" работа?

Да, сложно ми е да не се обвързвам емоционално в едни случаи. В други се обвинявам именно, че не го правя...........
Между другото няма ли го момента, че най-трудното е най-отплащащо се за хората, които търсят да надмогват себе си, дори да се измъчват по този начин? И че най-слабите ни страни са и най-силните ни качества реално.... но трябва смелост, за да експлоатираме точно тях. Както Ин и Ян - всяко нещо съдържа в себе си своята противоположност. В психологията му се казва свръхкомпенсация. Нещо като нощната пеперуда, която все кръжи около свещта.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 17:10.



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 17:25



Между другото Луната в случая и нег. й страни не може ли да сигнифицира просто майката? Както и Сатурн в 4ти дом върху Слънцето.... и неща от миналото, неща, от които се отдалечавам - Слънцето е по-бързо от Сатурн все пак. Защото най-слабата ми точка е действително отношенията с майката-Луната. Което обаче ме е насочило и към двете неща по един и същи механизъм.

Задавам толкова въпроси, защото наистина каквото и да работя, трябва да има още нещо. И в едното да се спасявам от другото и ОБРАТНОТО. Да знам, че проф. живот не се изчерпва с - психологията например, или което е. Както и с другото. Личният не се изчерпва с приятелите или с любовта. Имам нужда от много пристанища, които са спасение едно от друго.

..rude & not ginger...



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 21:01



неее, аз работя с хората на испански, в баровете говоря на испански, с познтите си също, имам предвид, че съм много далеч от ниво филология, но 8 часа на ден 6 дена от седмицата говоря испански, да не говорим, че в свободното време съм на испански и английски, българи почти не познавам тук...
но аз искам да повиша нивото и с учител ще ми е по-лесно, за да ми позатяга дисциплината и мързела



In the name of the father...

Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 22:17



това е за Палма - Crossing Venus IC /Jupiter DC
(There is hardly a better place in terms of partnerships, friendship and love. )

това е за Барселона - Crossing Jupiter DC/Pluto MC

това за Мадрид - Crossing Mercury IC /Jupiter DC

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.11 01:48



Съчетание на силен или ъглов Марс и подчертана Дева /напр. асц. дева/ съм срещал в доктори защото имат някаква резистентност ли /незнам как се казва/ от чуждите емоции /имунизация, предпазване някакво да приемат чужди емоции, т.е. информацията от сетивата първо им минава през ментала (незнам как се казва) - умственно, който може да не позволи да достигне, да генерира емоциите им... ), което има дава свобода да оперират например ... обаче при Луна в 1-ви дом това май няма да важи, пък и Марс в Скорпион може би – не съм сигурен за него обаче ?
Обаче асц. Дева и Мерк в харм. аспект с Юпитер също е добре или е показател за докторство.

От астрологиите смятам индийската е много подходяща за определяне на разни такива неща, като професии например, но аз не я знам, а то и малко хора я познават толкова добре колкото трябва.

Между другото няма ли го момента, че най-трудното е най-отплащащо се за хората, които т ърсят да надмогват себе си, дори да се измъчват по този начин? И че най-слабите ни страни са и най-силните ни качества реално.... но трябва смелост, за да експлоатираме точно тях.И аз мисля, че има нещо такова.... до някаква степен или нещо в подобен смисъл поне.
-Иначе, за информация, според тази афетика която аз гледам най-дисхармоничните ти планети са Марс, следван от Слънцето и Луната. Най-силната планета ти е Марс следвана по петите от Луната. Най-хармоничната – Меркурий, затова те бива в словото и писането, следвана от Юпитер. Сатурн също ти е сравнително добър, доколкото му е възможно.

И както казваш някъде по-горе, едно е да имаш потенциал за нещо, а съвсем друго е да ти е дадена и възможност да го реализираш. А има и нещо като разминаване във времето...

Задавам толкова въпроси, защото наистина каквото и да работя, трябва да има още нещо. И в едното да се спасявам от другото и ОБРАТНОТО. – Това и по оста на възлите го търси. В южния си почиваш, спасяваш се, от там ти идва силата опитността, която обаче трябва да реализираш по начина указван от северния....
Ригел беше споменал за възлите, аз потвърждавам, че също няма как да минеш без възлите при работата си или това с което ще се занимаваш, просто влиянието им е неизбежно.


то би континио ... - некогиш.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано25.10.11 09:05



"Между другото Луната в случая и нег. й страни не може ли да сигнифицира просто майката?... Защото най-слабата ми точка е действително отношенията с майката-Луната."

Луната е сигнификатор на майката. Обаче за майката е сигнификатор и 4-10. домове. Луната също е сигнификатор и на емоциите. Проблемът е, че:
1. Тя е силно дисхармонична.
2. В 1. дом е, т.е. засяга характера.
3. Има само 1 мажорен аспект; единствена помощ получава от Нептун, която ти успешно използваш.
4. Липсва ти контрол на емоциите.
5. Ти си жена, а Луната за жена е от огромно значение, по-голямо от Слънцето.
Всичко това при директно действие върху Луната ще активира всички тези неща и т. 3 няма да е достатъчна да ги компенсира.

"Задавам толкова въпроси, защото наистина каквото и да работя, трябва да има още нещо. И в едното да се спасявам от другото и ОБРАТНОТО."
Аз не съм писал да не работиш. Просто едната трябва да ти е основна работа, професия; другото хоби - дали ще печелиш от него или не не трябва да те интересува. Трябва да ти носи удоволствие.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано25.10.11 09:24



"Какво ще става, ако засягам директно Луната? Ще си минавам псих. и емоционални предели? И може аз да стана пациент ли? Или да обмисля самоубийство?"

Най-малкото ще си навлечеш емоционални проблеми. И като добавим и че е в 1. дом, може и да си прецакаш психиката. А липсата на контрол на емоциите може и да доведе и до първите 2 неща, които писа. За теб най-доброто е, че Асц. ти е в Дева, а не в Рак и че Меркурий е хармоничен и по-силен от Луната!
Розе е ясен пример какво става, като чоплиш директно върху дисхармонична планета, макар и нейната да е друга - планетите са взаимно-свързани и се засягат и останалите. Но пък нищо не ти пречи и да се пробваш. Впрочем Луната е сигнификатор на различни неща. Например ако майка ти има желание да се разбирате, можеш да имаш + развитие в тази насока. Но не и ако само от теб идва.
"Между другото няма ли го момента, че най-трудното е най-отплащащо се за хората, които търсят да надмогват себе си, дори да се измъчват по този начин? И че най-слабите ни страни са и най-силните ни качества реално.... но трябва смелост, за да експлоатираме точно тях."
Когато човек се научи да използва отрицателните си качества и ги трансформира в '+' това е най-доброто. Но не съм съгласен с начина на постигане на целта. Примерно разкървавиш си пръста. И какво правим - продължаваме да го разкървавяваме, взимаш пирон и дълбаеш раната, сипваш сол в нея. И после защо ме боли и не заздравява.

Напротив - бинтоваш пръста, слагаш лекарства (които идват и от други части на тялото) и го използваш минимално, докато се оправи.

"Както Ин и Ян - всяко нещо съдържа в себе си своята противоположност. В психологията му се казва свръхкомпенсация."
Не си разбрала точно тази философска концепция. Не е само това интерпретацията на Ин-Ян. По-важното е взаимната компенсация. Това, което ти казваш, е чоплене само по едното и е точно в разрез с нея. Да не говорим, че има и други ф. конц., които се включват. Какво точно е свръхкомпенсация в психологията?

Редактирано от rigel3 на 25.10.11 09:43.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано25.10.11 11:42



Втори дом със Скорпион и вътре Плутон.....детектив! Десети в двоен знак....двоен агент



С този втори дом май пари от психология са си добре.
Хубав ден!



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:06



Всъщност аз май не искам основна професия. Искам няколко хобита, от които да печеля помалко и общият сбор да прави повече. Но дори да печеля пари, много държа да го разглеждам и чувствам като хоби. Т.е. да върша нещо, което бих правила, дори да не ми се плаща изобщо за него. Защото дори малко да се занимавам с нещо задълбавам и се вманиачавам, но когато имам друго - релаксирам чрез него. Да, тъпо е да си почиваш от една работа с друга, но когато са много подобни по вътрешен смисъл и противоположни по външно проявление, така ще мога да го играя и сериозна уж интелигентна, и забавно откачена... защото ако не го разпределя има опасност където не трябва да съм едното и пак където не трябва другото. Просто имам си две страни, най-малкото.

Но го има другият момент, че напоследък реших, че преди това да се случва, трябва да се гмурна в корпоративния свят и да си докажа, че мога да изкарвам много пари с работа, която възприемам като работа наистина, а не като хоби.... и след като това си го докажа, ще бъда спокойна, да правя това, което горе съм положила. В смисъл факт е, че ми носи и в момента това, че работя, дори когато ми идва в повече, някакво чувство, че Мога.

А иначе обучението и в психологията е дълго години наред, квалификации, специализации, школи....изминала съм доста от пътя, но и ми остава доста. И както казват повечето ми преподаватели - първо е хубаво човек да работи повече неща, за д аима опит, защото житейският опит е много важен. Второ терапевтичното обучение е много голяма инвестиция на време и средства, а се отплаща след ехее много време и в този смисъл човек тр да се издържа някак, докато се обучава, ако не иска мама и тати да му помагат. Което аз май вече не искам.



Та, иначе не ми е въпросът нещо да се нарича професия и бла бла, въпросът ми е в какво бих била добра. Защото и хоби да ми е нещо - е, ако не се получава, то и удоволствието от него не би било истинско Та аз в този смисъл питам..... не толкова кое ще ми се отрази добре, а кое мога да правя.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:15



То между другото не си ли прецаква всеки, който активно работи върху Луната психиката? Или поне повечето? Или май всъщност, който се бута да работи върху Луната, не е ли вече с прецакана психика, за да го тегли натам?


Да, но с ободен пръст, може да продължиш да шиеш, избягвайки нараняване на същия пръст, можеш с другите да компенсираш, вместо да го бинтоваш и избягваш всеки досег с него, защото има го моментът, че раните заздравяват, когато са на въздух... понякога бинтът оказва обратен ефект, защото под него се случват "невидими" процеси.
Свръхкомпенсация - например Наполеон. Шегувам се. Ами човек има дислексия - трудно му е да чете, да се ориентира, затова полага двойни усилия и не само че никой не разбира, ами дори е по-добър от другите. Или някой е доста стеснителен и срамежлив, затова става ТВ водещ.

Благодаря ти между другото. Има вярно в това, което пишеш, особено и аз съм забелязала, че съм уж доста емоционална, но разумът ми винаги гледа на нещата по друг начин и това изключително ми помага. А и все пак Меркурий ми е изгорен, нали? Та много държи да се изкара знаещ и можещ. Т.е. и той компенсира.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:40



Мога да си овладявам емоциите, да, когато съм в ситуация, в която реша....особено професионална. Някак при мен, за да ги покажа, трябва да ги пусна, общо взето в повечето моменти изначално съм решила, че няма смисъл от тях при конкретните обстоятелства. Лошо става, ако съм ги пуснала, а изведнъж попадна в ситуация, в която....тогава може нещо малко само по себе си, да ме удари много здраво. Но по принцип ми е по-приятно, когато съм себе си и като емоция и екпресия на тези емоции....тогава се чувствам най-добре.
Да, то и аз бях споменала за възлите. Между другото тях си ги харесвам, защото темите Дева-Риби са ми изкл. важни. Както и темите 1ви-7ми дом (малко избива на Разум-Чувства и Аз в живота на другите-Другите в живота ми) Между другото въппреки 7ми дом в Риби и това, че оценявам чара на мъжете Риби, смятам, че не са за мен, ако става въпро за любовна връзка. Та....по-скоро като проф. партньори, приятели, един, който ми беше учител (за твърде кратко за съжаление) за баща си го харесах много, още не мога да си го избия от главата

Но това е друга тема. В края на живота си, аз би тр да съм като Риба в свои води в добрия случай. Или насухо в лошия, но с тоя възел все към риба ще клоня, хах? Пенсионирана Риба с посребрена опашка


Иначе за индийската астрология и аз си мислех, че би била доста точна, но и аз не съм много на "ти" с нея. Знам само че асц. ми става Лъв и Марс е бенефик за този асц., така че пак Марс е на предно място, този път в 3ти дом във Везни, упр. от Венера в 5ти в Стрелец, упр от Юпитер, който е в своя знак Риби в съвп. със сев. възел в 8ми, Луната тоя път е в Дева, ранена от южния възел доста сериозно във втори дом. Тъй че....положението е доста подобно май. МЦ е в Телец само че. Както и да е, тепърва ще чета за индийска и може и да открия някои неща и там.....макар че то там си е мн сериозна работа, имат сякаш отг. за всичко и ми е малко терсене.... да ти заявят категорично.


П.П. Ще се радвам, ако има продължение....некогиш.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:48



То между другото това ми беше детската мечта - хем играя роля, хем има адреналин, риск, приключение, загадка, която да тр да разреша....

, а понякога има и схватки Изобщо само такива филми гледах и точно това исках да стана. После минах на междузвездни агенти, но.... по обясними причини все пак сме едва 21-ви земен век след н.е., та.... остана назад тази мечта.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано25.10.11 14:15



Мястото на Луната в хороскопа показва и как ти се защитаваш. Твоята е във Везни- търсиш помощ и одобрението на другите. Влияеш се от тяхното мнение.
Искам да те попитам за тези години, в които изучаваш психология, не се ли ориентира към някой дял на психологията?
Не съм много наясно какви са тези дялове, ама има психология на личността, психология на определени групи хора, потологии разни...
Работиш с "Анонимус" и на други места и се запознаваш на практика с проблемите в определени житейски ситуации, не ти ли харесва работата в социалната сфера? Вярно, че не е добре заплатена, но ти лично не смяташ ли, че е предизвикателство за тебе?
Не желаеш ли да се занимаваш с научната страна на психологията, като друг вариант за кариера?
Посещавай още практически занятия и ще решиш какво ти допада. Трябва да го усетиш като че ли ще водиш битка - с твоите знания и оръжия, но за другите.
Хората също са ресурси - най-вече за себе си, макар че повечето често го забравят...


Успех!

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 25.10.11 14:35.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 14:33



А, аз знам, че от психологията ме вълнува психотерапията. Никаква научна, социална работа. Ти ако знаеш как стоят нещата в соц.та сфера, изобщо не тр да съм голям мазохист, за да се занимавам с това. Психиатричните случаи ми се струват по-поносими, поне интересни. Нали съм записала маг. по клинична и казах, че ходя на 1во ниво за обучение в една школа....

Аз знам много добре от психологията кое ме вълнува, просто психологията не ми е достатъчна сама по себе си.
Иначе не, не търся помощ, одобрение, не се влияя от чуждото мнение. Супер много държа на своето, доста убедена съм, че съм права в почти всяка ситуация, но знам, че е хубаво да се вслушам, може пък и другите да ме изненадат позитивно, т.е. Везните са ми дотам, доколкото да дам на другите право на мнение, право да си го кажат.... ако ми се стори логично, може да го възприема, но това е супер рядка възможност, защото обикновено съм наясно с всички възможности и си имам класация в главата. А ако аз завися от мнението на другия и с дипломация не става, минавам на Стрелешка арогантност и ако тр го сривам със земята, но да стане моето. Защото смятам, че то е най-добро за всички, разбира се.
Е, ако получа одобрение от човек, когото самата аз съм признала за авторитет, тогава съм доста (само)доволна.... Т.е. радва ме, но мога спокойно да мина и без него, защото и сама мога да си поставя оценка вече.

Мерси

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 25.10.11 14:38.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 14:42



Изобщо на Везните им се носи малко погрешна слава, си мисля. Това, че са суетни, радват се, ако се харесат и по принцип са приятни и неконфликтни, не значи, че когато имат мнение и отношение, не го защитават с цената на това да смажат дори другия, ако трябва....Аз познавам двама мъже Везни - усмихнати, забавни същества.... ама си казват каквото мислят - ако ситуацията е небрежарска са си добрички, ако обаче някой ги издразни или тр професионално да си дадат мнението, са безкомпромисни и могат така да те порежат....с ясното нарцистично съзнание какви пичове са по принцип и че така "трябва" и е "правилно" да постъпят.... Едни Везни, ако мислят, че правото е на тяхна страна го защитават до дупка и без колебание. Девата от асц. ми е по-добричка от Везните на Луната ми според мен.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.10.11 19:46



С теб имаме огледални Асц, Дсц, ИЦ и МЦ.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.10.11 00:12



Решиха ти проблема...
Може през ноща да извършваш престъпления, а през деня да си детектив и да ги разследнаш ..

Така и това което искаш: подобни по вътрешен смисъл и противоположни по външно проявление ще е изпълнено 100% .



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано27.10.11 01:52



извинявайте, че се намесвам, само исках да попитам как се пази една луна във везни ? понякога ми се струва, че не го правя, а ми се иска да се защитя

явно сатурн върху луната си казва думата вече и снощи беше голям рев,
как се защитават тези луни, искам да се защитя ...

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано27.10.11 01:54



и не е ли по-добра и чувствителна луната във везни, от тази в рак например ?

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано27.10.11 13:47



Пази се като си вярва, че е права и каквото и да прави, така е справедливо.
А иначе и с дипломатичност обезоръжава.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано27.10.11 13:49



Ами огнените и въздушните са мъжки знаци и са по-непукисти, по-бързо им минава, по-лесно се палят. Докато водните и земните са женските знаци, та според мен Луната в Рак е по-чувствителна, но го има моментът, че е на трон и знае как да получи това, което иска, добре се чувства там. Приема нещата навътре, но околните признават това й право и й помагат. Според мен.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано27.10.11 13:50



Ахахахаххаххаха, обаче точно след като гледах Dedales изобщо не ми е е до такива идеи. Гледай го и ти, френски филм, точно за такива психарии. Много добър иначе филм, де.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор won (cool)
Публикувано27.10.11 14:31



Според мен е по-добре Луна във Везни, отколкото в Рак.
В във Везни търсиш помощ от други, но е много важно от кого я търсиш. Дали не я търсиш от този, който те наранява? Не изпадаш ли в зависимост от някого или нещо?
А затова могат да ти помогнат други качества - по-реалистична преценка (Сатурн, Меркурий), възможност да се отдалечиш за известно време (нещо в натала с Марс или транзит на Марс), здравословен егоизъм (Слънчице, Сатурн) и т.н. (да кажат и други

)
Луната в Рак ще се изгуби в емоциите си при една кофти ситуация, ако няма какво да я приземи или вразуми (в натала или транзити).
Зависи и в кой дом се намира в натала - 1-4-7-10 - домовете на действието; 2-5-8-11- на сигурността;3-6-9-12 - на "ученето", а Луната не е много по действието (по-скоро е по вайкането).

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 27.10.11 14:57.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.10.11 13:21



Ще проверя за филма.
Ами ти като наблягаш на водните неща и си правиш експерименти с емоции и психика, незнам какво може да е ...
В края на живота си, аз би тр да съм като Риба в свои води в добрия случай. - още от сега ми приличаш на риба.... Пробвай някога само да споменеш на някоя риба за емоции и експресия на емоции ли беше, ще видиш тогава какво ще последва .... ще се хванеш за главата... друг свят ....


Ама ти ако си търсиш професия и работа в този свят, понамали тези експресии, че нещата са малко по-балансирани и земни.
- Бъзикам се, ама ... Как беше това ... -Силно чувство в мен напира, пие ми се бира



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано28.10.11 20:11



Ахахахххаа с тая бира сега се сетих, че може да работя по "водните" въпроси с алкохол, а иначе в професията по земните. Т.е. да стана хирург, който не може без чашката сутрин преди операция и останалите 9 чашки след.


То и аз се бъзикам, ама....

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано28.10.11 20:37



уфф, аз май нямам никаква дипломатичност, ами искам да се бия и накрая нито бия, дито дипломирам, ами си рева в ъгъла тайно...



трябва да има и някаква друга защита тая луна ?

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано28.10.11 20:49



лелеее, аз за това ли през ден празнувам, че Нептун ми е най-високо в хороскопа с чашка ? алкохолизмът по Нептун ли е, да не се омажа съвсем така да се погубя млада, зеленааа

In the name of the father...


Тема Re:нови [re: Rose.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 02:31



Хайде сега, и моят Нептун е най-високо, до МЦ, ама не близвам алкохол, нито ме влече. Изобщо ... Нептуновите пороци са ми много чужди. Но пък е напълно вярно, че транзитът му през 12-ти дом оттърсва от илюзии и заблуждения, с които си живял. Мен така хубаво ме "приземи" последните 12-тина години, че станах нов човек и от предишните ми наивност и вяра в добротата на хората останаха само жалки останки. Но пък сега е почти на Асц, което обещава интересни неща. Нептун е една от планетите, която винаги много ми е влияела (и продължава да го прави), така че за нея мога да изпиша романи.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 09:44



май без наивност и вяра в хората рядко се случват интересни неща, но пък това не трябва да ни пречи да се надяваме





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.11 09:59



от предишните ми наивност и вяра в добротата на хората останаха само жалки останки.

Хората са си хора, движат ги едни и същи васани и пред закона на роботиката всички сме равни. Та трябва да се подхожда с разбиране към ближните. Дето се вика, може да го набиеш, но трябва да го разбираш.





Тема Re:нови [re: vegga]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 10:07



Не, благодаря, на таква "интересност".

Макар че осъзнавам и приемам необходимостта, това не значи, че ми харесва.
Сега ми е интересно какво ще донесе Нептун по време на преминаването през 1-ви дом. След като най-безцеремонно ми отне старите илюзии, дали не ми е приготвил пакет чисто нови?
Разводих темата и аз ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.11 10:08



лелеее, аз за това ли през ден празнувам, че Нептун ми е най-високо в хороскопа с чашка ?

Доколкото алкохола се консумира с чашка, с правилната посуда празнуваш.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.10.11 10:42



То да не близваш въобще е другата крайност. Не, е не е по-добрата от това да се алкохолизираш, но пак показва липса на умереност.

Не се засягай, и аз съм така.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.10.11 10:43



Ахахахааххахаха най-високо с "чашка". Радваш ме



..rude & not ginger...


Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 11:16



С такава крайност нямам проблем.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано29.10.11 14:09



ааааааа, не ме плаши, че на мен ми предстои, а е достатъчно, че Сатурн ми гази през Луната...



то винаги може да стане и по-гадно, но не си бяха давала сметка, че алкохолът е по Нептун

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: huanji]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано29.10.11 14:14



ха ха ха ха ха



заради Нептун е всичко, аз ту казам, отдавам му значимото, какво ли е тогава с чашка и пържена рибка на брега на морето в мечтания - Нептунова оргия ?!

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано29.10.11 14:15



тоя меркурий в овен иска да избие нанякаде

ако знаете какъв дъжд праска в Майорка, добре че е топло поне

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.10.11 14:36



Ако може да станеш хирург ще е много добре, а и така ще се отдалечиш от тези психо работи.., че на мен ми се струват опаснички... - Поне за мен.

Уж не са заразни де, ама влияят или поне се опитват да влияят - емоционално. Няма човек който при общуване да не се опитва емоционално да вербува другия с който е в контакт... Без това общуването няма да е съвсем пълноценно. И е добре когато общуваш с по-уравновесени хора така де се каже .. , защото никога не знаеш какво точно предлагат и ти какво взимаш.
Защото колкото и да си контролираш емоциите /а това означава също, че контролираш и какви емоции приемаш и предаваш/. Има моменти когато всеки е по-уязвим на приемане - по хора които силно му активират водните домове 4/8/12-баш. Например аз усещам когато на някой Марса или Урана му ми засяга такъв дом.
Някак при мен, за да ги покажа, трябва да ги пусна, общо взето в повечето моменти изначално съм решила, че няма смисъл от тях при конкретните обстоятелства. - Горе долу аз го разбирам така: Активираш си тези домове (за да си пуснеш емоциите) – до тук добре, обаче така все едно отваряш и вратата - излизат, но това значи и, че може да влязат други.., в някакъв смисъл така ти си свалила защитата.. , затова предварително решаваш дали да го правиш, а в повечето моменти не го правиш : повечето моменти изначално съм решила, че няма смисъл от тях.
– Горе долу аз така го разбирам

Друго се сещам, че контрола е и по южния възел. Щото там се човек нали се чувства сигурен, защитен, а щом е така значи може и да контролира .... Аз например имам Луна с южен възел в съвпад и също имам голям контрол над емоциите.

Редактирано от lvony333 на 29.10.11 14:37.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 17:30



на мен не е и минавал през асцендента, но пък е минавал през други важни радикални точки и май не мога много да се оплача

- имаш ли си планове по Нептуновите аналогии - някоя духовна практика? - добро време да се започне:)



Тема Re:нови [re: vegga]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 18:08



Е, това, че алкохол и опиати ме подминаха, не означава, че и другите Нептунови неща са последвали примера.
По тези въпроси няма нужда да започвам тепърва ... ако ме разбираш ...



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Rose.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 18:12



Не се плаши, че ти предстои. За добро е. Поне няма да имаш "късмета" да си правят компания с Уран в този дом, както на мен ми се случи. Лоша комбинация беше наистина ... Но пък Юпитер ти наближава 2-ри дом, което би трябвало да ти хареса.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 18:47



аз май не се сещам за категорични и еднозначни събития само по Нептун, та може би не те разбирам :)

състояния- доста:) - но повечето приятни:) - алкохолът и опиатите са им приятни на някои хора, примерно



когато силно действа на важна радикална точка, ако човек си има едно на ум, че може да се заблуждава и да греши, всичко е наред:)

но ти явно си имаш нещо съвсем конкретно предвид и си го свързваш с Нептун:)



Тема Re:нови [re: vegga]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.10.11 23:23



Упс, имах предвид ето това ... имаш ли си планове по Нептуновите аналогии - някоя духовна практика? - добро време да се започне:)

Дали пък не говорим за различни неща?

Макар че Нептун не е само алкохол, опиати, илюзии и несигурност, а и мистика, духовност, психология, психика, мистериозност, чувствителност, едно усещане за нещата на по-...хммм на по-недостъпно за обикновеното сетиво ниво.
Аз поне тези му страни визирах. И понеже съм от поколението на Нептун в Стрелец, се засилват още повече тези неща. И макар че много хора имат Нептун в Стрелец, при мен влиянието му е много лично заради позицията и аспектите му.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано30.10.11 11:49



остави го Нептун:)
гледай Сатурн - задсатурновите зависят от него, а Сатурн от никого не зависи:) Даже и от Луната, нищо, че е по-силна от него:)

ако се разбирате със Сатурн, всичко ще е ок:)



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.10.11 14:44



Факт е, че е доста сложно... "тези психо работи" и че не бих могла супер активно да се занимавам с тях, си мисля поне.... Даже ми е изниквало в някакъв смисъл такъв - ако се занимавам твърде много с това, ще се занимавам с животите на другите....... ами моя? От друга страна все някой трябва да се занимава и с това, а на мен ми е интересно и ми се отдава. Обаче дозата не бива да е много голяма.

Да, когато врата се отвори може да се мине и в двете посоки. Точно тогава, когато си пусна емоциите, особено положителните и неочаквам да има каквато и да било нужда да съм подготвена за нещо... се е случвало от нещо малко да ми идва като - брадва в главата, да кажем. Имах период, в който по принцип си бях по-сдържана, но като ми се случиха някои много хубави неща и всъщност страничният ефект беше това, че започнаха други, които дотогава съм подминавала "философски" да ме.... което ми беше странно, честно казано. Но това в професията няма как да стане, защото там човек е с предварителна настройка и си е включил защитите. А аз поне това го умея много добре



Иначе си има начини човек да разтоварва и то толкова активно, че такава работа дори да му се отразява положително. Познавам двама човека около 70 години, които се занимават активно точно с това - и със съдебна психиатрия, наистина тежките патологии, психотерапия.... и да ти кажа изглеждат толкова млади, жизнени, толкова умни, интересни, такъв живот водят.... че аз им се възхищавам безумно. Толкова хора с уж по-леки професии на 50 години са по-зле от тях на 70.... а те, сякаш всяка година не им взима, а им дава още, и още.... Уникално е да разговаряш с такъв човек. Те са ми доказателство, че когато умът и духът са наистина живи, активни, когато човек е в досег с емоциите си и тези на другите и това са инструментите, с които той работи, те се развиват, защото са "използвани". И това се отразява и върху тялото.

Как го усещаш този съвпад на Луна и южен възел? Тегли ли те живота в посока на северния, напук на Луната? Или....?

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.10.11 14:47.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано31.10.11 00:49



дано да компенсира едното другото, не може само да е гадно, нали



или поне се надявам

In the name of the father...

Тема Re:нови [re: vegga]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.10.11 08:57



Амиии ... Дали се разбираме със Сатурн ... Не е като да не е правил пакости, но винаги с добри намерения и от най-добри чувства.

В съвпад с Юпитер са чудесен тийм.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Rose.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.10.11 08:58



И преди съм ти казвала много пъти - няма само лошо, номерът е да умееш да видиш доброто.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано31.10.11 12:43



Точно така е, едно и също нещо, пък един го възприема като трегедия, друг като възможност, трети по друг си начин...
Затова не обичам когато се вкарват прекалено много емоции и впечатления в мненията, защото те скриват събитието /или събитията/, понякога дори не се разбира въобще нещо случило ли се е ...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор vegga (ентусиаст)
Публикувано31.10.11 12:54



а, малко ти завиждам за Сатурн:)

не искам да те плаша, но и аз доскоро така си мислех за него, пък в последно време много ме разочарова той:)

в радикса ти ли са в съвпад с Юпитер? - защото и при мен са в съвпад, пък все по някое време идва време транзитният да ни даде някой кофти урок





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано05.11.11 20:43



Какво ще става, ако засягам директно Луната? Ще си минавам псих. и емоционални предели? И може аз да стана пациент ли? Или да обмисля самоубийство?

Ще ти кажа при мен какво става - диретно удря в здравето, та пациент съм си. Много се чудя и аз за професията, че я позарязах нещо

Нямам, обаче, твоята биография - освен до 7 клас. От тогава - големи катаклизми. Тотално се загубих, неориентирана молекула

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!

Тема защото, Мос, ме пита в моята тема, ти отговарямнови [re: Mos maiorum]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано05.11.11 21:24



аз не обвинявам никого, обяснявам себе си

не можеш да малтретираш едно дете, после да очакваш да порасне уравновесено

поне науката твърди така, радвам се за теб, че ти си над нея

светът има нужда и от свръхчовеци като теб, аз не съм, аз съм объркана, ранима и не задължавам никого нито да приема моето мнение, нито да го занимавам със себе си,

всичко тук е доброволно
добре си дошла да останеш, добре си дошла да си тръгнеш, всеки сам преценява за себе си кое, какво и до кога

единственото странно е, че в темат за професията пишеш, че чувстваш объркана - следователно и двете сме в една позиция,

но аз обяснявам от къде може да е дошъл проблемът при мен, за да намеря решението му

а ти се прехвърляш в моята тема, за да сипеш обвнения

кое ли е по-градивното...

п.с.Извинявам се, Доктор Ху, това е единственото мое мнение, което си позволявам в твоята тема, в моята изчезна

In the name of the father...

Редактирано от Rose. на 05.11.11 21:26.



Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано05.11.11 22:22



А това, което удря директно в здравето дали е "директната работа по Луната" или може би обратното? В повечето случаи неизразените емоции и желания, това, че не се работи по тях, а те си стоят и дълбаят тихо и скришно удря в здравето?
Иначе то и на мен ми се случва соматика, де. Уфф :)


Еми то моята "биография" за какво ми е, ако искам тотално да сменям направлението - излиза, че само съм си губила времето.....е, и приспивала тревогите на възрастните тела


Ти неориентирана молекула, а аз кръжаща около огъня пеперуда - добър екип сме.

И бтв интересното е, че в тази тема аз си разгледах астрологично картата, аз си разказах "биографията" и никой астролог не позна нищо, задава ми ригел въпроси, които клоняха към нещо, което явно го няма при мен (задочно учене, проблеми със завършването) и никаква астрологична обосновка нямаше на това за какво ме бива и какво умея. Като изключим Айвъни да кажем, който поне имаше някакви свои идеи.
Ако искаш кажи ти какво мислиш за професията ми, ако можеш разбира се, да се абстрахираш от прочетеното. И си пусни картата, аз пък да пробвам за твоята професия къде ще се сформира по-масивна молекулярна структура.


ПП. Здрасти!

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 05.11.11 22:23.



Тема Re:нови [re: vegga]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.11.11 01:12



В наталната карта са в съвпад, да :) При първото му завръщане ме закара пред олтара. Чакане, чакане, ама си заслужаваше всяка минута.


Та с него сме в такива отношения ... тества ми търпението, но знам, че всеки път е за добро.
Като наближи първото завръщане, по време и малко след него започнаха да стават много важни и големи събития/промени в живота ми. Всички без едно бяха положителни. Но това едничкото не знам дали има пряка връзка със Сатурн.
И Слънцето ми "намазва" от този съвпад.
Та така, с този съвпад възходът е покрай и след първото завръщане, преди това е само психологическа подготовка за него.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано07.11.11 02:45



моята "биография" за какво ми е, ако искам тотално да сменям направлението - излиза, че само съм си губила времето...

Определвно ти дава. Разширила си възприятията и разбиранията; натрупала си опит, който би могла да използваш във всяка друга област на живота. Пиано, рисуване, психология, театрално изкувство...ехе...не си си губила времето с този квадрат на Сатурн/Уран към Асц (по спомен) - не те свърта. Но, според мен, човек трябва да намери вътрешно спокойствие и тогава ще осъзнае, че работата си е работа. Ама е доста трудно и почти всички търсим да ни удовлетворява по различен начин - но как като има не малка доза рутина във всяка работа. А интересните професии са много натоварващи психо-емоционално и физически.

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!


Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано07.11.11 10:45



Между другото ме е срам да го кажа, но аз трябва да съм натоварена и психо-емоционално, и физически, за да съм окей. Защото липсва ли ми това натоварване отвън, си го създавам отвътре и това, повярвай ми, определено е по-лошият вариант. Защото когато е отвън се развиваш, правиш нещо, надмогваш нещо.... когато е вътре.... тогава си затворник на собствените си демони.....хайде да кажем - и ангели.
Иначе, да, за това, че всяко нещо дава опит, си напълно права. Нямаше да съм същия човек без това. И все пак сега съм в една такава позиция, в която уж напредвам.... а все си мисля - стига си си губила времето!

Бих могла да се отпусна и да се оставя по течението, но си мисля - ако не направя нещо сега, после никога няма да мога да променя течението, в което плувам.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано07.11.11 11:16



Това за "задочно учене" го питах в съвсем различен контекст, а не съм казал, че си учила задочно. "проблеми със завършването" също не помня да съм писал, ама няма значение. Писах и откъде идват нещата, които те интересуват. И като ще сменяш професията, сега каква избра? И за всички неразбрали: това е форум. Който иска сериозна прогноза отива при астролог, плаща си и получава това, което го интересува. Във форум едва ли някой уважаващ себе си астролог ще описва подробно хороскопа и защо нещата в него са точно такива. В крайна сметка това не е курс по астрология все пак.


Редактирано от rigel3 на 07.11.11 11:22.



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано07.11.11 11:23



А в какъв контекст? Нали тук е клуб, в който всички подразбираме от астрология и идеята на темата беше да научим нови неща именно астрологично? Кое те караше астрологично да мислиш за задочно учене? Аз ти дадох отговорите, които искаше, но ти не каза нищо освен за психологическата страна на нещата.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано07.11.11 11:36



В контекст примерно: Обичаш ли да работиш вкъщи? Един на един вместо в група? Колкото до "психологическата страна на нещата" едва ли съм писал по нея, защото точно тя не ми харесва в астрологията. Ама то като кажеш характер и пак се отнасят хората по психологията. Макар че не помня и характера ти да съм разглеждал, защото трябваше други работи да включа, които съм сигурен, че не съм разглеждал. Каква друга професия смяташ, че ти е по-подходяща?



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано07.11.11 12:09



Когато задачата е по-сериозна предпочитам да я свърша сама вкъщи. Но задачите, които са ми приятни стават по-приятни, ако са споделени. Дори искам да работя с хора, защото мисля, че така могат да се изградят трайни приятелства - ако се виждате всеки ден. Иначе работата отнема много време и не бих искала да прекарам голяма част от живота си не в компания на приятели. Тъй че аз в работата търся други неща - удовлетворение, предизвикателство, приятели, общуване, да ме изразява. Малко съм обърнала нещата, защото търся интимност и личното в уж професионалното. Идеалната работна ситуация за мен са екип от приятели, които се забавляват, докато работят заедно.

Е как да не си? Каза ми, че ако работя по сферата на Луната ще е много кофти за мен. Това изказване беше именно, че психологически ще ми се отрази зле. А мен не ме вълнува кое ще ми се отрази зле, това и сама мога да преценя. Вълнува ме кое МОГА да правя, какви качества имам заложени.

Защото второто е неоспоримо, а първото е въпрос точно на психология и субективно тълкуване.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 07.11.11 12:12.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано07.11.11 13:51



"Каза ми, че ако работя директно по сферата на Луната ще е много кофти за мен."

Така е, ще ти се отрази зле на характера. Астрологията разглежда и характера на човека. Факта, че и психологията го разглежда не означава, че изказването ми е било "че психологически ще ми се отрази зле." А и астрологията съществува много по-рано от психологията, така че... Това не означава, че отричам значението на някои психолози за възраждането на астрологията.





Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано07.11.11 17:28



Ще ми се отрази зле на характера звучи доста психологично и то не в най-добрата светлина на психологията, защото е и доста субективно. На някой може да му се отрази зле на характера да има пари или да бъде щастлив. Да го направи по-егоистичен например. Но за друг това ще е положително развитие.

Ето например според хороскопа на някого може да излезе, че би бил добър войник, пълководец, генерал.... зависи от времето. Стратег, смел, пръв в боя. Ще натрупа слава, ще помогне на някои казуси. Но - много е вероятно ако не загине като герой да бъде тежко ранен. Или травмата от войната, когато тя приключи, да го измъчва цял живот, да се пропие, да не намери покой до края на живота си. Тук обаче идва субективната преценка кое е по-голямата ценност от двете и кое да се жертва в името на другото. Единственото несубективно е, че би бил добър войник. Разбираш ли?
А астрологията, доколкото аз знам, залага предимно на обективната част. Винаги присъства фактора тълкуване на самия астролог и докъде стигат познанията му, но все пак нещата са доста обективни.
А това как нещо ще се отрази на нечий характер - според мен животът ми се отразява зле на характера. Какво да направя? Да не го живея ли?



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.11.11 19:23



Набързо да кажа нещо, че съзнанието ми е заето със други важни неща и гледам да релаксирам и да не го натоварвам с други работи – никакви цифри и графики тези дни ...


астрологията, доколкото аз знам, залага предимно на обективната част Ами най-най-първо и важно са обективните събития. + Заложеностите вкл. и нагласи на реакция (и вкл.емоционални) - характер + други... набързо казано ...

Самото чувстването и осъзнаването (на събитието) не, че не е по-важно, но е второстепенно, чак след това ..... Или травмата от войната, когато тя приключи, да го измъчва цял живот – Това не са точни събития, а чувства които се променят. Може да го измъчва само 3 години, а после, след 20 пак да се измъчва, а след още 2 да го възприема съвсем по друг начин и съвсем друго да чувства... Човека се развива, осъзнава, променя си философията и мирогледа или обратното .....Що пък да не може всеки ден с различни очи и чувства да гледа на участието си във войната ....
А има и вариант, човека да е с много здрава психика или джилезен характер със съответноТО отношение и ... въобще не се травмира от войната.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано08.11.11 19:30



А това как нещо ще се отрази на нечий характер - според мен животът ми се отразява зле на характера. – Това е моментното ти мислене сега – но е временно. В смисъл след 1, 2, 5 г. може да мислиш обратното. Значи със сигурност характера ти ще се променя доста, според мен. Така, че е много възможно на различния (променен след време) характер, живота да не се отразява така и тогава да не мислиш така.



Иначе, като актьор не си те представям нещо, защото според мен нямаш достатъчно изгрели планети. - Нощните планети са с вътрешна насоченост, към самата тебе, не към публиката и света.

Интереси имам към театралната режисура и драматургията? – Проблема е, че аз поне не знам какви качества са нужни за тези и въобще за голяма част от професиите, така че не знам, нещо не ми се връзва и тези ама знам ли?
А Уран на върха на 6-ти не може ли да значи и бунтове, промени или пък иновации в тази сфера. – Някаква нова професия може да имаш, която още не е измислена и затова не я знаем

Автобиографията е като на вундеркинд-бунтар – бъзикам се



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано08.11.11 19:48



Някаква нова професия може да имаш, която още не е измислена и затова не я знаем


Еми хайде да я измислим. Като стигнем до кръщаването искам само да има повече "л"та в името, защото това ми е любимата буква.



А драматург е същото като писател само че на сценарии за пиеси. Положителното е, че те са много по-кратки и се пишат бързо. Защото аз между другото никога не бих могла да бъда писател, дори да оставим настрана таланти и тн., защото нямам търпението да пиша един роман, да влагам толкова време в детайли и т.н. Обичам по-бързите неща, които се случват от моментно настроение (силно казано вдъхновение) и са готови преди то да ме е напуснало.

P.S. А с предното ти мнение и това за характера и "отразяването" съм съгласна. Всъщност това се опитах да кажа, давайки оборими примери за обратното. Точно, че е многопластово и субективно и няма как астрологията баш за това да се изказва категорично. Тук често факторът е кое за самия астротълкуващ е "зле" или "добре" като отражение.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 08.11.11 20:25.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано08.11.11 21:54



Някаква нова професия може да имаш, която още не е измислена и затова не я знаем

Нещо в стил Eyjafjallajоkull ми звучи приемливо :)

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!


Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано08.11.11 22:10



Одобрявам! Ти ще си кръстницата значи. Малко шантаво е отрочето, ама друг си няма такова име и има цели 4 "л"та!


Само малко трудно ще ми е да произнеса какво работя, но пък имайки предвид, че засега не включва никаква трудова дейност май си е баш Wibbly wobbly timey wimey... stuff, изразяваща се в bingle - bongle, dingle - dangle, yickety - do, yickety da, ping - pong, lippy tappy too ta неща за правене А точно в това съм мнооооооооооого добра. Искаш ли и ти?



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 08.11.11 22:14.



Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор won (cool)
Публикувано08.11.11 22:15



Ти я кръсти на вулкан (в Исландия)!



Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Редактирано от won на 08.11.11 22:16.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано08.11.11 22:21



А, не, това е исландският вулкан, който спря въздушното движение миналата година



Aма може да се модифицира някак - наобратно, например.

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!

Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано08.11.11 22:22



Ми то аз съм си вулкан

между другото наистина. Като добавим и леда от Исландия - идеалната комбинация.

- и хороскопът ми е такъв, и аз съм си такава. Вечно на края на света

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано08.11.11 22:23



Няколко "л"та отпред и отзад, и посредата и готово!



ПП. Изпитвам силно желание да си сменя ника

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 08.11.11 22:24.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано10.11.11 10:32



Не прочетох всички мнения и се надявам да не повтарям някое....
Това е хороскоп на интроверт-планетите в 4ти и Юпитер в 8ми.Слънцето в стрелец малко спасява положението, но по-скоро от гледна точка на интровертност, коята не е с песимистична нагласа...
За детектива се пошегувах, но Плутон в парите също дава индикация за подобен начин на придобиването им...
Според мен такъв хороскоп индикира за по-затворени професии- психоанализа, разузнаване, данъчни служби, научни разработки в затварени колективи, работа в благотворителни организации....
Това естествено не означава, че човек не може да си надскочи хороскопа..В крайна сметка към това се стремим....



Тема Re: Професиянови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано10.11.11 11:59



Да ти кажа странното е, че аз имам приятелка, която е родена същия ден на същото място, просто към обяд. При нея е моят хороскоп само че обърнат- всичко от 4ти отива директно в 10ти дом и изобщо изглежда един доста "екстровертен" хороскоп. А от това, което тя казва + сме си правили толкова психологични тестове (защото обичайно при обучението ги правим не само самите ние, ами и ги даваме на приятели и тн), та винаги аз съм излизала екстроверт, а тя интроверт и общо взето това си е и нейното мнение. Дали теста 16 ПФ на Кетел, дали на Айзенк, дали на Майерс-Бриггс.
Разбира се, мисля, че по типологията на Юнг доста добре е направено например ENFP, което съм аз, дава екстровертна интуиция, интровертно чувстване, екстровертно мислене, интровертно възприемане (перцепция). Но все пак при мен резултатът от тестовете не е много доминиращ 60 на 40 или нещо такова.
Не че тестовете са определящи, но по принцип дори на моменти да съм интровертна, това е, когато съм в среда, която ми е далечна и безинтересна. Иначе съм си луд екстроверт-сангвиник, което се опитвам да поотуша в мен, защото е доста експлозивно и за някои хора неприемливо.

Принципно и аз не мога да си обясня защо съм малко "наопаки" на хороскопа. Може би това просто свидетества, че не са ми толкова важни обществените положения и тн, а чисто и просто да си правя това, което обичам и да се чувствам като "у дома си". Приятелите са ми като семейство и по трети дом за сиблинги, а не като социални контакти. Знам ли...
А колкото до 4ти-10ти... при така натоварен 4ти, много е възможно човек да бяга в 10ти и да търси там "огнището" и близостта, които не е успял да намери в 4ти, поради тежките фактори. В смисъл такъв - щом там е Сатурн, значи няма място за мен. А единствената компенсация на 4ти е именно 10ти. Обикновено човек се спасява в работата, ако бяга от нещо у дома.


Иначе както казах, бих вършила такава работа - тип таен агент, но надали.





..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 10.11.11 12:00.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано10.11.11 17:21



Според мен астрологично е по-точно да се каже, че хората с нощни планети са по-скоро по-разбиращи, но по-неразбираеми (по-неясни, невидими) за околните.
Докато с планети преобладаващо над-хоризонта са по-ясно изразени -видими и оттам и по-лесно разбирани (ясно приемани), но по-малко разбиращи.

В случая не става дума за твоя характер, не го коментирам него.
А искам да кажа, че термини и понятия от психологията не е добре директно едно към едно да се съотнасят към астрологията, защото те са създадени да обслужват други цели, и затова и класификациите в психологията са много, а не само екстроверт-интроверт.

Говориш за наопаки.... нали беше пуснала картата на Харисън Форд, той не е ли малко наопаки на наопакито....

Слънцето и луната му са в във възможно най-интровертния знак и в същото време планетите са високо над-хоризонта - прекрасно видими, разпознаваеми, разбирани и приемани от публиката.... - Какво да кажа? - То бива, бива, ама пък толкова много актьорски талант да се събере на едно място ....



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.11.11 17:49



Хе, аз познавам един младеж, който е роден в същия ден, месец, година като мен, няколко часа по-рано и в друга европейска държава. Картата му е почти огледална на моята - неговите планети са в едната половина, моите - в другата.
Много е интересно.


Аз колко и да си правя този тест, все излизам INFJ с високи I и J и преобладаващи N и F. Струва ми се, че на "младини" бях по-скоро Е, но последните 7-8 години съм по-скоро I.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано10.11.11 18:49



Аз като по-малка бях ENFJ, сега ENFP.

И как е с него приликите и разликите?

Ние дооооста си приличаме, честно казано. Имаме естествено и различия - особено около проявите на моя асцендент

Но реално ми е един от най-близките хора изобщо. Та.... Всъщност всичките ми най-близки приятелки са били Стрелец, с изкл. на две - Риби.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано10.11.11 18:52



Е така обяснено не отговаря на екстроверт-интроверт, да. Или поне не съвсем.

Еми много му е яка картата на него. Аз я пуснах, защото нали първо е работил като дървар.

И ми е интересно как астрологията показва това и че е било неизбежно, защото неговият живот е пример за това и то много ярък пример.

..rude & not ginger...


Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.11.11 19:28



Не сме близки чак толкова, за да го познавам толкова добре, но не съм забелязала съществени прилики, дори напротив, забелязвам разлики. Неговите планети са в противоположния дом на моя по аксиса (почти всичките) и там имат друго влияние.

Плутон във 2-ри има друг ефект от този в 8-ми, Уран в 3-ти, а не в 9-ти, Нептун в 4-ти, а не в 10-ти, и т.н. А за Венера в 12-ти няма да говоря, тя е съвсем различна от моята на ДЦ.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано20.11.11 22:33



А колкото до 4ти-10ти... при така натоварен 4ти, много е възможно човек да бяга в 10ти и да търси там "огнището" и близостта, които не е успял да намери в 4ти, поради тежките фактори. В смисъл такъв - щом там е Сатурн, значи няма място за мен. А единствената компенсация на 4ти е именно 10ти. Обикновено човек се спасява в работата, ако бяга от нещо у дома.

Това си го мисля и аз. Когато има натоварване на един дом, за да постигнем баланс, търсим отдушник в противоположния дом/ знак.

От къде мога да си направя такъв тест за определяне на личността?

При теб Луната в първи дом може би показва, че имаш нужда от изява.

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!


Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано20.11.11 23:54



и/или Кажи после какво ти се е паднало Аз пак си го правих. И пак същата работа

Всъщност отдавна нямам нужда от изява сама по себе си. По-скоро от нещо по-дълбоко.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 20.11.11 23:58.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано21.11.11 01:45



не че ме питат, ама на всяко гърне...

ENFJ - "Persuader". Outstanding leader of groups. Can be aggressive at helping others to be the best that they can be. 2.5% of total population.
и на втория ENFJ...sega shte cheta kakvo znachi



In the name of the father...

Редактирано от Rose. на 21.11.11 01:54.



Тема Re:нови [re: Rose.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.11.11 01:49



Ми явно си неосъзнат лидер на групи.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано21.11.11 01:56



трябваше да взема пресцентъра на КНСБ-то да се ориентирам



като се ,,осъзнаеш,, какво можеш да работиш ?

In the name of the father...

Тема Re:нови [re: Rose.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.11.11 02:06



Е, лидер на група, де.

Иначе можеш да пуснеш Гугъл за подходящи професии за твоя тип. Може да се вдъхновиш нещо.
Абе ти защо не спиш? Айде, ние имахме гости до късно и чак сега ще се ориентираме към лягане, ама ти?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано21.11.11 02:21



ми утре ми е единствения почивен ден и днес единствената вечер, когато мога да почета до късно, а отре да си поспя



няма за мене петък, събота, неделя, няма социален живот, няма секс, за лÇбов дори не споменавам, чакам си 2013 и си мрнкам тихо под носа

дано поне ми дадат месеца ваканция преди да ме уволнят

ама аз пък искам да ме уволнят, с тая програма - не е живот това

та си чета тука

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано24.11.11 10:14



Ти как мислиш, какво ми излезе?

Ще ми е интересно да се видя през очите на съфорумците.

Introverted (I) или Extroverted (E)
Sensing (S) или Intuitive (N)
Thinking (T) или Feeling (F)
Judging (J) или Perceiving (P)

Всъщност отдавна нямам нужда от изява сама по себе си. По-скоро от нещо по-дълбоко.

Изявата може и да е на по-дълбоко ниво. Толкова ли няма нещо, което не си опитвала?

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!

Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 12:24



I
S
F
J


Нещо, което да не съм опитвала? И да ми е интересно? Мхм - Бойни изкуства и Китара.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.11.11 12:25.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.11.11 19:34



от бойните изкуства боли тялото, а от китарата - пръстите



In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 20:05



Пфффф е тва пък за какво го написа



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.11.11 20:59



споделям опит


и ми е самотно...

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 21:52



Ми сподели на китара с метални струни ли си свирила?
Какво бойно изкуство си тренирала?

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано24.11.11 22:17



:)) Позна. Изкара ме изключително интровертна личност (като че ли преди бях към 60%), а останалите са на границата, т.е. "златната среда". INTJ или ISTJ най-вече, но при 47% - 53% едва ли е особена разликата

До колко са верни - не знам.

Ама, аз съм свръхчовек, хехех, само интровертността да я намаля. Интересно, че дават Правото като една от подходящите професии. Все си мислех, че правистите са по принцип екстроверти

Редактирано от Mos maiorum на 24.11.11 22:23.



Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 22:49



Абе интровертите са пичове.

Иначе на мен ми се е намалила Екстроверсията, защото сега са ми доста сближени. Както и другите, между другото.

Като е интроверт човек може да бъде перде и да си проучи случая, да си каже речта, да си я изиграе.... ако е екстроверт по ще се оглежда в очите на другите, което не е много хубаво, разсейва И вдъхват повече респект интровертите. Гадове такива!

Иначе ти с какво искаш да се занимаваш? Темата е за професия, може да минем към твоята, ако искаш. На астро и не съвсем основания.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.11.11 22:50.



Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 22:57



Всред тия:
Business Executives, Administrators and Managers
Accountants and Financial Officers
Police and Detectives
Judges
Lawyers
Medical Doctors / Dentists
Computer Programmers, Systems Analysts, and Computer Specialists
Military Leaders

Мисля, че Милитъри Лийдърс избива рибата


Иначе погранични резултати значи, че си балансирана и многостранна личност.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.11.11 22:58.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.11.11 22:59



с метални, много болеше, но ако си много ентусиаст, на мен ми харесваше много да свиря в дует с някого, иначе учих в нас, което с присъствието на баща ми, превръщаше всяко учене в нежелано и се отказах, но пък тогава учих солфеж и разбрах музиката, та от музикален инвалид се превърнах в ,,прекрасен втори алт,, по думите на диригента на хора, в който се записах след това.

Джудото беше много мъжкарско. Киокошинкай май е каратето, което ми хареса най-много (не знам как се пише на български точно), но ми се стори много харизматично, много истинско. После каратето ДО, което май използват най-вече нашите полицаи, ми се стори доста по-дървено, не толкова гъвкаво и красиво.



In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.11.11 23:18



Знам, че боли с метални, но пък не искам с перце. Но има и други струни, а има и хахахахахха лейкопласт за пръстите (шегувам се!!!)
Иначе аз съм свирила дълги години на пиано, но китарата е по-лесно преносим инструмент



Аз си мисля за кик-бокс, но си обичам твърде много носа.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.11.11 23:19.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.11.11 23:27



те те болят по-скоро на лявата, където натискаш грифа, ама като се обелят един-два пъти и нищо ти няма



само не знам след като си свирила на пиано дали не са ти твърде нежни пръстчетата, но от друга страна от струни не се умира, а и в крайна сметка произвеждаш Музикааа

ех, колко неща ще правя, когато на 8 декември започне свободата миииии

In the name of the father...

Тема Re: Професиянови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.11.11 00:31



Е, какви ги пишеш.... нали казах ще се примиря с неметални струни.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Mos maiorum (absolut)
Публикувано25.11.11 01:27



Иначе ти с какво искаш да се занимаваш? хм, с този стелиум ти е ясно, че едва ли има едно-единствено нещо, с което да искаш да се занимаваш



Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!

Тема Re: Професиянови [re: Mos maiorum]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 11:47



Дааа, определено



Намерих още едно тестче, което уж дава 2 типа най-подходяща работа, ето тук:


На мен ми се падна:

Best Occupational Category
You're a CREATOR
Keywords

Nonconforming, Impulsive, Expressive, Romantic, Intuitive, Sensitive, and Emotional

These original types place a high value on aesthetic qualities and have a great need for self-expression. They enjoy working independently, being creative, using their imagination, and constantly learning something new.

2nd Best Occupational Category
You're a RESEARCHER
Keywords:

Independent, Self-Motivated, Reserved, Introspective, Analytical, and Curious
These investigative types gather information, analyze and interpret data, and inquire to uncover new facts. They have a strong scientific orientation, enjoy academic or research environments and prefer self-reliant jobs. Dislikes are group projects, selling, and repetitive activities.

На теб?

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано29.11.11 19:43



Според мен ни едно от двете ми пасват


For example, if you love to type, data entry operator might be listed as well, even though you want to be a fiction writer.

BEST OCCUPATIONAL CATEGORY
You're an ORGANIZER

Key Words: Self-Control, Practical, Self-Contained, Orderly, Systematic, Precise, and Accurate


2nd BEST OCCUPATIONAL CATEGORY
You're a PERSUADER

Key Words: Witty, Competitive, Sociable, Talkative, Ambitious, Argumentative, and Aggressive

In the name of the father...

Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.11.11 22:00



Не разбрах много идеята на този тест ... може би деление на топли и студени, ярки и по-тъмни ... Но и аз съм Creator с второ Persuader.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 22:07



Цветовете се свързват с биоенергия, темперамент, но разбира се рисковият момент е моментното емоционално състояние и етап от живота, в който човек прави теста.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 22:10





..rude & not ginger...


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 22:21



А виж тук:


На пърсонелити рипорта ми даде съотношение You are 54 % extrovert and 46 % introvert абсолютно същото като Майерс-Бругс последния път като го правих.

..rude & not ginger...


Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.11.11 23:55



Ми аз по принцип си обичам синьо и зелено (не всички нюанси). Но не ги бях свързвала с толкова сложни чувства и емоции и значения досега. Че и групиране ... Някой път ще пробвам теста, но засега нямам желание.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 00:00



При мен излезе 50 на 50. Явно съм в малко по-екстровертен период, защото всеки път излизам INFJ и I води ясно.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.11.11 00:00



Аз често казано, съм си сменяла предпочитанията към любим цвят с времето. :Р

Иначе цветовете са пряко свързани с емоциите. Дори някои емоции могат да бъдат описани в цветове.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 00:08



Това се подразбира, но този човек е изградил сложна система за целта на теста.

Аз явно съм постоянна в цветовите предпочитания, защото това са ми любимите цветове от дете. На мъжа ми също, макар че той клони повече към синьо, отколкото към зелено. Но тези два цвята са широко застъпени у дома.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано09.02.12 00:48



Приемам залагания какво ми казаха днес, че трябвало да стана. Жокер - не е споменавано в темата изобщо.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор mysticlilith (непознат )
Публикувано15.02.12 22:09



Змиевъд?





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор won (cool)
Публикувано15.02.12 22:36



Ето моето предположение





Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 15.02.12 22:39.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано16.02.12 16:08



Ама ти кажи какво, а ние ще кажем дали ще е вярно.

.



Тема Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rewe ()
Публикувано22.02.12 11:15



Привет!
Накратко:
2,6,10 дом са в Въздуни знаци
6 дом на наемния труд е в знака на водолея- затова не ти препорьчвам да работиш за други - тези опити няма да потрьгнат.
Акцентирани -Луната и 4ти дом, семеен бизнес, работа от дома- например посредник, доставчик на услуга от дома.
Идеална позиция за преводачески услуги и уроци по чужд език от дома, понеже Мерк. управлява десети дом и е отлично акпектиран от господаря на знака на вьрха на 4ти (Юпитер). Изхождаики от хороскопа ти предполагам че за това ти липсва нужното образование (дано да греша) но може да го наваксаш.
Иначе ти остава професиата на маклера- посредник при продажба и наем на имоти или тьрговски представител. Успах!

...and may the force be with you!




Тема Re: Професия накратконови [re: rewe]  
Автор won (cool)
Публикувано22.02.12 22:44



Я, чети нататък из темата!


Още малко ще й наемеш сергия на пазара, че да се види с пари... от продажбата на семки!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.02.12 22:47.



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.02.12 23:21



Това нещо опр няма да го кажа, само ако някой познае може да поклатя глава в знак на възмутено съгласие



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: mysticlilith]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.02.12 23:22



То когато съм родена е съзвездието Змиеносец реално, така че...



..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.02.12 23:23



На такава съм се правила.



..rude & not ginger...


Тема Re: Професия накратконови [re: rewe]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.02.12 23:34



Мечтата ми е да се затворя вкъщи и да не излизам даже за работа





Малък урок по астрология:
Принципно Сатурн в 4-ти дом, раняващ ми Слънцето, значи, че проблемите ми идват от дома и детството. Че по-скоро бих избягала откъщи, че се чувствам по-комфортно в 10ти дом и компенсирам там липсите по 4-ти. Това не е акцентиран 4-ти, това е преебан 4-ти. Има разлика Ако в един от домовете ти има пожар, ти там ли ще стоиш или ще бягаш надалече?

Това, че Водолей е индивидуалист, не значи, че няма нужда от хора, които да оценят индивидуалността му, все пак е сянката на зодия Лъв, т.е. иска същото, но с други методи. Може да не обича да има шеф, но въпросът е да не е някой педантичен пряк шеф, който се налага. Защото Водолеят няма и особено желание сам да поеме административните задачи, свързани със самостоятелен бизнес. Иска да си върши творческата работа и да не му се бъркат.

За образованието ще ми е интересно да чуя. Някакъв интелектуален дефицит ли виждаш, нещо така да съм от малцинствена група ли, ранен брак ли?


Много ти благодаря за пожеланието за успех. След прочетеното определено ще ми трябва.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.02.12 23:35.



Тема Re: Професия накратконови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.02.12 23:35



И аз си помислих същото. Четейки, визуализирах Георги Кирков



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.02.12 23:36.



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано23.02.12 11:18



Що тъй бе, жена. Младежът (или младежката) са писали, че и обосновали. А ти недоволна. Колкото до урока ти принципно специално точно твоя Сатурн показва, че пак принципно е трябвало да научиш урок/ци вкъщи от баща си, който урок/ци очевидно не си научила. И къде си се разбягала от 4. дом и то към 10., дето има един адски дисхармоничен Хирон (който от всички планети е най-дисхармоничен), дето именно той ти пречи. Питам и отговор не искам.

Я си признай, проблемите вкъщи от майка ти ли са или от баща ти? Или може би брат, сестра (имаш ли)?

"Това не е акцентиран 4-ти, това е преебан 4-ти."
Абе баш акцентиран си е, а за другото с двете е-та се сърди на квадрата Луна-Нептун и техните представители. Макар че от сърдене файда няма, ама както си решиш.

Редактирано от rigel3 на 23.02.12 11:24.



Тема Re: Професия накратконови [re: rewe]  
Автор rigel3 ()
Публикувано23.02.12 11:39



Добре си ги навързал(а), ама ето това:
"Изхождаики от хороскопа ти предполагам че за това ти липсва нужното образование "
можеш ли да ме светнеш по-точно откъде в хороскопа го видя?

Аз изключвам "преводачески услуги и уроци по чужд език" та остава другото. Също и по Юпитер в 8. дом - парите на другите. Обаче Венерата е леко дисхармонична, та това е също под въпрос. Но първо трябва да се справи с възела в 7. дом и после по 8.



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.02.12 15:05



Първо ще започна оттам - никога повече не се обръщай към мен така: "Що тъй бе, жена", ако искаш да водим някакъв нормален диалог. Твоите познати може да приемат такова обръщение, аз не.


Също така изобщо не съм недоволна, а не съм съгласна чисто астрологично. Абстрахирам се изобщо от това, че става въпрос за моята картата. На когото и да беше, щях да съм на същото мнение.

Нямам братя и сестри. Проблемите са и от майка ми, и от баща ми, нали знаеш, че в една двойка не е само единият отговорен? Уроци от мъжка фигура - дядо ми. С голяма любов и признателност.
За другото не те разбирам какво имаш предвид, много емоционално и хаотично си се изказал. Хирон така и така е раненият лечител по дефолт. В 10-ти дом показва, че именно в полето на професията ще използвам собствените си "рани", за да съм в полза на другите. Освен това 10-ти ми е управляван от управителя на АС-ми, естествено, че натам ще залагам, поне външно това ще демонстрирам в обществото, макар вътрешно да ми е по-важно семейството и близките.

Какви две е-та? За какво да се сърдя? Аз реално особено като се сравнявам с другите, съм много балансиран човек и да се сърдя за нещо, особено пък абстрактно ще е голямо изключение и прекалена детинщина. Най-много да ми стане мъчно, но да погледна философски на нещата и да мина през хумора.


ПП. Имай предвид, че и аз се занимавам с астрология, не професионално, но от 5 години доста активно и за някои неща може да се получават разлики в интерпретациите. Затова аз се изразявам достатъчно обяснително, за да стане ясно какво конкретно имам предвид. Ти обаче се изказваш твърде лаконично и с повече въпроси отколкото конкретни мнения, за да бъде взето мнението ти насериозно.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 23.02.12 15:11.



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано23.02.12 15:46



Обръщението беше шеговито. Не знаех че така ще го приемеш.

Дядото го пропуснах. По майчина или бащина линия е?

За Хирон мисля има и други функции, ама няма да споря.

За ПП. Ще го имам предвид. Пиша толкова обяснително, колкото сметна за необходимо. Който може, разбира. Който не може, пита. За останалите който каквото си реши. Но не си тази, която ще ми казваш какво, колко, как, къде и кога да пиша и обяснявам.

Редактирано от rigel3 на 23.02.12 15:52.



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.02.12 16:04



Шеговито на теб ти се струва. Аз това никога не мога да го приема за шеговито, защото то си има разлика от шега до шега и от отношение до отношение.

Защо те интересува по бащина или по майчина линия е? Откъде накъде ще ти давам отговори за целия ми живот при условие, че ти не си ми казал едно полезно нещо? Много по-достойно е да дадеш предположение, напр. "Дядото по еди коя си линия е, нали, защото според хороскопа е така и така" и да понесеш да ти отговоря "Да, така е" или "Не, не е така". Не давайки предположение, ти избягваш възможността за грешка и да ти кажа "Не позна", според мен, но по начин, по който ти искаш да получиш цялата информация, а да не дадеш нищо на другия. В живота си аз като теб никога не съм правила и ми е напълно непонятно това поведение и ми влиза в разбиранията за недостойно, с цялото ми извинение.

Не ти казвам какво можеш, казвам ти, че тази позиция властова, която заемаш и други ти я позволяват, при мен е напълно неподходяща. Няма смисъл да ти обяснявам и илюстрирам какво казваш и правиш, ти си знаеш много добре, на теб това ти е източникът на удоволствие, все пак.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 23.02.12 16:11.



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано23.02.12 16:26



Откъде накъде пък аз ще ти давам отговори, след като ти не искаш да предоставиш минимална информация. В крайна сметка ти питаш за хороскопа си и е нормално да предоставиш информация като те питат. Като не искаш проблемът си е твой. Твоето поведение за мен също "ми е напълно непонятно това поведение и ми влиза в разбиранията за недостойно, с цялото ми извинение." Ясно ми е какъв е отговора, но ако ти кажа, ти ще излъжеш. Освен това за астрологическата услуга се плаща. Безплатно толкова. Като искаш повече от някой отиваш при астролог и си му плащаш. За мен ползата за изгубеното време по твоя хороскоп е да споделиш някаква минимална информация. След като и това не искаш явно за теб това е "източникът на удоволствие".



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано23.02.12 17:03



Ще излъжа?

Имаш хороскопа ми и мислиш, че ще излъжа?!?! Да спекулирам ли колко лош астролог би бил, както и психолог, ако го мислише наистина това. Но аз определено не мисля, че го мислиш, ти само спекулираш. Минимална информация?!?! Разказах си целия живот. Пишеш смешки. Няма кой да ти се върже, не се хаби. Възможно ли е толкова много да подценяваш другите?
А на астролог, който разбира по-малко от мен по астрология, няма да отида. Темата я пуснах и аз, за да се обучавам, да видя как мислят другите астрологично. За да има реален казус. А не да си разкажа живота, а ти да си правиш изводите наум и само за собствено твое ползване. Ако не беше казус, а исках конкретно астрологично мнение, знам много добре кого да попитам и на кого имам доверие. И разказвах не защото ми е приятно, а защото знам, че е полезно за тези, които четат.
Идва ми да те питам на колко години си, държиш се по-незряло от мен. И това мъж на възраст. Какво си мериш с мен изобщо?


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 23.02.12 17:08.



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.02.12 22:08



Минимална информация?!?! Разказах си целия живот. - Не е вярно, слушай какво казва човека, щото той тренира източно изкуство….

Как така си разказала? Ти кого ще лъжеш, мен ли? - Днес, например от 3 до 5 ч. никой не знаеше къде си и какво правиш? На кой се обади, кажи! Ама не може така, ще казваш всичко иначе няма хороскоп.



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.02.12 08:58



Точно защото ти имам хороскопа и мисля, че ще излъжеш.


"Какво си мериш с мен изобщо?"
Всъщност ти пробваш да мериш нещо с мен. Но не стана ясно какво. А колкото до мен пиша в клуба от преди ти да се занимаваш с астрология (както се хвали по-горе). И тогава пак бях по-добър астролог от теб. За тези години продължавам да се развивам, така че въобще няма какво да меря с теб. Като искаш казус пусни някой хороскоп от стотиците, които ги има в интернет. Само да питам - каква ми е ползата от разглеждането на твоя хороскоп вместо да гледам на някой от публикуваните в интернет??? И какъв казус разглеждаш?? Писаха ти отговор, ти вместо да дадеш някаква обратна връзка, почна уроци да даваш на пишещата, която явно знае повече от теб. И за тези 5 години даже не можа да разбереш как се пуска тема и какво да се очаква от нея, обаче претенциите големи.



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.02.12 10:35



Точно защото ти имам хороскопа и мисля, че ще излъжеш.

Добре, щом държиш да продължаваш да твърдиш, че не спекулираш, а наистина го мислиш, значи си ужасен астролог. Добавям психолог, защото всеки, който е чел темата, знае за какво става въпрос и без да ми е разглеждал хороскопа. Виж си само колко емотикони си сложил. Толкова емоции, такова нещо...

А за другото: ......................................... е отговорът ми.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професия накратконови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.02.12 10:40



Да, вярно, че ходеше на източни учения. Аз само не мога да разбера антиреклама ли им прави, те ли са го изнервили така или е бил много по-зле и всъщност са му помогнали. Но при условие, че не съм имала честта да комуникирам с него преди стремглавото му духовно израстване, май никога няма да разбера. Ти как мислиш?

..rude & not ginger...



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.02.12 11:42



Моите имотикони започнаха след като ти пусна съобщение с емотикони. Да не кажеш после, че аз не знам как се пускат имотикони. Колкото до това какъв съм астролог явно съм много по-добър от теб, след като не разбра какво съм ти писал. За психолог пък въобще не съм твърдял, че съм, но всичко това показва, че явно си си загубили 4-5- години да следваш психология. И явно няма никакъв смисъл да продължавам да ти обяснявам. Като излезеш от мама и тати или поживееш повече самостоятелно може и да схванеш какво имам предвид. А вие двамата с Ивони продължавайте да ме плюете, след като това ви доставя удоволствие.



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.02.12 12:19



Нали знаеш, че като се обясняваш, всъщност се оправдаваш. Само че извинението не е прието.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.02.12 13:30



Аз не "се обясняваш", а обяснявам. Но на теб колкото и да ти обяснявам, файда няма. Явно и да четеш не можеш. Или четеш нещо, пък "схващаш" съвсем друго. И няма за какво да ти се извинявам, по-скоро ти трябва да ми се извиниш, но споко, няма проблем.



Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.02.12 19:39



А вие двамата с Ивони продължавайте да ме плюете - А така, браво!
Само да си казал някъде, че си винаги сериозен и не се шегуваш!





Тема Re: Професия накратконови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.02.12 20:55



Виж, не се задълбочавай толкова, мисля, че са ти ясни нещата... Или пък като специалист-психолог се задълбочавай, но аз не искам.
При всички случай каквото и да кажа, ще го възприеме зле и ще каже, че го плюя.



Тема Re: Професия накратконови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.02.12 21:31



Знам, извинявай.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професия накратконови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано25.02.12 21:13



Прав си, вашите мнения само за майтап стават. Ще гледам да не забравя, да не съм сериозен и да се шегувам.





Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.02.12 13:46



Добре е щом откриваш едно нещо за което да стават.
Но ме ласкаеш човек - с това внимание което ми обръщаш, пък аз дори и източни искуства не тренирам... нали ми ги забрани. А и темата е на Доктор Ху, не искам да и я спамя.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.02.12 14:12




Аз отдавна подозирам накде биеш... , обаче не ми се вярва, пък не разбирам чак толкова и астрологически повече за професията ти май не мога да кажа.
Извън астрологично, мога да кажа, че аз на 21 г. въобще не бях ориентиран какво ще работя. Спомням си, че много ми се въртеше в главата мисълта да емигрирам. А някъде тогава с баща ми водихме сериозен разговор на тази тема и като ме пита казах, че имам чувството, че за наемен убиец много ме бива... Но той хич не се впечатли, все едно е знаел, че няма да ставам такъв.



Тема Re: Професия накратконови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.02.12 16:15



"пък аз дори и източни искуства не тренирам... нали ми ги забрани"

Е това пък кога съм ти го забранил?? Надявам се астрологията поне да не съм ти я забранил.

Тука сме на западна, така че няма проблем.

То и на мен не ми се спами, ама като ми приписваш заповеди и забрани, трябва да се изкажа.



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.02.12 16:23



"като ме пита казах, че имам чувството, че за наемен убиец много ме бива... "

Като го спомена се сетих, че има начин това да се види астрологически, макар и само второто. А за ориентацията аз още 14-15 годишен знаех какво точно исках и какво средно да запиша.

Обаче така е с тези хороскопи с ясно изразена професия. За другите е малко по-сложно, ама пак става.



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор rozovotakova3 (pure)
Публикувано01.03.12 03:38



мдам, като моята, дето никой в крайна сметка не може да я разчете и определи, ама живот, какво да се прави





Тема Re: Професия накратконови [re: rigel3]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано01.03.12 20:32



За пръв път те виждам толкова нервен (съвсем добронамерено го казвам).

Абе ти не разбра ли, че тук има една тема и тя е вечна - "Чешем си езиците!".
И, между другото, астрологичните форуми не са за обучение, а за обмен на информация, мнения, за споделяне на отношение към астрологията, а не за преподаване на астрология. Ако някой си е постнал хороскопа за разглеждане, да бъде готов да чуе всякакви отговори - и лицеприятни, и нелицеприятни, и компетенни, и некомпетентни.



Тема Re: Професия накратконови [re: Lillie]  
Автор rigel3 ()
Публикувано02.03.12 10:09



"Чешем си езиците!".

Е знам го туй, ама като не бях в медитативен режим, това се случва.



"И, между другото, астрологичните форуми не са за обучение, а за обмен на информация, мнения, за споделяне на отношение към астрологията, а не за преподаване на астрология. Ако някой си е постнал хороскопа за разглеждане, да бъде готов да чуе всякакви отговори - и лицеприятни, и нелицеприятни, и компетенни, и некомпетентни."

Е това е точно така! Абсолютно съм съгласен. Аз това се опитах да обясня на авторката на поста, ама ти си го казала най-хубаво. Специално за професията се гледат много показатели, обяснявани на курсове и книжки. Бях тръгнал да обяснявам, ама след нейните постове се отказах. Наистина си права: това е форум, а не курс или книга по астрология.



Тема Re: Професия накратконови [re: Lillie]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.03.12 13:10



Това и първото и второто и третото има начин да се провери астрологически.
Ако е ясно изразено ми е мисълта, иначе пак може, но е малко по-сложно.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор MarlenaSS (минаващ)
Публикувано29.04.12 16:13



Ти си слънчев човек, имаш склонност към лидерство. В състояние си да даваш енергия на другите. Искаш да помагаш. Но искаш също така да блестиш, да си на сцената, да водиш хорото...
Парите няма да ти падат от небето. Ще ги изкарваш с труда си. Ще печелиш добре, но на тебе все ще ти се струват недостатъчно. Имаш широки пръсти...:–)
Професията която най много ти подхожда е това което си избрала. Може още, като вариант да бъдеш, отличен педагог, учителка, преподавателка наставница...Ти умееш да се отнасяш към хората подкрепящо и по майчински, или още като към по-малки братя и сестри. Комуникативна си. Речта е твое силно оръжие. Още умееш да пишеш, да играеш роли, да лавираш, да си дипломат, да посредничиш... В този смисъл професии свързани с гореизброените качества също могат да са ти присъщи.
Ще ти бъде трудно да намериш подходящ партьор. Шанс обаче има. Малко късно. Между 2027 - 2029 е благопритно време. Бракът ще бъде траен и устойчив. Ще имаш и деца - момиче (или момичета). Ще има склонност към пълнеене. Въпреки, че си кариеристично настроена и имаш големи очаквания от себе си в един момент ще разбереш, че твоята най-голяма кариера и достижение в живота е твоето семейство, твоя съпруг и това, че си се реализирала като жена.
Инае най силният и добрия ти период в живота е предвиден за 2019 - 2035. Имаш силен Юпитер в картата си.
Слабо място на тялото е стомахът, още черния ти дроб. Пази се от хепатит, а също от преяждане. Имаш склонност към пълнота. Ако имаш воля, упорство и постоянноство няма да е проблем. Пази се от инфекциояни заболявания и епидемии, а още избягвай пътешествия дори да са служебни, бъди внимателна на улицата и в обществения транспорт.

Толкова гювеч от мен... Надявам се да съм била полезна..Още въпроси и отговори индивидуално и с пари! Успех!



Тема Re: Професиянови [re: MarlenaSS]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.04.12 11:41



Мерси.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор PureRose ()
Публикувано30.04.12 13:15



на мен пък толкова общо ми се стори тоша, че все едно за мен е писано, и аз мога да се разпозная в този текст



Тема Re: Професиянови [re: PureRose]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.04.12 13:46



Аз не съм казала дали се разпознавам, просто й благодаря за отделеното време и внимание.
Иначе ти знам, че във всичко можеш да се разпознаеш. Поне има цифри, гледай на теб нали ти бяха казали 2013-та, че ти е благоприятна за любов, мен ми казаха 2027-ма. Значи трудно можеш да се намериш в това. В реакцията ми също трудно можеш да се намериш. Дотук две различия. Можем да изброим и повече, но кому е нужно.
ПП. Здрасти, Роуз, и хубав ден.

..rude & not ginger...



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор PureRose ()
Публикувано30.04.12 17:25



права си, че не си казала, че си съгласна, но аз нали винаги право в ядрото на нещата се целя



здрасти и от мен, за 2013та не знам, сега в други теми съм се прицелила, да видим как ще ми се подредят нещата...

надяшам се да си добре



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано19.02.13 11:18



Хубава тема

Когато е бил жив,Едгар Кейси е казвал на хората,които са идвали при него,каква професия е най-подходяща за тях. Това е било според различните им прераждания.
Дали астрологията може да каже каква точно професия е идеалната за един човек? Астролозите не се наемат да казват,защото хороскопа не показва личния избор на човека
Аз до ден днешен не мога да разбера каква професия би била най-добра за мен...когато си търся работа,винаги гледам дейността,която трябва да се върши,не толкова заплатата...също предпочитам индивидуална работа,не в колектив.Да няма шум и контакт с клиенти.Може би,ако съм сама в стая ще е най-добре - мога цял ден да мълча и да си работя Сега нося униформа,но не бих казала,че ми харесва идеята за такова облекло,дори и работно,не се чувствам комфортно,всеки те гледа с някакво изискване,освен шефовете,има напрежение...Харева ми само вратовръзката
Някаква свободна професия може би ще ми допадне...като хоби или просто ей така...например,работила съм и в печатница - харесваше ми като дейност,а започнах от любопитство...аз бях единствената,която не носеше работно облекло от жените Ходеха с едни престилки,аз не исках,въпреки,че се занимавахме с лепила и хартия...
Сега се занимавам с една компютърна програма за 3D графики...ако ми хареса,може и да се усъвършенствам.

Но все пак астрологията може и да каже коя професия е най-добра според картата

Всеки ден ще е така - до победата!


Тема Re: Професиянови [re: Sapta Rishi Nadi]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.02.13 13:47



А пък аз към 2-3 клас се бех леко притеснил по тоя въпрос. Тогава беше на мода момчетата да искат да са военни, летци, космонавти или милиционери. И всички съученици искаха да са такива, което ми създаваше известна тревога, питах се: Ами ако верно се военизират и литнат всички, само аз ли ще остана на земята?

А като тинейджър си мечтаех за някаква професия от типа скитащ се безделник по света... Че не можех да си се представяда да работя рутинна работа повече от 1 час, камо ли всеки ден по 8 ч.



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано21.02.13 11:08



Има хора,които не могат да живеят (и работят) без екшън,особено ако са бивши военни или полицаи...професионално изкривяване,може би



Друго нещо е да оставиш хората да си блъскат главите за неща,които никога няма да се оправят и никога няма да има доволни,пък ти да си хванеш пътечката за планината и да си осмислиш малко живота

Всеки ден ще е така - до победата!


Тема Re: Професиянови [re: Sapta Rishi Nadi]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.02.13 13:04



Друго нещо е да оставиш хората да си блъскат главите за неща,които никога няма да се оправят и никога няма да има доволни
Иначе, аз не исках да обикалям по горите. Мен по градовете и страните ми се моткаше -исках постоянно да се запознавам с други хора, непознати за мен ...

а, не да осмислям нещо.
А сега не ща да ходя никъде.



Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано22.02.13 11:05



Не визирах теб,а говоря по принцип кое има смисъл. Ако имах възможност например, щях да замина за Хималаите...
Ти тук стой си



Всеки ден ще е така - до победата!


Тема Re: Професиянови [re: Sapta Rishi Nadi]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.02.13 21:08




Ходи! И после ще разбереш, че тука е супер. Много по-хубаво е от Хималаите и от навсякъде. Като природа имам в предвид. Тук не-хубавите неща идват от хората, не от природата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.