Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 21:01



неее, аз работя с хората на испански, в баровете говоря на испански, с познтите си също, имам предвид, че съм много далеч от ниво филология, но 8 часа на ден 6 дена от седмицата говоря испански, да не говорим, че в свободното време съм на испански и английски, българи почти не познавам тук...
но аз искам да повиша нивото и с учител ще ми е по-лесно, за да ми позатяга дисциплината и мързела



In the name of the father...

Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 22:17



това е за Палма - Crossing Venus IC /Jupiter DC
(There is hardly a better place in terms of partnerships, friendship and love. )

това е за Барселона - Crossing Jupiter DC/Pluto MC

това за Мадрид - Crossing Mercury IC /Jupiter DC

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.11 01:48



Съчетание на силен или ъглов Марс и подчертана Дева /напр. асц. дева/ съм срещал в доктори защото имат някаква резистентност ли /незнам как се казва/ от чуждите емоции /имунизация, предпазване някакво да приемат чужди емоции, т.е. информацията от сетивата първо им минава през ментала (незнам как се казва) - умственно, който може да не позволи да достигне, да генерира емоциите им... ), което има дава свобода да оперират например ... обаче при Луна в 1-ви дом това май няма да важи, пък и Марс в Скорпион може би – не съм сигурен за него обаче ?
Обаче асц. Дева и Мерк в харм. аспект с Юпитер също е добре или е показател за докторство.

От астрологиите смятам индийската е много подходяща за определяне на разни такива неща, като професии например, но аз не я знам, а то и малко хора я познават толкова добре колкото трябва.

Между другото няма ли го момента, че най-трудното е най-отплащащо се за хората, които т ърсят да надмогват себе си, дори да се измъчват по този начин? И че най-слабите ни страни са и най-силните ни качества реално.... но трябва смелост, за да експлоатираме точно тях.И аз мисля, че има нещо такова.... до някаква степен или нещо в подобен смисъл поне.
-Иначе, за информация, според тази афетика която аз гледам най-дисхармоничните ти планети са Марс, следван от Слънцето и Луната. Най-силната планета ти е Марс следвана по петите от Луната. Най-хармоничната – Меркурий, затова те бива в словото и писането, следвана от Юпитер. Сатурн също ти е сравнително добър, доколкото му е възможно.

И както казваш някъде по-горе, едно е да имаш потенциал за нещо, а съвсем друго е да ти е дадена и възможност да го реализираш. А има и нещо като разминаване във времето...

Задавам толкова въпроси, защото наистина каквото и да работя, трябва да има още нещо. И в едното да се спасявам от другото и ОБРАТНОТО. – Това и по оста на възлите го търси. В южния си почиваш, спасяваш се, от там ти идва силата опитността, която обаче трябва да реализираш по начина указван от северния....
Ригел беше споменал за възлите, аз потвърждавам, че също няма как да минеш без възлите при работата си или това с което ще се занимаваш, просто влиянието им е неизбежно.


то би континио ... - некогиш.





Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано25.10.11 09:05



"Между другото Луната в случая и нег. й страни не може ли да сигнифицира просто майката?... Защото най-слабата ми точка е действително отношенията с майката-Луната."

Луната е сигнификатор на майката. Обаче за майката е сигнификатор и 4-10. домове. Луната също е сигнификатор и на емоциите. Проблемът е, че:
1. Тя е силно дисхармонична.
2. В 1. дом е, т.е. засяга характера.
3. Има само 1 мажорен аспект; единствена помощ получава от Нептун, която ти успешно използваш.
4. Липсва ти контрол на емоциите.
5. Ти си жена, а Луната за жена е от огромно значение, по-голямо от Слънцето.
Всичко това при директно действие върху Луната ще активира всички тези неща и т. 3 няма да е достатъчна да ги компенсира.

"Задавам толкова въпроси, защото наистина каквото и да работя, трябва да има още нещо. И в едното да се спасявам от другото и ОБРАТНОТО."
Аз не съм писал да не работиш. Просто едната трябва да ти е основна работа, професия; другото хоби - дали ще печелиш от него или не не трябва да те интересува. Трябва да ти носи удоволствие.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано25.10.11 09:24



"Какво ще става, ако засягам директно Луната? Ще си минавам псих. и емоционални предели? И може аз да стана пациент ли? Или да обмисля самоубийство?"

Най-малкото ще си навлечеш емоционални проблеми. И като добавим и че е в 1. дом, може и да си прецакаш психиката. А липсата на контрол на емоциите може и да доведе и до първите 2 неща, които писа. За теб най-доброто е, че Асц. ти е в Дева, а не в Рак и че Меркурий е хармоничен и по-силен от Луната!
Розе е ясен пример какво става, като чоплиш директно върху дисхармонична планета, макар и нейната да е друга - планетите са взаимно-свързани и се засягат и останалите. Но пък нищо не ти пречи и да се пробваш. Впрочем Луната е сигнификатор на различни неща. Например ако майка ти има желание да се разбирате, можеш да имаш + развитие в тази насока. Но не и ако само от теб идва.
"Между другото няма ли го момента, че най-трудното е най-отплащащо се за хората, които търсят да надмогват себе си, дори да се измъчват по този начин? И че най-слабите ни страни са и най-силните ни качества реално.... но трябва смелост, за да експлоатираме точно тях."
Когато човек се научи да използва отрицателните си качества и ги трансформира в '+' това е най-доброто. Но не съм съгласен с начина на постигане на целта. Примерно разкървавиш си пръста. И какво правим - продължаваме да го разкървавяваме, взимаш пирон и дълбаеш раната, сипваш сол в нея. И после защо ме боли и не заздравява.

Напротив - бинтоваш пръста, слагаш лекарства (които идват и от други части на тялото) и го използваш минимално, докато се оправи.

"Както Ин и Ян - всяко нещо съдържа в себе си своята противоположност. В психологията му се казва свръхкомпенсация."
Не си разбрала точно тази философска концепция. Не е само това интерпретацията на Ин-Ян. По-важното е взаимната компенсация. Това, което ти казваш, е чоплене само по едното и е точно в разрез с нея. Да не говорим, че има и други ф. конц., които се включват. Какво точно е свръхкомпенсация в психологията?

Редактирано от rigel3 на 25.10.11 09:43.



Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано25.10.11 11:42



Втори дом със Скорпион и вътре Плутон.....детектив! Десети в двоен знак....двоен агент



С този втори дом май пари от психология са си добре.
Хубав ден!



Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:06



Всъщност аз май не искам основна професия. Искам няколко хобита, от които да печеля помалко и общият сбор да прави повече. Но дори да печеля пари, много държа да го разглеждам и чувствам като хоби. Т.е. да върша нещо, което бих правила, дори да не ми се плаща изобщо за него. Защото дори малко да се занимавам с нещо задълбавам и се вманиачавам, но когато имам друго - релаксирам чрез него. Да, тъпо е да си почиваш от една работа с друга, но когато са много подобни по вътрешен смисъл и противоположни по външно проявление, така ще мога да го играя и сериозна уж интелигентна, и забавно откачена... защото ако не го разпределя има опасност където не трябва да съм едното и пак където не трябва другото. Просто имам си две страни, най-малкото.

Но го има другият момент, че напоследък реших, че преди това да се случва, трябва да се гмурна в корпоративния свят и да си докажа, че мога да изкарвам много пари с работа, която възприемам като работа наистина, а не като хоби.... и след като това си го докажа, ще бъда спокойна, да правя това, което горе съм положила. В смисъл факт е, че ми носи и в момента това, че работя, дори когато ми идва в повече, някакво чувство, че Мога.

А иначе обучението и в психологията е дълго години наред, квалификации, специализации, школи....изминала съм доста от пътя, но и ми остава доста. И както казват повечето ми преподаватели - първо е хубаво човек да работи повече неща, за д аима опит, защото житейският опит е много важен. Второ терапевтичното обучение е много голяма инвестиция на време и средства, а се отплаща след ехее много време и в този смисъл човек тр да се издържа някак, докато се обучава, ако не иска мама и тати да му помагат. Което аз май вече не искам.



Та, иначе не ми е въпросът нещо да се нарича професия и бла бла, въпросът ми е в какво бих била добра. Защото и хоби да ми е нещо - е, ако не се получава, то и удоволствието от него не би било истинско Та аз в този смисъл питам..... не толкова кое ще ми се отрази добре, а кое мога да правя.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:15



То между другото не си ли прецаква всеки, който активно работи върху Луната психиката? Или поне повечето? Или май всъщност, който се бута да работи върху Луната, не е ли вече с прецакана психика, за да го тегли натам?


Да, но с ободен пръст, може да продължиш да шиеш, избягвайки нараняване на същия пръст, можеш с другите да компенсираш, вместо да го бинтоваш и избягваш всеки досег с него, защото има го моментът, че раните заздравяват, когато са на въздух... понякога бинтът оказва обратен ефект, защото под него се случват "невидими" процеси.
Свръхкомпенсация - например Наполеон. Шегувам се. Ами човек има дислексия - трудно му е да чете, да се ориентира, затова полага двойни усилия и не само че никой не разбира, ами дори е по-добър от другите. Или някой е доста стеснителен и срамежлив, затова става ТВ водещ.

Благодаря ти между другото. Има вярно в това, което пишеш, особено и аз съм забелязала, че съм уж доста емоционална, но разумът ми винаги гледа на нещата по друг начин и това изключително ми помага. А и все пак Меркурий ми е изгорен, нали? Та много държи да се изкара знаещ и можещ. Т.е. и той компенсира.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професиянови [re: lvony333]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:40



Мога да си овладявам емоциите, да, когато съм в ситуация, в която реша....особено професионална. Някак при мен, за да ги покажа, трябва да ги пусна, общо взето в повечето моменти изначално съм решила, че няма смисъл от тях при конкретните обстоятелства. Лошо става, ако съм ги пуснала, а изведнъж попадна в ситуация, в която....тогава може нещо малко само по себе си, да ме удари много здраво. Но по принцип ми е по-приятно, когато съм себе си и като емоция и екпресия на тези емоции....тогава се чувствам най-добре.
Да, то и аз бях споменала за възлите. Между другото тях си ги харесвам, защото темите Дева-Риби са ми изкл. важни. Както и темите 1ви-7ми дом (малко избива на Разум-Чувства и Аз в живота на другите-Другите в живота ми) Между другото въппреки 7ми дом в Риби и това, че оценявам чара на мъжете Риби, смятам, че не са за мен, ако става въпро за любовна връзка. Та....по-скоро като проф. партньори, приятели, един, който ми беше учител (за твърде кратко за съжаление) за баща си го харесах много, още не мога да си го избия от главата

Но това е друга тема. В края на живота си, аз би тр да съм като Риба в свои води в добрия случай. Или насухо в лошия, но с тоя възел все към риба ще клоня, хах? Пенсионирана Риба с посребрена опашка


Иначе за индийската астрология и аз си мислех, че би била доста точна, но и аз не съм много на "ти" с нея. Знам само че асц. ми става Лъв и Марс е бенефик за този асц., така че пак Марс е на предно място, този път в 3ти дом във Везни, упр. от Венера в 5ти в Стрелец, упр от Юпитер, който е в своя знак Риби в съвп. със сев. възел в 8ми, Луната тоя път е в Дева, ранена от южния възел доста сериозно във втори дом. Тъй че....положението е доста подобно май. МЦ е в Телец само че. Както и да е, тепърва ще чета за индийска и може и да открия някои неща и там.....макар че то там си е мн сериозна работа, имат сякаш отг. за всичко и ми е малко терсене.... да ти заявят категорично.


П.П. Ще се радвам, ако има продължение....некогиш.

..rude & not ginger...


Тема Re: Професия [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 12:48



То между другото това ми беше детската мечта - хем играя роля, хем има адреналин, риск, приключение, загадка, която да тр да разреша....

, а понякога има и схватки Изобщо само такива филми гледах и точно това исках да стана. После минах на междузвездни агенти, но.... по обясними причини все пак сме едва 21-ви земен век след н.е., та.... остана назад тази мечта.

..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.