Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 14:23



"che Gali mi kaza, ce nikoga poveche v jivota si nqma da se zanimavam s jurnalistika."

Е сега е момента да я опровергаеш.

Пък и не мо се вижда практично нещо, което си учила и работила толкова години да се отказваш от него само защото някой ти бил казал. Все пак интересно ли ти беше, като го учи и работи, или само по задължение?

"Ostavila sam se na techenieto do mart, kogato Uran shte mi mine prez Slantseto i cakam sadbata da me srita i speshno da smenq rabotata, koeto ne e tochno da darpash sam iuzdite na sadbata si... "

Ти така ако чакаш може и нищо да не се случи. То така се прави, когато не искаш това да се случи. Пък твоят случай май е обратен.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор won (cool)
Публикувано24.10.11 14:39



В рекламния бизнес за туристически услуги?В PR-агенция?
Впечатлена съм от двата тригона между Меркурий в съвпад с Венера, Нептун и Сатурн - идеи, фантазия, но и способност да работиш по реализацията на свои и чужди проекти.
Пак ще е от полза образованието ти, само се огледай за възможности. Опитай и ще разбереш дали е за тебе.

Започвай всеки ден сякаш е умишлено

Тема Re: Професиянови [re: rigel3]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 14:40



А, да, средното образование го завършила с 6.00, с което не се гордея особено и не ми е било стремеж, нито съм се преучвала. Просто така си стана. Иначе в 12ти клас един съученик го направиха частен ученик и може да се каже, че "леко" ме заплашваха, че ако не си мълча, ще съм следващата. В смисъл не съм била като поведение нормален и примерен ученик, но като постижения си бях.


От астрология се заинтересувах активно 2006та към края и 2006-2007-2008ма и наистина доста четох. Даже съм обмисляла да се запиша на курс, но така и не го направих, поотмина ми интересът и едва сега като че пак се позаражда.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 14:52.



Тема Re: Професиянови [re: won]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 15:16



Принципно 1ви дом също се гледа, управителите на домовете, а и домовете се разглеждат по двойки 2ри-8ми, 4ти-10ти и т.н. Лунните възли също би тр да имат доста общо с проф. реализация и реализация въобще в живота - кое е хубаво да се избягва, макар да го умеем добре (южния възел) и в кое е "истината" за пътя ни в този живот.
Моето тълкуване на възлите ми - явно ми е лесно да работя сама, аналитично (южен в Дева, първи дом), но ще е по-добре да се науча да работя в екип, с партньори (7ми дом). Макар че Девата иска сигурност и ясно планиран път (което сега аз правя, дори пускайки тази тема) ще тр по-скоро да се науча да се пускам по течението и животът да ме отвежда там, за където съм тръгнала (нещо като Алиса и разговорът с котката) - това от Рибите. И това отвеждане ще става чрез др хора (7ми дом). Та, ще тр да се науча да деля както работата, така и признанието, да изграждам отношения с другите и общо взето да не го карам сама, макар да ми е уж по-лесно по този начин.
И между другото е вярно, че не тр да прекалявам с работа тип Дева, защото да, яко е да забележиш детайли и да осъвършенстваш нещо, но това е едно, а когато цялата работа е свързана с това, напр. както е при счетоводителите и др. такива - еми аз съм добра в точните науки, но просто с времето развих непоносимост към тях. Твърде силно ми се обажда перфекционизма и товя ме побърква. Така че финанси, сметки и всякакви такива - аут ъф май лайф, все пак здравето ми е по-ценно от пари, които мога да изкарам по най-ужасния за мен начин - вгледана в компютри, изчисления, формули.... никога повече.

Затова и статистиката в психологията ми е много омразна. Не ми е трудно, но изисква определена настройка на съзнанието и определена нетворческа, а стриктна концентрация, в която не обичам да се вкарвам.
Значи ти предлагаш област, свързана с обществени ресурси. Но "ресурс" може да значи много неща, нали?

..rude & not ginger...


Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: rigel3]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 15:48



tova koeto me spira e ezikat i lipsata na kontakti, moje bi i straha, ce kato emigrant nikoga nqma da bada tolkova dobra v ezika, ta da predpochetat men pred edin ispanets. Inace imam has da svarsha rabotata, da hvana parva novinata, parva da q predam, parva da razbera, moqta mediq parva da q izlachi, koeto e mnogo polezno v agentsionnata jurnalistika primerno, no i v radioto, v televiziqta, kogato predavash na jivo, a na men mi daj da sam parva i barza i gledaj chudesa ot hrabrost, a ako i shefat mi me razbira i ima sashtiat has- leleee, super adrenalin. Ili kogato se nagovorihme s kolegite da pishem na parva stranitsa na vsichki vestnitsi vseki den, ce darjavata ne iska da plashta elementarnite lekarstva na onkologishno bolnite i nakraq promeniha zakona i pak zapochnaha da im gi plashtat - e kak da ne se cuvstvash polezen i ce vsqko usilie si e struvalo i jivotat ne e tolkova bezsmislen vsashtnost...
Obache sega ne govorq ezikat na horata tuk i tseliqt mi opit otiva po dqvolite. Ta sam kato pile v kalchishta i ne znam na kade da hvana, a i mnogo me e strah da hvashtam li sega nanqkade, zashtoto imam postoqnen dogovor, ta ne znaaam
No promqna iskam, eh tozi Uraaan

In the name of the father...


Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Rose.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.10.11 15:54



Може да заложиш активно на ученето на езика значи. Ама много активно.
Или да направиш българско издание в Испания, ако няма такова - ако има, да се присъединиш.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.10.11 15:54.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: won]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 15:59



ezikat e golemiqt mi problem, a i v Ispaniq nqmam nikakvi kontakti v tezi sredi, da ne govorim, ce tuk kato razberat, ce si cujdenets i te gledat malko kato peta raka covek. Ta dori i da tragna kam tazi ideq osashtestvqvaneto i shte otneme godini :(

In the name of the father...


Тема Re: Професиянови [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:10



И какъв е проблемът, не мога да разбера. Имаш си професия, добре де, трябва да довършиш магистратурата също толкова успешно, разбира се, ама то май малко остава. И след това - практикуващ психолог. Точно практикуващ най-вече, а не научна дейност в тази област. По стъпките на Стивън Аройо. Тук и астрологията естествено много ще ти помогне - въобще това си е чудесна комбинация. Особено ако си отвориш собствен кабинет, консултация вкъщи или по интернет или нещо подобно. Въобще разглеждането на случаи на клиенти би трябвало да ти пасва най-добре. Само трябва много да внимаваш да не ги взимаш присърце, т.е. да не се вживяваш емоционално в случаите, защото Луната и Нептун са дисхармонични и в квадрат и особено Луната е много дисхармонична (-2), а тя ти е в 1. дом. То трябва да проверя дали квадратът няма да ти се отразява добре, ама ще трябва да се провери как са ядрото на космограмата и хороскопа. То и за професията е важно, та ако остане време вкъщи ще проверя. И Възелът ти е в 7. дом в Риби, което потвърждава казаното.

Добре де, ясен ти е проблемът - Хирон е на върха на МС, най-дисхармоничната ти планета (-2,74) и сред най-силните (имаш 5 изключително силни планети), а той е ясно какво дава. За мен трябва да си довършиш висшето и професия психолог-консултант. Без други професионални занимания, защото можеш да имаш проблеми със "седенето на 2 стола". Също май ядрото на хороскопа силно ти се разминава с ядрото на космограмата - това наистина ще трябва да го проверя вкъщи, защото тук нямам програма.

Всичко друго трябва да е като хоби, естествено може и пари да взимаш за него (примерно да си публикуваш стиховете), но не и като основна професия. Единствения шанс за театър, театралната режисура и драматургията е по линията на квадратите на: Луна квадрат Нептун и Венера квадрат Юпитер, но дори и ядрата да ти показват това, мисля е късно за професионално занимание. Но мисля това много ще те товари психически заради Луната. Освен това всички тези планети са по-слаби по статус на съдбата (Юпитер най-слаб: 0,065) от най-силните 5 и дисхармонични. Виж 2010 коя планета е била най-активна. Според мен Нептун и по-малко вероятно Венера би трябвало да са значими в Солар, дирекции и прогресии или транзити.



Тема Re: tova e mnogo interesnoнови [re: Doctor Who]  
Автор Rose. (доказан феникс)
Публикувано24.10.11 16:13



ima samo edin, kojto e po-skoro pojelatelen, 4 stranichki, dva tsvqta i maj se pishe ot dvama dushi na dobrovolni nacala. Za ezika chakam za svobodno mqsto, zashtoto ima mnogo jelaeshti, a nqma mnogo uchilishta.
No nqma da pisha poveche, da ne ti razvalq hubavata tema s izlishno plqmpane. Ceta s interes, pozdrav naj-sardechen.

In the name of the father...


Тема Re: tova e mnogo interesno [re: Doctor Who]  
Автор rigel3 ()
Публикувано24.10.11 16:22



Тук и аз се присъединявам. Езикът не би трябвало да ти е трудно да научиш. Пък и щом Стоичков твърди, че бил ного лесен за научаване, ти да не си по-зле от него я.

По-големия проблем е вероятно, че ще си предпочитат родни хора (сиреч испанци). Но там ти знаеш по-добре как е положението по този въпрос. Най-добре използвай докато си на работа и постоянен договор да научиш отлично езика. Може и астрокартографията да пробваш - най-вече да не би линията на Марс да минава наблизо. Тогава наистина ще трябва да помислиш за смяна на местоживеенето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.