Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За лунните възлинови  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано07.04.11 23:31



"Астрология на душата" на Жан Спилър има доста подробни описания за положенията на северния лунен възел...... та ако някой не го е чел, аз сега попаднах на него като преглеждах какво има в спиралата........ а все пак възлите са ми любима астро заигравка, така че как да пропусна.


Чиърс.

..rude & not ginger...


Тема Re: За лунните възлинови [re: Doctor Who]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.04.11 18:03



Тази книжка се знае и е известна много отдавна. Много интересно е написана и спокойно става и за грам неотбиращи, но не е чак пък нещо особено, като същност. - Прекалено психологическо е ... и с препоръки..., а като се набърка много психология и се замъглява астрологическата същност...
Но е много добре, че като си открила нещо интересно в нета и казваш тук.


Възлите са си много важни по принцип, а да не говорим за съвпадите им...

Ex ти пример за съвпад на Слънце със Северен възел: Ако си чувала за обвинения в тройното убийство в кв. Гео Милев през 1997г. – роден е на 19.09.1978 г. За съжаление не го питах за асцендента, защото му бях задал прекалено много въпроси и вече не ми беше удобно да го разпитвам още ...



Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано08.04.11 18:54



Ами да, предположих, че на занимаващите се активно ще е известна, обаче на мен не ми беше, което означава, че и на някой друг може да не е и затова го пуснах. Иначе съм чела част от тези описания в беинса дуно, но тук е малко по-подробно. Иначе в спиралата и за Лилит имаше някаква, на Линда Гудман и на Аройо (вероятно най-полезната от изброените).....

А за този случай вярваш ли ми, че съм го пропуснала.... Иначе за възлите при мен е сложно, защото по Западна южния ми е на асц., северния на ДС... но по индийска южният ми съвпада с Луна, а северният с Юпитер. вече обаче във втори и осми дом



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 08.04.11 18:55.



Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано08.04.11 20:20



Прочетох текста... това не може да е реално интервю? Извадка от записа ли? Нещо не ми е ясно....

Иначе това не е ефект от сев. възел съвпад Слънце. Първо, че един фактор не е достатъчен, второ всяка трудност може да даде мъдрост, а не тотално изперкване.

..rude & not ginger...



Тема Re: За лунните възлинови [re: Doctor Who]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.04.11 22:44



За съвсем малко влизам сега, само да кажа нещо: - Чакай ти малко, по полека бърза, къде отиде?

Аз въобще не съм казал какъв смятам, че е ефекта от северния възел в този случай! – Въобще не съм споменавал в какво си мисля, че се изразява ефекта, евентуално това ще го направя по-нататък... Първо ми е интересно да чуя и други мнения освен това аз какво мисля - аз добре знам какво мисля, а ти не ми приписвай твой подозрения.

Иначе, интервюто е извадка от запис, но какво от това? Все пак са си истински автентични негови думи, казани и записани с камера... дори така са по-показателни защото са по-непринудени... Иначе не мога да ти кажа “тотално изперкване ” ли е или не е... - не обичм психологията.

Моето лично впечатление е на супер-голямо и пресметнато хладнокръвие и “тотално чувство за защитеност” – тотална липса на какво и да е притеснение, уязвимост или, че нещо е нередно ...

Според мен за да се открие ефекта, не е зле да се сравнят определени неща (ама кои точно оставам по въпроса да мислиш ти .. ) с някой с който има обратния вариант: съвпад Слънце с южен възел, например Бербатов мисля, че имаше такъв съвпад... - А сега да видим, а ?

Иначе, не може да се каже, че точно аз съм от занимаващите се активно с астрология, но това не ми пречи да си имам мнение по някой въпроси.
Понякога аматьорството е по-полезно от професионализма. – Нали знаеш, че “Титаник ” е направен от професионалисти а Ноевия ковчег от аматьори



Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано08.04.11 22:55



E, няма аз да кажа, защото астрологията я ползвам да откривам предимно хубави качества и зони, в които може да се работи.... и нямам желание да търся убийства и болести, и психопатии в картите.
А под изперкване нямам предвид психоза, т.е. невменяемост - не е за лечение, а за затвор. Така се изразих просто, защото това не е нормално и никоя карта не може да го покаже според мен.

А тия недомлъвки кое казваш и кое не... всеки ще си го разбира както иска и не можеш после да се сърдиш

Бтв, бих прочела мнението ти, но не бих участвала в игрички и загадки. А и този случай явно ти е интересен именно на теб.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 08.04.11 22:55.



Тема Re: За лунните възлинови [re: Doctor Who]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.04.11 23:24



и нямам желание да търся убийства и болести, и психопатии в картите
- Какво те кара да мислиш, че аз имам такова желание?

- Мислиш ме за мазохист?
астрологията я ползвам да откривам предимно хубави качества и зони - Именно, търси хубавите "качества и зони", това точно се иска в задачата. Според теб съвпад на Северен възел със Слънце лошо нещо ли е, ако да - защо? А ако не е лошо, пак питам защо?
Зарежи конкретния случай - за него просто се сетих за нещо като пример да е ..., защото ставаше дума за възлите.
Е са, ако нямаш мнение, желание да отговориш или не знаеш - карай, няма лошо, свиркай си.



Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано09.04.11 00:00



Как мога да отговоря по принцип за съвпада на сев. възел със Слънце като това как ще се прояви зависи от цялата карта + това е субективно кое е "лошо" и кое "добро".
А ти даваш пример с убиец и за него и картата му казваш само, че има съвпад на Слънце със сев. възел. Трудно някой би изтълкувал думите ти по друг начин. Думи, с които просто си играеш явно.

..rude & not ginger...



Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано09.04.11 00:05



Астрологията може да я ползваме и за откриване на ерогенни зони, що да са само смърт и болести? И астролозите сме хора, не ни липсва човещинка.





Тема Re: За лунните възлинови [re: lvony33]  
Автор Porto* ()
Публикувано09.04.11 06:56



Именно, търси хубавите "качества и зони", това точно се иска в задачата.

От известно време мисля по подобен въпрос - дали човек може да е изначално добър или изначално лош; дали може да се промени така, че от социалното дъно, от уличен гангстер и убиец да стигне до там, че в негова защита да се организират хуманитарни движения по цял свят, а самият той няколко пъти да е номиниран за нобелова награда за мир и за литература?

Става въпрос за точно конкретен човек и даже мислех да пускам подобна тема.

Това е той:



Часът на раждане е неизвестен, но попаднах на ректифицираната му карта от западен астролог. Това е картата с неизвистен час от астротемата . Ректифицираната карта е за час 7,45 сутринта, с Марс/Сатурн на МС.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.