Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Периодът "Саде Сати"  
Автор killah (absolut)
Публикувано22.03.11 01:39



Не съм особено запозната с инд. астрология, но още преди 2 год. установих, че животът ми тотално се промени в момента, в който Сатурн стъпи в 12 лунен дом. Още не мога да повярвам с каква точност.

И понеже Сатурн вече ми е в 1ви лунен дом и тр. Луната наскоро, ми се иска да ви питам какви наблюдения имате за този 7,5 годишен период?

Как се определя до колко ще е проблемно времето и в коя област?

Определено аз се затворих повече и го оправдавам с някакви здравословни проблеми, но на психо-емоционално ниво излезнаха доста неща наяве. Може би сега е период на по-ясно дефиниране на проблемите, които изпитваме, не знам.

Погледнах и чужди карти и ми прави впечатление за някакви емоционални проблеми на хората с натален Сатурн в 12 лунен дом. Дали е закономерност, особено, ако няма други благотворни планети в 12, 1, 2 лунни домове?

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!


Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор kotence777 ( "известна":) )
Публикувано22.03.11 14:36



И аз не работя с индийска астрология,но не мисля, че този период се проявява еднакво при всички. В момента и аз съм в него, и не мисля че ми е проблемен. Имало е доста по-тежки от него. По-скоро е период на решаване на стари проблеми. Трябва да се гледа цялата карта като при западната предполагам. Дано Гали или Лили се включат. Ще следя темата.



Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано22.03.11 15:18



И аз съм в този период... При мен Луната е в 1ви дом, макар и не в знака на асц. и оттам ми е трудно да разгранича влиянието на Сатурн в 12тия ми дом от това в 12тия ми лунен дом

както и минаването му през асц. ми, при което ми прави квадрат със себе си + стелиума... изобщо много радости накуп

Иначе мога да дам като отговор личен експириънс. Бях в началото по-категорична, затворена, влизайки ми в асц. и съответно преди това 12ти Лунен дом започнах да усещам нужда от промяна на много нива. Първо беше на емоционално и мисловно, като малко ми се понапраши оптимизма, някак по-тежки теми ми навлязоха в съзнанието. Много се промених и имам чувството, че още двойно толкова поне имам занапред да се променям... даже е объркващо понякога, защото ми е трудно да разгранича минали неща и мои поведения от настоящите, кое съм аз... някак бързо се случиха нещата... Емоционални проблеми споменаваш - да, може да се каже.... даже ми избиват емоциите понякога по границите... Като събития доста неща направих и правя в момента, на които си поех последствията. За сама, чувствам се сама. То имам приятелка със същото положения на Луната - и тя така. И уж можем да разчитаме една на друга, а някак все не можем. Т.е. има си тя едни проблеми, имам си аз мои, някак си ги спестяваме взаимно, и на двете ни е не много добре от този факт си мисля... странно е - да имаш на кого да разчиташ и същевременно да се чувстваш сам. Иначе не мога да кажа, че е станало нещо, което да не ми е било полезно по някакъв начин и да искам да изтрия.... надявам се само близките ми да са добре със здравето.... другото всичко е от полза и ще си даде плодовете някой ден. Само да реша ябълки ли, череши ли, какво искам и какво садя Лошото е, че понякога за непоникнало дръвче трябва да откъснеш вече поникнало и дало плод.... но като искаш първото, второто е окей, но първото го мечтаеш.... кофти избор. Веднъж го направих, мамка ще трябва и втори път въпреки недобрия първи резултат. Премахвам неща, на които държа, за да освободя място за такива, на които много държа, но които нямам и не знам дали ше имам някога. Това е мн кофти избор и напроследък ми се случва.


Това ми е личният опит.
Иначе и аз чакам включване от по-разбиращите.

..rude & not ginger...


Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор Porto* ()
Публикувано22.03.11 15:35



Ами не при всички е проблемен период.
Зависи от това как ти са поставени Луна и Сатурн в радикса, но и от някои други фактори,
Примерно, ако Сатурн се явява функционален бенефик, няма да се усети осезателно "саде сати".
При мен саде сати е бил в тийнейджърските години и не съм имала някакви грижи тогава.



Редактирано от Porto* на 22.03.11 15:35.



Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: Porto*]  
Автор killah (absolut)
Публикувано22.03.11 23:32



Луната ми е в 6ти в съвпад с Кету. Ясно, че не е добре поставена, а и е намаляваща. За Сатурн не мога да преценя дали е функционален бенефик.

*според инд. астрология: Той е в 8ми дом, съвпад Слънце, в Сидерален Скорпион и упр. 10, 11 домове, има тригон с Юпитер. Как да разбера дали е функционален малефик/ бенефик?


Управителят на 10 дом

Това е домът на активността, водеща до постижения, които имат някаква стойност. Тук са човешките постижения, техния максимум. Мотивацията за тези постижения може да бъде различна, затова планетата управител е с неутрален статус.


Управителят на 11ти дом

В този дом е пикът на човешките желания и изкушения, плод на егото, тук е склонността на човека към максимално себецентриране и поглъщане в желания, постигането им и уповаването върху постигнатото. Затова планетата управител е със статус функционален малефик.

В статията за домовете от 7ми до 12ти посочих, че всички планети в 11ти дом обикновено са добротворци. 11ти дом е много специален, тъй като на материално равнище е свързан с просперитет, успех и печалба. Но! Планетите (целия арсенал, за който отговарят), които СТОЯТ в този дом просперират. Управителят е проблематичен.
_______________________________________________________________

Фунционален малефик май излезе Сатурн: малефик + неутрален = ?

, но е в 8ми дом (Сатурн е карака) Скорпион.

Редактирано от killah на 23.03.11 02:12.



Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор Porto* ()
Публикувано23.03.11 06:52



Управителите на 1,5 и 9 дом са функционални бенефици, останалите планети са малефици.
Лагна явно ти е в овен - следователно бенефици са Марс, Слънце и Юпитер.
Най-големите малефици са Меркурий, Венера и накрая Сатурн.
Трябва да видиш и в какъв планетарен период си.



Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: Porto*]  
Автор killah (absolut)
Публикувано23.03.11 17:48



Защо Венера да е функционален малефик? Упр. 2 и 7ми домове = нетрален + неутрален, квадрат Юпитер. Юпитер е нетрален за Венера, докато тя е неприятел за него. Венера е в 9ти дом.

Накшатра даша е Раху - (дано съм го написала правилно)



Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!

Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор Porto* ()
Публикувано23.03.11 18:12



Именно, защото управлява 2 и 7. Това са домове-марака /"убийци"/. Свързват се с физическата смърт.

Ето ти една табличка за това кои планети са функционални бенефици/малефици за различните лагни:



Казваш, че си в даша на Раху, а Раху е в 12-ти дом при теб. Няма как периодът да дава положителни резултати.

Редактирано от Porto* на 23.03.11 18:45.



Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: Porto*]  
Автор killah (absolut)
Публикувано23.03.11 19:18



Доста дълго продължава тази даша, а след нея е Юпитерова, който е пак в 12дом.

Дали не значи живот в чужбина за известно време?

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!

Тема Re: Периодът "Саде Сати"нови [re: killah]  
Автор Porto* ()
Публикувано23.03.11 19:42



Юпитер при теб е функционален бенефик /управлява 9-ти/, а и се намира в собствен знак и дом и би трябвало дашата му да имаш положителни резултати.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.