Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vighati Lagna - Jyotish  
Автор Lillie ()
Публикувано29.10.10 01:11



Въпросът ми е към джйотиш астроложките.


Наскоро научих за Vighati Lagna и използването й за ректификация, особено в картите на близнаци с малка разлика в часа на раждане. Доколкото разбрах, се свързва и с пола на роденото дете. В зависимост от планетата, която се намира в знака на тази Лагна, ли се определя полът на детето или според управляващата планета?
Ако се взема под внимание и управляващата планета, тогава май съм си объркала пола или пък направената дотук ректификация отива на кино... При час на раждане, по-ранен с минута от официалния и с 4-5 от ректифицирания, Вигхати Лагна се измества в предходния знак, но накштрата остава същата. Управител става женска планета (Венера вместо Марс). Хм... Някой може ли да каже нещо по въпроса (Гали и Варадаве)?



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: Lillie]  
Автор varadave ()
Публикувано29.10.10 03:23



Писала съм по темата миналата година ,за ректификацията на (Р)...
Варадавето стана поетеса като Деса...по въпроса ти има и много други незнайни
методи ,а за Vighati термена го знаеш.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: Lillie]  
Автор varadave ()
Публикувано29.10.10 03:45



Нищо не отива на кино ,нещо си сгрешила във формулата.Владетеля планета на
тази лагна си има време кога действа дали ноща или през деня.Например
Луната,марс,сатурн са активни т.е силни кога???
Jupiter, слълнцето,венерата->???
И меркури-> по всякое време





Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано29.10.10 11:45



Нищо и никой не отива на кино...защото филмът за
Вигхати лагна е следният...

"На страданията са нужни страдания...
пъпната връв ли е тука погребана ?
Дявола роди светеца и му даде
кратък отговор
дори ангелите изгориха крилата си
в една неподвижна камина
Няма лекарство което да се възползва, когато
смъртта влезе във владението си
Никога... не отивайте до това място, където е
вечната борба...
Докосни ли се ноща до плътта на деня
Връвта пъпна докосва восъка и меча,
а отровата ,меда...
състоящ се от 21 .600 вдишвания ."
(spirits&???)

Редактирано от varadave на 29.10.10 12:17.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: Lillie]  
Автор galy ()
Публикувано29.10.10 13:09



Лили, то ghati и vighati са си астрономически мерни единици. Аз не съм се заровила много в тях, тъй като съм се спряла на други методи за ректифкация, които пак имат астрономическа база.

Всъщност бих направила корелация между МС и vighati.

Но да не се отклонявам.
1 ghati = 24 минути
1 vighati = 24 секунди

или още 1 ghati = 60 vighati
1 знак съдържа 5 ghati и 300 vighati. Затова ghati lagna има общо с 5 дом и постигането на власт и високи позиции.
А vighati има общо според мен с 12 дом и 60-та варга. Затова я ползват за ректификация. Но нямам спомен сега за vighati lagna, а за vighati планета. Погледнах хороскопа ти и за твоя час ...:54 - излиза венера, 6-та планета. И съвсем си отговаря на пола ти.



Смята се много лесно. Изчислява се колко време е минало след изгрев или след залез слънце до раждането. Това време се обръща във vighati и след това се дели на 9 (броя на планетите). Остатъка отговаря на някоя планета.
Например ако имаме 348.8 vighati / 9 = 38.77. Кръглото число е 38 и 38х9=342. Следователно остатъка до 348.8 е 6.8 или това е 7. Което ни води до сатурн, който е мъжка планета.
1- слънце
2 - луна
3 - марс
4 - меркурий
5 - юпитер
6 - венера
7 - сатурн
8 - раху
9 - кету

Слънце, марс, юпитер и раху са мъжки; Луна, венера и кету - женски; Меркурий и сатурн - неутрални и зависят от другите планети.
Имаше и още нещо за планета в екзалтация и падение, мисля, че обръщаше пола. Нещо такова.

За тази планета казват, че има огромно значение за живота на човека, защото дава връзката с минал живот и носи информация за съдбата. Което е логично, след като е астрономическа производна на 12 дом и 60-та варга.

За vighati lagna не помня да съм срещала нещо. Но е логично според мен да се гледат знака, в който пада и планети там, ако има.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: Lillie]  
Автор galy ()
Публикувано29.10.10 13:14



или пък направената дотук ректификация отива на кино

Недей така бързо да си отписваш ректификацията

Не забравяй, че само с 24 секунди има промяна при една vighati, а и работиш с един единствен параметър. Един знак се изминава за 6 минути мисля.

А мен ако питаш няма такова животно като точна ректификация до секунда. Па ако ще и Парашара ей сега тука да ми рекне обратното.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано29.10.10 15:01



Времето от един изгрев до следващият ( е около 60 гхатис) т.е се състои
от 21 .600 вдишвания или пранас. Една гхати отговаря на 360 вдишвания. Времето,което е необходимо да се произнасят от десет дълги срички е една прана, или шест прани прави една винадее или вигхати,шестдесет вигхатис или палас отговаря на една гхати. По същия начин се определя вигхатика лагна като пет вигхатика ( а не 5.дом) е за всяка от дванадесетте знаци. Изчисляването на пранапада конвертира на определен период от време във вигхатис и участва в 15 такива. Получените градуси в Раши, се добавят към слънцето, което и определя пранападата. Към планетата слънце в определения Раши се добавят 240 °, а при дуалните Раши се добавят 120 градуса в подкрепа на пранапада. Раждането е щастливо, ако пранапада попадне в 2-ри, 5-ти, 9-ти, 4-ти, 10-ти или 11-ти от лагната на раждане. В другите домове или бхавас , пранападата показва критични раждания.

Редактирано от varadave на 29.10.10 15:17.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: galy]  
Автор Lillie ()
Публикувано29.10.10 15:23



Благодаря много!


Сигурно аз съм се объркала. Започнах да търся информация в гугъла за Вигхати Лагна (една от многото Лагни, посочени в Джаганатха Хора) и се натъкнах за това. Та изглежда, че не съм разбрала нещо, защото Вигхати Лагна не си мени знака на всеки 24 секунди, а вигхати е мена единица за 24 секунди.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: galy]  
Автор Lillie ()
Публикувано29.10.10 15:29



В отговор на:

А мен ако питаш няма такова животно като точна ректификация до секунда. Па ако ще и Парашара ей сега тука да ми рекне обратното.




Навярно и някой колега, който работи с примарни дирекции, ще ти опонира, не само Парашара. Гледам, че някои правят ректификации със секунди. На мен също ми е правена (с примарни) и бяха посочени две "важни" дати (в края на април и края на май), на които абсолютно нищо не се случи. То ако събитията се случваха само по дирекции... Няма ли тригер да го задейства, няма и събитие.



Тема Re: Vighati Lagna - Jyotishнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано29.10.10 15:39



Затова ghati lagna има общо с 5 дом и постигането на власт и високи позиции.

Сори, дай ми източника където е описано това...???
Погледни в:
_________________________________________
Джамини Сутрам /Упадеша Сутра-Ch.4;Shl.25
Джатала Париджата-Ch.17;Shl.110
Фаладеепика-Ch.1;Shl.3 и Ch.4;Shl.12
Шри Пати Паддхати-Ch.5;Shl.17 и Ch. Shl.18-19.

Редактирано от varadave на 29.10.10 15:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.