Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Общуване с Раци и усещаниянови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано22.10.10 10:57



Допускам някакъв малък процент вероятност да съм се объркала, но.... като общувам с раци, и особено ако са жени, все имам някакво усещане, че ме възприемат като по низше от тях създание, което е там за да им служи за нещо си, от което те имат нужда в момента. Същевременно се забелязва не само неприкрита, но дори умишлено демонстрирана по уж тактичен начин нотка на презрение и досада.
Когато човек има проблем те ще се отнесат с него много услужливо и ще демонстрират внимание и загриженост, но всичко в моите очи изглежда по скоро изкуствено и злорадо, въпреки че повърхностно погледнато може на някой да се стори истинска загриженост и съчувствие.
Хем уж са много мили и симпатични, хем човек остава с чувството, че не го уважават и го възприемат като средство за постигане на някаква цел, което в името на целта трябва да бъде изтърпяно, да се отнесат към него с неприкрито снизхождения. А те са самите се имат за Богоизбрани, които са там за да командват парада, да ползват по низшите както им е удобно и от време на време да ги унижават (хем уж тактично хем с неприкрита подигравателна нотка) за да им гледат сеира.
Така както го казах прозвуча доста грозно, естествено реално гледката не е чак толкова противна. Но това са моите лични усещания и то не преувеличени, просто изказани с думи.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.10.10 23:57



Нямам близки отношения с женски Раци, затова не мога да обсъждам тях от опит. Но имам наблюдения за мъжките Раци и те са само положителни



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave ()
Публикувано23.10.10 00:02



и те са само положителни ...посмали малко де ,че нагарча ...
а ако знака рак е със северният лунен възел ,то тогава спешно трябва усмирителна риза и гумена клетка...

Редактирано от varadave на 23.10.10 00:05.



Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: NikiFin]  
Автор jeny86 ()
Публикувано23.10.10 13:22



Незнам защо имаш такива усещания.
Типичните раци са много чувствителни и състрадателни и съответно винаги внимаваме да не нараним някого с думи или действия.
Ако понякога не изглежда, че е така, не забравяй, за дебелата черупка, която прикрива уязвимостта на тези хора- което понякога се тълкува като хладност и незаинтересованост, но подобно поведение е по-скоро вид ...самозащита.Но нещата не са точно, така както изглеждат на повърхността- особено при раците и...онези другите с черупките .


А и по-скоро си засегнат от някои конкретни индивиди...(хора всякакви), но не си прави генерални заключения за знака като цяло



Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: jeny86]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано23.10.10 14:18



Не съм казала, че съм засегната, не се засягам от такива неща. По скоро ми е неприятно такова отношение към хората. То хубаво да имаш самочувствие, ама да не е за сметка на други. А раците са доста безскупулни. Не знам какво значи
Типичните раци са много чувствителни и състрадателни и съответно винаги внимаваме да не нараним някого с думи или действия. .

Точно раци обичат да засягат хората по най гадния възможен начин и точно на тях не им пука какво ще причиният на човек, всъщност нарочно го правят, за да засегнат. Ще си му отмъкнат гаджето и изобщо няма да им пука. Ама хич, дори сами си го казват. Жена рак без проблем ще подлъже човек, че му е приятелка за да извлече макс полза и после пак без проблем когато вече не и е нужен, че го шути отзад. Точно това е най гадното, че са лицемерни и подлъгват хората и после човек се чувства прецакан. И наистина е. Рак е в състояние от корист дори да се ожени като заблуждава въпросната жертва, че е много обичана. Но ако намери по подходящ мъж или пък се влюби в друг няма изобщо да се замисли и без изобщо да и пука за чувствата на настоящия ще си го зареже. И пак сама си казва, че не и пука.
Така че твърдението за чувствителните и състрадателни раци е напълно безпочвено.
Но иначе да - умеят много успешно да си придадат вид на загрижени и състрадателни ако решат да спечелят някой за някоя тяхна си кауза.




Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: NikiFin]  
Автор jeny86 ()
Публикувано23.10.10 14:51



Това са си твои лични наблюдения върху някои хора- но не всички хора са такива. Важно е и нивото на всеки човек - всеки човек независимо от слънчевия си знак си има низш Аз и визш Аз , ако мога така да се изразя. Разбира се хора, които са в съзвучие и се ръководят от визшия си Аз са по-рядко срещани от първите.
Всички неща, които описваш като поведение , лично мен са ме възмущавали преди време от съвсем други хора със съвсем различни слънчеви знаци. Това са хора с голямо его и големи комплекси, затова се опитват да "мачкат" другите един вид, та така си мислят ,че по този начин въздигат себе си, неразбирайки, че още повече сами се принизяват и към тях изпитвам основно съчувствие.


Това дали някой е подъл безкруполен,лицемерен и т.н. май не се определя толкова от слънчевия знак, а по-скоро от ценностната система на човек, защото аз съм срещала такива сред всички слънчеви знаци . И например всички неща, които си описал от своите наблюдения не важат за мен- нито обичам да засягам хората, или пък недай си Боже да ги мачкам . Е, нещата са по-различни, ако някой упорито се опитва да ме засегне- дълго време мога да съм пасивна и да не обръщам внимание- но когато прекали.....наистина много ще боли.Но това сигурно важи и за теб, нали ?



Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: NikiFin]  
Автор jeny86 ()
Публикувано23.10.10 15:10



Рак е в състояние от корист дори да се ожени като заблуждава въпросната жертва, че е много обичана. Но ако намери по подходящ мъж или пък се влюби в друг няма изобщо да се замисли и без изобщо да и пука за чувствата на настоящия ще си го зареже. И пак сама си казва, че не и пука.

От "корист" - имаш впредвид по сметка? - Не бих- любовта за мен е свещенна :)
Но, ако при чисто хипотетична ситуация съм женена за някой, към който просто изпитвам привързаност и срещна "истинската любов" и взаимно се обичаме с другия- изхода е ясен. Не бих казала, че няма да ми пука за чувствата на другия, напротив, но в една такава ситуация всички са наказани и човека до когото хипотетично съм, няма да е щастлив, да е с някой който не го обича истински. Затова от моя гледна точка, ще е по-добре за него да го освободя, да намери някоя с която ще е по-щастлив

, а не да се мъчим всички



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.10.10 15:17



Какво да посмаля? Да излъжа ли?

Такива са ми преките наблюдения, това пиша. Ако трябва да теоретизирам какво би могло да бъде, то всичко може да бъде.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: jeny86]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано23.10.10 15:26



Споделила съм си личните усещания за тази зодия като цяло на база на моите контакти с нейни представители.
И не очаквам някой рак да си признае, че е такъв човек, дори пред себе си. На думи всички са перфектни и им вярваш докато не ги опознаеш.
Не казвам, че това е най лошата зодия. Все пак имам син рак който много обичам. А по овни колко съм плюла.....


Но наистина това са усещанията ми за рак от личен опит. На него вярвам повече отколкото на думи .




Тема Re: Общуване с Раци и усещаниянови [re: NikiFin]  
Автор jeny86 ()
Публикувано23.10.10 16:06



Е, аз нямам намерение да те карам да вярваш в нещо, което не вярваш, просто минавам случайно и коментирам от позицията си на жена рак .
Аз пък се стремя да ти представя как са нещата реално при мен ,без самозаблуди, няма защо да се представям за по-добра отколкото съм, но определено характеристиката ти не ми пасва- корист, подлярство са ми крайно неприсъщи и отблъскващи качества, наистина . Но ти вече си имаш изградени предрасъдъци и е възможно като търсиш нещо винаги да го привличаш, чрез дадени хора :) Овни, раци и т.н. светът нямаше да е същия без всичките персонажи и знаци, всеки е необходим , уникален и неповторим за цялостната картина по-някакъв начин и астрологията нямаше да е същата. Да няма Раци, кого щеше да управлява Луната- ами ако си нямахме Луна и съответно луни в хороскопите си ? Ужас какви неемоционални, нечувствителни двукраки щяхме да сме :) Пък Овните, ако ги нямаше или Марс наистина би било трагедия:) Сред тях съм срещала прекрасни хора и наистина ужасни създания, но нямам предрасъдъци. Хората, които най-силно обичам и тези , които ми се случвало откровенно да мразя, макар днес това чувство да се е изпарило са Скорпитата:) Има хора и хора :)
Както и да е

Дано занапред да ти се случи закономерно след лошата и хубавата страна на раците да опознаеш. Може да се случи, не само чрез детето :)
Аз не споря, че хората, които си срещала са кофти :)
А ти какво си ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.