Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Методи за преправяне на Съдбата  
Автор astrovisitor (непознат )
Публикувано14.07.10 17:14



Здравейте,предполагам че като се занимавате с Астрология, са ви известни тези методи. Аз от 28 години ползвам "Магическите квадрати" на планетите, чрез които усилвам или намалявам влиянието на различните планети за даден период от време. Знаете че всяка планета има своя честотна характеристика-(вибрация) и когато използваме техните сигли, ние можем да предизвикаме или да предотвратим,или смекчим заложено в наталната карта събитие. А другият метод който използвам е Шри Мухурта. Чрез този метод се подбира най благоприятното време за всяко и едно човешко начинание, за да бъде то максимално успешно. По този начин се избягват заложени в наталната карта капани и неуспехи, и най големият неудачник, бедняк, нехранимайко,пройдоха и т.н. може да стане богат, уважаван и проспериращ човек. Та моят съвет е, да не се занимавате с такива несъществени неща като...(какво е кодирано при раждането,домове,аспекти и прочие) а да се заемете да преправите както собственият си,така и на близките си жвот. Не се притеснявайте от Божият гняв.Тази наука е дадена на човека за да му служи.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано14.07.10 17:41



По този начин се избягват заложени в наталната карта капани и неуспехи, и най големият неудачник, бедняк, нехранимайко,пройдоха и т.н. може да стане богат, уважаван и проспериращ човек. - ти сериозно ли пишеш за това? От келеш като мене може ли да стане уважаван и проспериращ човек ... ?! Според мен е необходимо и чудо ...

Не че не вярвам в чудесата, но все пак трябва да се случат на практика ... , то по филмите дал Господ ...



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано14.07.10 18:03



Ами ако допуснем, че съдбата е карма, значи, за да не влачиш нова кофти карма от тоя живот, гръмваш се и започваш следващия...



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: Roxy]  
Автор varadave ()
Публикувано14.07.10 18:07





Super...евала



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано14.07.10 18:19



В-а-р-д-а-в-е ... , на кое по точно се смееш ...?!

... , също кат първата ми любовница, след сношение ...



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: van_helsing_trepacha]  
Автор astrovisitor (непознат )
Публикувано14.07.10 18:19



Сериозно ги пиша и съм ги проверил отдавна. Ами замисли се. Всичко около и във нас се крепи на законите на Математика, Физика и Химия.Живеем във Време и Пространство. За всяко нещо си има Време и Място. А когато Ти избираш Времето, съобразно координатите на Мястото където жживееш, шансовете ти за успех се утрояват, защото ще правиш всичко КОГАТО ТРЯБВА, а не когати се иска...нали?



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано14.07.10 18:27



А няма ли метод , да не правя всичко "КОГАТО ТРЯБВА", а когато на мене ми е кеф?! Не искам да се съобразявам с никакви закони на Математика, Физика и Химия! Без да ме засяга времето и мястото ... , не искам да слугувам на подобни неща, а те да ми се подчиняват ...





Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор astrovisitor (непознат )
Публикувано14.07.10 18:32



А Roxy, Кармата е Причинно- Следствена Връзка. Под нейно влияние сме в това тяло, имаме тези родители,приятели,врагове,характер.....Тя цели да изпитаме точно определени усещания,с които да очистим грешките които сме допуснали преди. Но Най ценното нещо на този свят е ИНФОРМАЦИЯТА. Самият факт че Душата записва всичко което мислим,чувстваме и т.н.Когато ТИ съзнателно се стремиш да поправиш,(преправиш) програмата си, за Висшето ти аз ТИ вече си разумно същество и ще бъдеш подпомаган в тези си начинания.Само тогава ТИ ставаш БОЖИЕ Творение и ПОДОБИЕ, Защото Бог е Творец. И ние не сме създадени по негово подобие с две ръце, два крака и т.н а подобие можем да бъдем само когато ТВОРИМ. Иначе сме .....крайпътното хратстче върху което се облекчава някой от главните герои.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: van_helsing_trepacha]  
Автор varadave ()
Публикувано14.07.10 18:34



на истината написана от Рокси...





Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор galy ()
Публикувано14.07.10 18:38



А другият метод който използвам е Шри Мухурта. Чрез този метод се подбира най благоприятното време за всяко и едно човешко начинание, за да бъде то максимално успешно. По този начин се избягват заложени в наталната карта капани и неуспехи, и най големият неудачник, бедняк, нехранимайко,пройдоха и т.н. може да стане богат, уважаван и проспериращ човек. Та моят съвет е, да не се занимавате с такива несъществени неща като...(какво е кодирано при раждането,домове,аспекти и прочие) а да се заемете да преправите както собственият си,така и на близките си живот.

Прекрасно твърдение!
Ще ни разкажете ли Вие колко "богат, уважаван и проспериращ" станахте след 28 години

Щото би било много глупаво да владеете тези "тънкости", пък да не ги ползвате.

И ако всички 'земем, че станем такива, кой ще сАди домати и ще храни "пържолите", че да ядем, докато просперираме?

Мухурта може и да помага за това-онова. Ама съм установила за себе си, че човек може да живее прекрасно и без нея. Нещата се случват в абсолютно точния момент, който може да се оцени чрез различните прогностични техники към наталния хороскоп. Ако моментът за нещо е добър, една лоша елекция може и да отложи малко нещата, но няма да ги спре. И обратното - ако моментът е лош и не му е времето за нещо - дори и най-добрата мухурта няма да помогне за нищо.

Да не говорим, че самият Раман пише следното основно правило в джйотиш: "За въплътения никога не е достъпна идеална мухурта".



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано14.07.10 18:48



Не съм много сигурен в истините на Рокси, щот опита такива и в попържни, но нещо не се връзват нещата ...





Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: van_helsing_trepacha]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано14.07.10 18:53



Слабо ти е виното, затова.





Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: Roxy]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано14.07.10 18:54



а на тебе поверията ...





Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор varadave ()
Публикувано14.07.10 19:06



Без аспектите и правилата на астрологията ...вашите квадрати и шри мухутри няма
да Ви помогнат...а и Ведите са казали следното...

"Asman ne daha,dhati ne jhela…"



т.е

"Смазан от небето,
и подкрепен от земята. "

Намасте и умната!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор varadave ()
Публикувано14.07.10 19:51



Във всеки учебник по елекционна астрология мухутра е отбелязано като основно
правило цитата от Бхагавад Гита /2/Слока47...

Кришна казва:

"човешкото право е за дейност ...
не е за получаването на готовите плодове
на действията. Създателя на плодовете ти са твоите
действия, и не позволявай на себе си
привързаност към бездействие "...

Редактирано от varadave на 14.07.10 19:53.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор varadave ()
Публикувано14.07.10 20:33



Можеш ли да ми кажеш какви маг.квадрати и мухутри са имали тези деца ,че единствено те са оцелели при самолетна катастрофа


примерите са пресни...пресни...





1/то дете -самолетна катастрофа.


2/то дете -самолетна катастрофа


Редактирано от varadave на 14.07.10 21:03.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор varadave ()
Публикувано15.07.10 02:09



Методи за преправяне на Съдбата няма...Кармата ражда съдбата ни чрез нашите навици и емоции.Всякакви защити са свързани с тях и разума ни. Всеки човек има определена порта на възприятие за оцеляване. Интуитивното възприятие на взаимодействието на живота на ръба на опасността със опасността за оцеляване ... играйки с зарчетата на съдбата.Целият процес е програмиран от индивидуалния ни интуитивн механизъм за оцеляване. Кой доброволно ще скочи от Айфеловата кула и очаква безболезнено приземяване? Следователно, съществува чувство на страх от неразрушимата опасност.Планетите Слънце, Юпитер, Меркурий и Марс са невидимия защитен щит в нашата карма и те благословяват дейности ни,за да можем да приемим нашите правилни решения. Няма никакво съмнение,че за нас е по-добре ако тези планети са обградени със силни и хармоничин аспекти. Слънцето като символ на първичната енергия на космоса и промяната и унищожението, Юпитер на първична светлина на безсмъртието и основната причина на битието, причината за живота след смъртта. Меркурий като старото и патентовано право и Марс бога на по-високото "Его" опознаване. Тези планетарни комбинации ни предпазват от глупави рискове и опознаването на опасността и неприятностите. Нашата задача ... е доверието,към автоматичната ни интуиция...планетата Луна. Всеки Човек има свои собствени вибрирации и е заобиколен с пълните права да избира начина, по който трябва да действа. Невидимият щит на космоса ни дава винаги сигнала за опасност или сигнала, когато ще настъпят промяните.Целта на възприятието на оцеляването се появява и показва, със силното чувство за идентичност и любов към живота. Ние можеме да потиснеме страховете ни за бъдещето, но това ще ни доведе до извода , че ... природата е създадена така, че има две причини за плача ... Ако някой плаче от щастие, сълзите са студени а сълзите на мизерията и нещастието горещи.Наистина мухутрата и кала (инд.) времето имат огромна сила.Ние не можем да видим времето или Kaala, защото то няма форма и цвят. Ние не можем да го чуем това време,защото то няма никакъв звук.Ние не можем да се допрем до него, да го опитаме на вкус, да го померишим,защото то е лишено от реалното съществуване.То времето е нито един материален предмет или екстракт, есенция ,защото ние не сме в състояние да приложим всички стандартизирани психически картини на времето в съзнанието ни.Ние не можем да дадеме пълно описание на времето а камоли да го дефинираме и определим. С една дума, времето е нещо извън нашето сетивно въображение и умствени фантазии или графични форми. Но то е съществено и неразделно от нашето съществуване.Нека да прегледаме теорията за кармата и прераждането. Ние не спираме да съществуваме и след смъртта. Физическото тяло умира , но астралното тяло Линга или Сукшма сарира т.е планетата Юпитер е причинно-следственият орган на Карма сарира (Карма Сатурн.Есенцията на цялата карма, която се съхранява в него във вид на семената на другите ни раждания. Докато на една Джива не са изчерпани всичките и карми, то тя трябва да се роди отново. Всички наши дейности и мисли са семената на бъдещения ни живот.Чудото на оцеляване е доказано в безброй ведически текстове. Както казва поговорката ... "Asman ne dahа,dhati ne jhela…"
"от небето смазан и защитен от земята." Погледнете двата хороскопа и тогава ще ме разберете...а до тогава ще се молим на всемогъщият Alejandro...


при условие ,че знаете смисъла на Гагината песен...урби@орби...
Тоест цялата ни карма или сьдба е в рьцете на Алехандро,Фернандо и Роберто...[намигам

"Кажи ми нещо...моля(молитва или мантруване ) и АЗ ще го ЗАДВИЖА..."
или
"Някой ми го казва и АЗ го задвижвам..."

Редактирано от varadave на 15.07.10 06:44.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано15.07.10 10:17



С такива опити на преправене на съдбата и псевдо щастие трябва много да се внимава!
За това трикона щастливите Лакшми домове 1,5,9 са наречени още Дарма домове. Дарма космическия правилник и кодекс!!!!!!!!!!!
1,5,9 домове се превеждат ..." Аз и царството небесно",но една карденална линия на
4 и 10 домове решават какъв ще е изхода на кармата.Ценита-(Акашата) е най-високата точка в пространството...т.е "Акаш" потока на космическа енергия,а
Надира-(Паатал) най-ниската точка на земната повърхност. Също така е наречена "Паатал" или "Паатаала" т.е ада. Много е лошо когато си правиме сметките без кръчмаря.



Редактирано от varadave на 15.07.10 10:20.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: astrovisitor]  
Автор rigel3 ()
Публикувано15.07.10 11:26



Не знам колко време ти си се занимавал с астрология, но мисля, че не си схванал една от главите й цели: ОСЪЩЕСТВЯВАНЕТО на Съдбата, а не ПРЕПРАВЯНЕТО й (последното според мен е невъзможно). Такива опити за преправяне на Съдбата може да доведат до натрупване на още Карма. И след като ти го правиш целенасочено, т.е. умишлено, с помощта на магия и астрология, трупането на Карма е още по-силно. Нищо чудно да го усетиш още този живот.

Дали вървиш по правилен или грешен път може да разбереш от астрологията - мажорни аспекти на Възлите, Черна и Бяла Луна (най-вече възвръщането им и опозициите). Астрология помага за разбирането и осъществяването на предначертания ни път в този живот и неговото откриване, а не за да си го блокираме сами. Животът е даден, за да се живее и когато човек умишлено отказва да изживее дадени уроци и да ги научи, те се отлагат за по-късно (Карма), но тогава вече са по-силни. Процесът продължава, докато човек вече няма възможност за избор; и тогава ще-неще прави каквото трябва. Това е то свободен избор - можеш да избереш да осъществиш Съдбата си още в този живот или да го отложиш за по-късно. И да добавя - самоубийството се води за отказ от реализиране на предначертания път; следователно води до натрупване на още Карма.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано16.07.10 19:05



И да добавя - самоубийството се води за отказ от реализиране на предначертания път; следователно води до натрупване на още Карма.

Ригел язък,че се занимаваш или практикуваш източните философии...


Горките самураи и всички в Япония (древна) или не с титлата " сан"...
горките души ,които не са могли да се реализират в предначертания им път и това поради древната им традиция на самураите ...и защитата им на честта.
Сепуко и Харакири не е ли (самойбийство)????????????????????

Редактирано от varadave на 16.07.10 19:11.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.07.10 19:40



Много странни неща чета в тази тема.

За мен самоубийството е просто доброволно "рестартиране" и ... мда, просто нов старт. Никаква голяма драма за индивида. Драмата е за близките му.
Каква карма, какво чудо? Това са някакви схващания, повлияни от християнството и самоубийството като грях.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave ()
Публикувано16.07.10 20:05



Каква карма, какво чудо?

Мда ...какво чудо?

чудото идва от не правилното тълкувана на термина
карма,кармата не е съдба. Кармата поражда съдбата. Кармата са дейностите и навиците ти от там и твоята индувидуална съдба.

Всеки сам кове съдбата си... а не планетите или звездите.

Редактирано от varadave на 16.07.10 20:11.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.07.10 20:12



Да, и аз така виждам нещата.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано16.07.10 21:05



Толкова по хубавият

със съдаржание клип на Лейди Гага...



трагедия пуррррр

Редактирано от varadave на 16.07.10 21:10.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано16.07.10 22:22



1,5,9 домове се превеждат ..." Аз и царството небесно",но една карденална линия на
4 и 10 домове решават какъв ще е изхода на кармата.Ценита-(Акашата) е най-високата точка в пространството...т.е "Акаш" потока на космическа енергия,а
Надира-(Паатал) най-ниската точка на земната повърхност. Също така е наречена "Паатал" или "Паатаала" т.е ада. Много е лошо когато си правиме сметките без кръчмаря.

За пояснение...


Ведите наричат 1.дом " колоната на изток". Говори се за търсене и несъзнателното стремене към целта или т.н Тадванам коннежа към неопределените цели.
5.дом ..."една цветистта поляна"...или "рая" изобразителният израз на радостта и любовта.
9.дом... "един дълъг, тъмен и безкраен тунел" това е дома на цвета на времето.
4.дом "Корени" ..."Мокша" освобождаване и просветляване или отскъсване от корените.
10.дом е дома на Кармата т.е на действието.

"1,5,9 домове се превеждат ..." Аз и царството небесно",но една карденална линия на
4 и 10 домове решават какъв ще е изхода на кармата"

Така мили мои астролози 1,5,9 домове образуват един треъгълник ...кардиналната
линия на 4 и 10 домове прекъсват треъгълника и какво се образува...

звездата на Давид...



Редактирано от varadave на 16.07.10 23:53.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано17.07.10 00:02



откачена работа едно пиша друго излиза...



1,5,9 домове са с елемента огън , но с наместа на 4. и 10 домове се превръща в елемента въздух.

Домовете 4( с елемент вода и земя) мога да обесня и защо...
+


10.дом е с елемент въздух...то се образува с аспектите звездата на Давид.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано17.07.10 00:14





Звездата на Давид е вид защитен символ и при ведите среща се в янрата за богаство на Кубера при Шри Васту ,янтрата на Богинята Кали,Шива и Багла Мукхи...
В Янтра Махима е отбелязано следното...

"Шесте точкова звезда (sathkon) е често срещана типична комбинация в една янтра.Тази форма на символ или графика/знак представлява съюза на Пуруша (човека Шива) и Пракрити (Природата Шакти) или енергията на Шива-Шакти без която не може да има създаване или сътворение.

Редактирано от varadave на 17.07.10 00:35.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.07.10 15:23



Сепуко и Харакири не е ли (самойбийство)????????????????????

Самоубийство е. Е и? Може би като са се преродили са пак толкова добри? Пък и никой не карам да вярва в това, в което аз вярвам.

За това питай японците. Китайците нямат такова чудо Сепуко и Харакири.



Тема Re: Методи за преправяне на Съдбатанови [re: rigel3]  
Автор astrovisitor (непознат )
Публикувано15.12.10 13:27



Отдавна не съм влизал тук-сега само бегло ще вметна, че методи за премахване и разрваряне на кармата и премахване на проблеми от всякакъв род има от хиляди години. Това че не ги знаем, не ни прави по умни. В сайта ми съм сложил връзки към такива методи. Ето ви една и на вас.

http://www.youtube.com/watch?v=S6Bnr5OhYBE



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор astrovisitor (непознат )
Публикувано15.12.10 13:30



Виливар е абсолютно прав-рестарт и това е. А колкото до методите-има такива.Но религиите са направили хората боязливи и послушни роби. Ето един линк:http://www.youtube.com/watch?v=S6Bnr5OhYBE




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.