Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Луна в скорпионнови [re: not an addict]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано21.06.10 12:04





Иначе опозицията с Раху също си действа, нали? - Не, днес не действа, не знаеш ли, че всеки трети понеделник почива. А и като се задейства не съм много убеден, дали имаш опозиция ..



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: Valery 72]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано21.06.10 13:58



Имам наблюдения върху познати само.
Контролът и самоконтролът не са ли свързани по някакъв начин за теб?



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: ckитoмa]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано21.06.10 14:45



Определено,но единят е по-досаден за околните,а другият е само лична пречка и то донякъде.



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: lvony33]  
Автор not an addict (dali? ;)
Публикувано21.06.10 16:43



Е, стига, де...

казвам го просто защото обикновено съвпадът се разглежда.... и някакси се прескача опозицията. Поне на мен са ми обяснявали за Луна съвпад Кету доста и не се сети човекът да каже нещо за опозицията с Раху, та си мисля, че или съвпад Кету означава същото, което опозиция с Раху, или де да знам....




the final countdown

Тема Re: Луна в скорпионнови [re: not an addict]  
Автор Lillie ()
Публикувано21.06.10 21:14



И все пак по-силен е съвпадът. А и е за предпочитане да имаш Луна-Кету, отколкото Луна-Раху, не че човек може да избира, ама нейсе.


Освен това в Джйотиш е важен не видът аспект, а кои планети участват, т.е. каква е есенциалната им природа, дали са приятели/неутрални/врагове, коя аспектира, а коя посреща аспекта /или се аспектират взаимно/ и т.н.
А съвпадът на светило с нодалната ос се разглежда като символично "затъмнение", "засенчване".



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: not an addict]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано21.06.10 23:41



Абе ей! Луната и възела ти не бяха ли в различни знаци и хич не близо един от друг, та да са в съвпад? Бъркам ли?


Я кажи нещо за морския цар. Водата топла ли му е вече?



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: Valery 72]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано22.06.10 00:32



В отговор на:

.......... или някой,който има наблюдения,които би искал да сподели, даде някаква гледна точка .........




Адски скучна тема! Луна във воден знак! Брррррррр. Интензивност в емоцията, малеееееееее!

За мен по-интересна е Луна в допълващ елемент "земя". Но, като стигне приказката до там, ще се изкажа и аз.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: Луна в скорпионнови [re: lvony33]  
Автор not an addict (dali? ;)
Публикувано22.06.10 02:13



Е, ама по индийска са в един знак и има съвпад.


Иначе водата му бива, само че не я употребявам за сега по любимото ми предназначение или с други думи - солена водичка на капки засега.






the final countdown

Тема Re: Луна в скорпионнови [re: Canopus]  
Автор varadave ()
Публикувано22.06.10 02:13



За мен по-интересна е Луна в допълващ елемент "земя". Но, като стигне приказката до там, ще се изкажа и аз.

Hi Canopus

,
ще ти хареса ли приказката на суфизма , ведите , тибетяните и китайците за елементите вода,огън и земя...
Ведите казват следното...
"Природата е създала две причини за плача ... Плача от щастие , като се сбъднат желанията ни придружени със студените ,но приятни сълзи и плача промит
с парещете ,горещи сълзи на мизерията и нещастието. (т.е елементите вода -> огън).
Земята има действително допълващ елемент. Това е елемента огън.
Огъня създава елемента земя -> (пепелта се превръща в почва).

Редактирано от varadave на 22.06.10 08:04.



Тема Re: Луна в скорпионнови [re: not an addict]  
Автор varadave ()
Публикувано22.06.10 05:04



Аз имам Луна в съвпад с южен възел опозиция северен по оста 1ви-7ми дом по западна, по индийска минават по оста 2ри-8ми, но и Луната минава в Дева, т.е. прави пълен съвпад с възлите, които и по западна са си Дева-Риби.

Ако ми разрешиш ще ти преведа есенцията на домовете 1ви-7ми и 2ри-8ми по традицията на Лал Китаб (червената книга) вид персийска астрология приложена
и в Индия. Лал Китаб е самостоятелна автономна астрология.


1вия дом е царския престол...царски защото символизира същността на планетното сливане или така наречините Munsif-Мунсиф планети. Асцендента ти е
театъра на конфликта на душата и илюзията или Моха Джала-мрежата на илюзиите. Ескалиралите планети в 1.дом определят такива съдби. Ако 7.дом е празен а всички планети са в 1 ви картинката е много съмнителна. Ако в 1 ви имаме само една планета а в 7 .дом стелиум то това прави нативния господар и владетел върху чуствата си. Повечето на брой планети в 7 ми а по-малко в 1 ви води до повреждането на царския престол. 7 ми дом е театъра на всекидневието.
2. дом е мястото за поклонение, продължителността на живота и старостта.
8. ми е дома на смъртта и правосъдието.

Намасте...и по-леко го приемай









<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 22.06.10 05:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 22.06.10 08:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.