Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ретроградните Планети не са опасни...нови  
Автор varadave ()
Публикувано19.05.10 20:41



Ретроградните Планети не са опасни...

Не мога да разбера защо се оплаквате от ретро...планетите!
В натала на нативния наличието на много ретроградни планети е показател на все още развиваща се личност на която е необходима преработка на кармата.За Ведите, животът е свещен път и всяка стъпка от раждането до смъртта се отбелязва дълбоко в душата по пътя на Дармата. Дармата е космическият кодекс на всяка Джива. Интелектуалния живот, запазванто на религиозната култура и установяването на връзките с вътрешните светове са едни от основните цели на душата(манаса). Ние трябва да сме наясно по кой път ще тръгнеме ...по пътя на Дармата или Адармата. Продукта от нашите карман-деяния
трябва да са в космически синхрон с Макрокосмоса.За да могат те да бъдат одобрени и осъществени. Деянията и мислите са семената на бъдещите ни реализации. Дармата има две цели ...първата е етикетирането и формулирането на
нашите цели в рамките на нашия ум и възможността към големият преход в живота ни. От друга страна, изисква се специалният синхрон и хармония за да бъдат те благословени и приети от космоса, обществото и семейството. Тази благословия и чувства на любов оказват съществено положително въздействие и стабилизиране на ума, по този начин ние ще разпределим по-дълбоките значения на живота в рамките на това което може да се осъществи.Голямо значение има в астрологията поне така е в индийската разположението на ретроградните и директни планети. Мисля , че е масова плацебна психоза оплакването от планетните ретроградия. По време на Фазата или Дашата на ретроградната планета в натала, ефектите и значително нарасват. Когато Дашата на транзита господар е в пряко движение, резултатите са в умерено развитие спрямо ретроградното транзитно преминаване. Планетата с директно движение при раждането произвежда ефекти с противоречив характер. През даденият период, по-големите резултати ще бъдат налице, когато един пряк Планетен период е владетел в наталната карта и е ретрограден транзитно .Ретроградната планета при раждането, както и в транзитите става свръхактивна, като по този начин резултата става един вид на модел и структора на целите ни. Такава Даша добива по-голяма реакция в директен път. С прости думи, действието на планетата е по-голямо, когато в натала тя се движи ретро... планетата с пряко участие в транзита и в натално директно движение става ретроградно транзитно.
Ако нямеря време ще Ви напиша как всяка ретроградна планета се развихря в натала.

Редактирано от varadave на 19.05.10 22:31.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: varadave]  
Автор lemke (новак)
Публикувано19.05.10 21:30



Добра да е вечерта ти, varadave! Супер готина тема, която се съчетава идеално с нововъзникнали мои философско-натални въпроси. Темата, както я разгръщаш, е мн ценна за мен и ще си позволя да ти споделя моето виждане.

Занимавам се с астрология от около 2 седмици, което може да е и голям минус, но и голям плюс, защото не съм предубеден и съм отворен към различни тълквания.

Гледам наталните карти и виждам характерни особености. Срещнах твърдение, че Десцендент в Стрелец е предразположение за развод, съчетано и с Нептун в 7 дом, който води до ролята на спасител. ОК, но аз не съм изобщо съгласен.
Не може един Десцендент Стрелец да ни разведе, ако ние работим върху връзката активно. Дори Нептун да ни кара да спасяваме хората в живота ни.
Пак по същата натална карта, гледам, че има прекалено много възможности за реализация, основно в социалната сфера. Обаче има и опция за две противоположни развития- едното е високо издигане в кариерата, а другото- поддържащ служител.
Още едно интересно съчетание от друга натална карта- въпросният й притежател, роден в Русия и пр, говори за трудно сдържане на недоволство и нетърпимост към глупости, но притежателят на тази карта е лекар и то много разбран човек, на който всеки ден идват най-различни хора и досега избухване към пациент няма.

Тук идва твоето изречение, което говори за преработка на кармата и силата на личен избор. Вчера използвах следното дефиниране- както вибрациите на планетите променят нас, така нашата вибрация може да ни изгради щит към техните влияния, както и да ни накара да се обърнем към тези влияния с отворени обятия.

Ще ми е интересно да разбера повече за НАШЕТО влияние върху планетите и твоето мнение по този въпрос.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: lemke]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано19.05.10 23:06



Ще ми е интересно да разбера повече за НАШЕТО влияние върху планетите ..............

Доколкото ми е известно астрологията е наука, която изучава влиянието на планетите върху хората. Интересно как ще се казва науката, която изучава влиянието на хората върху планетите Това е все едно да изследваш влиянието на прашинката върху канарата. Може, защо не Например - как влияе бай Минчо от Павликени на Сатурн например

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: Canopus]  
Автор lemke (новак)
Публикувано19.05.10 23:30



Хех, зависи от гледната точка, Canopus!

В други форуми попаднах на интересно мнение на смарагд, където в прав текст се казва, че нещата са си в наши ръце. Вчера и днес сравнявам две натални карти по два различни начина. Оказва се, че планетите могат да ни дават от себе си, но зависи от нас, как ще постъпим в крайна сметка.

Един бъбрив Асц Близнаци се оказа дисциплиниран мълчаливец, който се третира като темерут.Предполагаем шеговит собственик на Луна в Близнаци отново в компании е темерут. Така че и ние вибрираме, виртуални ми приятелю, с всичките особености- подтиснати черти и черти, на които сме решили да дадем изява. Иначе астрологията, за която говориш, да се е свела до една тортичка, която ми показа Виливар, по повод партньорите, които са най-подходящи за нас.
И още нещо, по време на ретроградието много хора, които не знаеха за него, не усетиха неговото въздействие. Много хора, които знаеха за него, бяха замръзнали. Първите бяха успешни в начинанията, а вторите- все нещо ставаше по личните дела. Така че, бай Минчо от Павликени добре подредИ Меркурий като го почерпи една домашна ракия

pp Ако бай Минчо счита, че е нищожен спямо Сатурн, Уран, Марс и остави живота си в техните ръце или се съобразява непрекъснато с тяхното влияние, бай Минчо по-добре да не прави нищо тогава. Те ще му доведат една леля Пена и ще г оженят за нея, те ще му отворят банкова сметка и така. Изглежда, че не трябва да прави нищо, Сатурн и другарите му ще дадат на Минчо всичко.
За мен това е супер възможност да се съглася с тази теория на неизбежността, наталната ми карта ще ме издигне до коридорите на властта и от утре не трябва да правя нищичко.

Редактирано от lemke на 19.05.10 23:42.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: Canopus]  
Автор varadave ()
Публикувано20.05.10 01:07



Може, защо не Например - как влияе бай Минчо от Павликени на Сатурн например ...Минчо от Павликени не влияе на планетата Сатурн в макрокосмически мащаб...
а влияе на вътрешния микро собствен Сатурн и така го регулира. Това се постига с опознаване и осъзнаване.
"Това, което е нощ за всички хора е време на пробуждането на
Самоконтролираните, както и времето за събуждане на всички същества е
Ноща за ретроспектираните мъдрици "...
(Бхагавад-гита, такава каквато е)
Стих 69/2.69



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: varadave]  
Автор lemke (новак)
Публикувано20.05.10 05:15



Здравей, varadave! Твоята мъдрост може да накара и най-буйната глава да се сведе в почит.

Уникалните гледни точки, които винаги даваш по различни въпроси, ме изпълват с огромна радост.

Надявам се, че ще намериш време, за да напишеш, как всяка ретроградна планета се развихря в натала и така да се даде една нова или допълваща перспектива за всеки, който е решил да погледне максимално дълбоко в астрологията.

Поздрави и благодарности за темата.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: Canopus]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.05.10 11:22



"Доколкото ми е известно астрологията е наука, която изучава влиянието на планетите върху хората."

И такива астролози има, дето така смятат.

Всъщност астрологията изучава друго нещо. Отговорът е в дефиницията, която много избягват да я споменат, странно защо.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: lemke]  
Автор Needy (извънземна риба)
Публикувано20.05.10 15:12



Един бъбрив Асц Близнаци се оказа дисциплиниран мълчаливец, който се третира като темерут.

Това е от Луната в Дева.





Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: Needy]  
Автор lemke (новак)
Публикувано20.05.10 15:33



Миличко рибче, с красиво име Needy, Луната на този човек е в Лъв, Марс в Овен и така. Трябва да е доста интересна натура, но не намерих "виновник" в натала за разминаването. Остана простичкото обяснение на varadave, че има цял микрокосмос в нас и сме способни да се намесваме. Обаче нека да се придържаме към темата за ретро планетите.



Редактирано от lemke на 20.05.10 15:37.



Тема Re: Ретроградните Планети не са опасни...нови [re: lemke]  
Автор Needy (извънземна риба)
Публикувано20.05.10 15:55



Аха,защото и моя асц. е близнаци и понякога не говоря с никой :))))))))))

Ретрограден Сатурн какво означава?

Редактирано от Needy на 20.05.10 15:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.