Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано20.05.10 18:50



Примарните дирекции ми оставиха доста съмнителни впечатления и не мога да им се доверя. Определено не бих казала, че това е най-точния метод за ректификация..за мен де. Да не говорим че е доста трудоемко да ги изчислиш на ръка. А има други методи, които работят брилянтно и на всичко отгоре изискват само един поглед върху хороскопа.

Но понеже си хванал примарните, ето ти всички основни - мундо, зодиакални и рапт - за този час, който даваш. Не знам как ги изчисляваш, но аз ги вадя с програма Плацидус, която е специализирана само за тях. И не виждам никъде поне малко да има припокриване. Доколкото разбирам си ползвал секстил на марс, но към кой ъгъл не разбрах. Ако има разминаване дори и в сметките за примарните, то това отново води до съмнение доколко са приложими. А добрите дирекции слънчева дъга са си все едни и същи и поради това далеч по-надеждни





Ако трябва да ползвам примарни, то има приличен резултат за час 2:35 - макар че много не съм убедена. А по други методи засега не съм проверявала.


ПП. Малко е дребно, но ако го увелича се размазва.

Редактирано от galy на 20.05.10 18:59.



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: galy]  
Автор Porto* ()
Публикувано20.05.10 20:15



Май в справката от програмата няма дата, която да съвпада със събитие от живота му.





Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано21.05.10 10:46



Да беше казала, че я имаш програмата, да не търся колеги да ми пращат данни.

Коя версия е? Дирекцията е интерпланетарна и я няма в посочените от теб. Като се пуснат всички основни, излизат поне 10-на страници. Моля те пусни ги, ако е възможно, но за час: 02:30! За него съм ги гледал. Само добави колко е сметнала програмата за Асц, Слънце и Луна - някои по-стари версии смятаха грешно, затова навремето не я купих.

"Определено не бих казала, че това е най-точния метод за ректификация..за мен де. Да не говорим че е доста трудоемко да ги изчислиш на ръка."

Най-точния е при посочените по-рано условия (според мен) - дава най-голяма времева чувствителност. Иначе за ректификация за р.време над 1/2 час не си е работа, за прогностика пък съвсем, пък за ръчно смятане ептен. То май и Румен Колев вече не ги използва.

" И не виждам никъде поне малко да има припокриване."
Трябва да пуснеш с нея интерпланетарните дирекции, те са много повече.
Ти с кои методи правиш ректификацията? Любопитен съм по индийската какво време дава и кои методи се използват. Ако имаш време и желание приложи ги на примера.

Редактирано от rigel3 на 21.05.10 10:47.



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: lvony33]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.05.10 11:02



Последните изречения са много честно и обективно мнение от цесекар...





Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано21.05.10 11:41



Разбрах каква дирекция си имал предвид:

луна конверсно прави секстил с марс

Обаче! За мен ректификацията има за цел да намери точния градус на ъглите. И логиката води до едно единствено заключение - при събитие трябва да търсим "удар" по ъглите.
Ти знаеш ли колко интерпланетарни дирекции могат да се намерят в рамките на 30 минути?

Какво точно искаш да ти пусна? Асц за 2:30 е 24°14' скорпион, луната - 0°09'19", слънцето е 10°02. Същите са стойностите като в другите ми програми - СФ и Янус.

За ректификация си ползвам само методиките на Витте (мидпойнт системата). В индийска засега нещо не ми пасват също ако търся точен час. Пък и там се работи с толеранс. Системата го позволява.



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано21.05.10 11:59



"Обаче! За мен ректификацията има за цел да намери точния градус на ъглите. И логиката води до едно единствено заключение - при събитие трябва да търсим "удар" по ъглите."

Ректификацията има за цел да намери точното време на раждане, както знаеш. Даденото събитие съвсем не е задължително да отговаря само на ъглите. Румен даваше неголям процент съответствие за тях, макар че се смятат за основни. Затова и смята мунданните интерпланетарни също за основни.

"Ти знаеш ли колко интерпланетарни дирекции могат да се намерят в рамките на 30 минути?..."
Знам, затова и писах, че дирекциите са много повече.

Ако можеш експортирай в Ексел Мундо към оси, Мундо интерпланетарни паралели и Мундо интерпланетарни аспекти и го качи някъде и дай линк към него. Ако искаш може и зодиакалните такива да пуснеш, макар че прекалено много ще станат.

"За ректификация си ползвам само методиките на Витте (мидпойнт системата)."
Би ли дала линк, литература за тази система или да кажеш нещо повече за нея? По нея колко часа излиза?



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано21.05.10 12:29



Ето ти всички примарни за час 2:30 във формат Word



За системата на Витте и ректификацията практически няма ни линк, ни литература кой знае колко. Върви се по обратния път - щом при дадена конфигурация се указва събитие, значи трябва да се търси такава за ректификация. И се ползват мидпойнти + директни "захапки" по ъглите - на дирекционни и транзитни планети. Не съм си развъртала още хороскопа на Бербатов. Ако го направя днес, ще покажа нагледно с картинки. Ако не стане днес - другата другата седмица ще видя. Бях правила такива "показни" ама в един друг форум, дето вече е затрит С писане малко трудно става.



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: galy]  
Автор Porto* ()
Публикувано21.05.10 12:40



Гали, дори да не проверяваш часа чрез точни аспекти към ъглите, можеш да кажеш, чрез твоите си методи, дали се "вписва" той в този хороскоп по известните факти от животът му досега – семейство, родители, професионална реализация, финансов статус, партньорства, слава, местоживеене и т.н.





Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано21.05.10 13:26



Много благодаря за примарните. Ще го разгледам дали няма някои по-подходящи за дадените събития и пак ще пробвам ректификацията.



Ще чакам и за показното по системата на Витте, когато ти остане време.

Би ли казала дължината на Плутон каква е в радикса и с коя версия на Плацидус си? Има нещо интересно - не мога да намеря примерно:
М Марс Д-> 120 Пл

а дирекцията, която дадох по-рано и тези:
Лн С-> Уран 2.79 Nov 30 1983
M Пл C-> 45 Луна 2.23 May 4 1983
са абсолютно еднакви.

Румен беше казал, че в по-ранните си версии Плацидус бърка в Плутон, но е оправено в по-късните.

Редактирано от rigel3 на 21.05.10 13:58.



Тема Re: Димитър Бербатовнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано21.05.10 14:26



Изтегли файла отново. Малко настройките бяха по дефолт

Не съм ги пипала доста отдавна, а бях преинсталирала. Пуснах ги с изчисление и по всички ключове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.