Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Собствената ви зодия?нови  
Автор lemke (непознат)
Публикувано08.05.10 11:01



Всеки си има любим вестник, където чете политически, спортни теми, следи стоковите борси и често го взима в тоалетната със себе си, където преглежда резултатите от мачовете. Моят любим в-к се превърна форум Астрология.
Ех, нищо не разбирам от нея. Днес, една услужлива и любезна котка, ми сподели, че Луната ми е в Скорпион, Асц ми е Телец и че Козлите сме й ясни.
Сега предлагам да го проверим- колко сме ясни на околните през призмата на собственото си мнение за своята зодия и характер.
Не е любезно да питам първо своите домакини, та за туй почвам с мен.

Негативни черти
Козлите са много горди животни. Засягаме се лесно, особено когато не ни обръщат внимание любимите ни хора. Изпадаме в депресия по-лесно, отколкото другите си мислят, но и се възстановяваме от нея по-бъзо, отколкото се предполага. Изключително ревниви сме. Опитваме се да го загатнем и искрием, но ако забележим, че половинката ни е заглеждана, сме склонни винаги да я придружаваме навън- до магазина, до работата, до фризьорския салон и пр. Караме я да се чувства като принцеса, стига да не е от зодия, която е войствена и е готова да се бори за самостоятелност и собствена територия. Често сме неуверени, когато се иска бърза реакция по емоционален за нас въпрос. Трябва ни време, докато премислим всички фактори и поемем по нов курс. Не знам, доколко това е отрицателна черта, но се привързваме лесно към околните, защото по дефиниция за нас те са прекрасни същества, на които се радваме. При тази жизнерадостна природа, не са редки случаите, в които ни мислят за темерути, но това е нашата стеснителност. Наблюдателни сме, което става негативна страна, когато преценим, че се налага нашата намеса и тогава се превръщаме в авторитарни тирани, които, без умисъл, ще използват слабостите на другия в битката. Суетата не ни е много чужда. Не знаем всяка марка козметика, естествено, но сме добре запознати с качествените продукти и ги ползваме. Ако отворите шкафчетата в банята, ще намерите повече от един или два парфюма. Абе, честичко сме склонни да закъсняваме, но никога не е нарочно!

Приятната част
Верни сме и рядко кръшкаме. Обожествяваме жената до нас и се грижим за нея с внимание, любов и уважение. Никога не забравяме някого, когато сме обичали, а ако сме сложили край на една връзка, опитваме да останем приятели с бившия си партньор. Обожаваме децата и спокойно можем да ги разглезим до безобразие. Строгостта ни към малчуганите идва, когато доверието ни в тях е било нарушено. Раздаваме се не само у дома, но и на работното място. Приличаме на разсеяни, смеещи се деца, но не изпускаме нищо от контрол. Амбициозните козли израстват без много да се напрягат, защото печелят бързо симпатиите на колеги и ръководство. Козлите са много работливи, но не винаги са подходящи за заемането на високи постове, въпреки че постовете сами идват при тях.
Вредните навици, като пушене, не са ни проблем. Стига да решим, имаме волята да оставим цигарите веднага и да не се сещаме за тях повече. Нямаме нужда от книги, терапия, лепенки, за да го направим. Ключът към отказването е само в нашата огромна Воля.
Обичаме топлите страни и лесно усвояваме чужди езици. Четенето не ни плаши, стига да не ни се доспи.



Не знам, дали така ни възприемате, но горе-долу това представлявам аз и козите, които познавам. Сега имате два избора!
1. Взимате една пушка и почвате да стреляте по клетата коза, защото сте си спомнили, че през 19хх една такава рогата зодия ви се е изплезила на сън!
2. Взимате перото, настряте го и драсвате някой ред за себе си и своята зодия.
По-конкретно, как вие възприемате зодията си през призмата на хората, които ви познават?

Ловният сезон за кози е открит. Разрешен е ловът и на други зодиакални знаци! Алеее, хоп!

ПП Е, надявам се, че ви поразвеселих, какво ви е мнението?



Тема Прощавай,но ще стрелям на месо ;) :)нови [re: lemke]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано08.05.10 11:25



Козлите са много инати жУвотни. По-рогат добитък няма в целия зодиак. Даже овните са по-малко инати,а им минава лесно (в общия случай). Освен това говориш прекалено общо, а някои характеристики не са кози

Освен слънце в козирог ти имаш и други планети в различни знаци, асцендент и т.н. Тъй,че не съм съгласна в случая. Всеки козел си е различен. Общ е само ината (майтапя се)



Тема Re: Собствената ви зодия?нови [re: lemke]  
Автор mli5 ()
Публикувано08.05.10 11:38



Разпознавам с тези им качества мои познати козирози, които много обичам.Ще чета с интерес представителите и на други знаци, ако успеят да се само анализират!





Тема Re:нови [re: lemke]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 11:51



Не съм съгласна, че козлетата са изключително ревниви. Не познавам ревнив Козирог, но може и да има такива (не заради Слънцето според мен).

Не знам как да пиша за себе си през призмата на другите и да бъда максимално обективна. Само другите могат да ме опишат през собствената си призма.
Някои се справят добре с описанието, други не толкова добре, но често зависи от степента на задълбоченост, на която другия е способен да "види" човека пред себе си.


Иначе съм Лъв, а за нас има написано много

Не мисля, че Слънцето ми играе чак такава важна роля в начина, по който ме виждат другите, по-скоро Венера, Луната, Нептун ... и съвпада Юпитер-Сатурн.
А и последните няколко години съществено се промених така, че точно земните Луна и Венера станаха по-явни и приличам повече на земен знак, отколкото на огнен. Което може да се дължи частично и на подчертано земния ми партньор, който да ми влияе заземяващо :)

Do what works or do what's right?

Тема Re: Прощавай,но ще стрелям на месо ;) :)нови [re: kotence777]  
Автор Needy ()
Публикувано08.05.10 12:00



Тя нали е написала,че една любезна котка й е споделила,че луната й е в скорпион и асцендента е телец.
Освен това подчерта,че това са нейните наблюдения за себе си и тези козирози,които познава.
Така,че приеми характеристиката главно като за Слънце в Козирог/Луна в Скорпион/Асц. Телец

От тази гледна точка, lemke е от поносимите козирози,според мен



пс.всъщност не съм сигурна дали е "тя" ...но така мисля

Редактирано от Needy на 08.05.10 12:13.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор mli5 ()
Публикувано08.05.10 12:23



Ами имат нужда от заземяване Лъвовете! Добре, че си намерила подходящия партньор!И аз като теб мисля, че не са чак толкова ревниви Козирозите! Хубавото е , че на тях може винаги да се разчита!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Needy ()
Публикувано08.05.10 12:27




"Не съм съгласна, че козлетата са изключително ревниви."

ами с луна в скорпион?

яд ме е,защото баща ми има такава луна и е ужас...

Редактирано от Needy на 08.05.10 12:28.



Тема Re: Собствената ви зодия?нови [re: lemke]  
Автор where is my mind ()
Публикувано08.05.10 12:36



Негативни, позитивни, всякакви черти накуп ще ти пусна.
за слънце в Стрелец, Луна във Везни, асц. в Дева, Марс в Скорпион и Венера в Козирог



Обикновено забелязвам много неща, но някои от тях се правя, че не съм ги забелязала. Давам свобода на хората в решенията, но и си градя мнение за човек по взетото решение. Мога да общувам приятелски с всеки, но това не значи, че после го имам за приятел. Искам всичко да стане по оптималния възможен начин и много се изнервям, когато това е трудно постижимо, фиксирам се и понякога прегарям. Готова съм да се сложа на по-задно място за някои дребни неща, но това е в голяма степен, защото се чувствам по-силна на момента и все едно длъжна, а не защото ми пука за другия. Мисля, че съм най-щастливият и най-нещастният човек едновременно. Дори не толкова на кризи, колкото съчетани и балансирани заедно. Когато много искам нещо не съм склонна да го отстъпя на друг. Ям само средата на динята - буквално Суетна съм, но мога да изляза толкова неглиже, че да се чувствам перфектно от това как нарочно съм излязла по този начин. Обичам да дразня хората, но ако засегна някого изведнъж ставам сериозна и наистина съжалявам. Мога да се справя с много неща, които за другите са сериозни проблеми и да махна с ръка, но това е, защото знам, че има много по-сериозни неща за мен, на които някой друг може би би издържал, но за себе си не съм сигурна. Съчетавам пълна инфантилност с някаква задоволителна зрялост. Свенлива съм за някои неща, за други безапелационно откровена и директна. Предполагам съм доста досадна като зацикля на едно нещо. Добре, че се усещам по някое време, защото поне умея да се самонаблюдавам.

P.S. Забравих да кажа, че в ловния сезон аз съм ловецът. Но стрелям с ония цветните петна. Обаче не се перат, та..... все пак бягайте.


change the perspective before the perspective changes you

Редактирано от where is my mind на 08.05.10 12:43.



Тема Re:нови [re: Needy]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 14:20



Това е Луната, не Слънцето :)

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: mli5]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 14:26



Ние сме пример за изключение от "правилото", че нашите слънчеви знаци не са подходяща двойка.
Защото имаме други неща в картите, които компенсират многократно.
При нас важи принципа на противоположностите, които се привличат по един допълващ се начин, така да се каже.

Do what works or do what's right?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.