Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: хорар :(нови [re: Lillie]  
Автор Porto* ()
Публикувано07.05.10 22:56



Сигнификаторът на предмета е в падащ дом. Следователно предметите са далече от нея - не са в дома й или на местата, където обичайно пребивава - работа, офис и т.н. Търсенето им ще отнеме продължително време, а и е възможно да ги намери някой друг.



Тема Re: хорар :(нови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.05.10 22:56



общо взето почти всичко ценно, което имах....

Измежду всички ценни неща за които се сещам, че може да има човек, това е най- малоценното.






Тема Re: хорар :(нови [re: huanji]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано07.05.10 23:01



Говорим за материални неща хуанджи Знам,че си остроумен, няма нужда да ми припомняш



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.05.10 23:01



Материално, де ... ценно = ценности в случая.



Do what works or do what's right?

Тема Re: хорар :(нови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.05.10 23:04








Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.05.10 23:10



Ценности=дрънкулки.

В древността високо са ценели едни охлювчета от морето и са ги ползвали като "разменна монета". За тези народи, които са ги нямали е било супер гъзарско да се накичат с тях.



Не, разбирам сантиментите, просто винаги съм се удивлявал на това, как хората са приемали, че нещо е ценно и са давали мило и драго за него. И това на фона на цялата тази преходност...




Тема Re: хорар :(нови [re: Porto*]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано07.05.10 23:13



Мерси порто. Само последно ти как мислиш, в бащината къща възможно ли е да са? Тя е далече.......Там няма кой да ги намери, май аз ходя най-често.... Или откраднати? Ако е второто.....май няма да ги видя повече.....



Тема Re: хорар :(нови [re: kotence777]  
Автор Porto* ()
Публикувано07.05.10 23:30



Не мога да дам категоричен отговор. Но мисля, че има доста индикации да се намерят, макар и късно и по-трудно. Провери все пак и в бащината къща - единственият мажорен аспект на меркурий е с луната, а тя е естествен сигнификатор и на това.





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 00:35



Сам си даваш отговора.
На фона на цялата преходност, хората имат нужда от нещо постоянно (ценно), за което да се "хванат".
Наред с нематериалните неща като здравето, любими хора, и т.н., привързването към материални неща също си има своята (психологическа) роля.
Аз не нося никакви бижута (освен халката), не обичам да се кича като Коледна елха, но съм привързана към снимки, книги, някои вещи, които имат сантиментална стойност за мен (не задължително за други), места, такива работи.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано08.05.10 09:21



И аз не ги нося често, но са ми спомен. Особено кръстчето.... от баба ми е,а тя не е вече между живите. Дала си е здравето да работи за да ми го подари..... Направо сърцето ме боли..... Всъщност няма значение защо си ги искам....... Просто си ги искам

Преходно или не, няма значение. Имало и по-ценни неща....имаше да, но вече ги няма. Хората си заминават един след друг, остава само спомена.....
Както и да е.Да не се впускам в подробности и излишно бла-бла.... Няма смисъл. Много благодаря на тези, които се включиха.

Редактирано от kotence777 на 08.05.10 10:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.