Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Емоционално прост .........нови  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано02.05.10 12:19



Наскоро от един студент по психолигия чух определението човек, който е "емоционално прост" . Според вас съществува ли такова състояние и ,в случай че "да" - кои са показателите ?



Тема Re: Емоционално прост .........нови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано02.05.10 12:27



И да съществува кой ли би бил посочен за такъв?



Тема Re:нови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.05.10 12:32



За мен "емоционално прост" може да означава няколко различни неща.
Ти имаш ли нещо конкретно предвид или така по-общо?

Do what works or do what's right?


Тема не знам как да го обясня, нонови [re: Bиливap]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано02.05.10 12:51



Контекстът в който се изказа моя познат беше, че имало хора, които са примерно научни работници (т.е. умствено умни

), но противно на това , емоционално са по -семпли, прости и т.н. Досега не бях се замисляла за такова понятие и не съм отделяла едното от другото. Това ок, но като се замисля, срещала съм хора , които излъчват апатия и неаинтересованост, независимо от ситуация или разговор. Такива , които се оставят на течението, независимо дали ги обиждат, унижават, дали става дума за любов или достойство...



Тема Re: не знам как да го обясня, нонови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.05.10 12:59



Може би е по-точно да се каже емоционално неосъзнат.
Разбирам какво искаш да кажеш. При някои хора емоциите са притъпени, защото всеки може да изразява толкова емоции, колкото природата му го позволява.
Мисля, че зависи от Луната, най-вече.
И друго има - човек може да не проявява достатъчно адекватни емоции в определени ситуации, но пък да проявява трайни чувства и отношение.
Според мене, емоциите са по Луна, а трайните чувства по Венера.



Редактирано от *Eвa* на 02.05.10 12:59.



Тема Re: не знам как да го обясня, нонови [re: *Eвa*]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано02.05.10 13:09



Така както го описваш е приказно, семпъл израз на иначе трайни чувства....Ама дали са дълбоки? А чувала ли си за хора , които твърдят че не са се влюбвали цял живот? Факт е, че природата на човек наистина определя в някаква степен неговия израз. За мен това е и най-ценното което извличам за себе си от астрологията - да проявявам разбиране към особеностите на характера на хората и към повечето им грешки.



Тема -- [re: Bиливap]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано02.05.10 13:11



Аз може би няма да мога да се изразя точно, но ако имаш нещо предвид дай го по- конкретно и детайлно, понеже си по- на ТИ с астрологията.





Тема Re: Емоционално прост .........нови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор where is my mind ()
Публикувано02.05.10 13:17



Значи, че не са му диференцирани емоциите, т.е. не е способен да изпитва по-финни емоционални нюанси и оттам и по-сложни чувства. Трябва по-силен дразнител, за да предизвиква някаква базисна основна емоция, а на всичкото отгоре има хора, които не могат и да разпознаят какво точно усещат.

Принципно потенциалът се разгръща в детството - затова е хубаво човек да изпита силни и позитивни, и негативни емоции, за да може по-късно в живота да ги понася без да "дава накъсо" и да ги различава.

Та, общо взето значи по-беден емоционално живот.
Разбира се, надявам се правите разлика между това да изпитваш нещо и да го изявяваш, и това да го контролираш по определени причини. Защото принципно "емоционално прост" може да е някой, който не може да си преработи емоциите, не осъзнава какви емоции предизвиква у другите с думи и действия и да е емоционално експресивен. Докато някой, който изглежда по-обран емоционално, това означава само, че се контролира, става въпрос за поведение по-скоро.


Астрологически, според мен за да е емоционално непрост

някой, трябва да има и трудни, и благоприятни аспекти едновременно - хем да е имал тежки моменти в детството, хем да е имал позитивни и така да си е разгърнал цялата октава от емоции и да се е научил да ги понася, осъзнава и т.н. Което ще означава и силен Сатурн.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: не знам как да го обясня, нонови [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.05.10 13:22



Ще ти дам един пример- ако видиш някаква лъскава кола, но не си технически грамотна по колите, ти ще я оцениш само на външен вид, защото дотам ти се простират познанията. Друга кола, която не ти допада толкова на външен вид, може да има много по-добри технически параметри, но ти да не можеш да я оцениш, тъй като нямаш познания.

Същото е и при емоциите, ако имаш една практична луна в дева, например, ти ще искаш да се грижиш за човека, когото обичаш, но няма така явно да му показваш емоциите си, както ако си с луна в риби, например. Но,може да имаш силни чувства към този човек, ако си с венера в скорпион, например.

Това не значи, че луна в дева може да обича по-малко от луна в риби, по-скоро изразява емоциите си и проявява любовта си по различен начин.

Има толкова много начини да се изразява отношение чрез емоции, че никой не може да каже кой е правилен точно.
В многообразието е нашето щастие, тъй като многообразието всъщност води към някаква еволюция.

Не мислиш ли?

Редактирано от *Eвa* на 02.05.10 13:25.



Тема Re: не знам как да го обясня, нонови [re: *Eвa*]  
Автор where is my mind ()
Публикувано02.05.10 13:25



Всъщност и човек с Луна в Риби, и с Луна в Дева може да е еднакво "емоционално прост" или "емоционално интелигентен", което е друг термин, широко използван напоследък




change the perspective before the perspective changes you


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.