Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Неаспектирана Венера  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано25.04.10 10:54



В темата на Порто за двете жени с една обща професия се появи една карта, в която има неаспектирана Венера. Ето я и нея:



Как ще го разтълкувате това? За каква жена става въпрос? И въобще, ако мога да поразширя още малко темата - как се проявява, как се изразява в карта на жена една неаспектирана Венера и в карта на мъж един неаспектиран Марс?

Говорим за "неаспектирана" по смисъла на класическата астрология - само мажорни аспекти, никакви такива биквинтили, миквинтили

Редактирано от Canopus на 25.04.10 10:56.



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Canopus]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано25.04.10 11:00



Имам приятел с неаспектиран марс в рак

Можеш да видиш как се изразява някой ден пред президентството От няколко години си марширува редовно там



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: kotence777]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано25.04.10 11:16



Ами така е, проявленията на дадени качества в астрологията са толкова много, че човек никога незнае "откъде би му дошло"

То аз и затова хич не му мислих като заложих на онази професия - има толкова много Плутонови моменти в картите, че какво да му мисля

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Canopus]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано25.04.10 11:26



Здравей, Канопус!


Спомням си един разговор на една сбирка с Леон. Той ми каза, че неаспектирана планета, имам предвид само мажорни аспекти, проявява планетата в най-чист вид, с най-чисти изяви, т.е. тя се проявява свободно, без "тежести".
Тази венера е в рак, аз самата имам венера в рак и тя е относително много вярна, имам предвид, когато е с един партньор - никога не изневерява докато е с него, но моята е в 12ти дом, а тази е в 9ти, този 9ти предполагам й дава доста по-голяма свобода. Жената има луна в дева в 11ти дом. Това е много прагматична луна, но и много готова да служи, да се раздава, особено за приятели и познати.
Действията на тази жена са непредсказуеми, често пъти нестандартни и ексцентрични, било то от нетрадиционно възпитание, било то от самия й характер.
Слънцето и меркурий са й в 8ми дом, в егото и мисленето й има нещо скорпионско, тресат я тайни страсти.

Редактирано от *Eвa* на 25.04.10 11:39.



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: *Eвa*]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано25.04.10 11:49



Не знам, моето мнение е, че неаспектираните планети са някак си невписани в хороскопа. Въпреки че, невписани планети няма и това се доказва именно чрез минорните аспекти и хармониците. Парадоксално, липса на класически аспект да се покаже, изяви в човека чрез примерно вигинтила, ама е така. Само че, според мен тази изява е много финна и не така доловима. Затова аз не бих казал, че се изявява в чист вид, а в по-трудно доловим, прикрит вид.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Canopus]  
Автор Porto* ()
Публикувано25.04.10 12:37



Смятам, че квадрат и половина си е доста сериозен аспект.


От личен опит смятам, че хич не е за подценяване.

Редактирано от Porto* на 25.04.10 12:38.



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Canopus]  
Автор Porto* ()
Публикувано25.04.10 12:46



Във втората, която си поставил в тази тема вярно, че има плутонови моменти, но в първата къде ги откриваш?



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Porto*]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано25.04.10 12:51



И Кеплер така е смятал въвеждайки минорните аспекти, ама в крайна сметка в практиката си никога не ги е прилагал. Разбира се, предполагам имаш сериозни наблюдения, което в никакъв случай не е за подценяване.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Canopus]  
Автор evrika ()
Публикувано25.04.10 21:52



Здравей,

Ако искаш пусни и моя хороскоп, нямам нищо против да изкоментирате неаспектираната ми Венера... Дълбоко мразя този факт в моя хороскоп, но...



Тема Re: Неаспектирана Венеранови [re: Porto*]  
Автор galy ()
Публикувано26.04.10 01:59



Смятам, че квадрат и половина си е доста сериозен аспект.

Мдаа

А тук си е направо най-точния аспект в картата - с 0°00' орбис. Не съм разглеждала картите, щото ми е уморено сега, но и аз съм на мнение, че това си е сериозен аспект със силата на мажорен аспект.

Иначе за неаспектирани планети и друг път сме говорили и сега малко ме мързи да пиша пак същото. По-скоро ще видя какви други мнения има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.