Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Каква домова система ползвате  
Автор killah (absolut)
Публикувано01.04.10 04:30



Имам чувството, че съм задавала подобна тема или въпрос (deja vu), но явно има неизяснени неща за мен. Как се ориентирате каква домова система да ползвате? Равнодомова или според мястото на раждане? Според втората имам важна планета в 6ти дом, а според първата отива в 5ти дом, което коренно изменя значението й по мое мнение. Поне по пътя на логиката. Вярно, че се пада в края на 5ти дом, но все пак е там. Та, вие сте! споделете опит на база лични впечатления, четено, практикувано. Всяка информация е полезна



Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!

Тема Re: Каква домова система ползватенови [re: killah]  
Автор rigel3 ()
Публикувано01.04.10 09:32



"Каква домова система ползвате"

Плацидус, Кох, Кампанус, Региомонтанус, Хоризонтна, Алкабитус + още 4 равнодомни.

"Как се ориентирате каква домова система да ползвате?"

Гледам за дадената система какви са и астрономическите и философски основи и решавам коя, къде и в кои случаи да използвам.





Тема Re: Каква домова система ползватенови [re: killah]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано01.04.10 19:01



Ползвам САМО Плацидус. Нали най-важни в хороскапа са хоризонта и меридиана, а дали ще ползваш Кох, Кампанус или Плацидус що се отнася до кардиналните оси разлика няма. Разликата при тези системи е в деленето на "вътрешните" домове. Сега, ако човека е роден в полярния кръг тогава смятам, че е удачно да се използва равнодомната система.

Но в случая с теб важната планета я отнасяй твърдо в 6-ти дом. И хич не се колебай.



- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: Каква домова система ползватенови [re: Canopus]  
Автор killah (absolut)
Публикувано03.04.10 01:02



Значи и южния възел ще го отчета в 6ти дом, той е и в съвпад с луната (съвпад от 5гр.)

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.