Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Управлението на Юп и Сатнови  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано25.03.10 18:04



Смятате ли, че Юпитер и Сатурн в "личните" знаци от Овен до Скорпион са "пряко" подчинени на управителите си?
Ако да - защо и как? Ако не - пак защо и как?

п.п: И много моля - не ми оливайте темата със спам!

----------------------------------
Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!


Тема Re: Управлението на Юп и Сатнови [re: Taдж-aлл]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.03.10 09:55



Поради каква причина класифицираш знаците от Овен до Скорпион за "лични"? Според мен няма такова нещо.

"Смятате ли, че Юпитер и Сатурн в "личните" знаци от Овен до Скорпион са "пряко" подчинени на управителите си?"

Нещо не можах да схвана въпроса. Ако Юпитер или Сатурн или която и да е друга планета не е в собствен знак, то тя е подчинена (пряко) на управителя. Как може да е подчинена косвено?



Тема Re: Управлението на Юп и Сатнови [re: rigel3]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано26.03.10 11:18



От Овен до Скорпион знаците се управляват от личните планети => са и "лични" знаци => обществените планети Юп и Сат в тия "лични" знаци, дали се <подчиняват> на личните планети?

Косвено подчинение е тогава, когато подчиняващият те се съобразява "пряко" с теб(подчинения)

----------------------------------
Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!


Тема Re: Управлението на Юп и Сатнови [re: Taдж-aлл]  
Автор zxld (познат)
Публикувано26.03.10 11:32



Предлагам да извадите тълковния речник и да определите какво означава косвено и пряко.


Вероятно питаш следното: аспектирането на планетите господари (лични) със Сатурн и Юпитер дали променят (намаляват или увеличават) въздействието на планетата господар (лична) върху знака.
Аз така те разбирам.



Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: Taдж-aлл]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано26.03.10 11:37



Ми как да ти кажа, при мен Сатурн си е в стелиум със Слънцето в знака на Юпитер. Та мисля, че Юпитер си му влияе отгоре. Както и мисля, че Марс като диспозитор си влияе на Юпитер. Планетите макар и да са социални и т.н. (погледнато от земята сменят много бавно знаковата си позиция, да не говорим за транссатурновите), все пак си имат лични характеристики и отразяват определен архетип, както и личните. В този смисъл позицията по знак може би е не толкова лична, но взаимодествието с другите планети и домове, е.



Редактирано от snowflakes never cry на 26.03.10 11:41.



Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: zxld]  
Автор Angelfree (минаващ)
Публикувано26.03.10 11:41



Тц. Пита дали Юпитер в Овен ще работи в полза и за сметка на Марс и ще подпомага делата му или ще си гледа своите си работи, като за целта използва марсовите качества и енергии. Тоест, ще слугува ли Юпитер на Марс или ще го използва?



Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: Taдж-aлл]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.03.10 11:55



"От Овен до Скорпион знаците се управляват от личните планети"

Това е следствие на начина на постройка на управителите на з. знаци, а не защото някои знаци са "лични", а други не. Управителят на планетата подкрепя или пречи (най-общо казано) на планетата в знака. Няма значение дали са Юпитер, Сатурн или която и да е друга планета.



Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: Angelfree]  
Автор zxld (познат)
Публикувано26.03.10 13:32



Надявам се че превода който направих на въпроса на Тадж-ал е вече разбираем.
А до това ТЦ. драги ми или драга ми Angelfree ти преповтаряш това което, аз направих като превод на въпроса на Тадж-ал.
Та по простичко ще дава ли ще взима ли и накрая каква ще е манджата солена или безсолна.





Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано26.03.10 15:30



Прeдстави си,чe знацитe ...Овен / Скорпион сa в дeканaти или грaници нa
Юпитер и Сатурн.



Тема Re: Управлението на Юп и Сат [re: varadave]  
Автор zxld (познат)
Публикувано26.03.10 15:58



Значи излиза че за определен период от време тия две планетки ще ни се отразяват ту добре ту зле оо ужас.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.