Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 14:43



Със сигурност ще се срещнат и такива случаи. Но от 100 двойки тези случаи ще са максимум 3 или 5. И така процента им е нищожен. Съвсем сериозно ти казвам, че вземам карти напосоки с различна възрастова разлика. И масово се наблюдава точно повтаряемост в поне 90% от картите.

Макар че и тук има повторение - нептун квадрат слънце (на едната карта не е отбелязан, но орбисата и в двете карти е ~12°); квадрат на луна и слънце, макар че в едната карта, ако и да са в орбиса са в различни знаци; секстил/тригон на уран с луна; сатурн в секстил/тригон към венера; уран съвпад нодална ос и квадрат сатурн (независимо, че са с разлика 1 година само, това е повтаряща се тема).

Пробвай с данни напосоки или пък с реални двойки. Въпроса не е да намерим изключенията. Тях винаги ще ги има. Мен ме интересува по-скоро въпроса какво точно би могло да стои зад тези повторения, защото съм сигурна, че си ги забелязала.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.02.10 14:57



Мен ме интересува по-скоро въпроса какво точно би могло да стои зад тези повторения

Също би било интересно в кои случаи е по-добре да се използва едната и в кои другата и какво дава едната за разлика от другата. В единия даден от теб пример имаше стелиум на 5 планети в 5. дом, в другата стелиума беше изместен в 11., ама от 3 планети. И коя е по-вярна (ако въобще може да има такава)?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 15:16



Пробвах с произволно избрани данни, права си.
Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 15:36



Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея.Canopus, спец по мидпойнти?!?

Охо,значи вече знам към кого да се обръщам понеже тази тема ми е интересна



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 17:40



Също би било интересно в кои случаи е по-добре да се използва едната и в кои другата и какво дава едната за разлика от другата.

Тук трябва да се чуе мнението на хора, които използват активно тези комбинирани хороскопи. Защото аз, както вече споменах, не използвам тази техника, не ми е необходима. Но пък използвам мидпойнтите много активно при синастрия, но само в транзити и дирекции. Пак наслагвам картите, но гледам дирекциите и транзитите към специфичните взаимни мидпойнти, които имат значение за връзката - интимна, приятелска, колегиална.

Както и преповтаряне на комбинации - например по време на запознанството при единия върви транзит или дирекция на сатурн към венера, а при другия има натален аспект между тези две планети. Това си го наричам "влизане по критична тема в живота" и много често точно така се хваща какво е значението на даден човек в живота ти и каква е тенденцията: да се задържи дълго или да мине набързо. Беше много интересно откритие и продължавам да изследвам. Този Алфред Витте просто е Г-е-н-и-а-л-е-н





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 19:02



Както и преповтаряне на комбинации - например по време на запознанството при единия върви транзит или дирекция на сатурн към венера, а при другия има натален аспект между тези две планети. Това си го наричам "влизане по критична тема в живота" и много често точно така се хваща какво е значението на даден човек в живота ти и каква е тенденцията: да се задържи дълго или да мине набързо. Беше много интересно откритие и продължавам да изследвам. Този Алфред Витте просто е Г-е-н-и-а-л-е-н
Наистина горното положение и аз съм го наблюдавала. Интересно ми е,според теб ако имаме съвпад на дирекционна планета към натална на партньора,брои ли се за отключващо при дадени отношения? Например,венерата на единия партньор е 5 градуса във везни,а дирекционната/прогресивната венера или марс на другия е също в 5 градуса във везни. Като по дирекции няма други аспекти на въпросната планета (дирекционната венера)......



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 19:13



Това наистина работи - Поздравления!
Досега не съм срещала описана тази техника и вероятно сработването й е почти толкова необяснимо, колкото и повтарянето на темите в композита и комбина.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 19:41



Досега не съм срещала описана тази техника и вероятно сработването й е почти толкова необяснимо, колкото и повтарянето на темите в композита и комбина.

И къде да я срещнеш

Статиите на Витте са направо засекретени и почти невъзможно да се добереш до тях. Въобще е изключително странно, че техниката на мидпойнтите е някак завряна в ъгъла и то съвсем умишлено. Защото всеки астролог, който е опитал да работи с тях, категорично дава оценка 7+ като работоспособност, но винаги се споменава с половин уста. То и затова има толкова малко материали.

Преди време, когато започнах активно да изучавам мидпойнтите, общувах за кратко с един руснак. Той ми пусна в един разговор няколко цитата на Витте от някаква негова статия. Дълго време ги мислих и накрая ми светна

Тук ще напиша два, защото в тях е описана точно тази техника, която споменах, а и отговора на въпроса на Котето:

ако имаме съвпад на дирекционна планета към натална на партньора,брои ли се за отключващо при дадени отношения?

Ето ги - кратко, точно и ясно...и да го мислиш понякога с дни :

" При събития в семейството и с приятели следва да се обърне внимание основно на положението на прогресивните/дирекционните планети в собствения хороскоп по отношение наталните планети на другия човек и обратно, както и на огледалните им точки.
...........................

Дирекционните и транзитни планети могат да действат така, както наталните на другите. Например венера дирекционна към натален сатурн или венера и сатурн указват натален аспект на другия, така че човек винаги е свързан с другия чрез дирекционните/транзитни планети в събитията."

Ей това последното е техниката на повтарянето. Ха върви го разбери веднага Аз доста го умувах, докато един ден не ми направи впечатление нещо при една приятелка и едно нейно драматично увлечение и тогава лампата светна като мълния.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 19:57



Статиите на Витте са направо засекретени и почти невъзможно да се добереш до тях. Въобще е изключително странно, че техниката на мидпойнтите е някак завряна в ъгъла и то съвсем умишлено. Защото всеки астролог, който е опитал да работи с тях, категорично дава оценка 7+ като работоспособност, но винаги се споменава с половин уста. То и затова има толкова малко материали.

Преди време, когато започнах активно да изучавам мидпойнтите, общувах за кратко с един руснак. Той ми пусна в един разговор няколко цитата на Витте от някаква негова статия.

А от къде може да се докопат тези статии като са толкова секретни?





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано17.02.10 07:00



В отговор на:

Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея




Канопус въобще, ама въобще не е спец по мидпойнти. Гали по-скоро. И други .......

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.