Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема съвпад на венера и марс  
Автор moliv4e (непознат )
Публикувано05.02.10 16:59



здравейте много ми е любопитно какво ще кажете за това положение на венера и марс. Имат съвпад в телец. Може ли да се тълкува че никога няма да бъде истински щастлив във любовта човека със такъв съвпад.
Търсех инфо да прочета за съвпадите на планетите как всъщност можем да тълкуваме но не намерих в нет пространството.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: moliv4e]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано05.02.10 17:02



Не, не може да се тълкува така.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet


Тема Re:нови [re: moliv4e]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.02.10 17:12



Не знам на какъв език си търсил информация за съвпадите в Интернет, но на английски език има доста.
Достатъчно е да напишеш Venus conjunct Mars и гледай какво става.

Do what works or do what's right?


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: moliv4e]  
Автор Valda (saro)
Публикувано06.02.10 11:24



Да си моливче си е голямо предимство!


Можеш да вземеш гумичка и лесно да затриеш всяка астроглупост, която си си записало



Тема Валданови [re: Valda]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано06.02.10 17:33



да права си, човек в немежеството си прави глупости
но какво да правим не можем всички да сме професионалисти във всяка една област


ще приемиш ли ако ти подам гумичка и моливче ти да изтриеш астроглупостите и да напишеш на чисто астроНеглупости



Тема Виливарнови [re: Bиливap]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано06.02.10 17:34



благодаря ти
да търсих на български език но сега прочетох доста на английски



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Valda]  
Автор jivi (непознат)
Публикувано06.02.10 18:18



Защо ли имам чувство, че тези, които правят забележки, най- много глупости вършат/не че пишат/





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: moliv4e]  
Автор galy ()
Публикувано08.02.10 13:43



На мен ми е малко чудно що за "дивеч" е това нещо, наречено щастие в любовта. Ще съм благодарна ако някой даде универсална дефиниция, защото до момента мнението ми е, че колкото хора, толкова и дефиниции. Т.е. отиваме към онова, което е в инстинкта/сърцето на всеки - луната, 4 дом .

Венера показва желанието или онова, за което си мислим, че ще ни донесе някакво удоволствие. Но само си мислим. Луната дефинира дали всъщност ще изпитаме онова, за което сме тръгнали.

Щастието, усета за такова въобще, е следствие на луната. То въобще всичко що се касае до това как се чувстваш, от какво имаш нужда, е функция преди всичко на луната и 4ти дом в хороскопа - там ти е сърцето най-просто казано. И колкото и невероятно да звучи, не е задължително да вървиш по листенца от рози, да си в свят като приказките, за да се чувстваш щастлив.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.02.10 13:46



а при синастриите, когато луните на двамата не съвпадат, нито пък луната му с твоето слънце - означава ли, че нещата между вас няма как да се получат?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Valda]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 14:41



Валда,Моливчето е писало следното

"Може ли да се тълкува че никога няма да бъде истински щастлив във любовта човека със такъв съвпад. "

За никога,няма никога но двете планети които помежду са неутрални и в комбинацията в телец става сложна....
Венерата в телец е в своя домицил,а марса е в телец в своя ексил/изгнание...
и какво излиза="Влизам ....излизам"


От друга страна Венерата е сигнификатор за ОЧИТЕ,Марса също...
само с подробността ,че е зеницата ,о.леща ...а и от там определението
"РОЗОВИ ОЧИЛА"...Скъпа Валда














<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 08.02.10 14:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 08.02.10 15:00.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 14:51



Не се дефинира ЩАСТИЕТО само по Луната и 4.дом....
Луната е сьвместимостта на двата пола +/-.
Венерата с Луната са враждебни.

Редактирано от varadave на 08.02.10 14:55.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор galy ()
Публикувано08.02.10 14:53



Вярно е, че най-стабилните синастрични позиции на луните са съвпад и опозиция - хубаво, лошо, такава позиция дава трайност. След тях се нареждат тригон и секстил.

Макар че в западна астрология се отхвърля опозицията, моето мнение е, че това е неправилно. По простата причина, че след като по 7ми дом съдим за партньор - това е допълващия фактор, няма логика опозицията да се отхвърля. 1ви и 7ми домове стоят на опозиция. И как така веднъж по тази опозиция съдим за партньор, пък като намерим опозиция между светилата, я считаме за неблагоприятна?! Да не говорим, че като фаза опозицията е най-силна, това е кулминацията, точно по подобие на това, че луната е най-пълна именно по време на опозицията си със слънцето.

Мъж и жена - това са полярности, това е "опозиция". И е абсурдно след като мъж-жена стоят на опозиция, ние да изхвърляме този аспект. Напротив, това е най-силно привличащия.

Когато става въпрос за интимни отношения, то те могат да бъдат дефинирани като добри, само когато жената в двойката е щастлива. Защото в традиционния смисъл, ако в едно семейство жената е нещастна, то семейство няма. Функцията на жената е да поддържа семейния комфорт - на децата и на мъжа. И тя трябва да получава подкрепа от мъжа си, за да е щастлива и да се грижи за семейния комфорт. Знам че на повечето мъже това няма да им допадне като мнение, но е факт



Затова дори Птолемей пише, че при синастрия по-важно е мъжка луна да е в хармония със слънцето на жената, а не обратното. Не че и обратното не е добра позиция, но е с по-слаб ефект. В началото и аз се замислих, но после схванах защо го дава така.

Разбира се, не трябва да мислим, че подобна аспектация винаги е гаранция, защото е важен и момента, в който хората се срещат.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 15:03



Макар че в западна астрология се отхвърля опозицията, моето мнение е, че това е неправилно.

Не знам от кой източник си го взела това твърдение, но определено няма нищо общо с истината в западната астрология.

Според нея най-важните аспекти са съвпад и опозиция. То и надолу потвърждаваш това:

Мъж и жена - това са полярности, това е "опозиция". И е абсурдно след като мъж-жена стоят на опозиция, ние да изхвърляме този аспект. Напротив, това е най-силно привличащия.

Те затова казват: "Противоположностите се привличат".



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано08.02.10 15:11



Не знам от кой източник си го взела това твърдение, но определено няма нищо общо с истината в западната астрология

Ами дори Птолемей под хармоничен аспект разбира преди всичко съвпад, тригон и секстил. Отвори Тетрабиблос.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.02.10 15:16



Затова дори Птолемей пише, че при синастрия по-важно е мъжка луна да е в хармония със слънцето на жената, а не обратното.
---------------------------------------------------------------------------------------------
а под хармония имаш предвид ,,по-лесен'' аспект ли ? /знам, че не обичаш това определение, но го използвам, за да ми стане по-ясно, а и не знам как иначе да го нарека/



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 15:19



Венерата с Луната са враждебни.

Не уцели.

Тогава що Луната е екзалтирана в Телец??



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 15:24



Става дума за следното ти твърдение:

"Макар че в западна астрология се отхвърля опозицията, моето мнение е, че това е неправилно."

Никъде не се говори за хармоничен или не аспект, а че не се използва опозицията! Нали и Птоломей говори за опозиция?





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор galy ()
Публикувано08.02.10 15:28



Птолемей има предвид съвпад, тригон и секстил под хармоничен аспект. Аз бих добавила опозицията също, макар че не я включват към "лесните" аспекти.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.02.10 15:37



което обяснява защо насъбрах една купчина мъже и картите им, показващи луна в лъв

благодаря ти

понякога ми е съвестно да задавам въпроси, когато виждам колко сериозно и обстойно даваш отговори, щото не искам да те мъча излишно

от друга страна пък нали така се прави прогреса - за да го има трябва да има въпроси

благодаря пак



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано08.02.10 15:40



Е то е ясно, че имам предвид аспектите, които се считат за подкрепящи трайността в отношенията

Не казвам, че аспекта опозиция е изхвърлен тотално. Определя се като нехармоничен и даващ сблъсък и оттам нетрайност. Или не е така, м?

А като се има предвид, че при интимните отношение се говори за "половинката", то на практика излиза, че точно опозицията би трябвало да е най-силния аспект, защото това е допълващ фактор, който не се дава от нито един друг аспект - опозиционния знак носи онова, което липсва на другия и така имаме "сбор на две половинки".
Тригонът е много хубав, но за подкрепа, не за допълване на онова, което липсва.

И Ригел, имам едно питане. Интересно ми е какво мислиш. Но не само ти разбира се. Всеки може да каже какво мисли.

Забелязвам, че масово има привличане между съседни слънчеви знаци - дали за интимни отношения или приятелство или добра колегиална сходимост, няма голямо значение. Защо според теб е така? Забелязал ли си такава зависимост и защо според теб?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 15:41



уцелих...
На Венерата приятели са Меркури,Сатурн
неприятели са Луната и сльнцето.
Неотрални са Марс, юпитер

това е по Индийската Астрология нарича се натурални врьзки Naisargika.
Писах на Галя ,а не на тебе...


ПО ЗАПАДНАТА КЛАСИЧЕСКА АСТРОЛОГИЯ е следното...

Неприятели са...


Вен. и Марс

А приятели са ....

Луната и вен.


Триплицитетни Двойки...

Вен.-Марс
Вен.-Луна

Редактирано от varadave на 08.02.10 15:43.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 15:53



Триплицитетни Двойки...

Вен.-Марс
Вен.-Луна


За пояснение за тебе Ригел,Двойката Венера и Луна по зап. класика се явяват
ведньж като приятелски,но Венера и марс като двойка са в противоположност или в противоречие.Чрез триплиц.аспекти на владетелите планети се смегчава това протеворечие.
В митологията Афродита и Арес са имали страстна ,пламена връзка,
но тя е била нелегатимна.

Редактирано от varadave на 08.02.10 15:56.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 16:25



Както знаеш в синастрията е различно от радикса. Не помня Птоломей разглеждал ли е синастрични аспекти. Древните (от птоломеево време) имат рязко разграничение на "добри" и "лоши/зли" аспекти. По негово време може и да е било така поради околната среда - слабо развитие на оръдията на труда и малко възможности за избор. Според мен и други астролози по наше време не може да се даде точно такова разграничение. Например тригона е смятан за най-добрия аспект. Съвременните виждания правят разлика между тригон и тригон.

Например тригон между зли планети хич не е хубаво. Аналогично и за останалите аспекти. Затова и писах по-рано, че не съм съгласен с тези виждания и предпочитам съвременните схващания. За опозицията балът й е: -0.5. Горе-долу съвпада е толкова, но със знак '+'. Това за мен е в границата на променливите аспекти.Опозицията за разлика от другите аспекти дава шанс за избор в най-голяма степен. За да се направи този избор човек трябва да се напъне, да положи усилия - затова е и с отрицателен знак аспекта в сравнение със съвпада.

За мнението ти за допълването съм абсолютно съгласен.

Забелязвам, че масово има привличане между съседни слънчеви знаци...

Според мен знаците вървят по двойки: ян-ин. Ин прави връзка със следващата двойка. Гледано по знакови аспекти, това са аспектите: 0, 30, 60гр. - хармонични. Затова и според мен е нормално да има привличане и разбиране.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 16:37



Аз като разправям, че по западната и по индийската не е съвсем едно и също, не ми вярвате.

И това е нормално. Ако беше писала, че е по индийската въобще нямаше да отговарям. Обаче ако някой нов не е чул, че съществуват такива разделения, ще започнат обърквания и после астрологията е неточна, едни астролози твърдят едно, други друго и т.н.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Crystalline* ()
Публикувано08.02.10 18:28



Има такова нещо за честотата на връзките между съседни слънчеви знаци. И това се дължи обикновено на Меркурий и Венера, които често може да са в съвпад именно със слънцето на "половинката"

, тъй като Меркурий се отделя на не повече от 29градуса, а Венера - 48 гр.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано09.02.10 11:27



Забелязвам, че масово има привличане между съседни слънчеви знаци - дали за интимни отношения или приятелство или добра колегиална сходимост, няма голямо значение. Защо според теб е така? Забелязал ли си такава зависимост и защо според теб?
И аз съм забелязала това Гали

Има такова нещо,но мислех,че е само при мен. Отдавах го на факта,че нямам грам земя и си я търся.Иначе друга вероятна причина може би е, че венерата е някъде в съседните знаци,а съвпадите с венера не са лошо нещо.....
Колкото до опозициите,много са привличащи първоначално,но да не са ти в къщата.Не мога да изкарам дълго с такова "нещо".Още повече на луна опозиция на моята,слънце или не дай Боже марс.В такива отношения не мога да бъда емоционално спокойна и да се чувствам жена.Не мога да повярвам,че на някой би му действала добре подобна опозиция към луната.......

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано09.02.10 11:36



.Опозицията за разлика от другите аспекти дава шанс за избор в най-голяма степен Според мен възножността за лавиране не е голяма.Какъвто и да е избора винаги ще си остане нещо "не както трябва".....Луницата ако не е в 1ви или 7ми защо да се мъчи с подобни отношения? Все пак луната дава чувството за сигурност,нуждите, и ако не е в хармония с картата на партньора какъв е смисъла?



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.02.10 12:50



Имам предвид дадени са ти 2 възможности и ти можеш да си избереш едната. При другите мажорни аспекти такова нещо няма. Или ще се бориш с нещо, или ще го имаш до известна степен наготово.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.02.10 12:53



в крайна сметка една женска луна във везни може ли да се сработи с мъжка такава в лъв





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 12:21



Според мен знаците вървят по двойки: ян-ин. Ин прави връзка със следващата двойка.

Има логика в това, защото пак опира до допълване на противоположности и сливането им в едно цяло. Но не би ли трябвало един знак ян да може да се слее с всеки друг знак ин? Например овен и дева да кажем. Защо най-често срещаме осъществяване на връзка точно със съседния знак?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 12:40



И това се дължи обикновено на Меркурий и Венера, които често може да са в съвпад именно със слънцето на "половинката", тъй като Меркурий се отделя на не повече от 29градуса, а Венера - 48 гр.

И това съм го мислила като вариант. Но какво е обяснението ако няма такъв синастричен съвпад - слънце с венера или меркурий - нито при единия? А хората се свързват и създават отношения? Пък и така излиза, че венера и меркурий се оказват най-решаващи в привличането между хората. Малко странно, не мислите ли? Не че това обяснение не е логично, но излиза наистина въпроса - дали венера и меркурий играят решаваща роля. Как мислите?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:15



Колкото до опозициите,много са привличащи първоначално,но да не са ти в къщата.Не мога да изкарам дълго с такова "нещо".Още повече на луна опозиция на моята,слънце или не дай Боже марс.В такива отношения не мога да бъда емоционално спокойна и да се чувствам жена.Не мога да повярвам,че на някой би му действала добре подобна опозиция към луната

Разбира се, че опозиция на марс към светило или между два марса, макар и привличаща в началото, после може да се превърне в непрекъснати "бойни схватки"



Само че тук мисля, че ако вървим в тази посока за отношения като в приказките, стъпваме на грешната пътека. Нямам предвид, че в синастрията не трябва да има подкрепящи хармонични аспекти, каквито са тригон и секстил. Но те са подкрепящи, те не са допълващи. Ще поясня какво имам предвид. Представи си, че попадаш в някаква ситуация, в която ти нямаш необходимите качества да се справиш. Това е нормално, защото не можеш да бъдеш всичко и да умееш всичко. Имаш човек до себе си, който те подкрепя, разбира те, обсъжда нещата с теб, но той не може да те допълни, т.е. да притежава тези качества, които липсват на теб, за да ти помогне да се справиш. Подкрепа, подкрепа, ама ти трябва да и да се справиш, нали?! Ето това е смисъла на допълването чрез опозиция.
Да, в някаква ситуация помежду ви може да има сблъсък, защото носите различни качества, но ако в един брак, другия не може да те допълни, тогава какво правиш?

Нали по тази причина се събират мъж и жена (по традиция и природа; изключвам изключенията, защото те не са правило) - които носят поотделно съвсем различни характеристики чисто физически, които се съчетават обаче перфектно.

Или да си представим една теглилка, везна. Ако поставяш само от едната страна (ти и този, който само те подкрепя) и няма с какво да уравновесиш срещуположната (човек, който да допълва, да ти застава насреща) какво се случва?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:20



Може

Това е подкрепящ аспект, макар и най-слабия.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:22



По въпроса аз съм останала с впечатление, че следващия знак се привлича от предния и това мога да си го обясня, защото това е 12-ти дом от Слънцето. А взаимността на принципа на огледалото може би се случва...


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:25



Например тригон между зли планети хич не е хубаво.

Хе-хе, те това колко пъти ми се е налагало на го обяснявам на западни астролози

Баш съвременните схващания наблягат само на типа аспект без оглед на планетите.

Аз съм абсолютно съгласна, че аспекта си е аспект, но е по-важно кои са тези планети, които се гледат и си взаимодействат в този аспект.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: snowflakes never cry]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:34



По въпроса аз съм останала с впечатление, че следващия знак се привлича от предния и това мога да си го обясня, защото това е 12-ти дом от Слънцето.

Твоето мнение ми е най-близко до онова, което измъдрих и аз, благодарение на една индийска йога, която касае планети във 2ри и 12ти домове от слънце и луна



Не само защото е 12ти дом от слънцето и във 2ри съответно (за единия слънцето на другия е в 12ти или във 2ри дом), но и защото планета, която стои в 12 и 2 дом дом от слънцето се води съответно утринна и вечерна звезда - тя е ярка, бляскава и облята от слънчевите лъчи, защото изгрява/залязва преди/след слънцето, но и е видима най-важното.

Но ми се искаше да чуя и други мнения.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:38



Това със звездата звучи много красиво




Иначе предполагам в самия зодиак има преливане на качества от Овен към Риби и по някакъв начин колкото и да са различни са на близко ниво в различията. Но това вече е по-философско и недоказуемо.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано10.02.10 13:41



Има статистически изследвания за това.

През 1999г. френският астролог Дидие Кастил провежда едно от най-мащабните статистически проучвания правени някога в астрологията, като си поставя за цел да изследва наличието на значима връзка между избора на партньор и сключването на брак с него и положенията на Слънцето, Луната, Меркурий и Венера в хороскопите на двамата партньори.
Той изследва 6.5 милиона брака сключени във Франция в периода 1976-1997г.

Заключенията му са:
1/ Количеството на бракове сключени между хора чиито рожденни дати са отделени една от друга на по-малко от 60 дни са значително повече от останалите, което показва, че всеки знак предпочита за брачен партньор представител от собствения си знак или от съседните два.
2/ Изследванията на взаимоотношенията между позициите на Луната не показват значима връзка при формирането на бракове.
3/ Съществува ясна статистическа връзка диктувана от взаимните позиции на Меркурий и Венера в картите на двамата партньори, което може принципно да се обясни с демографското концентриране в определени знаци вследствие на феномена на ретроградните периоди.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:57



Ти сега ме хвърли в тъча


Обаче нещо, което ми направи впечатление:

Часовете на раждане са неизвестни.

В този случай на практика се отхвърля и луната, защото изминава средно 13°. И астрологически е необяснимо да правиш изследване без поне да знаеш приблизително градуса на луната. Ако се отчетат случаите, в които луната сменя знак, то ми се струва, че броя на изследваните двойки ще спадне драстично. Просто няма логика да се взема позиция на луната при неизвестен час на раждане, освен в случаите, когато не се сменя знак със сигурност.

Иначе е чудесно за положения труд и направеното изследване. Ама то сега какво излиза? Че хората масово влизат в отношения с най-голяма вероятност със своя собствен знак? Поне това виждам по таблиците. Ти съгласна ли си с това? Защото поне около мен процента на такива случай е много нисък.

Редактирано от galy на 10.02.10 14:09.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 14:33



Да допълня още нещо във връзка с това изследване, което малко ме шокира.

В таблиците за разположението на меркурий и венера. Загледах се в собствения си слънчев знак - рак. Според тези таблици излиза, че най-голяма вероятност има да се съчетая с партньор...водолей!?!
За водолей пък излиза знак дева.... За телец знак стрелец... Пък по слънчев знак собствения знак за всички.

Нещо не ми се вързва тука.



Дай някаква идея, ти как го разбираш това?

ПП. Изтеглих оригиналната статия. Там за луната е посочено следното:

But the Moon is fast and changes sign every 2 or 3 days. In the whole of the women and men constituting the study population, a huge part of them (44%) were born on a day when the Moon was in a given sign at 0:00 a.m. and in the following sign less than 24 hours later.

Очевидно става въпрос за почти 50% случаи, които би трябвало да не се отчитат, ако се включи и луната. И е направено някакво пропорционално разпределение. Което поне за мен означава, че просто е нямало начин да се изследва позицията на луната както трябва и затова не са посочени резултати - например в колко % има луна съвпад, секстил, тригон, квадрат или опозиция на другата луна или на партньорско слънце. В табличката е посочен риска от грешка, който е над 50%, а за луните почти 100%. И това не може да даде достатъчно основание да се заключи, че "Изследванията на взаимоотношенията между позициите на Луната не показват значима връзка при формирането на бракове." Поне това разбрах

Редактирано от galy на 10.02.10 15:16.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 14:38



Хе-хе, те това колко пъти ми се е налагало на го обяснявам на западни астролози Баш съвременните схващания наблягат само на типа аспект без оглед на планетите.

По-скоро съвременните схващания, привърженици на Птоломей и т.нар. класическа астрология. Общо взето това имах предвид, като писах по-рано, че Птоломей не ги е дал правилно. Те отричат и планетите от Уран нататък.

но е по-важно кои са тези планети, които се гледат и си взаимодействат в този аспект.

То има и много други работи, които се гледат.

Виж примерно Глоба какво е писал по въпроса в "Аспекториум" (надявам се да не се разсърдиш, че пак го цитирам, ама по-пълно от него не намерих). Моята работна хипотеза включва и още работи.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 14:47



Защо най-често срещаме осъществяване на връзка точно със съседния знак?

Защото от гледна точка на даден знак съседния му е на 30гр. През един - 60гр. Хармонични аспекти. Някои хора навремето правели изследвания на вълните и потвърдили, че тези аспекти наистина са хармонични (не помня точно какво беше. Потвърждаваха всички мажорни аспекти). То това може да потвърждава и друга философска теория - за по-силната връзка през поколение, отколкото на родител-дете.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 15:23



Ти си права не само от статитическа гледна точка...но и от принципа на астрологията...

слълнцето,меркури и венера са производителите планети те градят....
"destiny-makers".

Един много добьр индийски астролог беше казал ,че

венерата,луната и марс са "егото"
меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.




Редактирано от varadave на 10.02.10 15:27.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано10.02.10 15:32



С три * е даден знакът, с който има най-голяма вероятност за брак, а с три Х – най-малка. Така че трябва да търсим къде има три или две *.
За рак – с три * е собствения знак рак. Всъщност излиза, че хората от един и същ слънчев знак най-често се женят помежду си.

В оригиналното изследване от същата таблица се вижда, че действително хората се женят най-често за представителите на собствения си знак, и след това за такива от съседните знаци. Например за овен - поредността е овен, риби; за телец – телец, овен, близнаци; за близнаци – близнаци, рак..... и т.н. Разбира се има и изключения, но предполагам, че в тях огромна роля влияе и положението на Луната, което е усреднено по някакъв начин, който дава отклонение.
Сходно е и положението в таблиците за Меркурий и Венера - и там има при някои знаци изключения, но при повечето действително партньорските Меркурий и Венера попадат в същия или съседен знак.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 15:41



За телец знак стрелец...точно така е но не ,че стрелеца ще ми е партньора ...
а е нещо друго...точно при телец знак стрелец...сключих брак.


таблицата е вярна ,но май не я разбирате...брака ,свадбата церемонията е
слълнце+юпитер.

юпитер е дживакарака тоест Човека живото сьщество за жените е венерата,
за мьжете е юпитер.
сатурн е кармакарака.Кармата като деяния->за двата пола м. и ж. е следното->
-> юпитер/венера/сатурн.
Конструкторите на СЬЗДАВАНЕТО са сльнце/венера/меркури.
марса е егото ахамкара+луната емоц.разум или двете планети са моделиращи
прототипа.
Разрушители на сьздаденото са двата лунни възли,които са агентите на кармата
или раздаващи правосьдието пазачи на Акаша етиричното космическо енергийно
поле.

Редактирано от varadave на 10.02.10 15:57.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано10.02.10 16:08



мдам, къде съм тръгнала да се боря, като моето слънце е в овен, неговото в рак

и да се обърне вселената е ясно, че няма да стане





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (ИскашЛиОЩЕ?!)
Публикувано10.02.10 16:17



Един много добьр индийски астролог беше казал ,че

венерата,луната и марс са "егото"
меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.


ЗВучи добре-))

Винаги оставаш в сърцето ми, душице


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:00



Всъщност има логика меркурий и венера да играят съществена роля, като тази на венера я слагам с по-голям приоритет. Защото когато хората се сбират, те: разговарят, комуникират и имат желание да се забавляват. А венера, като принцип, отговаря за начините, по които човек търси удоволствията.

По-горе споделих становището си, че венера показва желанието или онова, за което си мислим, че ще ни донесе някакво удоволствие.

Но луната не бих могла при абсолютно никакви обстоятелства да я изключа, особено при интимни отношения и когато става въпрос за съжителство. Не знам какви факти трябва да имам, за да си променя това мнение. За мен луната дори е по-важна от двете светила. Защото това е инстинкта, това е моделът харесвам/не харесвам, това са най-дълбоко вкоренените нужди на човека, които го мотивират за всичко, което прави. Човек не може да избяга нито за секунда от нея.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:02



меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.

Е анджък де

От 5те планети, които си изредила, не може да използваме само 2 и да смятаме, че можем да получим достатъчно достоверни резултати.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:27



Да ти кажа много повече ми допада Ръдиар по отношение на цикличния принцип на формиране на аспектите, отколкото Глоба. Просто Ръдиар е навлязъл много по-дълбоко във философските основи. При Глоба има твърде много мистицизъм. Но не съм чак толкова запозната, така че може и да съм в грешка.

Ето какво казва Ръдиар за 30° аспект:
Полусекстилът свързва мъжки със женски знак, които стоят един до друг. Например овен и телец. Принципа на продуктивност се свежда до две основни компоненти: полярност и сексуалност. 30° аспект представлява основната стъпка в инволюционната серия.

(тук ще направя допълнение, че серията аспекти - 0°, 30°, 60°, 90°, 120°, 150° и 180° - се състои точно от 7 стъпки, колкото са видимите планети и Ръдиар нарича тази серия инволюционна, защото процесът на обединение и постигане на цялостност в източната философия е процес, който е назад и навътре, т.е. инволюционен; всеки, който се занимава с йога и медитация ще го потвърди; не е случайно, че лунните възли имат точно това основно движение - назад.)

А за секстила, Ръдиар пише, че го възприема като най-конструктивния и най-практичния, поради това че огнените знаци образуват секстил с въздушните, а земните - секстил с водните. И тези двойки знаци се намират в по-конструктивна връзка, отколкото принадлежащите към еднаквите елементи.

В тази връзка обаче ми хрумва, че и опозиционните знаци пак са в точно такава взаимовръзка

:
овен-везни - огън/въздух
телец-скорпион - земя/вода
близнаци-стрелец - въздух/огън
рак-козирог - вода/земя
лъв-водолей - огън/въздух

Така че току що намерих още едно потвърждение за прекрасното допълване, контруктивност и продуктивност на опозициите. Че на всичко отгоре, за разлика от секстила, опозицията е и кулминацията на всеки един процес.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 17:55



Е анджък де...
Анджък...но ти беше споминала само луната като сигнификатор.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано10.02.10 18:40



Специално за подкрепа от марс в опозиция луна или слънце опозиция на марс в синастрията силно ме съмнява...... Не знам,на мен опозициите към луната или или слънцето са ми много трудни. Даже квадратура на марсове мога да преглътна (по обясними причини)

,но към луната или слънцето ми идва в повече...... Знам ли,може би ако има доста други подкрепящи аспекти и да имат шанс такива отношения............

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 18:59



Да ти кажа много повече ми допада Ръдиар по отношение на цикличния принцип на формиране на аспектите, отколкото Глоба. Просто Ръдиар е навлязъл много по-дълбоко във философските основи. При Глоба има твърде много мистицизъм. Но не съм чак толкова запозната, така че може и да съм в грешка.

Аз пък при Ръдиар не можах да намери някакво дълбоко философско обяснение. Трудно го чета него. Коя е тази книга? При Глоба е (поне според мен) по-добре подредено. Вижда се как всичко тръгва от първоелементите. Примерно делят се аспектите на постоянни и променливи, на явни и скрити. И по този начин се намира значението на аспекта.

Примерно за полусекстила: скрит (действа чрез обкръжението), дискретен (или променлив - дава внезапни, неочаквани ситуации), ински тип (стабилизиращ, хармониращ, сдържащ енергията на аспекта), стихия Вода. Действа на човек чрез обкръжението, в лошия случай дава затормозяване, деградация, един и същи кръг от събития. В добрия случай дава изглаждане на противоречията в характера, тайна поддръжка...

Секстил - явен, дискретен, ински, стихия Въздух...

Друг е въпросът, че неговата философска теория малко се различава от китайската (и моята), ама това е друг въпрос.

А и не я е подредил и обяснил подробно, но пък някои негови ученици са свършили тази работа.

Аналогично се правят интерпретациите на з. знаци, планетите, домовете.

В тази връзка обаче ми хрумва, че и опозиционните знаци пак са в точно такава взаимовръзка :
овен-везни - огън/въздух...


По-скоро привличането идва от теорията за двете форми:
овен-везни - ян;
телец-скорпион - ин...

Редактирано от rigel3 на 10.02.10 19:02.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 19:17



овен-везни - огън/въздух
телец-скорпион - земя/вода
близнаци-стрелец - въздух/огън
рак-козирог - вода/земя
лъв-водолей - огън/въздух

ЗАЩО при мене като сидерално теле ->конструктивната ми сила е стрелец?

Варнада лагна Що е то?

Варнадата е понятието,схващането на съсловието,равнището на характера.
Коя лагна е по-силна, лагната на раждане или хора лагна....
от двете по-силна е варнада.

В индийската астрология тригоните на сльнцето и луната са следните :

Тригони на сльнцето:
*Джива тригон->лъв,стрелец,овен.
*Карма тригон->водолей,близнаци,везни.

Тригоните на луната:

*Джива тригон->рак,скорпион,риби.
*Карма тригон->козирог,телец,дева.
*Карма ...познат термин.
*Джива=духовност,умственост,интелектуалност.









<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 10.02.10 19:45.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 10.02.10 19:48.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано10.02.10 19:36



Твоето мнение ми е най-близко до онова, което измъдрих и аз, благодарение на една индийска йога, която касае планети във 2ри и 12ти домове от слънце и луна
За 12ти или 2ри от слънце или луна може би,но като цяло 12ти дом не е много лесен за отношенията ако се активира при синастрия...... Не мисля,че е най-прекрасния за синастрийни отношения.Може би зависи и от конкретния натал,но като човек с "нищо" в 12ти имам такива наблюдения.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 19:52



За марс специално вече се съгласих. Пък и като писах за опозициите горе, нямах предвид точно него. Наистина не само опозицията, но и съвпада (който се води хармоничен аспект) на марс с кое да е светило, дава силно привличане и отблъскване - всяко действие има и противодействие, за да сме в синхрон с основната функция на марс "действието".

Не знам,на мен опозициите към луната или или слънцето са ми много трудни

А тригоналните и секстилни връзки лесни ли са?

Разгледай си семейните синастрии.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 20:00



Специално за аспектите книгата е "Личностно-ориентирана астрология".

Тази книга стои в библиотеката ми сигурно от 10 години. Но покрай друга книга взех, че я отворих отново

И се изненадах на онова, което намерих. Явно преди не съм била в състояние да го разбера.

Просто очевидно ние хората имаме изкривено схващане за природните закони. И когато прочетем, че нещо е хармонично, си представяме цветя и рози. А хармония има в баланса и уравновесяването. Както се казва - без война никой няма да знае що е то мир и обратно. Но това е една друга тема



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано10.02.10 20:00



Така е, не е лесно при активиран от синастрични планети 12-ти дом, но става въпрос в 12-ти от асцендент. Ако някой е със слънце в шести дом и попадне на партньор, чието слънце попада в неговия пети дом /12-ти от 6-ти/ мисля, че няма да му е чак толкова лошо





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано10.02.10 20:07



За семейните синастрии съвпада на слънце с луна или луна с венера са класика в жанра

А и по принцип за мен тези аспекти са си най-хубави за по-дълготрайни отношения,не че опозицията на венера към моя уран не ми подкосява краката, но само тя не е достатъчна. Пък и в известна степен мисля,че е по-важно какво е заложено по натал и особено по прогностика,т.е дали двойката "има път заедно".Иначе за синастрия може и с Брат Пит да си пасвам идеално,ама няма да ме огре,нали?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 20:09



Варадаве, хайде недей да мешаш нещата. Ако ще говорим за сидерален зодиак, да е сидерален. Ако е тропически - тропически.

Изследването, за което говорихме е правено по тропически зодиак. Ако го обърнеш в сидерален, вместо връзка телец/стрелец, ще трябва да гледаме близнаци според таблиците. И там не е посочена връзка между близнаци и скорпион, дори напротив - дават я като малко вероятно...ако си погледнала де.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 20:16



За 12ти дом зависи. Вярно че е най-общо е дом на загубите. Ама човек може да загуби и някой свой страх например. Или пък да се наслади на "загубата" на аза си (8ми от 5ти)

или пък да "загуби" връзката с дома си и да попътува (9ти от 4ти).

"Загубите" понякога са много приятни неща.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 20:17



Ако го обърнеш в сидерален, вместо връзка телец/стрелец, ще трябва да гледаме близнаци според таблиците. И там не е посочена връзка между близнаци и скорпион, дори напротив - дават я като малко вероятно...ако си погледнала де.


Не мешам нещата теле-стрелец е по сидералния

.
варнада ми е в стрелец.

Аргала и дришти май те са непонятни,има и други неЩа които те са мьгла.

Редактирано от varadave на 10.02.10 20:26.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 20:18



Пък и в известна степен мисля,че е по-важно какво е заложено по натал и особено по прогностика,т.е дали двойката "има път заедно".

Това едва ли някой би го отрекъл

Дори и най-добрите синастрии понякога остават в небитието.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 20:25



Галя незнанието не е мешане...
В сутрите за рашичакра и карма има две понятия...

1.Atma Sambhanda.
2.Manah Sambhanda.

Като си само напреднала във ведичната ...не означава ,че има други които те
задминават.



Руах....Намаскар

Редактирано от varadave на 10.02.10 21:01.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 20:32



Тази книга и при мен седи от много години в библиотеката. Бях я започнал да я чета, ама се появи друго и съвсем съм забравил за нея. Мисля е най-известната му книга. Намерих текста. И сега се сещам, че даваше много интересно представяне за аспектите: части от дъгата, представени като дроби. Интерпретацията на цифрите от номерулогията.

Както се казва - без война никой няма да знае що е то мир и обратно. Но това е една друга тема

Я кой чел "Дао дъ дзин".

Там го обяснява надълго същото, но с други думи.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 20:40



т.е дали двойката "има път заедно".

То затова след синастрията разглеждат композит - дава как изглежда двойката като едно цяло.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 20:50



Галя някои понятия не ти са познати...
Това са....
1.rinanubandha.
2.moola jeeva trikona
3.moola deha trikona
4.moolakarma-trikona
5.rinanubandha, prarabdha karma.
6.bhoga trikona of karma.
7.sanchita karma.
И всичко това свързано с ЗОДИАКА.




Сори ама пропуска е твой,не е мой....

Редактирано от varadave на 10.02.10 20:53.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 21:14



Изследването, за което говорихме е правено по тропически зодиак. Ако го обърнеш в сидерален, вместо връзка телец/стрелец, ще трябва да гледаме близнаци според таблиците. И там не е посочена връзка между близнаци и скорпион, дори напротив - дават я като малко вероятно...ако си погледнала де.



Галя коригирай си грешката...Ако го обърнеш в сидерален, вместо връзка телец/стрелец, ще трябва да гледаме близнаци според таблиците.

Ахам тропическото теле преминава в сидерални близнаци.






Редактирано от varadave на 10.02.10 21:19.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано10.02.10 21:42



това как се прави - композита

търся тука една пътека за двама

имате ли компас?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 21:42



В тази връзка обаче ми хрумва, че и опозиционните знаци пак са в точно такава взаимовръзка :
овен-везни - огън/въздух
телец-скорпион - земя/вода
близнаци-стрелец - въздух/огън
рак-козирог - вода/земя
лъв-водолей - огън/въздух

Не ти е хрумнало и не е ОТКРИТИЕ на Мистьр Радиар... говорим за кармичната ос на раху(главата на дракона или азурата) и кету(опашката) в зодиака
Раху в овен -Кету в везни и т.н....





Редактирано от varadave на 10.02.10 21:56.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 22:51



това как се прави - композита

Има 2 начина: взимат се средните положения на астроточките или средните положения на времената и се прави нова карта.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано10.02.10 22:55



Най-лесно в астро.цом става


1вото със средните точки е композит, 2рото се води май комбин.До колкото знам на комбина може да се прави прогностика,защото е реална карта,а на композите-не.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 23:03



Мда, не знаех, че и двете ги има. Тези хора от astro.com са върха.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 11:08



както в астро.ком?

хм....



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано11.02.10 11:18



Мммм да

Има ги и двете,но както споменах в друга тема по-важна е ми прогностиката.Въпреки,че и композита и комбина си дават информация.Особено при композит аспектите на уран към светилата или уран в напрегнат аспект към венера са доста трудни и дават нестабилност.Интересно също и неаспектираните планети в композит са голям проблем според мен. Особено неаспектирана венера и да има връзка,не вярвам много да продължи.Не мога да си обясня на какво се дължи това.....Какви наблюдения имаш ти по въпроса,ако разбира се обръщаш внимание на тези техники?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 11:19



аз тук съвсем се обърках вече - аз в атрото намирам около 30 вида карти поне, синастрии, натални и сума ти и неща, ама като не знам как да ги разчета...



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:03



Прогностиката може и на двата типа да си я правиш. Не знам само в astro.com дали правят наслагване и на прогностична карта. Ама и да не правят, като я въведеш като нова карта и става.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:04



Мисля има и обяснение коя какво е. А и ти пратих по-рано как се казва за синастрия и композит.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано11.02.10 16:06



не мисля,че може на композита.Така поне съм чела из нет-а.А за комбина,ползвам зет5 и зет7.И двете го правят.Можеш да си прилагаш каквито искаш методи и да видиш дали работи.За мен отговора е положителен.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор kotence777 ()
Публикувано11.02.10 16:08



В астро.ком не можеш да правиш прогностика на комбин или композит.За сега знам само Зет да прави това и то само на комбина.Няма опция за композит.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 16:10



да, да, днес си препрочитах и чистих бележките

когато си направиш обаче дневен само за теб, после погледнеш натала с транзитите там има супер много опции за най-различни графики според най-различни методи, ако знаех и кое за какво служи /само синастрията и прогностиката са ми ясни/ щеше да е супер

само по ''нашата'' тема

искам само да ти преразкажа един аспект - имало вероятност единият /видно пиянде/ да се прави, че иска да излекува другият /виден синтетичен дрогерист/ та се замислих и ми стана смешно, че съм точно ,, Присмял се хърбел на щърбел''

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:13



Ами имах предвид комбин и синастрия, ама какво написах. Съгласен съм с мнението ти от 10.02.10 22:55.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:14



Да, май на теория са прави. Нямам много наблюдения в тази област.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:17



Аз само картите чертая, ама като гледам колко много неща са направили, ще трябва и това да видя.

То съвсем като програма си става.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано11.02.10 16:22



То и аз нямам много наблюдения, но имам някакви.Чак 500 комбина не съм разгледала,че да твърдя,че съм права със солидна статистика

Иначе за момента статистиката при мен е положителна,но с по-малка база

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:29



Ако питаш мене статистиката никога не може да е солидна.

Най-солидна е ако разглеждаш всички хороскопи на всички хора по света - невъзможно. Другия вариант е да направиш представителна извадка. Ама за да е валидна, трябва да е представителна: по пол, по местораждане, по местоживеене, по професия... И като се вземе предвид, че определена група хора си правят хороскопи, пък и за да е представителна трябва хороскопите да са ректифицирани, сама се сещаш, че такова чудо нема. Така че дотук със статистиката.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 16:40



ако сме заедно - ще е весело, ама да видим дали сме заедно...

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано12.02.10 12:30



Ригел, като се заговорихте за композитни карти и комбини (Дейвисън карти, както ги наричат). Аз не ги ползвам като техника, просто нямам нужда. Но съм ги разглеждала така от любопитство.

Забелязах нещо интересно при тях. Едната карта се строи на база мидпойнти (само математика), а другата на база средна дата/час и място - реални позиции на планетите. Би трябвало да са различни. Обаче и в двете карти забелязах, че:

1. Повтарят се основните теми. Например ако в композита има съвпад на слънце и луна в опозиция на нептун, то в комбина има съвпад на слънце с нептун в опозиция на луна; или ако в композита има съвпад на марс и сатурн, то в комбина има опозиция на марс и сатурн

2. Луната или е в един и същ знак или в опозиционния. Ако в композита луната е да кажем в знак рак, то в комбина е или пак в рак или в козирог.

Опитах се да разбера къде е врътката и нещо ми се завъртя в главата, но не можах да го изкарам

Едната карта е чисто математическа, а другата - не. И сега като се споменаха тези карти и ти каза, че ги ползваш, се сетих.

Какво мислиш за това? Обръщал ли си внимание?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Lillie ()
Публикувано12.02.10 13:51



Наистина се повтарят темите, и аз го забелязвам, но не мога да намеря обяснение защо.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.02.10 15:18



Може да се използват като допълнение към синастрията. Синастрията не дава такава информация. Иначе наистина има повторения, но не съм правил изследвания. Базата ми не е толкова голяма.



По-интересен е въпросът какво дава едната в сравнение с другата и кога да използваме едната и кога другата.

"Едната карта е чисто математическа, а другата - не."

Вярно, че тази, която смята времената, дава реалните положения на астроточките. Но изходното време не е реално. И при двете нямаме реално съществуващ човек. Едната е средната точка на астроточките, другата е средната точка на времената. Интересно в последния случай, ако са от различни градове на по-големи разстояния как правят хороскопа. Обаче правим примерно транзити към п/п, тези карти се базират на п/п ==> би трябвало да може да се прави прогностика и на двете. Но не съм правил изследвания.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано12.02.10 16:24



Аз мисля,че това е разликата.На едното може да се прави прогностика,на другото-не.За мен си действат много тези техники.И обясняват някои неща,които ги няма заложени в натала на партньорите и дори няма намек за това в синастрията. Такъв пример имах скоро.Двойка.Изключително силна ревност.Нищо в натала според мен на мъжа не загатваше такъв проблем.Като има пуснах един композит обаче стана друга работата........



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.02.10 16:30



А случайно да си забелязала кога композита е по-добър от комбина и обратното? Или няма разлика?

Страхотни снимки на котета пускаш!





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано12.02.10 16:45



Мммммм да,влюбена съм в този котарак

Обещаха ми да ми дадат някое негово бебе скоро
Ами по-добър....не знам.Композита не го използвам за прогностика.Наистина доста се припокриват,така че еднакви нюанси се хващат в отношенията. Най-ценно според мен е да се гледат аспектите е композита с уран.Каквато и да е синастрията,има ли ги,връзката е почти невъзможно да издържи по-продължително време.Много голяма нестабилност дава урана. До сега само един случай на по-трайни отношения (брак) познавам в,който е силно замесен уран-в квадратура с венера.Но нещата там са супер странни,свободни и си следват своят ход.Историята ми я разказваха,беше доста интересна.Също така първо им се роди дете,5 години живяха и чак тогава подписаха.Колкото и вълнуващ да е урана много аспектиран ли е в композит,едва ли ще се стигне до традиционният смисъл на брака.....
П.П.Хайде довечера ще пиша повече ако ми дойде музата,че вчера бях цяла нощ на работа,днес пак и съм изморена.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано13.02.10 15:43



Едната е средната точка на астроточките, другата е средната точка на времената. Интересно в последния случай, ако са от различни градове на по-големи разстояния как правят хороскопа.

Взема се средната географска точка, та дори и да попада в океана


Друго имах предвид - че едната карта е плод на чиста математика, в която изчисляваме средните точки между двете планети. А в другата вземаме позициите от ефемердите. Пък накрая се оказва, че и в двете карти луната е в един и същ знак (или опозиционния) и се повтарят основни конфигурации.

Ето какво имам предвид - това са съответно комбин и композит между Лиз Тейлър и Ричард Бъртън.



И в двете карти луната е в знак везни, имаме съответно съвпад и опозиция между марс и сатурн, което на практика е повтаряща се тема;

други повтарящи се теми - имаме тау квадрат на плутон, луна и слънце в двете карти, както и венера опозиция нептун; нептун в квадрат с нодална ос, а самата нодална ос е в противофаза...едни такива много интересни повторения.

Разликата в годините помежду им е 7 години, но дори и да е друга цифра, пак забелязах такива повторения. И това много ме замисли. Обаче не мога да "изкарам" онова дето ми се върти в главата, та се огледах за някаква идея като се заговорихте за тези карти.

Редактирано от galy на 13.02.10 16:26.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано15.02.10 09:58



Наистина много интересна работа. За знака на планетите може и да имам някакво предположение, ама виж: МЦ на двата са в съвпад - само 2гр. разлика!!! Луната освен в същия знак е и в същия дом! Вярно много интересна работа. Не предполагах, че и при домовете ще има съвпадения.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано15.02.10 11:01



Наистина има преповтаряне на темите и в двете карти, но едва ли това може да важи при всички двойки. Тежките планети и аспектите между тях ще се запазят като се има предвид скоростта на движението им и периодите на ретроградност, особено ако двамата партньори са от едно поколение.

Като разгледах някои мои връзки забелязах, че ако има преповтаряне на темите в композита и комбина, то това означава, че отношенията между двамата партньори ще бъдат по-сериозни и дълготрайни. Както е било с Елизабет Тейлър и Ричард Бъртън.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 12:53



МЦ на двата са в съвпад - само 2гр. разлика!!! Луната освен в същия знак е и в същия дом!

Да, за МС не бях обърнала внимание, но той също е или в същия знак или опозиционния - точно като при луната. А луната по тази причина пада или в същия дом, или в опозиционния.

Аз по-скоро за МС имам предположение, тъй като зависи от часа на раждане. И се движи с точна стъпка от 1° за 4 минути. Така че тук имам обяснение.

За планетите предполагам мнението ти е горе долу като това на Кристалин

Наистина има преповтаряне на темите и в двете карти, но едва ли това може да важи при всички двойки. Тежките планети и аспектите между тях ще се запазят като се има предвид скоростта на движението им и периодите на ретроградност, особено ако двамата партньори са от едно поколение.

Обаче си направих един експеримент. Взех картите на Дрю Баримор и Уди Алън напосоки. Идеята ми беше да взема карти с голяма разлика във възрастта - при тях е 40 години. Ето какво се получи:



Има повторение на:
луна/сатурн;
стелиума слънце/марс/юпитер/уран и квадрата на нептун към него - вярно в малко по-различна последователност е стелиума, но в него се очертава съвпада на марс и юпитер;
нодалната ос е в противофаза
луната си е в същия знак, но в опозиционния дом

Комбинирани карти между Баримор и Пола Абдул - разлика в годините 13 (вземам напосоки карти, както вече казах)



Повторения:
слънце-луна-сатурн - в едната карта са в съвпад, в другата съвпада на луна и слънце и в опозиция на стурн
марс-юпитер-уран-плутон - стелиум и опозиция
нодална ос - отново противофаза в съвпад с меркурий/кету и в двете карти
луна - в опозиционен знак и дом
венера-нептун - съвпад и опозиция

Комбинирани карти между Баримор и Мохамед Али - разлика в годините 33



Повторения:
- луната тук е в различни знаци, но на практика е почти в един и същ градус, а домовата позиция се повтаря
- луна/юпитер/нептун/нодална ос с плутон в тригон към тях (и секстил към другия край)
- нодална ос в еднакви градуси
- слънце/уран и тригон/секстил на сатурн към тях

Просто каквито и карти да пусна - на реални двойки или напосоки, без оглед на възрастова разлика, винаги повторения, при това бавните планети участват като по часовник и няма значение дали хората са от едно поколение.

А за нодалната ос сега открих, че винаги попада на едно и също място - като се припокрива или е в противофаза. Интересно, мнооого интересно.

Това се опитвам да го свържа с идеята зад мидпойнтите, защото на практика излиза, че математическия мидпойнт има корелация по един странен начин с взаимните позиции на планетите и в реално време. Но ще трябва да си отклоня мисълта с нещо друго, за да ми светне...ако ми светне нещо де



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.02.10 13:53



За осите: зависи от часа и мястото на раждане. Предполагам заради последното или сутрешно и следобедно време се падат в опозиция. Движението е равномерно ==> би трябвало да са приблизително близки стойности.

"Това се опитвам да го свържа с идеята зад мидпойнтите, защото на практика излиза, че математическия мидпойнт има корелация по един странен начин с взаимните позиции на планетите и в реално време."

За планетите: имат сравнително равномерна средна скорост. ==> и средните положения трябва да са близки. Предполагам разлики би имало, когато едната планета е директна, а другата - ретроградна.

Сега да имахме софтуер да му натъпчем данните и да видим разликите нямаше да е зле.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 13:57



Наистина е много любопитно това...хм, съвпадение.


Значи вариантът със сериозността на връзките отпада, защото и при произволно избрани карти има повторения в темите.

Пускам един композит+комбин на реална двойка с разлика във възрастта 1 година. Освен, че се повтарят знаците на АС и МС, на възлите и знаците и домовете на тежките планети има ли други теми, които да се повтарят?





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 14:38



в двата вида карти явно често съвпадат външните планети и меридиана , това е от астро.ком:

The outer planets and the Meridian are usually similarly positioned in both chart types, since any time taken as a mean between both birth times will show these to be more or less in the middle between both positions.

Редактирано от Crystalline на 16.02.10 14:48.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 14:43



Със сигурност ще се срещнат и такива случаи. Но от 100 двойки тези случаи ще са максимум 3 или 5. И така процента им е нищожен. Съвсем сериозно ти казвам, че вземам карти напосоки с различна възрастова разлика. И масово се наблюдава точно повтаряемост в поне 90% от картите.

Макар че и тук има повторение - нептун квадрат слънце (на едната карта не е отбелязан, но орбисата и в двете карти е ~12°); квадрат на луна и слънце, макар че в едната карта, ако и да са в орбиса са в различни знаци; секстил/тригон на уран с луна; сатурн в секстил/тригон към венера; уран съвпад нодална ос и квадрат сатурн (независимо, че са с разлика 1 година само, това е повтаряща се тема).

Пробвай с данни напосоки или пък с реални двойки. Въпроса не е да намерим изключенията. Тях винаги ще ги има. Мен ме интересува по-скоро въпроса какво точно би могло да стои зад тези повторения, защото съм сигурна, че си ги забелязала.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.02.10 14:57



Мен ме интересува по-скоро въпроса какво точно би могло да стои зад тези повторения

Също би било интересно в кои случаи е по-добре да се използва едната и в кои другата и какво дава едната за разлика от другата. В единия даден от теб пример имаше стелиум на 5 планети в 5. дом, в другата стелиума беше изместен в 11., ама от 3 планети. И коя е по-вярна (ако въобще може да има такава)?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 15:16



Пробвах с произволно избрани данни, права си.
Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 15:36



Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея.Canopus, спец по мидпойнти?!?

Охо,значи вече знам към кого да се обръщам понеже тази тема ми е интересна



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 17:40



Също би било интересно в кои случаи е по-добре да се използва едната и в кои другата и какво дава едната за разлика от другата.

Тук трябва да се чуе мнението на хора, които използват активно тези комбинирани хороскопи. Защото аз, както вече споменах, не използвам тази техника, не ми е необходима. Но пък използвам мидпойнтите много активно при синастрия, но само в транзити и дирекции. Пак наслагвам картите, но гледам дирекциите и транзитите към специфичните взаимни мидпойнти, които имат значение за връзката - интимна, приятелска, колегиална.

Както и преповтаряне на комбинации - например по време на запознанството при единия върви транзит или дирекция на сатурн към венера, а при другия има натален аспект между тези две планети. Това си го наричам "влизане по критична тема в живота" и много често точно така се хваща какво е значението на даден човек в живота ти и каква е тенденцията: да се задържи дълго или да мине набързо. Беше много интересно откритие и продължавам да изследвам. Този Алфред Витте просто е Г-е-н-и-а-л-е-н





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 19:02



Както и преповтаряне на комбинации - например по време на запознанството при единия върви транзит или дирекция на сатурн към венера, а при другия има натален аспект между тези две планети. Това си го наричам "влизане по критична тема в живота" и много често точно така се хваща какво е значението на даден човек в живота ти и каква е тенденцията: да се задържи дълго или да мине набързо. Беше много интересно откритие и продължавам да изследвам. Този Алфред Витте просто е Г-е-н-и-а-л-е-н
Наистина горното положение и аз съм го наблюдавала. Интересно ми е,според теб ако имаме съвпад на дирекционна планета към натална на партньора,брои ли се за отключващо при дадени отношения? Например,венерата на единия партньор е 5 градуса във везни,а дирекционната/прогресивната венера или марс на другия е също в 5 градуса във везни. Като по дирекции няма други аспекти на въпросната планета (дирекционната венера)......



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 19:13



Това наистина работи - Поздравления!
Досега не съм срещала описана тази техника и вероятно сработването й е почти толкова необяснимо, колкото и повтарянето на темите в композита и комбина.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 19:41



Досега не съм срещала описана тази техника и вероятно сработването й е почти толкова необяснимо, колкото и повтарянето на темите в композита и комбина.

И къде да я срещнеш

Статиите на Витте са направо засекретени и почти невъзможно да се добереш до тях. Въобще е изключително странно, че техниката на мидпойнтите е някак завряна в ъгъла и то съвсем умишлено. Защото всеки астролог, който е опитал да работи с тях, категорично дава оценка 7+ като работоспособност, но винаги се споменава с половин уста. То и затова има толкова малко материали.

Преди време, когато започнах активно да изучавам мидпойнтите, общувах за кратко с един руснак. Той ми пусна в един разговор няколко цитата на Витте от някаква негова статия. Дълго време ги мислих и накрая ми светна

Тук ще напиша два, защото в тях е описана точно тази техника, която споменах, а и отговора на въпроса на Котето:

ако имаме съвпад на дирекционна планета към натална на партньора,брои ли се за отключващо при дадени отношения?

Ето ги - кратко, точно и ясно...и да го мислиш понякога с дни :

" При събития в семейството и с приятели следва да се обърне внимание основно на положението на прогресивните/дирекционните планети в собствения хороскоп по отношение наталните планети на другия човек и обратно, както и на огледалните им точки.
...........................

Дирекционните и транзитни планети могат да действат така, както наталните на другите. Например венера дирекционна към натален сатурн или венера и сатурн указват натален аспект на другия, така че човек винаги е свързан с другия чрез дирекционните/транзитни планети в събитията."

Ей това последното е техниката на повтарянето. Ха върви го разбери веднага Аз доста го умувах, докато един ден не ми направи впечатление нещо при една приятелка и едно нейно драматично увлечение и тогава лампата светна като мълния.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано16.02.10 19:57



Статиите на Витте са направо засекретени и почти невъзможно да се добереш до тях. Въобще е изключително странно, че техниката на мидпойнтите е някак завряна в ъгъла и то съвсем умишлено. Защото всеки астролог, който е опитал да работи с тях, категорично дава оценка 7+ като работоспособност, но винаги се споменава с половин уста. То и затова има толкова малко материали.

Преди време, когато започнах активно да изучавам мидпойнтите, общувах за кратко с един руснак. Той ми пусна в един разговор няколко цитата на Витте от някаква негова статия.

А от къде може да се докопат тези статии като са толкова секретни?





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано17.02.10 07:00



В отговор на:

Canopus, като спец по мидпойнти, може да има някаква идея




Канопус въобще, ама въобще не е спец по мидпойнти. Гали по-скоро. И други .......

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано17.02.10 07:04



Не разпространявайте грешна информация моля

Да не стане после, че не били компютри, ами компоти и не сме ги изнесли, ами сме ги внесли

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Canopus]  
Автор kotence777 ()
Публикувано17.02.10 09:09



Хайде сега

Скромничиш ли?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Canopus]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано17.02.10 13:54



За Гали и "други"

със сигурност е така.
Сори, явно ми е останало погрешно впечатление, че използваш и ти мидпойнти. Ама това не изключва все пак възможността да имаш някаква идея, нали? Явно става въпрос за някакво чисто математическо обяснение...



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано17.02.10 18:23



Що се отнася до системите за съвместимост във ведическа астрология искам да попитам доколко този вид Kundli Matching Report в този сайт

дава сравнително точна представа за взаимоотношенията на двойката?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано18.02.10 22:32



Погледнах го този сайт. Принципно това е начина, по който се прави синастрия като приоритетно се използва луната. Има и допълнителни неща разбира се, които няма как да се направят в подобни автоматични програми.

Разработени са около 15 основни критерия плюс няколко допълнителни. В този сайт виждам, че са използвани 8 от тях, но не виждам 2 критерия, които носят много голяма тежест. Може би защото на тях не се дават точки. Измежду тези критерии е важно да се обърне внимание на основните - тези, които са с най-голяма тежест като цяло. Както в западна астрология всеки би обърнал внимание приоритетно на синастричните аспекти на луна и слънце например и би пренебрегнал един синастричен квадрат на юпитер и сатурн да кажем.

Обърни внимание на кои от критериите се дават най-много възможни точки и така ще ти стане ясно кои би трябвало да натежат при анализа. Нади кута носи 8 точки. Това е критерия, свързан с дошите, за който писах. Това е много важен момент, тъй като касае поколението и здравословното състояние на двамата, когато са заедно. Проблема е, че само по луна доша не се определя. А и много рядко човека е чист тип. Там се включва (освен доша по луна) и асцендент, управителя му, както и планети, които са свързани с асцендента. И така се извежда. Понякога е ясно, но има случаи, когато е адски заплетено.

Обаче ми хареса последната колонка в табличката, макар че бих променила някои думички там, защото така както са дадени може да се интерпретират по доста по-различен начин. Например вместо доминиране при васия кута, бих поставила преданост и желание да даваш на другия. Вярно е че пак става въпрос за доминиране и влияние, но доста хора биха си го интерпретирали по друг начин, а не по този, който написах.

Но като цяло - да. С този синастричен метод (+ още няколко критерия, които не са включени тук), може да се получи една много добра картина на взаимоотношенията при това са включени неща, на които в западна астрология може би не се обръща внимание, а са важни. Например въпроса свързан с ежедневието и синхронността между двамата, поколението, доверието и предаността между двамата. Това е основен метод в индийска астрология.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано18.02.10 22:39



Знам че има някъде около 20 статии на Витте, които не са издавани никъде. Иначе да съм ги купила досега

Откъде да се докопат идея си нямам. Аз търся постоянно и така попадам на това онова, макар и частично. Ама пък после идва едно здраво мислене, защото не винаги нещата са кристално ясни



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано19.02.10 00:38



Гали,а индийците най-голямо внимание на луната ли обръщат при синастрията или каквато техника се използва за партньорска съвместимост?
И как мислиш ти,според западната астрология кое тежи повече? Съвпада слънце-луна или луна-луна при синастрия? Като цяло,кой аспект е най-благоприятния за взамоотношенията между хората?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано19.02.10 11:43



Ще се издава книга на руски със събраните 42 статии на Алфред Витте. Тук може да се заяви за поръчка, тъй като в момента се превеждат, както и да се види пълният им списък, част от който ще бъдат публикувани и на сайта:






Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано19.02.10 11:46



Благодаря за разяснението, много полезно беше





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано19.02.10 16:45



В традиционалната класическа индийска астрология се анализира луната и
накшатрата на партньорите.Взаимовръзките на луна и накшатра т.н КУТАС
са показателите .Това са Vedha, Rajju, Strii-Diirgha, Nadi и Rasi .Това са най-важните от тях. В индийската астрология има поне още сто астрологични
школи ,които не работят с луната като основен фактор при синастрията
например в нади астрологията или лал китап,джамини,кп и др.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано19.02.10 16:50



В Нади астрологията ,която е 100% по -точна и популярна от школата на
Парасхара при синастрията се разглеждат само венерата и марса
венерата+destiny makers
sun,mercury,jupiter,saturn and destiny breakers mars,rahu,moon,ketu

това е за жената...
За мьжа са врьзките->mars->sun->mercury->jupiter->venus като destiny makers,
а saturn->rahu->moon->ketu са destiny breakers.

Редактирано от varadave на 19.02.10 16:57.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано19.02.10 16:51



сега остава да познаеш и кога ще се оженя и те признавам



And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано19.02.10 17:22



Гали,а индийците най-голямо внимание на луната ли обръщат при синастрията или каквато техника се използва за партньорска съвместимост?
- Не съм Гали, но от това което съм прочел, отговора е "ДА" - Почти всички от тези критерий, се разглеждат призмата на положенията на Луните ....



кое тежи повече? Съвпада слънце-луна или луна-луна при синастрия?
- Във всички случай, Естествено е, че съвпада със Слънцето тежи повече на Луната, обаче в много моменти на луницата хич няма да и е лесно да е притисната от такова масивно тяло ...
Но иначе, в една част от случаите съвпада Луна-Луна е доста по-добър от този със Слънцето, обаче в друга част съвсем не ..... - Зависи точно къде е, защото може да се окаже, че ..... ще стане въргал така де се каже .... (например ако съвпада е на някакво войнство място може да почнат да си раздават шамари )

Коте, нали точно за това в индийската критериите са повечко на брой .... и затова ако сравняваш двата случая откъснато сами за себе си, без другите важни неща не може да се каже кой е по (ако въобще е по).



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор galy ()
Публикувано19.02.10 17:39



Бях забравила за този проект. Но е факт, че го чакам от 6 г. горе долу

А сайта е правен още през 1998 г. и тогава е замислен този проект.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано19.02.10 17:48



В индийска астрология е луната. Както вече Айвън ти е отговорил, са разработени критерии именно за позицията на луната приоритетно. То има логика, защото луната дефинира инстинктивния разум у човека.

А в западна астрология кое е по-важно. Ще спомена само ключовите думи за слънце и луна, а ти оттам и сама ще си направиш извода:

слънце - каква енергия нося, какво мога да правя, дух; например слънце в близнаци - мога да комуникирам, да предавам мисли, да бъда различен

луна - от какво имам нужда в този живот, душа; например луна в близнаци - имам нужда да бъда умен, да комуникирам, да бъда информиран, духовит и различен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.