Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 16:10



да, да, днес си препрочитах и чистих бележките

когато си направиш обаче дневен само за теб, после погледнеш натала с транзитите там има супер много опции за най-различни графики според най-различни методи, ако знаех и кое за какво служи /само синастрията и прогностиката са ми ясни/ щеше да е супер

само по ''нашата'' тема

искам само да ти преразкажа един аспект - имало вероятност единият /видно пиянде/ да се прави, че иска да излекува другият /виден синтетичен дрогерист/ та се замислих и ми стана смешно, че съм точно ,, Присмял се хърбел на щърбел''

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:13



Ами имах предвид комбин и синастрия, ама какво написах. Съгласен съм с мнението ти от 10.02.10 22:55.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:14



Да, май на теория са прави. Нямам много наблюдения в тази област.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:17



Аз само картите чертая, ама като гледам колко много неща са направили, ще трябва и това да видя.

То съвсем като програма си става.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано11.02.10 16:22



То и аз нямам много наблюдения, но имам някакви.Чак 500 комбина не съм разгледала,че да твърдя,че съм права със солидна статистика

Иначе за момента статистиката при мен е положителна,но с по-малка база

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано11.02.10 16:29



Ако питаш мене статистиката никога не може да е солидна.

Най-солидна е ако разглеждаш всички хороскопи на всички хора по света - невъзможно. Другия вариант е да направиш представителна извадка. Ама за да е валидна, трябва да е представителна: по пол, по местораждане, по местоживеене, по професия... И като се вземе предвид, че определена група хора си правят хороскопи, пък и за да е представителна трябва хороскопите да са ректифицирани, сама се сещаш, че такова чудо нема. Така че дотук със статистиката.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано11.02.10 16:40



ако сме заедно - ще е весело, ама да видим дали сме заедно...

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано12.02.10 12:30



Ригел, като се заговорихте за композитни карти и комбини (Дейвисън карти, както ги наричат). Аз не ги ползвам като техника, просто нямам нужда. Но съм ги разглеждала така от любопитство.

Забелязах нещо интересно при тях. Едната карта се строи на база мидпойнти (само математика), а другата на база средна дата/час и място - реални позиции на планетите. Би трябвало да са различни. Обаче и в двете карти забелязах, че:

1. Повтарят се основните теми. Например ако в композита има съвпад на слънце и луна в опозиция на нептун, то в комбина има съвпад на слънце с нептун в опозиция на луна; или ако в композита има съвпад на марс и сатурн, то в комбина има опозиция на марс и сатурн

2. Луната или е в един и същ знак или в опозиционния. Ако в композита луната е да кажем в знак рак, то в комбина е или пак в рак или в козирог.

Опитах се да разбера къде е врътката и нещо ми се завъртя в главата, но не можах да го изкарам

Едната карта е чисто математическа, а другата - не. И сега като се споменаха тези карти и ти каза, че ги ползваш, се сетих.

Какво мислиш за това? Обръщал ли си внимание?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Lillie ()
Публикувано12.02.10 13:51



Наистина се повтарят темите, и аз го забелязвам, но не мога да намеря обяснение защо.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.02.10 15:18



Може да се използват като допълнение към синастрията. Синастрията не дава такава информация. Иначе наистина има повторения, но не съм правил изследвания. Базата ми не е толкова голяма.



По-интересен е въпросът какво дава едната в сравнение с другата и кога да използваме едната и кога другата.

"Едната карта е чисто математическа, а другата - не."

Вярно, че тази, която смята времената, дава реалните положения на астроточките. Но изходното време не е реално. И при двете нямаме реално съществуващ човек. Едната е средната точка на астроточките, другата е средната точка на времената. Интересно в последния случай, ако са от различни градове на по-големи разстояния как правят хороскопа. Обаче правим примерно транзити към п/п, тези карти се базират на п/п ==> би трябвало да може да се прави прогностика и на двете. Но не съм правил изследвания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.