Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 14:38



Хе-хе, те това колко пъти ми се е налагало на го обяснявам на западни астролози Баш съвременните схващания наблягат само на типа аспект без оглед на планетите.

По-скоро съвременните схващания, привърженици на Птоломей и т.нар. класическа астрология. Общо взето това имах предвид, като писах по-рано, че Птоломей не ги е дал правилно. Те отричат и планетите от Уран нататък.

но е по-важно кои са тези планети, които се гледат и си взаимодействат в този аспект.

То има и много други работи, които се гледат.

Виж примерно Глоба какво е писал по въпроса в "Аспекториум" (надявам се да не се разсърдиш, че пак го цитирам, ама по-пълно от него не намерих). Моята работна хипотеза включва и още работи.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано10.02.10 14:47



Защо най-често срещаме осъществяване на връзка точно със съседния знак?

Защото от гледна точка на даден знак съседния му е на 30гр. През един - 60гр. Хармонични аспекти. Някои хора навремето правели изследвания на вълните и потвърдили, че тези аспекти наистина са хармонични (не помня точно какво беше. Потвърждаваха всички мажорни аспекти). То това може да потвърждава и друга философска теория - за по-силната връзка през поколение, отколкото на родител-дете.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 15:23



Ти си права не само от статитическа гледна точка...но и от принципа на астрологията...

слълнцето,меркури и венера са производителите планети те градят....
"destiny-makers".

Един много добьр индийски астролог беше казал ,че

венерата,луната и марс са "егото"
меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.




Редактирано от varadave на 10.02.10 15:27.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано10.02.10 15:32



С три * е даден знакът, с който има най-голяма вероятност за брак, а с три Х – най-малка. Така че трябва да търсим къде има три или две *.
За рак – с три * е собствения знак рак. Всъщност излиза, че хората от един и същ слънчев знак най-често се женят помежду си.

В оригиналното изследване от същата таблица се вижда, че действително хората се женят най-често за представителите на собствения си знак, и след това за такива от съседните знаци. Например за овен - поредността е овен, риби; за телец – телец, овен, близнаци; за близнаци – близнаци, рак..... и т.н. Разбира се има и изключения, но предполагам, че в тях огромна роля влияе и положението на Луната, което е усреднено по някакъв начин, който дава отклонение.
Сходно е и положението в таблиците за Меркурий и Венера - и там има при някои знаци изключения, но при повечето действително партньорските Меркурий и Венера попадат в същия или съседен знак.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано10.02.10 15:41



За телец знак стрелец...точно така е но не ,че стрелеца ще ми е партньора ...
а е нещо друго...точно при телец знак стрелец...сключих брак.


таблицата е вярна ,но май не я разбирате...брака ,свадбата церемонията е
слълнце+юпитер.

юпитер е дживакарака тоест Човека живото сьщество за жените е венерата,
за мьжете е юпитер.
сатурн е кармакарака.Кармата като деяния->за двата пола м. и ж. е следното->
-> юпитер/венера/сатурн.
Конструкторите на СЬЗДАВАНЕТО са сльнце/венера/меркури.
марса е егото ахамкара+луната емоц.разум или двете планети са моделиращи
прототипа.
Разрушители на сьздаденото са двата лунни възли,които са агентите на кармата
или раздаващи правосьдието пазачи на Акаша етиричното космическо енергийно
поле.

Редактирано от varadave на 10.02.10 15:57.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано10.02.10 16:08



мдам, къде съм тръгнала да се боря, като моето слънце е в овен, неговото в рак

и да се обърне вселената е ясно, че няма да стане





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (ИскашЛиОЩЕ?!)
Публикувано10.02.10 16:17



Един много добьр индийски астролог беше казал ,че

венерата,луната и марс са "егото"
меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.


ЗВучи добре-))

Винаги оставаш в сърцето ми, душице


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:00



Всъщност има логика меркурий и венера да играят съществена роля, като тази на венера я слагам с по-голям приоритет. Защото когато хората се сбират, те: разговарят, комуникират и имат желание да се забавляват. А венера, като принцип, отговаря за начините, по които човек търси удоволствията.

По-горе споделих становището си, че венера показва желанието или онова, за което си мислим, че ще ни донесе някакво удоволствие.

Но луната не бих могла при абсолютно никакви обстоятелства да я изключа, особено при интимни отношения и когато става въпрос за съжителство. Не знам какви факти трябва да имам, за да си променя това мнение. За мен луната дори е по-важна от двете светила. Защото това е инстинкта, това е моделът харесвам/не харесвам, това са най-дълбоко вкоренените нужди на човека, които го мотивират за всичко, което прави. Човек не може да избяга нито за секунда от нея.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:02



меркури,венера,луна,марс,юпитер символизират ретроспекцията на взаимоотношенията.

Е анджък де

От 5те планети, които си изредила, не може да използваме само 2 и да смятаме, че можем да получим достатъчно достоверни резултати.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 17:27



Да ти кажа много повече ми допада Ръдиар по отношение на цикличния принцип на формиране на аспектите, отколкото Глоба. Просто Ръдиар е навлязъл много по-дълбоко във философските основи. При Глоба има твърде много мистицизъм. Но не съм чак толкова запозната, така че може и да съм в грешка.

Ето какво казва Ръдиар за 30° аспект:
Полусекстилът свързва мъжки със женски знак, които стоят един до друг. Например овен и телец. Принципа на продуктивност се свежда до две основни компоненти: полярност и сексуалност. 30° аспект представлява основната стъпка в инволюционната серия.

(тук ще направя допълнение, че серията аспекти - 0°, 30°, 60°, 90°, 120°, 150° и 180° - се състои точно от 7 стъпки, колкото са видимите планети и Ръдиар нарича тази серия инволюционна, защото процесът на обединение и постигане на цялостност в източната философия е процес, който е назад и навътре, т.е. инволюционен; всеки, който се занимава с йога и медитация ще го потвърди; не е случайно, че лунните възли имат точно това основно движение - назад.)

А за секстила, Ръдиар пише, че го възприема като най-конструктивния и най-практичния, поради това че огнените знаци образуват секстил с въздушните, а земните - секстил с водните. И тези двойки знаци се намират в по-конструктивна връзка, отколкото принадлежащите към еднаквите елементи.

В тази връзка обаче ми хрумва, че и опозиционните знаци пак са в точно такава взаимовръзка

:
овен-везни - огън/въздух
телец-скорпион - земя/вода
близнаци-стрелец - въздух/огън
рак-козирог - вода/земя
лъв-водолей - огън/въздух

Така че току що намерих още едно потвърждение за прекрасното допълване, контруктивност и продуктивност на опозициите. Че на всичко отгоре, за разлика от секстила, опозицията е и кулминацията на всеки един процес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.