Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 12:40



И това се дължи обикновено на Меркурий и Венера, които често може да са в съвпад именно със слънцето на "половинката", тъй като Меркурий се отделя на не повече от 29градуса, а Венера - 48 гр.

И това съм го мислила като вариант. Но какво е обяснението ако няма такъв синастричен съвпад - слънце с венера или меркурий - нито при единия? А хората се свързват и създават отношения? Пък и така излиза, че венера и меркурий се оказват най-решаващи в привличането между хората. Малко странно, не мислите ли? Не че това обяснение не е логично, но излиза наистина въпроса - дали венера и меркурий играят решаваща роля. Как мислите?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:15



Колкото до опозициите,много са привличащи първоначално,но да не са ти в къщата.Не мога да изкарам дълго с такова "нещо".Още повече на луна опозиция на моята,слънце или не дай Боже марс.В такива отношения не мога да бъда емоционално спокойна и да се чувствам жена.Не мога да повярвам,че на някой би му действала добре подобна опозиция към луната

Разбира се, че опозиция на марс към светило или между два марса, макар и привличаща в началото, после може да се превърне в непрекъснати "бойни схватки"



Само че тук мисля, че ако вървим в тази посока за отношения като в приказките, стъпваме на грешната пътека. Нямам предвид, че в синастрията не трябва да има подкрепящи хармонични аспекти, каквито са тригон и секстил. Но те са подкрепящи, те не са допълващи. Ще поясня какво имам предвид. Представи си, че попадаш в някаква ситуация, в която ти нямаш необходимите качества да се справиш. Това е нормално, защото не можеш да бъдеш всичко и да умееш всичко. Имаш човек до себе си, който те подкрепя, разбира те, обсъжда нещата с теб, но той не може да те допълни, т.е. да притежава тези качества, които липсват на теб, за да ти помогне да се справиш. Подкрепа, подкрепа, ама ти трябва да и да се справиш, нали?! Ето това е смисъла на допълването чрез опозиция.
Да, в някаква ситуация помежду ви може да има сблъсък, защото носите различни качества, но ако в един брак, другия не може да те допълни, тогава какво правиш?

Нали по тази причина се събират мъж и жена (по традиция и природа; изключвам изключенията, защото те не са правило) - които носят поотделно съвсем различни характеристики чисто физически, които се съчетават обаче перфектно.

Или да си представим една теглилка, везна. Ако поставяш само от едната страна (ти и този, който само те подкрепя) и няма с какво да уравновесиш срещуположната (човек, който да допълва, да ти застава насреща) какво се случва?



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Rose*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:20



Може

Това е подкрепящ аспект, макар и най-слабия.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:22



По въпроса аз съм останала с впечатление, че следващия знак се привлича от предния и това мога да си го обясня, защото това е 12-ти дом от Слънцето. А взаимността на принципа на огледалото може би се случва...


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet


Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:25



Например тригон между зли планети хич не е хубаво.

Хе-хе, те това колко пъти ми се е налагало на го обяснявам на западни астролози

Баш съвременните схващания наблягат само на типа аспект без оглед на планетите.

Аз съм абсолютно съгласна, че аспекта си е аспект, но е по-важно кои са тези планети, които се гледат и си взаимодействат в този аспект.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: snowflakes never cry]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:34



По въпроса аз съм останала с впечатление, че следващия знак се привлича от предния и това мога да си го обясня, защото това е 12-ти дом от Слънцето.

Твоето мнение ми е най-близко до онова, което измъдрих и аз, благодарение на една индийска йога, която касае планети във 2ри и 12ти домове от слънце и луна



Не само защото е 12ти дом от слънцето и във 2ри съответно (за единия слънцето на другия е в 12ти или във 2ри дом), но и защото планета, която стои в 12 и 2 дом дом от слънцето се води съответно утринна и вечерна звезда - тя е ярка, бляскава и облята от слънчевите лъчи, защото изгрява/залязва преди/след слънцето, но и е видима най-важното.

Но ми се искаше да чуя и други мнения.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:38



Това със звездата звучи много красиво




Иначе предполагам в самия зодиак има преливане на качества от Овен към Риби и по някакъв начин колкото и да са различни са на близко ниво в различията. Но това вече е по-философско и недоказуемо.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано10.02.10 13:41



Има статистически изследвания за това.

През 1999г. френският астролог Дидие Кастил провежда едно от най-мащабните статистически проучвания правени някога в астрологията, като си поставя за цел да изследва наличието на значима връзка между избора на партньор и сключването на брак с него и положенията на Слънцето, Луната, Меркурий и Венера в хороскопите на двамата партньори.
Той изследва 6.5 милиона брака сключени във Франция в периода 1976-1997г.

Заключенията му са:
1/ Количеството на бракове сключени между хора чиито рожденни дати са отделени една от друга на по-малко от 60 дни са значително повече от останалите, което показва, че всеки знак предпочита за брачен партньор представител от собствения си знак или от съседните два.
2/ Изследванията на взаимоотношенията между позициите на Луната не показват значима връзка при формирането на бракове.
3/ Съществува ясна статистическа връзка диктувана от взаимните позиции на Меркурий и Венера в картите на двамата партньори, което може принципно да се обясни с демографското концентриране в определени знаци вследствие на феномена на ретроградните периоди.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline*]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 13:57



Ти сега ме хвърли в тъча


Обаче нещо, което ми направи впечатление:

Часовете на раждане са неизвестни.

В този случай на практика се отхвърля и луната, защото изминава средно 13°. И астрологически е необяснимо да правиш изследване без поне да знаеш приблизително градуса на луната. Ако се отчетат случаите, в които луната сменя знак, то ми се струва, че броя на изследваните двойки ще спадне драстично. Просто няма логика да се взема позиция на луната при неизвестен час на раждане, освен в случаите, когато не се сменя знак със сигурност.

Иначе е чудесно за положения труд и направеното изследване. Ама то сега какво излиза? Че хората масово влизат в отношения с най-голяма вероятност със своя собствен знак? Поне това виждам по таблиците. Ти съгласна ли си с това? Защото поне около мен процента на такива случай е много нисък.

Редактирано от galy на 10.02.10 14:09.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 14:33



Да допълня още нещо във връзка с това изследване, което малко ме шокира.

В таблиците за разположението на меркурий и венера. Загледах се в собствения си слънчев знак - рак. Според тези таблици излиза, че най-голяма вероятност има да се съчетая с партньор...водолей!?!
За водолей пък излиза знак дева.... За телец знак стрелец... Пък по слънчев знак собствения знак за всички.

Нещо не ми се вързва тука.



Дай някаква идея, ти как го разбираш това?

ПП. Изтеглих оригиналната статия. Там за луната е посочено следното:

But the Moon is fast and changes sign every 2 or 3 days. In the whole of the women and men constituting the study population, a huge part of them (44%) were born on a day when the Moon was in a given sign at 0:00 a.m. and in the following sign less than 24 hours later.

Очевидно става въпрос за почти 50% случаи, които би трябвало да не се отчитат, ако се включи и луната. И е направено някакво пропорционално разпределение. Което поне за мен означава, че просто е нямало начин да се изследва позицията на луната както трябва и затова не са посочени резултати - например в колко % има луна съвпад, секстил, тригон, квадрат или опозиция на другата луна или на партньорско слънце. В табличката е посочен риска от грешка, който е над 50%, а за луните почти 100%. И това не може да даде достатъчно основание да се заключи, че "Изследванията на взаимоотношенията между позициите на Луната не показват значима връзка при формирането на бракове." Поне това разбрах

Редактирано от galy на 10.02.10 15:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.