Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 15:41



уцелих...
На Венерата приятели са Меркури,Сатурн
неприятели са Луната и сльнцето.
Неотрални са Марс, юпитер

това е по Индийската Астрология нарича се натурални врьзки Naisargika.
Писах на Галя ,а не на тебе...


ПО ЗАПАДНАТА КЛАСИЧЕСКА АСТРОЛОГИЯ е следното...

Неприятели са...


Вен. и Марс

А приятели са ....

Луната и вен.


Триплицитетни Двойки...

Вен.-Марс
Вен.-Луна

Редактирано от varadave на 08.02.10 15:43.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано08.02.10 15:53



Триплицитетни Двойки...

Вен.-Марс
Вен.-Луна


За пояснение за тебе Ригел,Двойката Венера и Луна по зап. класика се явяват
ведньж като приятелски,но Венера и марс като двойка са в противоположност или в противоречие.Чрез триплиц.аспекти на владетелите планети се смегчава това протеворечие.
В митологията Афродита и Арес са имали страстна ,пламена връзка,
но тя е била нелегатимна.

Редактирано от varadave на 08.02.10 15:56.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 16:25



Както знаеш в синастрията е различно от радикса. Не помня Птоломей разглеждал ли е синастрични аспекти. Древните (от птоломеево време) имат рязко разграничение на "добри" и "лоши/зли" аспекти. По негово време може и да е било така поради околната среда - слабо развитие на оръдията на труда и малко възможности за избор. Според мен и други астролози по наше време не може да се даде точно такова разграничение. Например тригона е смятан за най-добрия аспект. Съвременните виждания правят разлика между тригон и тригон.

Например тригон между зли планети хич не е хубаво. Аналогично и за останалите аспекти. Затова и писах по-рано, че не съм съгласен с тези виждания и предпочитам съвременните схващания. За опозицията балът й е: -0.5. Горе-долу съвпада е толкова, но със знак '+'. Това за мен е в границата на променливите аспекти.Опозицията за разлика от другите аспекти дава шанс за избор в най-голяма степен. За да се направи този избор човек трябва да се напъне, да положи усилия - затова е и с отрицателен знак аспекта в сравнение със съвпада.

За мнението ти за допълването съм абсолютно съгласен.

Забелязвам, че масово има привличане между съседни слънчеви знаци...

Според мен знаците вървят по двойки: ян-ин. Ин прави връзка със следващата двойка. Гледано по знакови аспекти, това са аспектите: 0, 30, 60гр. - хармонични. Затова и според мен е нормално да има привличане и разбиране.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано08.02.10 16:37



Аз като разправям, че по западната и по индийската не е съвсем едно и също, не ми вярвате.

И това е нормално. Ако беше писала, че е по индийската въобще нямаше да отговарям. Обаче ако някой нов не е чул, че съществуват такива разделения, ще започнат обърквания и после астрологията е неточна, едни астролози твърдят едно, други друго и т.н.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Crystalline* ()
Публикувано08.02.10 18:28



Има такова нещо за честотата на връзките между съседни слънчеви знаци. И това се дължи обикновено на Меркурий и Венера, които често може да са в съвпад именно със слънцето на "половинката"

, тъй като Меркурий се отделя на не повече от 29градуса, а Венера - 48 гр.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано09.02.10 11:27



Забелязвам, че масово има привличане между съседни слънчеви знаци - дали за интимни отношения или приятелство или добра колегиална сходимост, няма голямо значение. Защо според теб е така? Забелязал ли си такава зависимост и защо според теб?
И аз съм забелязала това Гали

Има такова нещо,но мислех,че е само при мен. Отдавах го на факта,че нямам грам земя и си я търся.Иначе друга вероятна причина може би е, че венерата е някъде в съседните знаци,а съвпадите с венера не са лошо нещо.....
Колкото до опозициите,много са привличащи първоначално,но да не са ти в къщата.Не мога да изкарам дълго с такова "нещо".Още повече на луна опозиция на моята,слънце или не дай Боже марс.В такива отношения не мога да бъда емоционално спокойна и да се чувствам жена.Не мога да повярвам,че на някой би му действала добре подобна опозиция към луната.......

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано09.02.10 11:36



.Опозицията за разлика от другите аспекти дава шанс за избор в най-голяма степен Според мен възножността за лавиране не е голяма.Какъвто и да е избора винаги ще си остане нещо "не както трябва".....Луницата ако не е в 1ви или 7ми защо да се мъчи с подобни отношения? Все пак луната дава чувството за сигурност,нуждите, и ако не е в хармония с картата на партньора какъв е смисъла?



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.02.10 12:50



Имам предвид дадени са ти 2 възможности и ти можеш да си избереш едната. При другите мажорни аспекти такова нещо няма. Или ще се бориш с нещо, или ще го имаш до известна степен наготово.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.02.10 12:53



в крайна сметка една женска луна във везни може ли да се сработи с мъжка такава в лъв





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано10.02.10 12:21



Според мен знаците вървят по двойки: ян-ин. Ин прави връзка със следващата двойка.

Има логика в това, защото пак опира до допълване на противоположности и сливането им в едно цяло. Но не би ли трябвало един знак ян да може да се слее с всеки друг знак ин? Например овен и дева да кажем. Защо най-често срещаме осъществяване на връзка точно със съседния знак?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.